Olympic Hopes 2022 - Budapest, HUN, 16.09. - 18.09.2022
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 134 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 45. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-MTK | 1:49.630 | ||
2 | (1) | 24. | TACZMAN Mira | HUN-JSE | 1:51.259 | ||
3 | (5) | 46. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 1:51.374 | ||
4 | (3) | 37. | TURMEZEI Veronika | HUN-FTC | 1:57.205 | ||
5 | (2) | 6. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 1:58.166 | ||
RACE: 135 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 14. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 1:49.868 | ||
2 | (3) | 5. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE | 1:50.933 | ||
3 | (1) | 35. | DUNAY Gerda | HUN-MTK | 1:51.704 | ||
4 | (5) | 44. | MARINKA-TÓTH Anna | HUN-JSE | 1:51.778 | ||
5 | (6) | 38. | TURMEZEI Viktória | HUN-FTC | 1:51.970 | ||
6 | (4) | 28. | YINUO Zhao | HUN-FTC | NO TIME | finished | |
RACE: 136 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 43. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 1:45.760 | ||
2 | (6) | 4. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | 1:45.808 | ||
3 | (1) | 12. | MARKYTAN Livia | AUT | 1:50.796 | ||
4 | (2) | 47. | URBANEK Orsolya | HUN-TDKE | 2:01.667 | ||
5 | (4) | 39. | TÖRÖK Boglárka Anna | ROU-SCMC | 2:01.930 | ||
6 | (5) | 30. | EGRESSY Cecilia | HUN-FTC | 2:09.360 | ||
RACE: 137 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 42. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN-FTC | 1:47.500 | ||
2 | (3) | 40. | GAZSI Noémi | HUN-JSE | 1:47.597 | ||
3 | (5) | 3. | RODIC Sofija | SRB | 1:47.737 | ||
4 | (2) | 31. | ARDA CEMILE Éva | HUN-FTC | 1:52.741 | ||
5 | (4) | 33. | KISS-VIDA Dorka | HUN-FTC | 1:54.281 | ||
6 | (6) | 34. | RADELJA Ljiljana | CRO-MET | 1:55.958 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 147 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 42. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN-FTC | 1:43.248 | ||
2 | (3) | 45. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-MTK | 1:43.329 | ||
3 | (2) | 40. | GAZSI Noémi | HUN-JSE | 1:43.436 | ||
4 | (6) | 46. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 1:45.766 | ||
5 | (5) | 5. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE | 1:50.651 | ||
6 | (7) | 31. | ARDA CEMILE Éva | HUN-FTC | 1:50.741 | ||
7 | (4) | 12. | MARKYTAN Livia | AUT | 2:00.650 | ||
RACE: 148 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 14. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 1:42.783 | ||
2 | (1) | 43. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 1:43.184 | ||
3 | (2) | 4. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | 1:43.908 | ||
4 | (5) | 24. | TACZMAN Mira | HUN-JSE | 1:47.563 | ||
5 | (6) | 35. | DUNAY Gerda | HUN-MTK | 1:49.725 | ||
6 | (7) | 44. | MARINKA-TÓTH Anna | HUN-JSE | 1:52.266 | ||
7 | (3) | 3. | RODIC Sofija | SRB | 1:54.504 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 151 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 30. | EGRESSY Cecilia | HUN-FTC | 2:15.240 | ||
2 | (2) | 28. | YINUO Zhao | HUN-FTC | 2:20.755 | ||
RACE: 152 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 33. | KISS-VIDA Dorka | HUN-FTC | 1:53.838 | ||
2 | (1) | 38. | TURMEZEI Viktória | HUN-FTC | 1:54.459 | ||
3 | (4) | 37. | TURMEZEI Veronika | HUN-FTC | 1:54.622 | ||
4 | (5) | 6. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 1:54.758 | ||
5 | (3) | 34. | RADELJA Ljiljana | CRO-MET | 1:54.779 | ||
6 | (6) | 47. | URBANEK Orsolya | HUN-TDKE | 1:59.986 | ||
