Danubia Series 1, Romanian Open, Miercurea Ciuc, ROU rev., 14.09. - 16.09.2012
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 21 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
2 | (1) | 27. | VARNYÚ Alex | HUN | 2:40.611 | ||
3 | (5) | 13. | ZASTRUGOV Daniel | BUL | 2:41.187 | ||
4 | (6) | 58. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 2:42.301 | ||
5 | (2) | 34. | KOLENC Martin | CRO-KBKZ | 2:45.098 | ||
6 | (3) | 83. | TÍMÁR Róbert | ROU | 2:49.696 | ||
7 | (4) | 101. | PAVLIK Jozef | SVK-SKMA | 2:50.589 | ||
RACE: 22 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 61. | MOCZULSKI Kamil | POL | 2:46.690 | ||
2 | (2) | 2. | ANDERMANN Dominic | AUT | 2:47.895 | ||
3 | (6) | 26. | CAKÓ Dávid | HUN | 2:48.103 | ||
4 | (4) | 110. | ARGUN Ersel | TUR | 2:50.174 | ||
5 | (3) | 49. | GRUSHA Aleksandr | RUS-PET | 2:50.964 | ||
6 | (5) | 40. | VIGANTS Endijs | LAT | 2:52.330 | ||
RACE: 23 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 59. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 2:41.700 | ||
2 | (2) | 47. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 2:41.948 | ||
3 | (6) | 12. | GEORGIEV Dimitar | BUL | 2:43.502 | ||
4 | (1) | 111. | YARDIMCI Fırat | TUR | 2:43.906 | ||
5 | (4) | 100. | KAŽIMÍR Filip | SVK-SKMA | 2:49.926 | ||
6 | (5) | 82. | TAMASIU Vlad | ROU | 2:51.823 | ||
RACE: 24 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 81. | IMRE Emil | ROU | 2:44.064 | ||
2 | (4) | 60. | KORECKI Krystian | POL | 2:45.829 | ||
3 | (1) | 35. | MARTINIC Ivan | CRO-KBKZ | 2:47.612 | ||
4 | (6) | 62. | NIEŚCIER Karol | POL | 2:49.727 | ||
5 | (2) | 48. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | 2:51.084 | ||
6 | (5) | 3. | WOLFGANG Matthias | AUT | 2:58.208 | ||
JUNIOR B MEN SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 29 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 27. | VARNYÚ Alex | HUN | 2:31.197 | ||
2 | (3) | 59. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 2:31.273 | ||
3 | (4) | 47. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 2:31.746 | ||
4 | (6) | 12. | GEORGIEV Dimitar | BUL | 2:32.905 | ||
5 | (2) | 13. | ZASTRUGOV Daniel | BUL | 2:34.360 | ||
6 | (5) | 58. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 2:41.530 | ||
RACE: 30 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 81. | IMRE Emil | ROU | 2:44.659 | ||
2 | (3) | 61. | MOCZULSKI Kamil | POL | 2:44.850 | ||
3 | (2) | 60. | KORECKI Krystian | POL | 2:45.094 | ||
4 | (6) | 26. | CAKÓ Dávid | HUN | 2:45.205 | ||
5 | (4) | 35. | MARTINIC Ivan | CRO-KBKZ | 2:48.176 | ||
6 | (5) | 2. | ANDERMANN Dominic | AUT | 3:02.841 | ||
RACE: 31 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 111. | YARDIMCI Fırat | TUR | 2:36.924 | ||
2 | (2) | 34. | KOLENC Martin | CRO-KBKZ | 2:40.142 | ||
3 | (4) | 100. | KAŽIMÍR Filip | SVK-SKMA | 2:42.325 | ||
4 | (5) | 101. | PAVLIK Jozef | SVK-SKMA | 2:43.624 | ||
5 | (3) | 83. | TÍMÁR Róbert | ROU | 2:51.539 | ||
6 | (6) | 82. | TAMASIU Vlad | ROU | 3:39.643 | ||
RACE: 32 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 62. | NIEŚCIER Karol | POL | 2:47.045 | ||
2 | (2) | 110. | ARGUN Ersel | TUR | 2:47.745 | ||
3 | (4) | 48. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | 2:48.520 | ||
