Baltic Cup 1, Minsk, BLR, 25.10. - 27.10.2019
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 108 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 205. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 49.164 | ||
2 | (4) | 27. | KAMAROVSKI Yahor | BLR | 50.101 | ||
3 | (2) | 70. | PODLUZHNYI Nikita | BLR-ORS | 50.216 | ||
4 | (1) | 116. | SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej | POL-JUV | 50.665 | ||
RACE: 109 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 179. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | 49.393 | ||
2 | (4) | 79. | DZIACHUK Nikita | BLR-ZHO | 51.511 | ||
3 | (1) | 207. | NEVRODA Danil | UKR-KYIV | 51.906 | ||
- | (2) | 32. | YASHKOV Ivan | BLR | - | no finish | |
RACE: 110 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 165. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | 48.975 | ||
2 | (3) | 26. | AMELIN Matvei | BLR | 49.123 | ||
3 | (2) | 115. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 1:03.701 | ||
4 | (4) | 80. | SOBALEU Artsem | BLR-ZHO | 1:19.800 | ||
RACE: 111 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 124. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 48.387 | ||
2 | (4) | 206. | MOROZOV (2) Yaroslav | UKR-KYIV | 50.436 | ||
3 | (1) | 29. | MACHULSKI Taras | BLR | 51.229 | ||
4 | (2) | 178. | KORSHAKOV Dmitriy | RUS-SMO | 51.988 | ||
RACE: 112 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 122. | GRODZKI Wojciech | POL | 47.279 | ||
2 | (1) | 177. | CHERNYAK Vladislav | RUS-SMO | 48.857 | ||
3 | (4) | 113. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 49.838 | ||
4 | (3) | 30. | MAKSAKAU Stsiapan | BLR | 51.290 | ||
RACE: 113 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 28. | KISLITSYN Ivan | BLR | 49.083 | ||
2 | (4) | 123. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL | 49.142 | ||
3 | (2) | 114. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 50.391 | ||
4 | (1) | 31. | SHMYHALEU Uladzislau | BLR | 56.711 | ||
JUNIOR C BOYS QUATER FINAL 500 m | |||||||
RACE: 120 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 124. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 47.013 | ||
2 | (3) | 28. | KISLITSYN Ivan | BLR | 47.912 | ||
3 | (2) | 165. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | 47.984 | ||
4 | (4) | 70. | PODLUZHNYI Nikita | BLR-ORS | 49.931 | ||
RACE: 121 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 26. | AMELIN Matvei | BLR | 47.734 | ||
2 | (3) | 113. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 48.908 | ||
3 | (4) | 79. | DZIACHUK Nikita | BLR-ZHO | 52.171 | ||
- | (1) | 177. | CHERNYAK Vladislav | RUS-SMO | - | no start | |
RACE: 122 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 122. | GRODZKI Wojciech | POL | 47.060 | ||
2 | (2) | 205. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 48.697 | ||
3 | (3) | 27. | KAMAROVSKI Yahor | BLR | 50.442 | ||
4 | (4) | 114. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 50.890 | ||
RACE: 123 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 123. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL | 48.967 | ||
2 | (3) | 206. | MOROZOV (2) Yaroslav | UKR-KYIV | 49.072 | ||
3 | (4) | 29. | MACHULSKI Taras | BLR | 50.371 | ||
- | (2) | 179. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | - | no start | |
JUNIOR C BOYS SEMI FINAL 500 m | |||||||
RACE: 226 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 28. | KISLITSYN Ivan | BLR | 47.641 | ||
2 | (1) | 26. | AMELIN Matvei | BLR | 47.688 | ||
3 | (3) | 123. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL | 50.147 | ||
- | (4) | 206. | MOROZOV (2) Yaroslav | UKR-KYIV | - | impeding | |
RACE: 227 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 124. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 46.409 | ||
2 | (3) | 205. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 47.893 | ||
