Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 225 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 254. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 1:42.751 | ||
2 | (1) | 93. | CECH Danielius | LTU | 1:46.186 | ||
3 | (5) | 39. | PAPOU Mikita | BLR-CORVIT | 1:47.067 | ||
4 | (2) | 172. | MUCHLADO Adam | POL-STOCZ | 1:49.452 | ||
- | (4) | 137. | SULIMA Jakub | POL-JUV | - | impeding | |
RACE: 226 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 252. | PARSHIN Ilia | RUS-PET | 1:46.151 | ||
2 | (5) | 135. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 1:46.339 | ||
3 | (2) | 41. | SHTYRKHUNOU ULADZISLAU | BLR-CORVIT | 1:46.425 | ||
4 | (6) | 54. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 1:53.233 | ||
5 | (3) | 165. | WIŚNIEWSKI Karol | POL-ORZEL | 1:56.076 | ||
- | (4) | 101. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | - | no finish | |
RACE: 227 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 136. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 1:42.303 | ||
2 | (2) | 251. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 1:42.823 | ||
3 | (3) | 100. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 1:48.762 | ||
4 | (1) | 42. | VOITOV Sergei | BLR-CORVIT | 1:52.847 | ||
5 | (5) | 55. | REINS Mareks | LAT-JLSS | 2:05.618 | ||
RACE: 228 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 250. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 1:46.844 | ||
2 | (4) | 40. | RAMANAU Andrei | BLR-CORVIT | 1:47.079 | ||
3 | (3) | 11. | AMELIN Matvei | BLR | 1:48.836 | ||
4 | (1) | 133. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 1:51.234 | ||
5 | (5) | 270. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 1:51.864 | ||
RACE: 229 HEAT: 5 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 12. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 1:52.982 | ||
2 | (1) | 235. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 1:53.081 | ||
3 | (2) | 56. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 1:54.674 | ||
4 | (5) | 134. | FILIANOWICZ Filip | POL-JUV | 1:55.309 | ||
5 | (3) | 253. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 2:07.779 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 274 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 254. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 1:36.647 | ||
2 | (2) | 251. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 1:36.688 | ||
3 | (4) | 12. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 1:36.924 | ||
4 | (3) | 252. | PARSHIN Ilia | RUS-PET | 1:38.390 | ||
5 | (5) | 235. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 1:38.410 | ||
RACE: 275 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 136. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 1:38.992 | ||
2 | (4) | 250. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 1:40.480 | ||
3 | (2) | 93. | CECH Danielius | LTU | 1:41.750 | ||
4 | (3) | 135. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 1:42.239 | ||
5 | (5) | 40. | RAMANAU Andrei | BLR-CORVIT | 1:42.654 | ||
JUNIOR C BOYS B-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 282 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 235. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 1:38.598 | ||
2 | (3) | 93. | CECH Danielius | LTU | 1:38.820 | ||
3 | (5) | 40. | RAMANAU Andrei | BLR-CORVIT | 1:40.510 | ||
4 | (4) | 135. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 1:56.702 | ||
- | (1) | 252. | PARSHIN Ilia | RUS-PET | - | impeding | |
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 283 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 136. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 1:35.300 | ||
2 | (2) | 251. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 1:35.520 | ||
3 | (3) | 12. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 1:35.589 | ||
4 | (5) | 250. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 1:42.753 | ||
- | (1) | 254. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | - | impeding |
Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | 1. | 136. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 34 | 1 | 1:35.300 | |||
2. | 2. | 251. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 21 | 2 | 1:35.520 | |||
3. | 3. | 12. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 13 | 3 | 1:35.589 | |||
4. | 4. | 250. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 8 | 4 | 1:40.480 | |||
5. | - | 254. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 3 | 5 | 1:36.647 | |||
B-FINAL | ||||||||||
6. | 1. | 235. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 3 | 6 | 1:38.410 | |||
7. | 2. | 93. | CECH Danielius | LTU | 2 | 7 | 1:38.820 | |||
8. | 3. | 40. | RAMANAU Andrei | BLR-CORVIT | 1 | 8 | 1:40.510 | |||
9. | 4. | 135. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 9 | 1:42.239 | ||||
10. | - | 252. | PARSHIN Ilia | RUS-PET | 10 | 1:38.390 | ||||
HEATS | ||||||||||
11. | 3. | 41. | SHTYRKHUNOU ULADZISLAU | BLR-CORVIT | 11 | 1:46.425 | ||||
12. | 3. | 39. | PAPOU Mikita | BLR-CORVIT | 12 | 1:47.067 | ||||
13. | 3. | 100. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 13 | 1:48.762 | ||||
14. | 3. | 11. | AMELIN Matvei | BLR | 14 | 1:48.836 | ||||
15. | 3. | 56. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 15 | 1:54.674 | ||||
16. | 4. | 172. | MUCHLADO Adam | POL-STOCZ | 16 | 1:49.452 | ||||
17. | 4. | 133. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 17 | 1:51.234 | ||||
18. | 4. | 42. | VOITOV Sergei | BLR-CORVIT | 18 | 1:52.847 | ||||
19. | 4. | 54. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 19 | 1:53.233 | ||||
20. | 4. | 134. | FILIANOWICZ Filip | POL-JUV | 20 | 1:55.309 | ||||
21. | 5. | 270. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 21 | 1:51.864 | ||||
22. | 5. | 165. | WIŚNIEWSKI Karol | POL-ORZEL | 22 | 1:56.076 | ||||
23. | 5. | 55. | REINS Mareks | LAT-JLSS | 23 | 2:05.618 | ||||
24. | 5. | 253. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 24 | 2:07.779 | ||||
- | 137. | SULIMA Jakub | POL-JUV | 25 | ----- | |||||
- | 101. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | 25 | ----- |