Baltic Cup 1, Minsk, BLR, 25.10. - 27.10.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 81 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 26. | AMELIN Matvei | BLR | 2:44.749 | ||
2 | (2) | 179. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | 2:45.168 | ||
3 | (6) | 122. | GRODZKI Wojciech | POL | 2:45.458 | ||
4 | (5) | 70. | PODLUZHNYI Nikita | BLR-ORS | 2:48.710 | ||
5 | (3) | 29. | MACHULSKI Taras | BLR | 2:50.068 | ||
6 | (4) | 116. | SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej | POL-JUV | 2:59.123 | ||
RACE: 82 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 177. | CHERNYAK Vladislav | RUS-SMO | 2:40.989 | ||
2 | (6) | 28. | KISLITSYN Ivan | BLR | 2:41.588 | ||
3 | (1) | 206. | MOROZOV (2) Yaroslav | UKR-KYIV | 2:42.072 | ||
4 | (2) | 80. | SOBALEU Artsem | BLR-ZHO | 2:45.198 | ||
5 | (4) | 113. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 2:45.852 | ||
6 | (5) | 32. | YASHKOV Ivan | BLR | 2:47.857 | ||
RACE: 83 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 205. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 2:43.800 | ||
2 | (4) | 123. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL | 2:45.217 | ||
3 | (3) | 27. | KAMAROVSKI Yahor | BLR | 2:45.552 | ||
4 | (2) | 114. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 2:45.621 | ||
5 | (5) | 30. | MAKSAKAU Stsiapan | BLR | 2:45.909 | ||
6 | (6) | 178. | KORSHAKOV Dmitriy | RUS-SMO | NO TIME | finished | |
RACE: 84 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 124. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 2:56.736 | ||
2 | (4) | 79. | DZIACHUK Nikita | BLR-ZHO | 2:57.552 | ||
3 | (2) | 207. | NEVRODA Danil | UKR-KYIV | 3:00.284 | ||
4 | (3) | 115. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 3:06.102 | advanced | |
5 | (6) | 31. | SHMYHALEU Uladzislau | BLR | 3:13.251 | ||
- | (5) | 165. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | - | impeding | |
JUNIOR C BOYS SEMI FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 89 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 179. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | 2:49.803 | ||
2 | (2) | 26. | AMELIN Matvei | BLR | 2:49.964 | ||
3 | (1) | 205. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 2:49.997 | ||
4 | (5) | 122. | GRODZKI Wojciech | POL | 2:51.788 | ||
5 | (4) | 123. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL | 2:55.972 | ||
6 | (6) | 27. | KAMAROVSKI Yahor | BLR | 2:59.328 | ||
RACE: 90 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 177. | CHERNYAK Vladislav | RUS-SMO | 2:42.659 | ||
2 | (2) | 28. | KISLITSYN Ivan | BLR | 2:42.714 | ||
3 | (4) | 124. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 2:42.789 | ||
4 | (3) | 206. | MOROZOV (2) Yaroslav | UKR-KYIV | 2:43.494 | ||
5 | (5) | 79. | DZIACHUK Nikita | BLR-ZHO | 2:55.393 | ||
6 | (6) | 207. | NEVRODA Danil | UKR-KYIV | 3:00.715 | ||
7 | (7) | 115. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 3:13.366 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 96 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 178. | KORSHAKOV Dmitriy | RUS-SMO | 2:58.598 | ||
2 | (1) | 32. | YASHKOV Ivan | BLR | 2:58.848 | ||
3 | (2) | 116. | SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej | POL-JUV | 2:58.955 | ||
4 | (3) | 31. | SHMYHALEU Uladzislau | BLR | 3:13.916 | ||
RACE: 97 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 70. | PODLUZHNYI Nikita | BLR-ORS | 2:41.864 | ||
2 | (1) | 80. | SOBALEU Artsem | BLR-ZHO | 2:43.195 | ||
3 | (2) | 114. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 2:43.284 | ||
4 | (6) | 29. | MACHULSKI Taras | BLR | 2:43.514 | ||
5 | (3) | 113. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 2:44.422 | ||
6 | (4) | 30. | MAKSAKAU Stsiapan | BLR | 2:44.603 | ||
RACE: 98 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 122. | GRODZKI Wojciech | POL | 2:42.798 | ||
2 | (1) | 206. | MOROZOV (2) Yaroslav | UKR-KYIV | 2:44.675 | ||
3 | (5) | 27. | KAMAROVSKI Yahor | BLR | 2:46.550 | ||
4 | (4) | 123. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL | 2:46.940 | ||
5 | (7) | 115. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 2:47.992 | ||
6 | (3) | 79. | DZIACHUK Nikita | BLR-ZHO | 2:51.485 | ||
7 | (6) | 207. | NEVRODA Danil | UKR-KYIV | 3:01.538 | ||
RACE: 99 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 179. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | 2:45.121 | ||
2 | (6) | 205. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 2:45.773 | ||
3 | (5) | 26. | AMELIN Matvei | BLR | 2:46.058 | ||
