ISU Danubia Series 3/Slovak Open 2022, Spisska Nova Ves, SVK, 16.12. - 18.12.2022
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 191 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 58. | AMSCHL Kíra | HUN-TDKE | 1:52.250 | ||
2 | (4) | 59. | NAGY Réka | HUN-FTC | 1:52.979 | ||
3 | (3) | 56. | HASZONITS Hanna | HUN-MTK | 1:53.372 | ||
4 | (2) | 48. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:54.045 | ||
5 | (5) | 43. | TOKAROVA Aneta | SVK | 2:00.013 | ||
RACE: 192 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 39. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:52.234 | ||
2 | (2) | 45. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 1:52.271 | ||
3 | (1) | 49. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | 1:56.596 | ||
4 | (3) | 54. | WROŃSKA Oliwia | POL-ORL | 1:57.314 | ||
RACE: 193 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 40. | MAZUR Hanna | POL | 1:57.837 | ||
2 | (5) | 44. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 1:59.010 | ||
3 | (3) | 38. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 2:00.568 | ||
4 | (4) | 55. | GRZEGORCZYK Hanna | POL-ORL | 2:01.786 | ||
- | (2) | 64. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | - | no start | |
RACE: 194 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 42. | MOLNÁR Réka | HUN-FTC | 1:47.713 | ||
2 | (4) | 47. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 1:47.953 | ||
3 | (5) | 57. | GROHOCZKY Bettina | HUN-MTK | 1:55.676 | ||
4 | (1) | 53. | DZIEDZINOVA Lara | SVK-STEZ | 1:57.811 | ||
5 | (2) | 52. | RĄPAŁA Karolina | POL-MOSIR | 1:59.320 | ||
RACE: 195 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 61. | PNOVSKA Anna | CZE-KSB | 1:50.103 | ||
2 | (2) | 34. | DASZUTA Daria | POL | 1:50.271 | ||
3 | (5) | 33. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 1:50.762 | ||
4 | (1) | 66. | TÁLYAI Kitti | HUN-DSI | 1:54.055 | ||
5 | (3) | 37. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK-SKMA | 1:55.755 | ||
RACE: 196 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 46. | WOŹNIAK Kornelia | POL | 1:50.770 | ||
2 | (4) | 36. | DOBRÁN Réka | HUN-FTC | 1:50.879 | ||
3 | (1) | 62. | TÓTH Liza Emma | HUN-MTK | 1:55.063 | ||
4 | (3) | 65. | KRATOCHVILOVA Pavla | CZE-KSB | 1:58.323 | ||
5 | (2) | 41. | FINC Natalia | POL-ORL | 1:59.706 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 217 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 53. | DZIEDZINOVA Lara | SVK-STEZ | 1:54.888 | ||
2 | (4) | 41. | FINC Natalia | POL-ORL | 1:55.650 | ||
3 | (2) | 65. | KRATOCHVILOVA Pavla | CZE-KSB | 1:55.677 | ||
4 | (3) | 52. | RĄPAŁA Karolina | POL-MOSIR | 1:57.994 | ||
RACE: 218 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 43. | TOKAROVA Aneta | SVK | 1:51.848 | addTo.->to D | |
2 | (1) | 37. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK-SKMA | 1:51.917 | ||
3 | (2) | 54. | WROŃSKA Oliwia | POL-ORL | 1:52.125 | ||
4 | (4) | 55. | GRZEGORCZYK Hanna | POL-ORL | 1:52.601 | ||
RACE: 219 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 44. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 1:49.164 | ||
2 | (1) | 33. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 1:49.705 | ||
3 | (4) | 49. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | 1:51.012 | ||
4 | (2) | 66. | TÁLYAI Kitti | HUN-DSI | 1:52.293 | ||
5 | (3) | 57. | GROHOCZKY Bettina | HUN-MTK | 1:52.358 | ||
RACE: 220 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 59. | NAGY Réka | HUN-FTC | 1:54.047 | ||
2 | (2) | 56. | HASZONITS Hanna | HUN-MTK | 1:55.062 | ||
3 | (4) | 62. | TÓTH Liza Emma | HUN-MTK | 1:55.190 | ||
4 | (5) | 38. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 1:58.267 | ||
- | (3) | 48. | LEVICKYTE Valentina | LTU | - | impeding->to E | |
RACE: 221 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 46. | WOŹNIAK Kornelia | POL | 1:44.121 | ||
2 | (5) | 40. | MAZUR Hanna | POL | 1:44.274 | ||
3 | (2) | 61. | PNOVSKA Anna | CZE-KSB | 1:44.358 | ||
4 | (1) | 47. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 1:45.184 | ||
5 | (4) | 45. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 1:46.419 | ||
RACE: 222 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 58. | AMSCHL Kíra | HUN-TDKE | 1:39.806 | ||
2 | (1) | 42. | MOLNÁR Réka | HUN-FTC | 1:40.501 | ||
3 | (3) | 36. | DOBRÁN Réka | HUN-FTC | 1:40.674 | ||
4 | (2) | 34. | DASZUTA Daria | POL | 1:41.572 | ||