4 | (3) | 49. | GRUSHA Aleksandr | RUS-PET | 2:50.280 | ||
5 | (5) | 40. | VIGANTS Endijs | LAT | 2:54.258 | ||
6 | (6) | 3. | WOLFGANG Matthias | AUT | 2:54.799 | ||
JUNIOR B MEN FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 43 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 83. | TÍMÁR Róbert | ROU | 2:39.685 | ||
2 | (2) | 49. | GRUSHA Aleksandr | RUS-PET | 2:40.135 | ||
3 | (4) | 40. | VIGANTS Endijs | LAT | 2:40.349 | ||
4 | (1) | 101. | PAVLIK Jozef | SVK-SKMA | 2:40.688 | ||
5 | (6) | 82. | TAMASIU Vlad | ROU | 2:41.216 | ||
6 | (5) | 3. | WOLFGANG Matthias | AUT | 2:44.394 | ||
RACE: 44 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 62. | NIEŚCIER Karol | POL | 2:34.191 | ||
2 | (5) | 110. | ARGUN Ersel | TUR | 2:37.441 | ||
3 | (2) | 34. | KOLENC Martin | CRO-KBKZ | 2:39.486 | ||
4 | (6) | 48. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | 2:42.911 | ||
5 | (1) | 111. | YARDIMCI Fırat | TUR | 2:50.785 | ||
6 | (3) | 100. | KAŽIMÍR Filip | SVK-SKMA | 2:51.756 | ||
RACE: 45 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 13. | ZASTRUGOV Daniel | BUL | 2:38.179 | ||
2 | (3) | 58. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 2:38.840 | ||
3 | (4) | 26. | CAKÓ Dávid | HUN | 2:39.239 | ||
4 | (5) | 35. | MARTINIC Ivan | CRO-KBKZ | 2:42.193 | ||
5 | (1) | 12. | GEORGIEV Dimitar | BUL | 3:14.878 | ||
- | (6) | 2. | ANDERMANN Dominic | AUT | - | impeding | |
RACE: 46 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 27. | VARNYÚ Alex | HUN | 2:36.354 | ||
2 | (2) | 59. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 2:36.408 | ||
3 | (4) | 81. | IMRE Emil | ROU | 2:36.544 | ||
4 | (5) | 61. | MOCZULSKI Kamil | POL | 2:36.609 | ||
5 | (6) | 60. | KORECKI Krystian | POL | 2:36.664 | ||
6 | (3) | 47. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 2:37.670 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN HEATS 500 m | |||||||
RACE: 59 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 59. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 47.708 | ||
2 | (1) | 12. | GEORGIEV Dimitar | BUL | 49.084 | ||
3 | (4) | 110. | ARGUN Ersel | TUR | 49.422 | ||
4 | (3) | 3. | WOLFGANG Matthias | AUT | 52.297 | ||
RACE: 60 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 47. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 48.656 | ||
2 | (2) | 13. | ZASTRUGOV Daniel | BUL | 49.228 | ||
3 | (1) | 83. | TÍMÁR Róbert | ROU | 50.425 | ||
4 | (4) | 100. | KAŽIMÍR Filip | SVK-SKMA | 1:08.129 | ||
RACE: 61 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 60. | KORECKI Krystian | POL | 47.265 | ||
2 | (3) | 26. | CAKÓ Dávid | HUN | 47.392 | ||
3 | (4) | 111. | YARDIMCI Fırat | TUR | 48.104 | ||
4 | (1) | 49. | GRUSHA Aleksandr | RUS-PET | 50.453 | ||
RACE: 62 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 61. | MOCZULSKI Kamil | POL | 46.777 | ||
2 | (4) | 35. | MARTINIC Ivan | CRO-KBKZ | 48.915 | ||
3 | (2) | 48. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | 49.896 | ||
4 | (1) | 40. | VIGANTS Endijs | LAT | 57.251 | ||
RACE: 63 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 27. | VARNYÚ Alex | HUN | 47.110 | ||
2 | (4) | 62. | NIEŚCIER Karol | POL | 48.718 | ||
3 | (2) | 2. | ANDERMANN Dominic | AUT | 49.222 | ||
4 | (1) | 82. | TAMASIU Vlad | ROU | 50.124 | ||