7 | (7) | 39. | TÖRÖK Boglárka Anna | ROU-SCMC | 2:00.202 | ||
RACE: 153 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 3. | RODIC Sofija | SRB | 1:47.105 | ||
2 | (3) | 5. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE | 1:47.746 | ||
3 | (1) | 24. | TACZMAN Mira | HUN-JSE | 1:48.174 | ||
4 | (2) | 35. | DUNAY Gerda | HUN-MTK | 1:49.903 | ||
5 | (4) | 31. | ARDA CEMILE Éva | HUN-FTC | 1:49.913 | ||
6 | (5) | 44. | MARINKA-TÓTH Anna | HUN-JSE | 1:50.127 | ||
7 | (7) | 12. | MARKYTAN Livia | AUT | 1:58.954 | ||
RACE: 154 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 42. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN-FTC | 1:42.472 | ||
2 | (2) | 43. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 1:42.573 | ||
3 | (6) | 4. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | 1:42.654 | ||
4 | (5) | 40. | GAZSI Noémi | HUN-JSE | 1:42.799 | ||
5 | (1) | 14. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 1:42.950 | ||
6 | (7) | 46. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 1:42.996 | ||
7 | (4) | 45. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-MTK | 1:43.379 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 163 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 43. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 50.644 | ||
2 | (2) | 31. | ARDA CEMILE Éva | HUN-FTC | 51.952 | ||
3 | (1) | 34. | RADELJA Ljiljana | CRO-MET | 55.045 | ||
4 | (5) | 30. | EGRESSY Cecilia | HUN-FTC | 1:04.011 | ||
5 | (3) | 5. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE | 1:12.223 | ||
RACE: 164 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 3. | RODIC Sofija | SRB | 50.434 | ||
2 | (4) | 4. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | 50.556 | ||
3 | (3) | 44. | MARINKA-TÓTH Anna | HUN-JSE | 54.240 | ||
4 | (1) | 6. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 57.981 | ||
5 | (2) | 28. | YINUO Zhao | HUN-FTC | 1:08.294 | ||
RACE: 165 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 40. | GAZSI Noémi | HUN-JSE | 49.937 | ||
2 | (3) | 45. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-MTK | 49.975 | ||
3 | (2) | 12. | MARKYTAN Livia | AUT | 52.477 | ||
4 | (1) | 37. | TURMEZEI Veronika | HUN-FTC | NO TIME | finished | |
RACE: 166 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 42. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN-FTC | 49.564 | ||
2 | (3) | 24. | TACZMAN Mira | HUN-JSE | 53.194 | ||
3 | (1) | 39. | TÖRÖK Boglárka Anna | ROU-SCMC | 59.810 | ||
4 | (5) | 47. | URBANEK Orsolya | HUN-TDKE | 1:00.671 | ||
5 | (4) | 35. | DUNAY Gerda | HUN-MTK | NO TIME | finished | |
RACE: 167 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 14. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 50.303 | ||
2 | (1) | 38. | TURMEZEI Viktória | HUN-FTC | 53.935 | ||
3 | (4) | 46. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 53.951 | ||
- | (2) | 33. | KISS-VIDA Dorka | HUN-FTC | - | impeding->to E | |
JUNIOR D GIRLS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 179 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 3. | RODIC Sofija | SRB | 50.046 | ||
2 | (1) | 14. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 50.113 | ||
3 | (3) | 24. | TACZMAN Mira | HUN-JSE | 53.500 | ||
4 | (4) | 38. | TURMEZEI Viktória | HUN-FTC | 54.317 | ||
5 | (5) | 39. | TÖRÖK Boglárka Anna | ROU-SCMC | 1:01.613 | ||
RACE: 180 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 40. | GAZSI Noémi | HUN-JSE | 50.097 | ||
2 | (2) | 43. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 50.125 | ||
3 | (3) | 31. | ARDA CEMILE Éva | HUN-FTC | 51.858 | ||
