Baltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 30 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 54. | PALENCEUSZ Dominik | POL-JUV | 1:42.798 | ||
2 | (5) | 118. | ALESHNIKOV Pavel | RUS-KLIN | 1:42.942 | ||
3 | (3) | 142. | SHUMAKOV Mihail | RUS-PET | 1:43.512 | ||
4 | (4) | 62. | DĘBIŃSKI Bartosz | POL | 1:44.402 | ||
5 | (2) | 94. | MESHKOV Pavel | RUS-KAL | 1:55.141 | ||
6 | (1) | 93. | KASIANOVSKI Georgii | RUS-KAL | 1:59.695 | ||
RACE: 31 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 6. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 1:40.698 | ||
2 | (5) | 161. | AMIRKHANOV Tagir | RUS-UFA | 1:41.116 | ||
3 | (2) | 138. | KAZMIN Aleksandr | RUS-PET | 1:41.511 | ||
4 | (4) | 92. | GORBUNCHIKOV Maksim | RUS-KAL | 1:47.009 | ||
5 | (3) | 2. | KOTSKO ARTYOM | KAZ | 1:58.751 | ||
6 | (1) | 33. | GRIGALIUNAS Gustis | LTU | 2:05.732 | ||
RACE: 32 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 23. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 1:44.814 | ||
2 | (2) | 141. | SHULYAK Sergey | RUS-PET | 1:45.224 | ||
3 | (5) | 32. | CECH Ernestas | LTU | 1:45.383 | ||
4 | (4) | 154. | KOZHARSKY Vladimir | RUS-SMO | 1:48.562 | ||
5 | (1) | 97. | SENNIKOV Vladimir | RUS-KAL | 1:52.111 | ||
6 | (6) | 91. | GLAVAN Andrey | RUS-KAL | 2:22.802 | ||
RACE: 33 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 21. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 1:41.434 | ||
2 | (1) | 140. | KRAMER Vasilii | RUS-PET | 1:46.853 | ||
3 | (5) | 95. | MINENOK Alexey | RUS-KAL | 1:47.693 | ||
4 | (3) | 96. | PILIPENKO Ignat | RUS-KAL | 1:48.014 | ||
5 | (4) | 35. | NOWAK Jakub | POL-GIZ | 2:05.239 | ||
RACE: 34 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 22. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 1:46.492 | ||
2 | (4) | 139. | KISELEV Fedor | RUS-PET | 1:47.078 | ||
3 | (3) | 143. | SILINSKII EGOR | RUS-PET | 1:47.469 | ||
4 | (5) | 90. | BELIKOV Ivan | RUS-KAL | 1:47.486 | ||
5 | (1) | 1. | CHUNIKHIN Maxim | KAZ | 1:50.592 | ||
6 | (2) | 7. | SAKSS Kirils | LAT-JLSS | 2:09.704 | ||
JUNIOR D BOYS SEMI FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 50 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 118. | ALESHNIKOV Pavel | RUS-KLIN | 1:40.428 | ||
2 | (2) | 21. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 1:40.923 | ||
3 | (3) | 138. | KAZMIN Aleksandr | RUS-PET | 1:41.081 | ||
4 | (1) | 161. | AMIRKHANOV Tagir | RUS-UFA | 1:41.176 | ||
5 | (4) | 54. | PALENCEUSZ Dominik | POL-JUV | 1:41.396 | ||
6 | (6) | 139. | KISELEV Fedor | RUS-PET | 1:42.688 | ||
RACE: 51 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 6. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 1:41.412 | ||
2 | (3) | 23. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 1:41.483 | ||
3 | (5) | 22. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 1:41.612 | ||
4 | (2) | 142. | SHUMAKOV Mihail | RUS-PET | 1:42.075 | ||
5 | (6) | 140. | KRAMER Vasilii | RUS-PET | 1:47.220 | ||
6 | (4) | 141. | SHULYAK Sergey | RUS-PET | 1:49.985 | ||
JUNIOR D BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 61 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 35. | NOWAK Jakub | POL-GIZ | 1:53.660 | ||
2 | (1) | 93. | KASIANOVSKI Georgii | RUS-KAL | 1:54.653 | ||
3 | (3) | 33. | GRIGALIUNAS Gustis | LTU | 2:02.812 | ||
4 | (4) | 7. | SAKSS Kirils | LAT-JLSS | 2:06.689 | ||
5 | (5) | 91. | GLAVAN Andrey | RUS-KAL | 2:24.901 | ||
RACE: 62 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 154. | KOZHARSKY Vladimir | RUS-SMO | 1:48.221 | ||
2 | (1) | 96. | PILIPENKO Ignat | RUS-KAL | 1:50.105 | ||
3 | (5) | 94. | MESHKOV Pavel | RUS-KAL | 1:53.424 | ||
