Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 75 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 253. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 2:34.834 | ||
2 | (3) | 40. | RAMANAU Andrei | BLR-CORVIT | 2:34.961 | ||
3 | (7) | 100. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 2:38.633 | ||
4 | (2) | 270. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 2:39.822 | ||
5 | (5) | 11. | AMELIN Matvei | BLR | 3:02.778 | ||
6 | (6) | 55. | REINS Mareks | LAT-JLSS | NO TIME | finished | |
- | (4) | 134. | FILIANOWICZ Filip | POL-JUV | - | no finish | |
RACE: 76 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 250. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 2:36.511 | ||
2 | (3) | 137. | SULIMA Jakub | POL-JUV | 2:36.626 | ||
3 | (4) | 235. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 2:36.926 | ||
4 | (1) | 41. | SHTYRKHUNOU ULADZISLAU | BLR-CORVIT | 2:40.173 | ||
5 | (5) | 54. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 2:54.790 | ||
6 | (6) | 101. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | 2:56.577 | ||
RACE: 77 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 135. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 2:44.020 | ||
2 | (6) | 252. | PARSHIN Ilia | RUS-PET | 2:44.839 | ||
3 | (4) | 172. | MUCHLADO Adam | POL-STOCZ | 2:45.957 | ||
4 | (5) | 133. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 2:49.805 | ||
5 | (1) | 42. | VOITOV Sergei | BLR-CORVIT | 2:52.582 | ||
6 | (3) | 165. | WIŚNIEWSKI Karol | POL-ORZEL | 3:02.768 | ||
RACE: 78 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (7) | 254. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 2:39.934 | ||
2 | (1) | 12. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 2:40.462 | ||
3 | (5) | 93. | CECH Danielius | LTU | 2:44.240 | ||
4 | (3) | 251. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 2:46.728 | advanced | |
5 | (6) | 56. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 3:03.840 | ||
- | (2) | 136. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | - | impeding | |
- | (4) | 39. | PAPOU Mikita | BLR-CORVIT | - | impeding | |
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 87 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 253. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 2:44.047 | ||
2 | (6) | 252. | PARSHIN Ilia | RUS-PET | 2:44.194 | ||
3 | (2) | 40. | RAMANAU Andrei | BLR-CORVIT | 2:44.280 | ||
4 | (5) | 135. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 2:44.534 | ||
5 | (3) | 235. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 2:44.748 | ||
6 | (4) | 270. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 2:48.137 | ||
7 | (7) | 172. | MUCHLADO Adam | POL-STOCZ | 2:50.993 | ||
RACE: 88 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 254. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 2:33.598 | ||
2 | (5) | 12. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 2:34.415 | ||
3 | (1) | 250. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 2:34.972 | ||
4 | (7) | 251. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 2:36.675 | ||
5 | (6) | 93. | CECH Danielius | LTU | 2:37.552 | ||
6 | (3) | 100. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 2:43.770 | ||
7 | (2) | 137. | SULIMA Jakub | POL-JUV | 2:46.339 | ||
JUNIOR C BOYS B-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 96 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 137. | SULIMA Jakub | POL-JUV | 2:41.537 | ||
2 | (3) | 135. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 2:41.549 | ||
3 | (1) | 93. | CECH Danielius | LTU | 2:41.686 | ||
4 | (4) | 235. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 2:43.099 | ||
5 | (2) | 100. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 2:43.421 | ||
6 | (6) | 270. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 2:45.424 | ||
7 | (7) | 172. | MUCHLADO Adam | POL-STOCZ | 2:50.144 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 97 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 253. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 2:35.759 | ||
2 | (1) | 254. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 2:35.781 | ||
3 | (3) | 250. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 2:35.999 | ||
4 | (4) | 251. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 2:38.424 | ||
5 | (6) | 252. | PARSHIN Ilia | RUS-PET | 2:39.721 | ||
6 | (7) | 40. | RAMANAU Andrei | BLR-CORVIT | 2:39.861 | ||
- | (2) | 12. | MIHDALIOU Mikita | BLR | - | impeding | |
2. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 188 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 252. | PARSHIN Ilia | RUS-PET | 47.544 | ||
2 | (4) | 40. | RAMANAU Andrei | BLR-CORVIT | 48.166 | ||
3 | (2) | 133. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 49.855 | ||
4 | (5) | 55. | REINS Mareks | LAT-JLSS | 57.760 | ||
5 | (1) | 172. | MUCHLADO Adam | POL-STOCZ | 59.679 | ||
RACE: 189 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 254. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 47.280 | ||
