ISU Danubia Series 3/Slovak Open 2022, Spisska Nova Ves, SVK, 16.12. - 18.12.2022
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 124 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 36. | DOBRÁN Réka | HUN-FTC | 48.403 | ||
2 | (1) | 47. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 48.408 | ||
3 | (3) | 45. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 48.602 | ||
4 | (4) | 65. | KRATOCHVILOVA Pavla | CZE-KSB | 52.049 | ||
5 | (2) | 38. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 52.696 | ||
RACE: 125 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 46. | WOŹNIAK Kornelia | POL | 46.754 | ||
2 | (3) | 62. | TÓTH Liza Emma | HUN-MTK | 51.021 | ||
3 | (1) | 48. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 51.245 | ||
4 | (4) | 52. | RĄPAŁA Karolina | POL-MOSIR | 56.027 | ||
5 | (2) | 66. | TÁLYAI Kitti | HUN-DSI | 1:11.176 | ||
RACE: 126 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 58. | AMSCHL Kíra | HUN-TDKE | 47.210 | ||
2 | (4) | 39. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 49.484 | ||
3 | (2) | 49. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | 52.268 | ||
4 | (1) | 55. | GRZEGORCZYK Hanna | POL-ORL | 52.923 | ||
RACE: 127 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 64. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 49.285 | ||
2 | (4) | 33. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 50.643 | ||
3 | (3) | 37. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK-SKMA | 53.419 | ||
4 | (2) | 34. | DASZUTA Daria | POL | 1:26.746 | advanced->to A | |
- | (5) | 42. | MOLNÁR Réka | HUN-FTC | - | impeding->to C | |
RACE: 128 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 40. | MAZUR Hanna | POL | 46.973 | ||
2 | (2) | 44. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 50.802 | ||
3 | (4) | 53. | DZIEDZINOVA Lara | SVK-STEZ | 52.282 | ||
4 | (5) | 57. | GROHOCZKY Bettina | HUN-MTK | 53.543 | ||
5 | (3) | 41. | FINC Natalia | POL-ORL | 54.405 | ||
RACE: 129 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 59. | NAGY Réka | HUN-FTC | 49.393 | ||
2 | (2) | 61. | PNOVSKA Anna | CZE-KSB | 49.519 | ||
3 | (5) | 54. | WROŃSKA Oliwia | POL-ORL | 53.563 | ||
4 | (3) | 56. | HASZONITS Hanna | HUN-MTK | 1:21.838 | ||
- | (4) | 43. | TOKAROVA Aneta | SVK | - | impeding->to C | |
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 146 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 57. | GROHOCZKY Bettina | HUN-MTK | 53.426 | ||
2 | (2) | 41. | FINC Natalia | POL-ORL | 53.626 | ||
3 | (4) | 66. | TÁLYAI Kitti | HUN-DSI | 53.698 | ||
4 | (3) | 52. | RĄPAŁA Karolina | POL-MOSIR | 55.941 | ||
RACE: 147 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 42. | MOLNÁR Réka | HUN-FTC | 49.627 | ||
2 | (3) | 56. | HASZONITS Hanna | HUN-MTK | 50.607 | ||
3 | (4) | 43. | TOKAROVA Aneta | SVK | 52.690 | ||
4 | (1) | 38. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 52.726 | ||
5 | (2) | 55. | GRZEGORCZYK Hanna | POL-ORL | 1:10.930 | ||
RACE: 148 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 44. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 50.615 | ||
2 | (5) | 53. | DZIEDZINOVA Lara | SVK-STEZ | 51.952 | ||
3 | (3) | 65. | KRATOCHVILOVA Pavla | CZE-KSB | 51.977 | ||
4 | (4) | 49. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | 1:05.320 | ||
5 | (2) | 62. | TÓTH Liza Emma | HUN-MTK | 1:22.396 | ||
RACE: 149 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 45. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 50.313 | ||
2 | (2) | 33. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 50.419 | ||
3 | (3) | 48. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 50.567 | ||
4 | (5) | 54. | WROŃSKA Oliwia | POL-ORL | 53.310 | ||
5 | (4) | 37. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK-SKMA | 56.234 | ||
RACE: 150 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 40. | MAZUR Hanna | POL | 46.330 | ||
2 | (2) | 58. | AMSCHL Kíra | HUN-TDKE | 46.368 | ||
3 | (3) | 47. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 48.551 | ||
4 | (4) | 59. | NAGY Réka | HUN-FTC | 48.577 | ||
5 | (5) | 34. | DASZUTA Daria | POL | 1:20.561 | ||
RACE: 151 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 46. | WOŹNIAK Kornelia | POL | 47.474 | ||
2 | (5) | 61. | PNOVSKA Anna | CZE-KSB | 49.309 | ||
3 | (3) | 64. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 1:18.390 | advanced->to A | |
4 | (2) | 36. | DOBRÁN Réka | HUN-FTC | 1:18.576 | ||