4 | (4) | 12. | MARKYTAN Livia | AUT | 52.132 | ||
5 | (5) | 34. | RADELJA Ljiljana | CRO-MET | 56.712 | ||
RACE: 181 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 42. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN-FTC | 48.761 | ||
2 | (3) | 4. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | 48.855 | ||
3 | (2) | 45. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-MTK | 48.943 | ||
4 | (4) | 46. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 51.509 | ||
5 | (5) | 44. | MARINKA-TÓTH Anna | HUN-JSE | 52.873 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 185 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 3. | RODIC Sofija | SRB | 48.791 | ||
2 | (1) | 4. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | 48.826 | ||
3 | (4) | 40. | GAZSI Noémi | HUN-JSE | 48.944 | ||
4 | (2) | 45. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-MTK | 48.970 | ||
5 | (5) | 46. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 51.093 | ||
RACE: 186 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 42. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN-FTC | 48.801 | ||
2 | (3) | 43. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 48.867 | ||
3 | (2) | 14. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 48.942 | ||
4 | (4) | 31. | ARDA CEMILE Éva | HUN-FTC | 51.363 | ||
5 | (5) | 24. | TACZMAN Mira | HUN-JSE | 52.574 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 193 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 5. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE | 52.918 | ||
2 | (3) | 35. | DUNAY Gerda | HUN-MTK | 54.310 | ||
3 | (2) | 33. | KISS-VIDA Dorka | HUN-FTC | 54.812 | ||
RACE: 194 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 37. | TURMEZEI Veronika | HUN-FTC | 57.681 | ||
2 | (1) | 6. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 58.104 | ||
3 | (2) | 47. | URBANEK Orsolya | HUN-TDKE | 59.645 | ||
4 | (3) | 30. | EGRESSY Cecilia | HUN-FTC | 1:01.067 | ||
5 | (4) | 28. | YINUO Zhao | HUN-FTC | 1:09.966 | ||
RACE: 195 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 12. | MARKYTAN Livia | AUT | 53.027 | ||
2 | (2) | 44. | MARINKA-TÓTH Anna | HUN-JSE | 54.320 | ||
3 | (3) | 38. | TURMEZEI Viktória | HUN-FTC | 54.722 | ||
4 | (4) | 34. | RADELJA Ljiljana | CRO-MET | 56.043 | ||
5 | (5) | 39. | TÖRÖK Boglárka Anna | ROU-SCMC | 1:00.220 | ||
RACE: 196 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 40. | GAZSI Noémi | HUN-JSE | 50.025 | ||
2 | (2) | 45. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-MTK | 50.048 | ||
3 | (3) | 46. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 50.967 | ||
4 | (4) | 31. | ARDA CEMILE Éva | HUN-FTC | 51.828 | ||
5 | (5) | 24. | TACZMAN Mira | HUN-JSE | 52.561 | ||
RACE: 197 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 42. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN-FTC | 48.850 | ||
2 | (1) | 3. | RODIC Sofija | SRB | 49.120 | ||
3 | (3) | 4. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | 49.194 | ||
4 | (5) | 14. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 49.255 | ||
5 | (4) | 43. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 49.407 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 777 m | |||||||
RACE: 209 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 4. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | 1:24.401 | ||
2 | (1) | 24. | TACZMAN Mira | HUN-JSE | 1:24.601 | ||
3 | (3) | 44. | MARINKA-TÓTH Anna | HUN-JSE | 1:25.134 | ||
4 | (4) | 39. | TÖRÖK Boglárka Anna | ROU-SCMC | 1:34.623 | ||