2 | (3) | 135. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 47.796 | ||
3 | (5) | 100. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 49.045 | ||
4 | (1) | 39. | PAPOU Mikita | BLR-CORVIT | 1:01.456 | ||
5 | (4) | 11. | AMELIN Matvei | BLR | 1:01.485 | ||
RACE: 190 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 137. | SULIMA Jakub | POL-JUV | 47.033 | ||
2 | (3) | 250. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 47.187 | ||
3 | (4) | 270. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 51.489 | ||
4 | (1) | 42. | VOITOV Sergei | BLR-CORVIT | 54.388 | ||
5 | (5) | 165. | WIŚNIEWSKI Karol | POL-ORZEL | 55.066 | ||
RACE: 191 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 253. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 46.731 | ||
2 | (6) | 235. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 47.839 | ||
3 | (1) | 93. | CECH Danielius | LTU | 48.388 | ||
4 | (4) | 134. | FILIANOWICZ Filip | POL-JUV | 50.715 | ||
5 | (2) | 56. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 50.904 | ||
6 | (5) | 101. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | 54.451 | ||
RACE: 192 HEAT: 5 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 136. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 46.059 | ||
2 | (3) | 251. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 46.537 | ||
3 | (1) | 41. | SHTYRKHUNOU ULADZISLAU | BLR-CORVIT | 49.850 | ||
4 | (2) | 54. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 53.922 | ||
5 | (5) | 12. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 56.631 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 203 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 253. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 47.003 | ||
2 | (4) | 135. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 48.331 | ||
3 | (5) | 235. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 48.405 | ||
4 | (3) | 252. | PARSHIN Ilia | RUS-PET | NO TIME | finished adv. | |
- | (1) | 251. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | - | impeding | |
RACE: 204 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 136. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 46.267 | ||
2 | (4) | 254. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 46.853 | ||
3 | (2) | 137. | SULIMA Jakub | POL-JUV | 47.120 | ||
4 | (3) | 250. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 47.294 | ||
5 | (5) | 40. | RAMANAU Andrei | BLR-CORVIT | 49.160 | ||
JUNIOR C BOYS B-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 211 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 250. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 46.880 | ||
2 | (1) | 137. | SULIMA Jakub | POL-JUV | 47.081 | ||
3 | (3) | 235. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 47.250 | ||
4 | (4) | 40. | RAMANAU Andrei | BLR-CORVIT | 47.297 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 212 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 136. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 45.949 | ||
2 | (2) | 254. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 46.458 | ||
3 | (3) | 253. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 46.546 | ||
4 | (5) | 252. | PARSHIN Ilia | RUS-PET | 47.003 | ||
5 | (4) | 135. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 47.473 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 225 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 254. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 1:42.751 | ||
2 | (1) | 93. | CECH Danielius | LTU | 1:46.186 | ||
3 | (5) | 39. | PAPOU Mikita | BLR-CORVIT | 1:47.067 | ||
4 | (2) | 172. | MUCHLADO Adam | POL-STOCZ | 1:49.452 | ||
- | (4) | 137. | SULIMA Jakub | POL-JUV | - | impeding | |
RACE: 226 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 252. | PARSHIN Ilia | RUS-PET | 1:46.151 | ||
2 | (5) | 135. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 1:46.339 | ||
3 | (2) | 41. | SHTYRKHUNOU ULADZISLAU | BLR-CORVIT | 1:46.425 | ||
4 | (6) | 54. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 1:53.233 | ||
5 | (3) | 165. | WIŚNIEWSKI Karol | POL-ORZEL | 1:56.076 | ||
- | (4) | 101. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | - | no finish | |
RACE: 227 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 136. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 1:42.303 | ||
2 | (2) | 251. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 1:42.823 | ||
3 | (3) | 100. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 1:48.762 | ||
4 | (1) | 42. | VOITOV Sergei | BLR-CORVIT | 1:52.847 | ||
5 | (5) | 55. | REINS Mareks | LAT-JLSS | 2:05.618 | ||
RACE: 228 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 250. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 1:46.844 | ||
2 | (4) | 40. | RAMANAU Andrei | BLR-CORVIT | 1:47.079 | ||
3 | (3) | 11. | AMELIN Matvei | BLR | 1:48.836 | ||
4 | (1) | 133. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 1:51.234 | ||
5 | (5) | 270. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 1:51.864 | ||