RACE: 64 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 81. | IMRE Emil | ROU | 47.185 | ||
2 | (4) | 58. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 48.564 | ||
3 | (1) | 34. | KOLENC Martin | CRO-KBKZ | 49.217 | ||
4 | (3) | 101. | PAVLIK Jozef | SVK-SKMA | 1:06.371 | ||
JUNIOR B MEN QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 98 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 27. | VARNYÚ Alex | HUN | 46.031 | ||
2 | (3) | 13. | ZASTRUGOV Daniel | BUL | 46.853 | ||
3 | (2) | 58. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 46.904 | ||
4 | (4) | 110. | ARGUN Ersel | TUR | 1:07.870 | ||
RACE: 99 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 59. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 44.802 | ||
2 | (1) | 26. | CAKÓ Dávid | HUN | 47.129 | ||
3 | (4) | 35. | MARTINIC Ivan | CRO-KBKZ | 47.225 | ||
4 | (3) | 111. | YARDIMCI Fırat | TUR | 47.514 | ||
RACE: 100 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 81. | IMRE Emil | ROU | 45.533 | ||
2 | (2) | 60. | KORECKI Krystian | POL | 46.062 | ||
3 | (3) | 62. | NIEŚCIER Karol | POL | 47.270 | ||
4 | (4) | 34. | KOLENC Martin | CRO-KBKZ | 47.645 | ||
RACE: 101 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 61. | MOCZULSKI Kamil | POL | 46.015 | ||
2 | (2) | 47. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 46.680 | ||
3 | (3) | 12. | GEORGIEV Dimitar | BUL | 47.759 | ||
4 | (4) | 2. | ANDERMANN Dominic | AUT | 48.404 | ||
RACE: 102 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 48. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | 49.666 | ||
2 | (2) | 82. | TAMASIU Vlad | ROU | 49.782 | ||
3 | (4) | 100. | KAŽIMÍR Filip | SVK-SKMA | 49.861 | ||
4 | (3) | 3. | WOLFGANG Matthias | AUT | 50.808 | ||
RACE: 103 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 49. | GRUSHA Aleksandr | RUS-PET | 49.351 | ||
2 | (1) | 83. | TÍMÁR Róbert | ROU | 50.676 | ||
3 | (4) | 101. | PAVLIK Jozef | SVK-SKMA | 51.406 | ||
4 | (3) | 40. | VIGANTS Endijs | LAT | 51.568 | ||
JUNIOR B MEN SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 117 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 27. | VARNYÚ Alex | HUN | 45.094 | ||
2 | (1) | 61. | MOCZULSKI Kamil | POL | 45.206 | ||
3 | (4) | 26. | CAKÓ Dávid | HUN | 46.439 | ||
4 | (3) | 60. | KORECKI Krystian | POL | 1:15.560 | ||
RACE: 118 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 59. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 44.847 | ||
2 | (2) | 81. | IMRE Emil | ROU | 44.949 | ||
3 | (3) | 47. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 46.215 | ||
4 | (4) | 13. | ZASTRUGOV Daniel | BUL | 46.594 | ||
RACE: 119 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 58. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 47.969 | ||
2 | (3) | 2. | ANDERMANN Dominic | AUT | 48.772 | ||
3 | (4) | 110. | ARGUN Ersel | TUR | 48.860 | ||
4 | (2) | 62. | NIEŚCIER Karol | POL | 49.060 | ||
RACE: 120 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 111. | YARDIMCI Fırat | TUR | 48.178 | ||
2 | (4) | 12. | GEORGIEV Dimitar | BUL | 48.603 | ||
3 | (3) | 34. | KOLENC Martin | CRO-KBKZ | 51.020 | ||
4 | (1) | 35. | MARTINIC Ivan | CRO-KBKZ | 54.853 | ||
JUNIOR B MEN FINAL 500 m | |||||||