4 | (2) | 28. | KISLITSYN Ivan | BLR | 2:46.173 | ||
5 | (3) | 124. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 2:51.691 | ||
6 | (1) | 177. | CHERNYAK Vladislav | RUS-SMO | 3:04.058 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 108 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 205. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 49.164 | ||
2 | (4) | 27. | KAMAROVSKI Yahor | BLR | 50.101 | ||
3 | (2) | 70. | PODLUZHNYI Nikita | BLR-ORS | 50.216 | ||
4 | (1) | 116. | SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej | POL-JUV | 50.665 | ||
RACE: 109 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 179. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | 49.393 | ||
2 | (4) | 79. | DZIACHUK Nikita | BLR-ZHO | 51.511 | ||
3 | (1) | 207. | NEVRODA Danil | UKR-KYIV | 51.906 | ||
- | (2) | 32. | YASHKOV Ivan | BLR | - | no finish | |
RACE: 110 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 165. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | 48.975 | ||
2 | (3) | 26. | AMELIN Matvei | BLR | 49.123 | ||
3 | (2) | 115. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 1:03.701 | ||
4 | (4) | 80. | SOBALEU Artsem | BLR-ZHO | 1:19.800 | ||
RACE: 111 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 124. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 48.387 | ||
2 | (4) | 206. | MOROZOV (2) Yaroslav | UKR-KYIV | 50.436 | ||
3 | (1) | 29. | MACHULSKI Taras | BLR | 51.229 | ||
4 | (2) | 178. | KORSHAKOV Dmitriy | RUS-SMO | 51.988 | ||
RACE: 112 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 122. | GRODZKI Wojciech | POL | 47.279 | ||
2 | (1) | 177. | CHERNYAK Vladislav | RUS-SMO | 48.857 | ||
3 | (4) | 113. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 49.838 | ||
4 | (3) | 30. | MAKSAKAU Stsiapan | BLR | 51.290 | ||
RACE: 113 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 28. | KISLITSYN Ivan | BLR | 49.083 | ||
2 | (4) | 123. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL | 49.142 | ||
3 | (2) | 114. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 50.391 | ||
4 | (1) | 31. | SHMYHALEU Uladzislau | BLR | 56.711 | ||
JUNIOR C BOYS QUATER FINAL 500 m | |||||||
RACE: 120 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 124. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 47.013 | ||
2 | (3) | 28. | KISLITSYN Ivan | BLR | 47.912 | ||
3 | (2) | 165. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | 47.984 | ||
4 | (4) | 70. | PODLUZHNYI Nikita | BLR-ORS | 49.931 | ||
RACE: 121 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 26. | AMELIN Matvei | BLR | 47.734 | ||
2 | (3) | 113. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 48.908 | ||
3 | (4) | 79. | DZIACHUK Nikita | BLR-ZHO | 52.171 | ||
- | (1) | 177. | CHERNYAK Vladislav | RUS-SMO | - | no start | |
RACE: 122 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 122. | GRODZKI Wojciech | POL | 47.060 | ||
2 | (2) | 205. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 48.697 | ||
3 | (3) | 27. | KAMAROVSKI Yahor | BLR | 50.442 | ||
4 | (4) | 114. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 50.890 | ||
RACE: 123 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 123. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL | 48.967 | ||
2 | (3) | 206. | MOROZOV (2) Yaroslav | UKR-KYIV | 49.072 | ||
3 | (4) | 29. | MACHULSKI Taras | BLR | 50.371 | ||
- | (2) | 179. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | - | no start | |
JUNIOR C BOYS SEMI FINAL 500 m | |||||||
RACE: 226 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 28. | KISLITSYN Ivan | BLR | 47.641 | ||
2 | (1) | 26. | AMELIN Matvei | BLR | 47.688 | ||
3 | (3) | 123. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL | 50.147 | ||
- | (4) | 206. | MOROZOV (2) Yaroslav | UKR-KYIV | - | impeding | |
RACE: 227 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 124. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 46.409 | ||
2 | (3) | 205. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 47.893 | ||
3 | (4) | 113. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 49.037 | ||
4 | (2) | 122. | GRODZKI Wojciech | POL | NO TIME | finished | |
JUNIOR C BOYS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 238 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 80. | SOBALEU Artsem | BLR-ZHO | 49.184 | ||
2 | (1) | 178. | KORSHAKOV Dmitriy | RUS-SMO | 51.478 | ||
3 | (2) | 31. | SHMYHALEU Uladzislau | BLR | 55.847 | ||
RACE: 239 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 115. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 50.446 | ||