RACE: 229 HEAT: 5 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 12. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 1:52.982 | ||
2 | (1) | 235. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 1:53.081 | ||
3 | (2) | 56. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 1:54.674 | ||
4 | (5) | 134. | FILIANOWICZ Filip | POL-JUV | 1:55.309 | ||
5 | (3) | 253. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 2:07.779 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 274 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 254. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 1:36.647 | ||
2 | (2) | 251. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 1:36.688 | ||
3 | (4) | 12. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 1:36.924 | ||
4 | (3) | 252. | PARSHIN Ilia | RUS-PET | 1:38.390 | ||
5 | (5) | 235. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 1:38.410 | ||
RACE: 275 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 136. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 1:38.992 | ||
2 | (4) | 250. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 1:40.480 | ||
3 | (2) | 93. | CECH Danielius | LTU | 1:41.750 | ||
4 | (3) | 135. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 1:42.239 | ||
5 | (5) | 40. | RAMANAU Andrei | BLR-CORVIT | 1:42.654 | ||
JUNIOR C BOYS B-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 282 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 235. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 1:38.598 | ||
2 | (3) | 93. | CECH Danielius | LTU | 1:38.820 | ||
3 | (5) | 40. | RAMANAU Andrei | BLR-CORVIT | 1:40.510 | ||
4 | (4) | 135. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 1:56.702 | ||
- | (1) | 252. | PARSHIN Ilia | RUS-PET | - | impeding | |
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 283 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 136. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 1:35.300 | ||
2 | (2) | 251. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 1:35.520 | ||
3 | (3) | 12. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 1:35.589 | ||
4 | (5) | 250. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 1:42.753 | ||
- | (1) | 254. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | - | impeding | |
4. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS SUPER FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 289 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 136. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 2:26.040 | ||
2 | (4) | 254. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 2:27.145 | ||
3 | (1) | 253. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 2:28.520 | ||
4 | (2) | 12. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 2:29.099 | ||
5 | (5) | 250. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 2:36.907 | ||
- | (6) | 251. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | - | impeding |
Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018
Overall Classification
JUNIOR C BOYS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 136. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 24. 1. 1. 1. | 102 | 26 | |
2. | 254. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 2. 2. 5. 2. | 66 | 9 | |
3. | 253. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 1. 3. 24. 3. | 60 | 28 | |
4. | 250. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 3. 6. 4. 5. | 29 | 13 | |
5. | 251. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 4. 10. 2. | 29 | 16 | |
6. | 12. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 7. 23. 3. 4. | 22 | 33 | |
7. | 252. | PARSHIN Ilia | RUS-PET | 5. 4. 10. | 13 | 19 | |
8. | 135. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 9. 5. 9. | 5 | 23 | |
9. | 40. | RAMANAU Andrei | BLR-CORVIT | 6. 9. 8. | 4 | 23 | |
10. | 235. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 11. 8. 6. | 4 | 25 | |
11. | 137. | SULIMA Jakub | POL-JUV | 8. 7. 25. | 3 | 40 | |
12. | 93. | CECH Danielius | LTU | 10. 11. 7. | 2 | 28 | |
13. | 100. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 12. 12. 13. | 37 | ||
14. | 41. | SHTYRKHUNOU ULADZISLAU | BLR-CORVIT | 15. 13. 11. | 39 | ||
15. | 133. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 16. 14. 17. | 47 | ||
16. | 270. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 13. 15. 21. | 49 | ||
17. | 42. | VOITOV Sergei | BLR-CORVIT | 17. 18. 18. | 53 | ||
18. | 172. | MUCHLADO Adam | POL-STOCZ | 14. 24. 16. | 54 | ||
19. | 54. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 18. 17. 19. | 54 | ||
20. | 39. | PAPOU Mikita | BLR-CORVIT | 24. 20. 12. | 56 | ||
21. | 56. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 20. 21. 15. | 56 | ||
22. | 11. | AMELIN Matvei | BLR | 19. 25. 14. | 58 | ||
23. | 134. | FILIANOWICZ Filip | POL-JUV | 24. 16. 20. | 60 | ||
24. | 55. | REINS Mareks | LAT-JLSS | 23. 19. 23. | 65 | ||
25. | 165. | WIŚNIEWSKI Karol | POL-ORZEL | 22. 22. 22. | 66 | ||
26. | 101. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | 21. 26. 25. | 72 |