RACE: 133 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 101. | PAVLIK Jozef | SVK-SKMA | 51.302 | ||
2 | (1) | 100. | KAŽIMÍR Filip | SVK-SKMA | 51.410 | ||
3 | (2) | 3. | WOLFGANG Matthias | AUT | 52.124 | ||
4 | (4) | 40. | VIGANTS Endijs | LAT | 1:37.918 | ||
RACE: 134 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 48. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | 50.376 | ||
2 | (4) | 83. | TÍMÁR Róbert | ROU | 50.450 | ||
3 | (1) | 49. | GRUSHA Aleksandr | RUS-PET | 1:13.136 | ||
- | (3) | 82. | TAMASIU Vlad | ROU | - | impeding | |
RACE: 135 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 35. | MARTINIC Ivan | CRO-KBKZ | 48.640 | ||
2 | (1) | 110. | ARGUN Ersel | TUR | 48.649 | ||
3 | (2) | 62. | NIEŚCIER Karol | POL | 49.197 | ||
4 | (3) | 34. | KOLENC Martin | CRO-KBKZ | 49.529 | ||
RACE: 136 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 58. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 47.590 | ||
2 | (3) | 12. | GEORGIEV Dimitar | BUL | 48.288 | ||
3 | (4) | 2. | ANDERMANN Dominic | AUT | 48.773 | ||
4 | (2) | 111. | YARDIMCI Fırat | TUR | 49.092 | ||
RACE: 137 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 47. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 47.125 | ||
2 | (3) | 13. | ZASTRUGOV Daniel | BUL | 47.258 | ||
3 | (2) | 26. | CAKÓ Dávid | HUN | 47.884 | ||
4 | (4) | 60. | KORECKI Krystian | POL | 50.275 | ||
RACE: 138 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 27. | VARNYÚ Alex | HUN | NO TIME | ||
2 | (1) | 59. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | NO TIME | ||
3 | (4) | 61. | MOCZULSKI Kamil | POL | NO TIME | ||
4 | (2) | 81. | IMRE Emil | ROU | NO TIME | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 154 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 60. | KORECKI Krystian | POL | 1:45.184 | ||
2 | (1) | 26. | CAKÓ Dávid | HUN | 1:46.059 | ||
3 | (2) | 48. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | 1:48.293 | ||
4 | (3) | 82. | TAMASIU Vlad | ROU | 1:48.372 | ||
RACE: 155 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 59. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 1:46.393 | ||
2 | (3) | 35. | MARTINIC Ivan | CRO-KBKZ | 1:50.827 | ||
3 | (1) | 3. | WOLFGANG Matthias | AUT | 1:51.458 | ||
4 | (4) | 110. | ARGUN Ersel | TUR | 2:19.750 | ||
RACE: 156 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 27. | VARNYÚ Alex | HUN | 1:45.731 | ||
2 | (2) | 2. | ANDERMANN Dominic | AUT | 1:46.546 | ||
3 | (4) | 62. | NIEŚCIER Karol | POL | 1:46.695 | ||
4 | (3) | 40. | VIGANTS Endijs | LAT | 1:51.596 | ||
RACE: 157 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 81. | IMRE Emil | ROU | 1:46.354 | ||
2 | (3) | 58. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 1:47.413 | ||
3 | (2) | 111. | YARDIMCI Fırat | TUR | 1:47.579 | ||
4 | (4) | 101. | PAVLIK Jozef | SVK-SKMA | 1:54.447 | ||
RACE: 158 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 61. | MOCZULSKI Kamil | POL | 1:41.087 | ||
2 | (2) | 34. | KOLENC Martin | CRO-KBKZ | 1:42.561 | ||
3 | (3) | 49. | GRUSHA Aleksandr | RUS-PET | 1:43.148 | ||
4 | (4) | 12. | GEORGIEV Dimitar | BUL | 1:52.048 | ||
RACE: 159 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 47. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 1:45.478 | ||
2 | (3) | 83. | TÍMÁR Róbert | ROU | 1:47.411 | ||