2 | (1) | 116. | SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej | POL-JUV | 50.552 | ||
3 | (2) | 30. | MAKSAKAU Stsiapan | BLR | 50.646 | ||
4 | (3) | 207. | NEVRODA Danil | UKR-KYIV | 51.026 | ||
RACE: 240 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 114. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 50.514 | ||
2 | (1) | 70. | PODLUZHNYI Nikita | BLR-ORS | 51.441 | ||
RACE: 241 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 165. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | 48.128 | ||
2 | (3) | 27. | KAMAROVSKI Yahor | BLR | 48.455 | ||
3 | (2) | 29. | MACHULSKI Taras | BLR | 50.116 | ||
4 | (4) | 79. | DZIACHUK Nikita | BLR-ZHO | 51.435 | ||
RACE: 242 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 113. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 49.445 | ||
2 | (2) | 123. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL | 49.901 | ||
3 | (3) | 122. | GRODZKI Wojciech | POL | 56.730 | ||
RACE: 243 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 124. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 46.682 | ||
2 | (2) | 28. | KISLITSYN Ivan | BLR | 47.391 | ||
3 | (3) | 26. | AMELIN Matvei | BLR | 47.440 | ||
4 | (4) | 205. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 48.149 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 256 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 205. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 1:44.419 | ||
2 | (3) | 32. | YASHKOV Ivan | BLR | 1:45.960 | ||
3 | (2) | 114. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 1:59.963 | ||
- | (4) | 177. | CHERNYAK Vladislav | RUS-SMO | - | impeding | |
RACE: 257 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 122. | GRODZKI Wojciech | POL | 1:48.630 | ||
2 | (1) | 30. | MAKSAKAU Stsiapan | BLR | 1:51.386 | ||
3 | (2) | 113. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 1:52.239 | ||
4 | (3) | 207. | NEVRODA Danil | UKR-KYIV | 1:52.387 | ||
RACE: 258 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 26. | AMELIN Matvei | BLR | 1:46.465 | ||
2 | (1) | 165. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | 1:47.307 | ||
3 | (3) | 123. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL | 1:48.133 | ||
4 | (2) | 80. | SOBALEU Artsem | BLR-ZHO | 1:48.953 | ||
RACE: 259 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 179. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | 1:51.743 | ||
2 | (4) | 27. | KAMAROVSKI Yahor | BLR | 1:52.221 | ||
3 | (2) | 115. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 1:55.605 | ||
4 | (3) | 31. | SHMYHALEU Uladzislau | BLR | 2:05.440 | ||
RACE: 260 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 124. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 1:47.388 | ||
2 | (3) | 178. | KORSHAKOV Dmitriy | RUS-SMO | 1:48.201 | ||
3 | (1) | 29. | MACHULSKI Taras | BLR | 1:49.049 | ||
4 | (4) | 79. | DZIACHUK Nikita | BLR-ZHO | 1:50.272 | ||
RACE: 261 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 28. | KISLITSYN Ivan | BLR | 1:46.581 | ||
2 | (3) | 206. | MOROZOV (2) Yaroslav | UKR-KYIV | 1:47.028 | ||
3 | (1) | 116. | SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej | POL-JUV | 1:47.209 | ||
4 | (2) | 70. | PODLUZHNYI Nikita | BLR-ORS | 1:49.078 | ||
JUNIOR C BOYS QUATER FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 266 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 26. | AMELIN Matvei | BLR | 1:51.784 | ||
2 | (2) | 28. | KISLITSYN Ivan | BLR | 1:51.865 | ||
3 | (4) | 30. | MAKSAKAU Stsiapan | BLR | 2:11.350 | advanced | |
- | (3) | 29. | MACHULSKI Taras | BLR | - | impeding | |
RACE: 267 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 165. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | 1:46.203 | ||
2 | (1) | 205. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 1:46.522 | ||
3 | (2) | 32. | YASHKOV Ivan | BLR | 1:46.940 | ||
4 | (4) | 113. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 1:48.815 | ||
RACE: 268 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 179. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | 1:46.504 | ||
2 | (4) | 27. | KAMAROVSKI Yahor | BLR | 1:49.900 | ||
3 | (2) | 122. | GRODZKI Wojciech | POL | 1:57.402 | ||
4 | (1) | 178. | KORSHAKOV Dmitriy | RUS-SMO | 2:00.423 | ||
RACE: 269 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 124. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 1:46.921 | ||
2 | (1) | 206. | MOROZOV (2) Yaroslav | UKR-KYIV | 1:47.196 | ||
