7th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 17.11. - 19.11.2017
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 269 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 121. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 1:44.371 | ||
2 | (3) | 204. | SHUPEIA Artem | RUS-KAL | 1:46.266 | ||
3 | (6) | 133. | SIEKIERKO Adrian | POL-JUV | 1:46.388 | ||
4 | (1) | 203. | SHIMANSKIY Danil | RUS-KAL | 1:46.691 | ||
5 | (4) | 161. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 1:51.993 | ||
6 | (2) | 128. | KODA Mateusz | POL-JUV | 1:55.413 | ||
RACE: 270 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 135. | SULIMA Jakub | POL-JUV | 1:51.777 | ||
2 | (1) | 26. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR-ORS | 1:51.784 | ||
3 | (5) | 18. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 1:53.762 | ||
4 | (6) | 130. | NAZARUK Tomasz | POL-JUV | 1:54.084 | ||
5 | (3) | 134. | SMALAK Michał | POL-JUV | 1:54.509 | ||
6 | (2) | 122. | CABAN Jakub | POL-JUV | 2:01.304 | ||
7 | (7) | 156. | WIŚNIEWSKI Karol | POL-ORZEL | 2:11.789 | ||
RACE: 271 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 131. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 1:58.447 | ||
2 | (3) | 154. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 1:58.708 | ||
3 | (2) | 58. | CECH Danielius | LTU | 2:00.357 | ||
4 | (7) | 66. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 2:00.752 | ||
5 | (1) | 123. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 2:01.154 | ||
6 | (4) | 125. | FILIANOWICZ Filip | POL-JUV | 2:04.574 | ||
- | (6) | 132. | POPŁAWSKI Dawid | POL-JUV | - | no start | |
RACE: 272 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 35. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 2:05.513 | ||
2 | (2) | 129. | ŁAJEWSKI Kacper | POL-JUV | 2:07.930 | ||
3 | (1) | 211. | FENUS Jakub | SVK-ELBA | 2:08.632 | ||
4 | (6) | 126. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 2:09.395 | ||
5 | (3) | 127. | JABŁOŃSKI Wiktor | POL-JUV | 2:10.536 | ||
6 | (5) | 155. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 2:10.903 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 279 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 35. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 1:48.824 | ||
2 | (5) | 129. | ŁAJEWSKI Kacper | POL-JUV | 1:51.733 | ||
3 | (3) | 18. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 1:52.146 | ||
4 | (2) | 26. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR-ORS | 2:06.363 | advanced | |
5 | (1) | 135. | SULIMA Jakub | POL-JUV | 2:20.554 | ||
- | (6) | 211. | FENUS Jakub | SVK-ELBA | - | impeding | |
RACE: 280 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 121. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 2:00.439 | ||
2 | (4) | 131. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 2:01.663 | ||
3 | (5) | 154. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 2:02.170 | ||
4 | (3) | 133. | SIEKIERKO Adrian | POL-JUV | 2:02.262 | ||
5 | (2) | 204. | SHUPEIA Artem | RUS-KAL | 2:03.761 | ||
6 | (6) | 58. | CECH Danielius | LTU | 2:06.581 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 321 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 123. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 1:55.931 | ||
2 | (6) | 155. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 1:56.033 | ||
3 | (5) | 127. | JABŁOŃSKI Wiktor | POL-JUV | 1:56.165 | ||
4 | (1) | 128. | KODA Mateusz | POL-JUV | 1:56.172 | ||
5 | (3) | 122. | CABAN Jakub | POL-JUV | 1:56.472 | ||
6 | (7) | 156. | WIŚNIEWSKI Karol | POL-ORZEL | 2:12.315 | ||
7 | (4) | 125. | FILIANOWICZ Filip | POL-JUV | 2:38.875 | ||
RACE: 322 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 66. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 1:46.912 | ||
2 | (3) | 130. | NAZARUK Tomasz | POL-JUV | 1:47.543 | ||
3 | (6) | 126. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 1:50.334 | ||
4 | (2) | 161. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 1:51.586 | ||
5 | (4) | 134. | SMALAK Michał | POL-JUV | 2:07.267 | ||
6 | (1) | 203. | SHIMANSKIY Danil | RUS-KAL | 2:27.898 | ||
RACE: 323 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 135. | SULIMA Jakub | POL-JUV | 1:42.848 | ||
2 | (1) | 133. | SIEKIERKO Adrian | POL-JUV | 1:43.344 | ||
3 | (2) | 204. | SHUPEIA Artem | RUS-KAL | 1:45.160 | ||
4 | (3) | 58. | CECH Danielius | LTU | 1:45.164 | ||
RACE: 324 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 121. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 2:29.559 | ||
2 | (7) | 26. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR-ORS | 2:31.118 | ||
3 | (6) | 154. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 2:31.335 | ||
4 | (1) | 35. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 2:31.402 | ||
5 | (5) | 131. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 2:31.418 | ||
6 | (2) | 129. | ŁAJEWSKI Kacper | POL-JUV | 2:34.592 | ||
7 | (3) | 18. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 2:35.268 |
7th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 17.11. - 19.11.2017
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 121. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 34 | 1 | 1:44.371 | ||
2. | A | 2. | 26. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR-ORS | 21 | 2 | 1:51.784 | ||
3. | A | 3. | 154. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 13 | 3 | 1:58.708 | ||
4. | A | 4. | 35. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 8 | 4 | 1:48.824 | ||
5. | A | 5. | 131. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 5 | 5 | 1:58.447 | ||
6. | A | 6. | 129. | ŁAJEWSKI Kacper | POL-JUV | 3 | 6 | 1:51.733 | ||
7. | A | 7. | 18. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 2 | 7 | 1:52.146 | ||
8. | B | 1. | 135. | SULIMA Jakub | POL-JUV | 8 | 1:42.848 | |||
9. | B | 2. | 133. | SIEKIERKO Adrian | POL-JUV | 9 | 1:43.344 | |||
10. | B | 3. | 204. | SHUPEIA Artem | RUS-KAL | 10 | 1:45.160 | |||
11. | B | 4. | 58. | CECH Danielius | LTU | 11 | 1:45.164 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
12. | A | - | 211. | FENUS Jakub | SVK-ELBA | 12 | 2:08.632 | |||
FINAL | ||||||||||
13. | C | 1. | 66. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 13 | 1:46.912 | |||
14. | C | 2. | 130. | NAZARUK Tomasz | POL-JUV | 14 | 1:47.543 | |||
15. | C | 3. | 126. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 15 | 1:50.334 | |||
16. | C | 4. | 161. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 16 | 1:51.586 | |||
17. | C | 5. | 134. | SMALAK Michał | POL-JUV | 17 | 1:54.509 | |||
18. | C | 6. | 203. | SHIMANSKIY Danil | RUS-KAL | 18 | 1:46.691 | |||
19. | D | 1. | 123. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 19 | 1:55.931 | |||
20. | D | 2. | 155. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 20 | 1:56.033 | |||
21. | D | 3. | 127. | JABŁOŃSKI Wiktor | POL-JUV | 21 | 1:56.165 | |||
22. | D | 4. | 128. | KODA Mateusz | POL-JUV | 22 | 1:55.413 | |||
23. | D | 5. | 122. | CABAN Jakub | POL-JUV | 23 | 1:56.472 | |||
24. | D | 6. | 156. | WIŚNIEWSKI Karol | POL-ORZEL | 24 | 2:11.789 | |||
25. | D | 7. | 125. | FILIANOWICZ Filip | POL-JUV | 25 | 2:04.574 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 132. | POPŁAWSKI Dawid | POL-JUV | 27 | NO TIME |