3 | (4) | 100. | KAŽIMÍR Filip | SVK-SKMA | 1:48.172 | ||
4 | (2) | 13. | ZASTRUGOV Daniel | BUL | 1:50.890 | ||
JUNIOR B MEN QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 166 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 27. | VARNYÚ Alex | HUN | 1:42.193 | ||
2 | (3) | 58. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 1:42.914 | ||
3 | (2) | 2. | ANDERMANN Dominic | AUT | 1:42.975 | ||
4 | (4) | 100. | KAŽIMÍR Filip | SVK-SKMA | 1:46.943 | ||
RACE: 167 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 59. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 1:40.919 | ||
2 | (2) | 26. | CAKÓ Dávid | HUN | 1:42.172 | ||
3 | (4) | 35. | MARTINIC Ivan | CRO-KBKZ | 1:44.010 | ||
4 | (1) | 49. | GRUSHA Aleksandr | RUS-PET | 1:44.535 | ||
RACE: 168 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 61. | MOCZULSKI Kamil | POL | 1:44.797 | ||
2 | (3) | 47. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 1:46.240 | ||
3 | (2) | 34. | KOLENC Martin | CRO-KBKZ | 1:48.376 | ||
4 | (4) | 83. | TÍMÁR Róbert | ROU | 1:51.361 | ||
RACE: 169 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 81. | IMRE Emil | ROU | 1:36.601 | ||
2 | (1) | 60. | KORECKI Krystian | POL | 1:36.769 | ||
3 | (3) | 62. | NIEŚCIER Karol | POL | 1:39.259 | ||
4 | (4) | 111. | YARDIMCI Fırat | TUR | 1:39.345 | ||
RACE: 170 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 13. | ZASTRUGOV Daniel | BUL | 1:42.432 | ||
2 | (4) | 110. | ARGUN Ersel | TUR | 1:42.919 | ||
3 | (1) | 82. | TAMASIU Vlad | ROU | 1:43.125 | ||
4 | (3) | 101. | PAVLIK Jozef | SVK-SKMA | 1:48.675 | ||
RACE: 171 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 12. | GEORGIEV Dimitar | BUL | 1:43.698 | ||
2 | (1) | 48. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | 1:44.224 | ||
3 | (2) | 3. | WOLFGANG Matthias | AUT | 1:45.237 | ||
4 | (3) | 40. | VIGANTS Endijs | LAT | 1:45.654 | ||
JUNIOR B MEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 184 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 27. | VARNYÚ Alex | HUN | 1:43.459 | ||
2 | (4) | 61. | MOCZULSKI Kamil | POL | 1:43.539 | ||
3 | (1) | 60. | KORECKI Krystian | POL | 1:44.671 | ||
4 | (3) | 58. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 1:45.143 | ||
RACE: 185 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 59. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 1:38.057 | ||
2 | (1) | 81. | IMRE Emil | ROU | 1:38.182 | ||
3 | (4) | 47. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 1:39.499 | ||
4 | (3) | 26. | CAKÓ Dávid | HUN | 1:41.187 | ||
RACE: 186 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 62. | NIEŚCIER Karol | POL | 1:40.075 | ||
2 | (3) | 2. | ANDERMANN Dominic | AUT | 1:40.133 | ||
3 | (2) | 111. | YARDIMCI Fırat | TUR | 1:40.245 | ||
4 | (4) | 100. | KAŽIMÍR Filip | SVK-SKMA | 1:42.972 | ||
RACE: 187 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 35. | MARTINIC Ivan | CRO-KBKZ | 1:43.865 | ||
2 | (3) | 34. | KOLENC Martin | CRO-KBKZ | 1:44.284 | ||
3 | (2) | 49. | GRUSHA Aleksandr | RUS-PET | 1:44.318 | ||
4 | (4) | 83. | TÍMÁR Róbert | ROU | 1:45.895 | ||
JUNIOR B MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 205 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 82. | TAMASIU Vlad | ROU | 1:43.939 | ||