3 | (2) | 116. | SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej | POL-JUV | 1:47.841 | ||
4 | (4) | 123. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL | 1:47.955 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 311 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 179. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | 1:37.843 | ||
2 | (2) | 205. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 1:38.184 | ||
3 | (3) | 206. | MOROZOV (2) Yaroslav | UKR-KYIV | 1:38.392 | ||
4 | (4) | 27. | KAMAROVSKI Yahor | BLR | 1:38.490 | ||
RACE: 312 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 26. | AMELIN Matvei | BLR | 1:39.598 | ||
2 | (4) | 28. | KISLITSYN Ivan | BLR | 1:41.185 | ||
3 | (1) | 165. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | 1:41.848 | ||
4 | (2) | 124. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 1:43.659 | ||
5 | (5) | 30. | MAKSAKAU Stsiapan | BLR | 1:44.352 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 323 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 79. | DZIACHUK Nikita | BLR-ZHO | 1:45.564 | ||
2 | (2) | 207. | NEVRODA Danil | UKR-KYIV | 1:46.821 | ||
3 | (3) | 31. | SHMYHALEU Uladzislau | BLR | 2:00.389 | ||
RACE: 324 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 115. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 1:44.161 | ||
2 | (4) | 114. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 1:48.061 | ||
3 | (1) | 80. | SOBALEU Artsem | BLR-ZHO | NO TIME | finished | |
- | (2) | 70. | PODLUZHNYI Nikita | BLR-ORS | - | impeding | |
RACE: 325 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 122. | GRODZKI Wojciech | POL | 1:41.582 | ||
2 | (4) | 113. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 1:43.764 | ||
3 | (2) | 116. | SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej | POL-JUV | 1:43.921 | ||
4 | (1) | 32. | YASHKOV Ivan | BLR | 1:46.486 | ||
5 | (6) | 178. | KORSHAKOV Dmitriy | RUS-SMO | 2:04.958 | ||
6 | (3) | 123. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL | 2:13.222 | ||
RACE: 326 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 124. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 1:37.861 | ||
2 | (3) | 165. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | 1:38.763 | ||
3 | (1) | 206. | MOROZOV (2) Yaroslav | UKR-KYIV | 1:38.893 | ||
4 | (2) | 27. | KAMAROVSKI Yahor | BLR | 1:40.461 | ||
5 | (5) | 30. | MAKSAKAU Stsiapan | BLR | 1:45.741 | ||
RACE: 327 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 26. | AMELIN Matvei | BLR | 1:44.094 | ||
2 | (1) | 179. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | 1:44.149 | ||
3 | (4) | 28. | KISLITSYN Ivan | BLR | 1:44.721 | ||
4 | (2) | 205. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 1:45.770 |
Baltic Cup 1, Minsk, BLR, 25.10. - 27.10.2019
Overall Classification
JUNIOR C BOYS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 26. | AMELIN Matvei | BLR | 3. 3. 1. | 60 | 7 | |
2. | 179. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | 1. 15. 2. | 55 | 18 | |
3. | 124. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 5. 1. 5. | 44 | 11 | |
4. | 28. | KISLITSYN Ivan | BLR | 4. 2. 3. | 42 | 9 | |
5. | 205. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 2. 4. 4. | 37 | 10 | |
6. | 113. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 18. 5. 11. | 5 | 34 | |
7. | 122. | GRODZKI Wojciech | POL | 7. 7. 10. | 4 | 24 | |
8. | 206. | MOROZOV (2) Yaroslav | UKR-KYIV | 8. 8. 7. | 3 | 23 | |
9. | 123. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL | 10. 6. 15. | 3 | 31 | |
10. | 165. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | 24. 9. 6. | 3 | 39 | |
11. | 177. | CHERNYAK Vladislav | RUS-SMO | 6. 16. 24. | 3 | 46 | |
12. | 27. | KAMAROVSKI Yahor | BLR | 9. 10. 8. | 1 | 27 | |
13. | 29. | MACHULSKI Taras | BLR | 17. 11. 16. | 44 | ||
14. | 115. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 11. 17. 17. | 45 | ||
15. | 79. | DZIACHUK Nikita | BLR-ZHO | 12. 12. 21. | 45 | ||
16. | 30. | MAKSAKAU Stsiapan | BLR | 19. 19. 9. | 47 | ||
17. | 114. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 16. 13. 18. | 47 | ||
18. | 70. | PODLUZHNYI Nikita | BLR-ORS | 14. 14. 20. | 48 | ||
19. | 116. | SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej | POL-JUV | 22. 18. 12. | 52 | ||
20. | 207. | NEVRODA Danil | UKR-KYIV | 13. 20. 22. | 55 | ||
21. | 80. | SOBALEU Artsem | BLR-ZHO | 15. 21. 19. | 55 | ||
22. | 178. | KORSHAKOV Dmitriy | RUS-SMO | 20. 22. 14. | 56 | ||
23. | 32. | YASHKOV Ivan | BLR | 21. 24. 13. | 58 | ||
24. | 31. | SHMYHALEU Uladzislau | BLR | 23. 23. 23. | 69 |