Danubia Series 3, Pannonia Open, Budapest, HUN, live, 25.11. - 27.11.2011
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 123 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 94. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 49.908 | ||
2 | (2) | 5. | WOLFGANG Matthias | AUT | 52.281 | ||
3 | (4) | 78. | YARDIMCI Fırat | TUR | 52.610 | ||
4 | (1) | 72. | VIGANTS Endijs | LAT-KSS | 1:01.298 | ||
RACE: 124 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 99. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 50.787 | ||
2 | (1) | 93. | ANTOSHA Andriy | UKR-KYIV | 50.925 | ||
3 | (3) | 151. | SALCEANU Eduard | ROU | 54.628 | ||
4 | (4) | 76. | ACAR Nurullah | TUR | 55.668 | ||
RACE: 125 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 8. | OMERAGIĆ Tarik | BIH-BOSNA | 50.014 | ||
2 | (3) | 4. | ANDERMANN Dominic | AUT | 50.731 | ||
3 | (2) | 111. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 52.609 | ||
RACE: 126 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 134. | KORECKI Krystian | POL | 50.141 | ||
2 | (4) | 15. | GEORGIEV Dimitar | BUL | 51.498 | ||
3 | (2) | 71. | BAKEVICS Tomass | LAT-KSS | 54.017 | ||
4 | (3) | 77. | ARGUN Ersel | TUR | 57.140 | ||
RACE: 127 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 135. | ROZUMIEJEW Adam | POL | 50.369 | ||
2 | (1) | 16. | NASRI Klaudio | BUL | 51.998 | ||
3 | (3) | 90. | MOROZ Jakub | POL-WMKS | 52.274 | ||
RACE: 128 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 136. | STARUCHOWICZ Hubert | POL | 51.800 | ||
2 | (3) | 149. | ANTAL Tamas | ROU | 51.917 | ||
3 | (2) | 128. | POPOV Michael | POL-ORZEL | 53.754 | ||
4 | (1) | 169. | PAVLIK Jozef | SVK-SKMA | 56.730 | ||
JUNIOR C BOYS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 212 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 136. | STARUCHOWICZ Hubert | POL | 49.687 | ||
2 | (1) | 99. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 49.794 | ||
3 | (3) | 90. | MOROZ Jakub | POL-WMKS | 50.703 | ||
- | (4) | 78. | YARDIMCI Fırat | TUR | - | impeding | |
RACE: 213 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 134. | KORECKI Krystian | POL | 48.733 | ||
2 | (1) | 94. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 48.828 | ||
3 | (3) | 16. | NASRI Klaudio | BUL | 49.061 | ||
4 | (4) | 5. | WOLFGANG Matthias | AUT | 53.451 | ||
RACE: 214 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 8. | OMERAGIĆ Tarik | BIH-BOSNA | 49.269 | ||
2 | (2) | 15. | GEORGIEV Dimitar | BUL | 50.603 | ||
3 | (3) | 149. | ANTAL Tamas | ROU | 50.719 | ||
4 | (4) | 111. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 52.324 | ||
RACE: 215 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 4. | ANDERMANN Dominic | AUT | 51.141 | ||
2 | (4) | 128. | POPOV Michael | POL-ORZEL | 51.633 | ||
3 | (3) | 93. | ANTOSHA Andriy | UKR-KYIV | 1:19.619 | ||
- | (1) | 135. | ROZUMIEJEW Adam | POL | - | penalized | |
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 225 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 94. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 48.517 | ||
2 | (2) | 136. | STARUCHOWICZ Hubert | POL | 48.645 | ||
3 | (3) | 15. | GEORGIEV Dimitar | BUL | 48.780 | ||
4 | (4) | 4. | ANDERMANN Dominic | AUT | 50.389 | ||
RACE: 226 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 134. | KORECKI Krystian | POL | 47.666 | ||