5 | (4) | 39. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:47.554 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 238 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 65. | KRATOCHVILOVA Pavla | CZE-KSB | 1:53.945 | ||
2 | (1) | 55. | GRZEGORCZYK Hanna | POL-ORL | 1:55.510 | ||
3 | (3) | 52. | RĄPAŁA Karolina | POL-MOSIR | 1:59.068 | ||
RACE: 239 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 54. | WROŃSKA Oliwia | POL-ORL | 1:52.813 | ||
2 | (3) | 53. | DZIEDZINOVA Lara | SVK-STEZ | 1:53.629 | ||
3 | (4) | 41. | FINC Natalia | POL-ORL | 1:54.908 | ||
4 | (5) | 48. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 2:25.170 | ||
5 | (1) | 37. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK-SKMA | 2:29.844 | ||
RACE: 240 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 66. | TÁLYAI Kitti | HUN-DSI | 1:52.057 | ||
2 | (3) | 57. | GROHOCZKY Bettina | HUN-MTK | 1:53.355 | ||
3 | (5) | 38. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 1:54.184 | ||
- | (4) | 62. | TÓTH Liza Emma | HUN-MTK | - | no finish | |
- | (1) | 43. | TOKAROVA Aneta | SVK | - | impeding | |
RACE: 241 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 33. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 1:47.933 | ||
2 | (1) | 44. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 1:48.331 | ||
3 | (5) | 56. | HASZONITS Hanna | HUN-MTK | 1:48.703 | ||
4 | (3) | 49. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | 1:51.461 | ||
- | (4) | 59. | NAGY Réka | HUN-FTC | - | impeding | |
RACE: 242 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 61. | PNOVSKA Anna | CZE-KSB | 1:40.814 | ||
2 | (1) | 34. | DASZUTA Daria | POL | 1:41.325 | ||
3 | (5) | 39. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:52.097 | ||
4 | (3) | 47. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 1:56.435 | ||
- | (4) | 45. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | - | impeding | |
RACE: 243 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 40. | MAZUR Hanna | POL | 1:41.655 | ||
2 | (1) | 58. | AMSCHL Kíra | HUN-TDKE | 1:41.750 | ||
3 | (4) | 46. | WOŹNIAK Kornelia | POL | 1:41.873 | ||
4 | (2) | 42. | MOLNÁR Réka | HUN-FTC | 1:41.967 | ||
5 | (3) | 36. | DOBRÁN Réka | HUN-FTC | 1:43.552 |
ISU Danubia Series 3/Slovak Open 2022, Spisska Nova Ves, SVK, 16.12. - 18.12.2022
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 40. | MAZUR Hanna | POL | 34 | 1 | 1:41.655 | ||
2. | A | 2. | 58. | AMSCHL Kíra | HUN-TDKE | 21 | 2 | 1:39.806 | ||
3. | A | 3. | 46. | WOŹNIAK Kornelia | POL | 13 | 3 | 1:41.873 | ||
4. | A | 4. | 42. | MOLNÁR Réka | HUN-FTC | 8 | 4 | 1:40.501 | ||
5. | A | 5. | 36. | DOBRÁN Réka | HUN-FTC | 5 | 5 | 1:40.674 | ||
6. | B | 1. | 61. | PNOVSKA Anna | CZE-KSB | 3 | 6 | 1:40.814 | ||
7. | B | 2. | 34. | DASZUTA Daria | POL | 2 | 7 | 1:41.325 | ||
8. | B | 3. | 39. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1 | 8 | 1:47.554 | ||
9. | B | 4. | 47. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 9 | 1:45.184 | |||
10. | B | PEN | 45. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 10 | 1:46.419 | |||
11. | C | 1. | 33. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 11 | 1:47.933 | |||
12. | C | 2. | 44. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 12 | 1:48.331 | |||
13. | C | 3. | 56. | HASZONITS Hanna | HUN-MTK | 13 | 1:48.703 | |||
14. | C | 4. | 49. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | 14 | 1:51.012 | |||
15. | C | PEN | 59. | NAGY Réka | HUN-FTC | 15 | 1:52.979 | |||
16. | D | 1. | 66. | TÁLYAI Kitti | HUN-DSI | 16 | 1:52.057 | |||
17. | D | 2. | 57. | GROHOCZKY Bettina | HUN-MTK | 17 | 1:52.358 | |||
18. | D | 3. | 38. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 18 | 1:54.184 | |||
19. | D | DNF | 62. | TÓTH Liza Emma | HUN-MTK | 19 | 1:55.063 | |||
20. | D | PEN | 43. | TOKAROVA Aneta | SVK | 20 | 1:51.848 | |||
21. | E | 1. | 54. | WROŃSKA Oliwia | POL-ORL | 21 | 1:52.125 | |||
22. | E | 2. | 53. | DZIEDZINOVA Lara | SVK-STEZ | 22 | 1:53.629 | |||
23. | E | 3. | 41. | FINC Natalia | POL-ORL | 23 | 1:54.908 | |||
24. | E | 4. | 48. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 24 | 1:54.045 | |||
25. | E | 5. | 37. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK-SKMA | 25 | 1:51.917 | |||
26. | F | 1. | 65. | KRATOCHVILOVA Pavla | CZE-KSB | 26 | 1:53.945 | |||
27. | F | 2. | 55. | GRZEGORCZYK Hanna | POL-ORL | 27 | 1:52.601 | |||
28. | F | 3. | 52. | RĄPAŁA Karolina | POL-MOSIR | 28 | 1:57.994 | |||
HEATS | ||||||||||
A | DNS | 64. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 29 | NO TIME |