3 | (4) | 113. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 49.037 | ||
4 | (2) | 122. | GRODZKI Wojciech | POL | NO TIME | finished | |
JUNIOR C BOYS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 238 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 80. | SOBALEU Artsem | BLR-ZHO | 49.184 | ||
2 | (1) | 178. | KORSHAKOV Dmitriy | RUS-SMO | 51.478 | ||
3 | (2) | 31. | SHMYHALEU Uladzislau | BLR | 55.847 | ||
RACE: 239 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 115. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 50.446 | ||
2 | (1) | 116. | SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej | POL-JUV | 50.552 | ||
3 | (2) | 30. | MAKSAKAU Stsiapan | BLR | 50.646 | ||
4 | (3) | 207. | NEVRODA Danil | UKR-KYIV | 51.026 | ||
RACE: 240 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 114. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 50.514 | ||
2 | (1) | 70. | PODLUZHNYI Nikita | BLR-ORS | 51.441 | ||
RACE: 241 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 165. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | 48.128 | ||
2 | (3) | 27. | KAMAROVSKI Yahor | BLR | 48.455 | ||
3 | (2) | 29. | MACHULSKI Taras | BLR | 50.116 | ||
4 | (4) | 79. | DZIACHUK Nikita | BLR-ZHO | 51.435 | ||
RACE: 242 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 113. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 49.445 | ||
2 | (2) | 123. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL | 49.901 | ||
3 | (3) | 122. | GRODZKI Wojciech | POL | 56.730 | ||
RACE: 243 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 124. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 46.682 | ||
2 | (2) | 28. | KISLITSYN Ivan | BLR | 47.391 | ||
3 | (3) | 26. | AMELIN Matvei | BLR | 47.440 | ||
4 | (4) | 205. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 48.149 |
Baltic Cup 1, Minsk, BLR, 25.10. - 27.10.2019
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 124. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 34 | 1 | 0:46.409 | ||
2. | A | 2. | 28. | KISLITSYN Ivan | BLR | 21 | 2 | 0:47.391 | ||
3. | A | 3. | 26. | AMELIN Matvei | BLR | 13 | 3 | 0:47.440 | ||
4. | A | 4. | 205. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 8 | 4 | 0:47.893 | ||
5. | B | 1. | 113. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 5 | 5 | 0:48.908 | ||
6. | B | 2. | 123. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL | 3 | 6 | 0:48.967 | ||
7. | B | 3. | 122. | GRODZKI Wojciech | POL | 2 | 7 | 0:47.060 | ||
SEMI FINAL | ||||||||||
8. | A | - | 206. | MOROZOV (2) Yaroslav | UKR-KYIV | 8 | 0:49.072 | |||
FINAL | ||||||||||
9. | C | 1. | 165. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | 9 | 0:47.984 | |||
10. | C | 2. | 27. | KAMAROVSKI Yahor | BLR | 10 | 0:48.455 | |||
11. | C | 3. | 29. | MACHULSKI Taras | BLR | 11 | 0:50.116 | |||
12. | C | 4. | 79. | DZIACHUK Nikita | BLR-ZHO | 12 | 0:51.435 | |||
13. | D | 1. | 114. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 13 | 0:50.391 | |||
14. | D | 2. | 70. | PODLUZHNYI Nikita | BLR-ORS | 14 | 0:49.931 | |||
QUATER FINAL | ||||||||||
15. | A | - | 179. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | 15 | 0:49.393 | |||
16. | A | - | 177. | CHERNYAK Vladislav | RUS-SMO | 16 | 0:48.857 | |||
FINAL | ||||||||||
17. | E | 1. | 115. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 17 | 0:50.446 | |||
18. | E | 2. | 116. | SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej | POL-JUV | 18 | 0:50.552 | |||
19. | E | 3. | 30. | MAKSAKAU Stsiapan | BLR | 19 | 0:50.646 | |||
20. | E | 4. | 207. | NEVRODA Danil | UKR-KYIV | 20 | 0:51.026 | |||
21. | F | 1. | 80. | SOBALEU Artsem | BLR-ZHO | 21 | 0:49.184 | |||
22. | F | 2. | 178. | KORSHAKOV Dmitriy | RUS-SMO | 22 | 0:51.478 | |||
23. | F | 3. | 31. | SHMYHALEU Uladzislau | BLR | 23 | 0:55.847 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 32. | YASHKOV Ivan | BLR | 24 | NO TIME |