Iglov Cup Spišská Nová Ves,SVK, 04.03. - 04.03.2023
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR E FINAL 500 m | |||||||
RACE: 6 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 4. | PACAKOVA Margareta | SVK-STEZ | 1:01.008 | ||
2 | (2) | 5. | URBANOVA Lea | SVK-STEZ | 1:01.450 | ||
3 | (4) | 3. | DZUROVA Juliana | SVK-STEZ | 1:03.174 | ||
4 | (6) | 10. | PALKOVIC Simon | SVK-STEZ | 1:07.922 | ||
5 | (5) | 7. | ONUSKOVA Tamara | SVK-SCKE | 1:22.223 | ||
6 | (3) | 9. | LIPOVSKY David | SVK-STEZ | 1:40.509 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR E FINAL 333 m | |||||||
RACE: 14 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 3. | DZUROVA Juliana | SVK-STEZ | 40.975 | ||
2 | (3) | 4. | PACAKOVA Margareta | SVK-STEZ | 41.007 | ||
3 | (5) | 5. | URBANOVA Lea | SVK-STEZ | 41.266 | ||
4 | (6) | 10. | PALKOVIC Simon | SVK-STEZ | 45.371 | ||
5 | (1) | 7. | ONUSKOVA Tamara | SVK-SCKE | 48.735 | ||
6 | (4) | 9. | LIPOVSKY David | SVK-STEZ | 49.892 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR E FINAL Skill Races | |||||||
RACE: 21 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 4. | PACAKOVA Margareta | SVK-STEZ | 44.935 | ||
2 | (5) | 5. | URBANOVA Lea | SVK-STEZ | 47.414 | ||
3 | (4) | 3. | DZUROVA Juliana | SVK-STEZ | 49.492 | ||
4 | (6) | 9. | LIPOVSKY David | SVK-STEZ | 51.674 | ||
5 | (1) | 10. | PALKOVIC Simon | SVK-STEZ | 51.994 | ||
6 | (2) | 7. | ONUSKOVA Tamara | SVK-SCKE | 58.725 |
Iglov Cup Spišská Nová Ves,SVK, 04.03. - 04.03.2023
Overall Classification
JUNIOR E | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 4. | PACAKOVA Margareta | SVK-STEZ | 1. 2. 1. | 89 | 4 | |
2. | 3. | DZUROVA Juliana | SVK-STEZ | 3. 1. 3. | 60 | 7 | |
3. | 5. | URBANOVA Lea | SVK-STEZ | 2. 3. 2. | 55 | 7 | |
4. | 10. | PALKOVIC Simon | SVK-STEZ | 4. 4. 5. | 21 | 13 | |
5. | 9. | LIPOVSKY David | SVK-STEZ | 6. 6. 4. | 14 | 16 | |
6. | 7. | ONUSKOVA Tamara | SVK-SCKE | 5. 5. 6. | 13 | 16 |
Splitted Overall Classification
JUNIOR E GIRLS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. (1.) | 4. | PACAKOVA Margareta | SVK-STEZ | 1. 2. 1. | 89 | 4 | |
2. (2.) | 3. | DZUROVA Juliana | SVK-STEZ | 3. 1. 3. | 60 | 7 | |
3. (3.) | 5. | URBANOVA Lea | SVK-STEZ | 2. 3. 2. | 55 | 7 | |
4. (6.) | 7. | ONUSKOVA Tamara | SVK-SCKE | 5. 5. 6. | 13 | 16 |
Splitted Overall Classification
JUNIOR E BOYS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. (4.) | 10. | PALKOVIC Simon | SVK-STEZ | 4. 4. 5. | 21 | 13 | |
2. (5.) | 9. | LIPOVSKY David | SVK-STEZ | 6. 6. 4. | 14 | 16 |