4 | (4) | 97. | SENNIKOV Vladimir | RUS-KAL | 1:53.516 | ||
- | (3) | 1. | CHUNIKHIN Maxim | KAZ | - | no start | |
- | (6) | 2. | KOTSKO ARTYOM | KAZ | - | no start | |
RACE: 63 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 32. | CECH Ernestas | LTU | 1:44.967 | ||
2 | (3) | 92. | GORBUNCHIKOV Maksim | RUS-KAL | 1:45.248 | ||
3 | (1) | 62. | DĘBIŃSKI Bartosz | POL | 1:46.632 | ||
4 | (5) | 90. | BELIKOV Ivan | RUS-KAL | 1:47.167 | ||
5 | (4) | 143. | SILINSKII EGOR | RUS-PET | 1:48.057 | ||
6 | (6) | 95. | MINENOK Alexey | RUS-KAL | 1:50.929 | ||
RACE: 64 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 54. | PALENCEUSZ Dominik | POL-JUV | 1:44.186 | ||
2 | (1) | 161. | AMIRKHANOV Tagir | RUS-UFA | 1:44.235 | ||
3 | (3) | 142. | SHUMAKOV Mihail | RUS-PET | 1:45.612 | ||
4 | (4) | 139. | KISELEV Fedor | RUS-PET | 1:46.010 | ||
5 | (5) | 140. | KRAMER Vasilii | RUS-PET | 1:50.372 | ||
6 | (6) | 141. | SHULYAK Sergey | RUS-PET | 1:54.081 | ||
RACE: 65 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 118. | ALESHNIKOV Pavel | RUS-KLIN | 1:41.536 | ||
2 | (5) | 23. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 1:41.638 | ||
3 | (2) | 21. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 1:42.356 | ||
4 | (3) | 138. | KAZMIN Aleksandr | RUS-PET | 1:42.687 | ||
5 | (6) | 22. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 1:45.147 | ||
6 | (4) | 6. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 1:49.143 |
Baltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
Distance Classification
JUNIOR D BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 118. | ALESHNIKOV Pavel | RUS-KLIN | 34 | 1 | 1:40.428 | ||
2. | A | 2. | 23. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 21 | 2 | 1:41.483 | ||
3. | A | 3. | 21. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 13 | 3 | 1:40.923 | ||
4. | A | 4. | 138. | KAZMIN Aleksandr | RUS-PET | 8 | 4 | 1:41.081 | ||
5. | A | 5. | 22. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 5 | 5 | 1:41.612 | ||
6. | A | 6. | 6. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 3 | 6 | 1:40.698 | ||
7. | B | 1. | 54. | PALENCEUSZ Dominik | POL-JUV | 2 | 7 | 1:41.396 | ||
8. | B | 2. | 161. | AMIRKHANOV Tagir | RUS-UFA | 1 | 8 | 1:41.116 | ||
9. | B | 3. | 142. | SHUMAKOV Mihail | RUS-PET | 9 | 1:42.075 | |||
10. | B | 4. | 139. | KISELEV Fedor | RUS-PET | 10 | 1:42.688 | |||
11. | B | 5. | 140. | KRAMER Vasilii | RUS-PET | 11 | 1:46.853 | |||
12. | B | 6. | 141. | SHULYAK Sergey | RUS-PET | 12 | 1:45.224 | |||
13. | C | 1. | 32. | CECH Ernestas | LTU | 13 | 1:44.967 | |||
14. | C | 2. | 92. | GORBUNCHIKOV Maksim | RUS-KAL | 14 | 1:45.248 | |||
15. | C | 3. | 62. | DĘBIŃSKI Bartosz | POL | 15 | 1:44.402 | |||
16. | C | 4. | 90. | BELIKOV Ivan | RUS-KAL | 16 | 1:47.167 | |||
17. | C | 5. | 143. | SILINSKII EGOR | RUS-PET | 17 | 1:47.469 | |||
18. | C | 6. | 95. | MINENOK Alexey | RUS-KAL | 18 | 1:47.693 | |||
19. | D | 1. | 154. | KOZHARSKY Vladimir | RUS-SMO | 19 | 1:48.221 | |||
20. | D | 2. | 96. | PILIPENKO Ignat | RUS-KAL | 20 | 1:48.014 | |||
21. | D | 3. | 94. | MESHKOV Pavel | RUS-KAL | 21 | 1:53.424 | |||
22. | D | 4. | 97. | SENNIKOV Vladimir | RUS-KAL | 22 | 1:52.111 | |||
23. | D | - | 1. | CHUNIKHIN Maxim | KAZ | 23 | 1:50.592 | |||
24. | D | - | 2. | KOTSKO ARTYOM | KAZ | 24 | 1:58.751 | |||
25. | E | 1. | 35. | NOWAK Jakub | POL-GIZ | 25 | 1:53.660 | |||
26. | E | 2. | 93. | KASIANOVSKI Georgii | RUS-KAL | 26 | 1:54.653 | |||
27. | E | 3. | 33. | GRIGALIUNAS Gustis | LTU | 27 | 2:02.812 | |||
28. | E | 4. | 7. | SAKSS Kirils | LAT-JLSS | 28 | 2:06.689 | |||
29. | E | 5. | 91. | GLAVAN Andrey | RUS-KAL | 29 | 2:22.802 |