5 | (4) | 39. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:37.647 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 168 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 55. | GRZEGORCZYK Hanna | POL-ORL | 53.009 | ||
2 | (2) | 66. | TÁLYAI Kitti | HUN-DSI | 53.258 | ||
3 | (1) | 38. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 53.316 | ||
4 | (3) | 52. | RĄPAŁA Karolina | POL-MOSIR | 55.557 | ||
RACE: 169 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 42. | MOLNÁR Réka | HUN-FTC | 49.721 | ||
2 | (2) | 56. | HASZONITS Hanna | HUN-MTK | 50.235 | ||
3 | (3) | 43. | TOKAROVA Aneta | SVK | 52.507 | ||
4 | (4) | 57. | GROHOCZKY Bettina | HUN-MTK | 52.944 | ||
5 | (5) | 41. | FINC Natalia | POL-ORL | 54.041 | ||
RACE: 170 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 62. | TÓTH Liza Emma | HUN-MTK | 51.714 | ||
2 | (2) | 54. | WROŃSKA Oliwia | POL-ORL | 51.729 | ||
3 | (1) | 65. | KRATOCHVILOVA Pavla | CZE-KSB | 52.150 | ||
4 | (3) | 37. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK-SKMA | 52.551 | ||
5 | (4) | 49. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | 1:10.721 | ||
RACE: 171 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 45. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 50.098 | ||
2 | (4) | 44. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 51.485 | ||
3 | (2) | 33. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 51.553 | ||
4 | (5) | 53. | DZIEDZINOVA Lara | SVK-STEZ | 52.471 | ||
5 | (3) | 48. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:06.004 | ||
RACE: 172 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 47. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 49.063 | ||
2 | (5) | 39. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 49.120 | ||
3 | (2) | 59. | NAGY Réka | HUN-FTC | 49.178 | ||
4 | (3) | 36. | DOBRÁN Réka | HUN-FTC | 49.318 | ||
5 | (4) | 34. | DASZUTA Daria | POL | 49.513 | ||
RACE: 173 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 40. | MAZUR Hanna | POL | 46.284 | ||
2 | (3) | 46. | WOŹNIAK Kornelia | POL | 46.379 | ||
3 | (2) | 58. | AMSCHL Kíra | HUN-TDKE | 46.442 | ||
4 | (4) | 61. | PNOVSKA Anna | CZE-KSB | 49.278 | ||
- | (5) | 64. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | - | no start |
ISU Danubia Series 3/Slovak Open 2022, Spisska Nova Ves, SVK, 16.12. - 18.12.2022
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 40. | MAZUR Hanna | POL | 34 | 1 | 0:46.284 | ||
2. | A | 2. | 46. | WOŹNIAK Kornelia | POL | 21 | 2 | 0:46.379 | ||
3. | A | 3. | 58. | AMSCHL Kíra | HUN-TDKE | 13 | 3 | 0:46.368 | ||
4. | A | 4. | 61. | PNOVSKA Anna | CZE-KSB | 8 | 4 | 0:49.278 | ||
5. | A | DNS | 64. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 5 | 5 | 0:49.285 | ||
6. | B | 1. | 47. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 3 | 6 | 0:48.408 | ||
7. | B | 2. | 39. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 2 | 7 | 0:49.120 | ||
8. | B | 3. | 59. | NAGY Réka | HUN-FTC | 1 | 8 | 0:48.577 | ||
9. | B | 4. | 36. | DOBRÁN Réka | HUN-FTC | 9 | 0:48.403 | |||
10. | B | 5. | 34. | DASZUTA Daria | POL | 10 | 0:49.513 | |||
11. | C | 1. | 45. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 11 | 0:48.602 | |||
12. | C | 2. | 44. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 12 | 0:50.615 | |||
13. | C | 3. | 33. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 13 | 0:50.419 | |||
14. | C | 4. | 53. | DZIEDZINOVA Lara | SVK-STEZ | 14 | 0:51.952 | |||
15. | C | 5. | 48. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 15 | 0:50.567 | |||
16. | D | 1. | 62. | TÓTH Liza Emma | HUN-MTK | 16 | 0:51.021 | |||
17. | D | 2. | 54. | WROŃSKA Oliwia | POL-ORL | 17 | 0:51.729 | |||
18. | D | 3. | 65. | KRATOCHVILOVA Pavla | CZE-KSB | 18 | 0:51.977 | |||
19. | D | 4. | 37. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK-SKMA | 19 | 0:52.551 | |||
20. | D | 5. | 49. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | 20 | 0:52.268 | |||
21. | E | 1. | 42. | MOLNÁR Réka | HUN-FTC | 21 | 0:49.627 | |||
22. | E | 2. | 56. | HASZONITS Hanna | HUN-MTK | 22 | 0:50.235 | |||
23. | E | 3. | 43. | TOKAROVA Aneta | SVK | 23 | 0:52.507 | |||
24. | E | 4. | 57. | GROHOCZKY Bettina | HUN-MTK | 24 | 0:52.944 | |||
25. | E | 5. | 41. | FINC Natalia | POL-ORL | 25 | 0:53.626 | |||
26. | F | 1. | 55. | GRZEGORCZYK Hanna | POL-ORL | 26 | 0:52.923 | |||
27. | F | 2. | 66. | TÁLYAI Kitti | HUN-DSI | 27 | 0:53.258 | |||
28. | F | 3. | 38. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 28 | 0:52.696 | |||
29. | F | 4. | 52. | RĄPAŁA Karolina | POL-MOSIR | 29 | 0:55.557 |