2 | (2) | 8. | OMERAGIĆ Tarik | BIH-BOSNA | 48.539 | ||
3 | (3) | 99. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 48.831 | ||
4 | (4) | 128. | POPOV Michael | POL-ORZEL | 50.727 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 237 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 72. | VIGANTS Endijs | LAT-KSS | 52.974 | ||
2 | (1) | 77. | ARGUN Ersel | TUR | 53.725 | ||
RACE: 238 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 71. | BAKEVICS Tomass | LAT-KSS | 53.626 | ||
2 | (2) | 151. | SALCEANU Eduard | ROU | 55.149 | ||
3 | (3) | 76. | ACAR Nurullah | TUR | 55.323 | ||
4 | (4) | 169. | PAVLIK Jozef | SVK-SKMA | 1:15.324 | ||
RACE: 239 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 5. | WOLFGANG Matthias | AUT | 54.598 | ||
2 | (1) | 111. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 1:47.359 | ||
RACE: 240 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 93. | ANTOSHA Andriy | UKR-KYIV | 51.252 | ||
2 | (1) | 16. | NASRI Klaudio | BUL | 51.254 | ||
3 | (2) | 90. | MOROZ Jakub | POL-WMKS | 1:18.620 | ||
- | (3) | 149. | ANTAL Tamas | ROU | - | impeding | |
RACE: 241 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 99. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 50.113 | ||
2 | (3) | 4. | ANDERMANN Dominic | AUT | 50.198 | ||
3 | (1) | 15. | GEORGIEV Dimitar | BUL | 50.418 | ||
4 | (4) | 128. | POPOV Michael | POL-ORZEL | 51.055 | ||
RACE: 242 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 134. | KORECKI Krystian | POL | 47.958 | ||
2 | (2) | 94. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 48.323 | ||
3 | (3) | 8. | OMERAGIĆ Tarik | BIH-BOSNA | 48.811 | ||
4 | (4) | 136. | STARUCHOWICZ Hubert | POL | 49.134 |
Danubia Series 3, Pannonia Open, Budapest, HUN, live, 25.11. - 27.11.2011
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 134. | KORECKI Krystian | POL | 34 | 1 | 0:47.666 | ||
2. | A | 2. | 94. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 21 | 2 | 0:48.323 | ||
3. | A | 3. | 8. | OMERAGIĆ Tarik | BIH-BOSNA | 13 | 3 | 0:48.539 | ||
4. | A | 4. | 136. | STARUCHOWICZ Hubert | POL | 8 | 4 | 0:48.645 | ||
5. | B | 1. | 99. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 5 | 0:48.831 | |||
6. | B | 2. | 4. | ANDERMANN Dominic | AUT | 6 | 0:50.198 | |||
7. | B | 3. | 15. | GEORGIEV Dimitar | BUL | 7 | 0:48.780 | |||
8. | B | 4. | 128. | POPOV Michael | POL-ORZEL | 8 | 0:50.727 | |||
9. | C | 1. | 93. | ANTOSHA Andriy | UKR-KYIV | 9 | 0:50.925 | |||
10. | C | 2. | 16. | NASRI Klaudio | BUL | 10 | 0:49.061 | |||
11. | C | 3. | 90. | MOROZ Jakub | POL-WMKS | 11 | 0:50.703 | |||
12. | C | - | 149. | ANTAL Tamas | ROU | 12 | 0:50.719 | |||
13. | D | 1. | 5. | WOLFGANG Matthias | AUT | 13 | 0:52.281 | |||
14. | D | 2. | 111. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 14 | 0:52.324 | |||
15. | E | 1. | 71. | BAKEVICS Tomass | LAT-KSS | 15 | 0:53.626 | |||
16. | E | 2. | 151. | SALCEANU Eduard | ROU | 16 | 0:54.628 | |||
17. | E | 3. | 76. | ACAR Nurullah | TUR | 17 | 0:55.323 | |||
18. | E | 4. | 169. | PAVLIK Jozef | SVK-SKMA | 18 | 0:56.730 | |||
19. | F | 1. | 72. | VIGANTS Endijs | LAT-KSS | 19 | 0:52.974 | |||
20. | F | 2. | 77. | ARGUN Ersel | TUR | 20 | 0:53.725 | |||
QUARTER-FINAL | ||||||||||
21. | A | - | 135. | ROZUMIEJEW Adam | POL | 21 | 0:50.369 | |||
22. | A | - | 78. | YARDIMCI Fırat | TUR | 22 | 0:52.610 |