2 | (2) | 3. | WOLFGANG Matthias | AUT | 1:44.517 | ||
3 | (3) | 40. | VIGANTS Endijs | LAT | 1:44.693 | ||
4 | (4) | 101. | PAVLIK Jozef | SVK-SKMA | 1:45.499 | ||
RACE: 206 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 13. | ZASTRUGOV Daniel | BUL | 1:43.378 | ||
2 | (2) | 110. | ARGUN Ersel | TUR | 1:44.216 | ||
3 | (4) | 48. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | 1:44.452 | ||
- | (3) | 12. | GEORGIEV Dimitar | BUL | - | impeding | |
RACE: 207 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 111. | YARDIMCI Fırat | TUR | 1:38.293 | ||
2 | (3) | 49. | GRUSHA Aleksandr | RUS-PET | 1:39.950 | ||
3 | (2) | 100. | KAŽIMÍR Filip | SVK-SKMA | 1:41.245 | ||
4 | (4) | 83. | TÍMÁR Róbert | ROU | 2:24.746 | ||
RACE: 208 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 2. | ANDERMANN Dominic | AUT | 1:46.061 | ||
2 | (1) | 62. | NIEŚCIER Karol | POL | 1:46.368 | ||
3 | (4) | 34. | KOLENC Martin | CRO-KBKZ | 1:48.082 | ||
- | (3) | 35. | MARTINIC Ivan | CRO-KBKZ | - | impeding | |
RACE: 209 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 60. | KORECKI Krystian | POL | 1:35.621 | ||
2 | (1) | 47. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 1:36.597 | ||
3 | (4) | 58. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 1:36.950 | ||
4 | (2) | 26. | CAKÓ Dávid | HUN | 1:40.421 | ||
RACE: 210 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 27. | VARNYÚ Alex | HUN | 1:37.762 | ||
2 | (1) | 59. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 1:37.870 | ||
3 | (2) | 81. | IMRE Emil | ROU | 1:37.991 | ||
4 | (4) | 61. | MOCZULSKI Kamil | POL | 1:38.003 |
Danubia Series 1, Romanian Open, Miercurea Ciuc, ROU rev., 14.09. - 16.09.2012
Overall Classification
JUNIOR B MEN | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 27. | VARNYÚ Alex | HUN | 1. 1. 1. | 102 | 3 | |
2. | 59. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 2. 2. 2. | 63 | 6 | |
3. | 81. | IMRE Emil | ROU | 3. 4. 3. | 34 | 10 | |
4. | 61. | MOCZULSKI Kamil | POL | 4. 3. 4. | 29 | 11 | |
5. | 60. | KORECKI Krystian | POL | 5. 8. 5. | 5 | 18 | |
6. | 47. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 6. 5. 6. | 3 | 17 | |
7. | 58. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 8. 9. 7. | 24 | ||
8. | 26. | CAKÓ Dávid | HUN | 9. 7. 8. | 24 | ||
9. | 13. | ZASTRUGOV Daniel | BUL | 7. 6. 17. | 30 | ||
10. | 2. | ANDERMANN Dominic | AUT | 12. 11. 9. | 32 | ||
11. | 35. | MARTINIC Ivan | CRO-KBKZ | 10. 13. 12. | 35 | ||
12. | 62. | NIEŚCIER Karol | POL | 13. 15. 10. | 38 | ||
13. | 12. | GEORGIEV Dimitar | BUL | 11. 10. 20. | 41 | ||
14. | 34. | KOLENC Martin | CRO-KBKZ | 15. 16. 11. | 42 | ||
15. | 111. | YARDIMCI Fırat | TUR | 17. 12. 13. | 42 | ||
16. | 110. | ARGUN Ersel | TUR | 14. 14. 18. | 46 | ||
17. | 48. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | 16. 17. 19. | 52 | ||
18. | 49. | GRUSHA Aleksandr | RUS-PET | 20. 19. 14. | 53 | ||
19. | 83. | TÍMÁR Róbert | ROU | 19. 18. 16. | 53 | ||
20. | 100. | KAŽIMÍR Filip | SVK-SKMA | 18. 22. 15. | 55 | ||
21. | 82. | TAMASIU Vlad | ROU | 23. 20. 21. | 64 | ||
22. | 101. | PAVLIK Jozef | SVK-SKMA | 22. 21. 24. | 67 | ||
23. | 40. | VIGANTS Endijs | LAT | 21. 24. 23. | 68 | ||
24. | 3. | WOLFGANG Matthias | AUT | 24. 23. 22. | 69 |