5 | (5) | 30. | EGRESSY Cecilia | HUN-FTC | 1:38.735 | ||
RACE: 210 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 5. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE | 1:27.421 | ||
2 | (2) | 3. | RODIC Sofija | SRB | 1:27.530 | ||
3 | (3) | 46. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 1:27.695 | ||
4 | (4) | 37. | TURMEZEI Veronika | HUN-FTC | 1:29.621 | ||
RACE: 211 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 42. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN-FTC | 1:32.056 | ||
2 | (5) | 31. | ARDA CEMILE Éva | HUN-FTC | 1:33.155 | ||
3 | (3) | 12. | MARKYTAN Livia | AUT | 1:33.551 | ||
4 | (2) | 33. | KISS-VIDA Dorka | HUN-FTC | 1:33.866 | ||
5 | (4) | 47. | URBANEK Orsolya | HUN-TDKE | 1:36.680 | ||
RACE: 212 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 43. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 1:19.704 | ||
2 | (2) | 45. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-MTK | 1:19.846 | ||
3 | (3) | 38. | TURMEZEI Viktória | HUN-FTC | 1:26.037 | ||
4 | (5) | 6. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 1:36.618 | ||
5 | (4) | 28. | YINUO Zhao | HUN-FTC | 1:50.106 | ||
RACE: 213 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 40. | GAZSI Noémi | HUN-JSE | 1:26.027 | ||
2 | (4) | 14. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 1:26.045 | ||
3 | (1) | 35. | DUNAY Gerda | HUN-MTK | 1:26.286 | ||
4 | (2) | 34. | RADELJA Ljiljana | CRO-MET | 1:28.143 | ||
JUNIOR D GIRLS QUARTER-FINAL 777 m | |||||||
RACE: 225 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 3. | RODIC Sofija | SRB | 1:21.678 | ||
2 | (1) | 40. | GAZSI Noémi | HUN-JSE | 1:21.775 | ||
3 | (2) | 5. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE | 1:21.849 | ||
4 | (4) | 31. | ARDA CEMILE Éva | HUN-FTC | 1:22.958 | advanced->to A | |
5 | (5) | 12. | MARKYTAN Livia | AUT | 1:23.043 | ||
RACE: 226 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 42. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN-FTC | NO TIME | ||
2 | (1) | 4. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | NO TIME | ||
3 | (3) | 14. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | NO TIME | ||
4 | (4) | 46. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | NO TIME | advanced->to A | |
5 | (2) | 44. | MARINKA-TÓTH Anna | HUN-JSE | NO TIME | ||
RACE: 227 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 43. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 1:20.231 | ||
2 | (2) | 45. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-MTK | 1:20.390 | ||
3 | (3) | 24. | TACZMAN Mira | HUN-JSE | 1:24.802 | ||
4 | (4) | 38. | TURMEZEI Viktória | HUN-FTC | 1:25.676 | ||
- | (5) | 35. | DUNAY Gerda | HUN-MTK | - | no finish | |
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 777 m | |||||||
RACE: 231 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 45. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-MTK | 1:17.584 | ||
2 | (5) | 42. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN-FTC | 1:17.592 | ||
3 | (2) | 3. | RODIC Sofija | SRB | 1:17.998 | ||
4 | (3) | 5. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE | 1:41.551 | ||
5 | (4) | 46. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 1:42.669 | ||
RACE: 232 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 43. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 1:18.755 | ||
2 | (4) | 4. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | 1:18.831 | ||
3 | (2) | 40. | GAZSI Noémi | HUN-JSE | 1:20.316 | ||
4 | (6) | 14. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 1:20.373 | ||
