ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 12 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 145. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 2:35.556 | ||
2 | (1) | 4. | WOLF Tobias | AUT | 2:35.765 | ||
3 | (3) | 77. | SZILÁGYI Ábel | HUN-TKKSE | 2:42.018 | ||
4 | (2) | 70. | KRAUSZ Ármin | HUN-MTK | 2:43.348 | ||
5 | (4) | 185. | BERGIN Daniil | UKR-KHV | 2:48.228 | ||
RACE: 13 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 144. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 2:37.768 | ||
2 | (6) | 187. | MOSHENSKYI Bohdan | UKR-KHV | 2:38.528 | ||
3 | (2) | 71. | ZÓLYOMI László | HUN-MTK | 2:38.861 | ||
4 | (4) | 76. | CZANK-VARGA Benjámin | HUN-TKKSE | 2:39.198 | ||
5 | (5) | 96. | FLIGIEL Jakub | POL-GIZ | 2:44.324 | ||
6 | (1) | 186. | MOISEYEV Nikita | UKR-KHV | 2:50.883 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 27 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 76. | CZANK-VARGA Benjámin | HUN-TKKSE | 2:42.722 | ||
2 | (3) | 96. | FLIGIEL Jakub | POL-GIZ | 2:46.173 | ||
3 | (4) | 185. | BERGIN Daniil | UKR-KHV | 2:49.946 | ||
4 | (2) | 70. | KRAUSZ Ármin | HUN-MTK | 2:50.596 | ||
- | (5) | 186. | MOISEYEV Nikita | UKR-KHV | - | impeding | |
RACE: 28 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 145. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 2:35.197 | ||
2 | (2) | 4. | WOLF Tobias | AUT | 2:36.336 | ||
3 | (4) | 187. | MOSHENSKYI Bohdan | UKR-KHV | 2:37.213 | ||
4 | (6) | 77. | SZILÁGYI Ábel | HUN-TKKSE | 2:39.754 | ||
5 | (5) | 71. | ZÓLYOMI László | HUN-MTK | 2:40.492 | ||
- | (3) | 144. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | - | false start | |
2. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 115 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 145. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 48.569 | ||
2 | (1) | 186. | MOISEYEV Nikita | UKR-KHV | 48.907 | ||
3 | (3) | 71. | ZÓLYOMI László | HUN-MTK | 49.084 | ||
4 | (2) | 76. | CZANK-VARGA Benjámin | HUN-TKKSE | 50.070 | ||
RACE: 116 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 144. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 47.528 | ||
2 | (1) | 4. | WOLF Tobias | AUT | 51.888 | ||
3 | (3) | 185. | BERGIN Daniil | UKR-KHV | 53.278 | ||
RACE: 117 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 77. | SZILÁGYI Ábel | HUN-TKKSE | 48.343 | ||
2 | (4) | 187. | MOSHENSKYI Bohdan | UKR-KHV | 48.608 | ||
3 | (1) | 70. | KRAUSZ Ármin | HUN-MTK | 49.491 | ||
4 | (2) | 96. | FLIGIEL Jakub | POL-GIZ | 49.977 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 134 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 145. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 48.514 | ||
2 | (1) | 77. | SZILÁGYI Ábel | HUN-TKKSE | 48.621 | ||
3 | (3) | 71. | ZÓLYOMI László | HUN-MTK | 48.686 | ||
4 | (4) | 4. | WOLF Tobias | AUT | 49.036 | ||
RACE: 135 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 144. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 47.190 | ||
2 | (2) | 187. | MOSHENSKYI Bohdan | UKR-KHV | 48.179 | ||
3 | (4) | 70. | KRAUSZ Ármin | HUN-MTK | 48.703 | ||
4 | (3) | 186. | MOISEYEV Nikita | UKR-KHV | 49.430 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 153 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 76. | CZANK-VARGA Benjámin | HUN-TKKSE | 50.186 | ||
2 | (1) | 96. | FLIGIEL Jakub | POL-GIZ | 50.976 | ||
3 | (3) | 185. | BERGIN Daniil | UKR-KHV | 53.036 | ||
RACE: 154 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 70. | KRAUSZ Ármin | HUN-MTK | 50.096 | ||
2 | (1) | 71. | ZÓLYOMI László | HUN-MTK | 1:15.739 | ||
- | (3) | 4. | WOLF Tobias | AUT | - | no finish | |
- | (4) | 186. | MOISEYEV Nikita | UKR-KHV | - | impeding | |
RACE: 155 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 144. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 47.209 | ||
2 | (3) | 145. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 52.590 | ||
3 | (2) | 187. | MOSHENSKYI Bohdan | UKR-KHV | 54.368 | ||
4 | (4) | 77. | SZILÁGYI Ábel | HUN-TKKSE | 1:00.656 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 259 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 144. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 1:39.726 | ||
2 | (4) | 187. | MOSHENSKYI Bohdan | UKR-KHV | 1:39.900 | ||
3 | (3) | 71. | ZÓLYOMI László | HUN-MTK | 1:40.927 | ||
4 | (1) | 96. | FLIGIEL Jakub | POL-GIZ | 1:44.844 | ||
5 | (6) | 185. | BERGIN Daniil | UKR-KHV | 1:49.705 | ||
6 | (5) | 76. | CZANK-VARGA Benjámin | HUN-TKKSE | 1:55.711 | ||
RACE: 260 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 186. | MOISEYEV Nikita | UKR-KHV | 1:49.763 | ||
2 | (2) | 77. | SZILÁGYI Ábel | HUN-TKKSE | 1:50.193 | ||
3 | (4) | 70. | KRAUSZ Ármin | HUN-MTK | 1:50.282 | ||
4 | (1) | 145. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 1:51.840 | advanced->to A | |
5 | (3) | 4. | WOLF Tobias | AUT | NO TIME | finished | |
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 271 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 4. | WOLF Tobias | AUT | 1:41.855 | ||
2 | (3) | 76. | CZANK-VARGA Benjámin | HUN-TKKSE | 1:42.010 | ||
3 | (1) | 96. | FLIGIEL Jakub | POL-GIZ | 1:43.941 | ||
4 | (2) | 185. | BERGIN Daniil | UKR-KHV | 1:45.560 | ||
RACE: 272 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 77. | SZILÁGYI Ábel | HUN-TKKSE | 1:38.415 | ||
2 | (1) | 144. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 1:38.452 | ||
3 | (7) | 145. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 1:38.594 | ||
4 | (2) | 187. | MOSHENSKYI Bohdan | UKR-KHV | 1:39.043 | ||
5 | (4) | 186. | MOISEYEV Nikita | UKR-KHV | 1:44.822 | ||
6 | (3) | 71. | ZÓLYOMI László | HUN-MTK | 2:09.883 | ||
7 | (6) | 70. | KRAUSZ Ármin | HUN-MTK | 2:11.476 |
ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018
Overall Classification
JUNIOR C BOYS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 145. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 1. 2. 3. | 68 | 6 | |
2. | 144. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 6. 1. 2. | 57 | 9 | |
3. | 77. | SZILÁGYI Ábel | HUN-TKKSE | 4. 4. 1. | 50 | 9 | |
4. | 187. | MOSHENSKYI Bohdan | UKR-KHV | 3. 3. 4. | 34 | 10 | |
5. | 4. | WOLF Tobias | AUT | 2. 8. 8. | 22 | 18 | |
6. | 71. | ZÓLYOMI László | HUN-MTK | 5. 6. 6. | 11 | 17 | |
7. | 70. | KRAUSZ Ármin | HUN-MTK | 10. 5. 7. | 7 | 22 | |
8. | 186. | MOISEYEV Nikita | UKR-KHV | 11. 7. 5. | 5 | 23 | |
9. | 76. | CZANK-VARGA Benjámin | HUN-TKKSE | 7. 9. 9. | 2 | 25 | |
10. | 96. | FLIGIEL Jakub | POL-GIZ | 8. 10. 10. | 1 | 28 | |
11. | 185. | BERGIN Daniil | UKR-KHV | 9. 11. 11. | 31 |