5 | (5) | 24. | TACZMAN Mira | HUN-JSE | 1:20.593 | ||
6 | (3) | 31. | ARDA CEMILE Éva | HUN-FTC | 1:22.991 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 239 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 47. | URBANEK Orsolya | HUN-TDKE | 1:35.150 | ||
2 | (2) | 30. | EGRESSY Cecilia | HUN-FTC | 1:37.706 | ||
3 | (3) | 28. | YINUO Zhao | HUN-FTC | 1:44.921 | ||
RACE: 240 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 33. | KISS-VIDA Dorka | HUN-FTC | 1:26.972 | ||
2 | (2) | 37. | TURMEZEI Veronika | HUN-FTC | 1:27.560 | ||
3 | (1) | 34. | RADELJA Ljiljana | CRO-MET | 1:30.922 | ||
4 | (5) | 6. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 1:34.744 | ||
- | (4) | 39. | TÖRÖK Boglárka Anna | ROU-SCMC | - | no start | |
RACE: 241 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 12. | MARKYTAN Livia | AUT | 1:23.902 | ||
2 | (3) | 38. | TURMEZEI Viktória | HUN-FTC | 1:24.712 | ||
3 | (2) | 44. | MARINKA-TÓTH Anna | HUN-JSE | 1:26.406 | ||
RACE: 242 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 14. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 1:21.439 | ||
2 | (1) | 40. | GAZSI Noémi | HUN-JSE | 1:21.567 | ||
3 | (6) | 46. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 1:22.892 | ||
4 | (5) | 5. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE | 1:22.913 | ||
5 | (3) | 24. | TACZMAN Mira | HUN-JSE | 1:23.192 | ||
6 | (4) | 31. | ARDA CEMILE Éva | HUN-FTC | 1:26.941 | ||
RACE: 243 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 42. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN-FTC | 1:17.122 | ||
2 | (1) | 45. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-MTK | 1:17.228 | ||
3 | (3) | 3. | RODIC Sofija | SRB | 1:17.395 | ||
4 | (4) | 43. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 1:18.204 | ||
5 | (5) | 4. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | 1:18.973 |
Olympic Hopes 2022 - Budapest, HUN, 16.09. - 18.09.2022
Overall Classification
JUNIOR D GIRLS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 42. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN-FTC | 1. 1. 1. | 102 | 3 | |
2. | 3. | RODIC Sofija | SRB | 8. 2. 3. | 35 | 13 | |
3. | 43. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 2. 5. 4. | 34 | 11 | |
4. | 4. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | 3. 3. 5. | 31 | 11 | |
5. | 45. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-MTK | 7. 7. 2. | 25 | 16 | |
6. | 14. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 5. 4. 6. | 16 | 15 | |
7. | 40. | GAZSI Noémi | HUN-JSE | 4. 6. 7. | 13 | 17 | |
8. | 46. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 6. 8. 8. | 5 | 22 | |
9. | 24. | TACZMAN Mira | HUN-JSE | 10. 10. 10. | 30 | ||
10. | 31. | ARDA CEMILE Éva | HUN-FTC | 12. 9. 11. | 32 | ||
11. | 12. | MARKYTAN Livia | AUT | 14. 11. 12. | 37 | ||
12. | 5. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE | 9. 21. 9. | 39 | ||
13. | 44. | MARINKA-TÓTH Anna | HUN-JSE | 13. 12. 14. | 39 | ||
14. | 38. | TURMEZEI Viktória | HUN-FTC | 16. 13. 13. | 42 | ||
15. | 37. | TURMEZEI Veronika | HUN-FTC | 17. 16. 16. | 49 | ||
16. | 34. | RADELJA Ljiljana | CRO-MET | 19. 14. 17. | 50 | ||
17. | 33. | KISS-VIDA Dorka | HUN-FTC | 15. 23. 15. | 53 | ||
18. | 6. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 18. 17. 18. | 53 | ||
19. | 39. | TÖRÖK Boglárka Anna | ROU-SCMC | 21. 15. 19. | 55 | ||
20. | 35. | DUNAY Gerda | HUN-MTK | 11. 22. 23. | 56 | ||
21. | 47. | URBANEK Orsolya | HUN-TDKE | 20. 18. 20. | 58 | ||
22. | 30. | EGRESSY Cecilia | HUN-FTC | 22. 19. 21. | 62 | ||
23. | 28. | YINUO Zhao | HUN-FTC | 23. 20. 22. | 65 |