Baltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 47 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 29. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:56.176 | ||
2 | (5) | 75. | ZHEREBEVA Taisiia | RUS-KAL | 1:56.564 | ||
3 | (3) | 17. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 1:58.711 | ||
4 | (1) | 15. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 2:00.260 | ||
5 | (4) | 74. | VANYATKINA Taya | RUS-KAL | 2:02.990 | ||
6 | (6) | 65. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | NO TIME | finished | |
RACE: 48 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 58. | MAZUR Hanna | POL | 1:47.986 | ||
2 | (3) | 14. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 1:57.827 | ||
3 | (5) | 72. | GORBUNOVA Sabina | RUS-KAL | 2:04.035 | ||
4 | (2) | 147. | TROSHKINA Elika | RUS-SMO | 2:04.461 | ||
5 | (4) | 64. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 2:05.272 | ||
RACE: 49 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 157. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 1:43.833 | ||
2 | (2) | 146. | KOZYREVA Veronika | RUS-SMO | 1:43.916 | ||
3 | (6) | 73. | LISINA Daria | RUS-KAL | 1:44.021 | ||
4 | (3) | 16. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:44.332 | ||
5 | (5) | 46. | ZAJKOWSKA Aleksandra | POL-JUV | 1:58.676 | ||
6 | (1) | 63. | ANTONOWICZ Patrycja | POL-WMKS | NO TIME | finished | |
JUNIOR D GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 58 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 46. | ZAJKOWSKA Aleksandra | POL-JUV | 1:58.434 | ||
2 | (2) | 74. | VANYATKINA Taya | RUS-KAL | 2:00.556 | ||
3 | (3) | 64. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 2:10.539 | ||
4 | (5) | 65. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 2:13.123 | ||
5 | (4) | 63. | ANTONOWICZ Patrycja | POL-WMKS | 2:29.589 | ||
RACE: 59 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 73. | LISINA Daria | RUS-KAL | 1:49.610 | ||
2 | (2) | 16. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:49.650 | ||
3 | (3) | 17. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 1:54.435 | ||
4 | (4) | 15. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 1:54.931 | ||
5 | (5) | 72. | GORBUNOVA Sabina | RUS-KAL | 2:05.059 | ||
6 | (6) | 147. | TROSHKINA Elika | RUS-SMO | 2:14.807 | ||
RACE: 60 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 58. | MAZUR Hanna | POL | 1:42.527 | ||
2 | (1) | 157. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 1:43.164 | ||
3 | (2) | 146. | KOZYREVA Veronika | RUS-SMO | 1:44.279 | ||
4 | (4) | 29. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:44.617 | ||
5 | (5) | 75. | ZHEREBEVA Taisiia | RUS-KAL | 1:45.190 | ||
6 | (6) | 14. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 1:58.463 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 125 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 146. | KOZYREVA Veronika | RUS-SMO | 51.774 | ||
2 | (2) | 14. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 56.244 | ||
3 | (4) | 72. | GORBUNOVA Sabina | RUS-KAL | 1:00.370 | ||
4 | (1) | 64. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:01.409 | ||
RACE: 126 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 75. | ZHEREBEVA Taisiia | RUS-KAL | 51.809 | ||
2 | (1) | 15. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 55.393 | ||
3 | (4) | 46. | ZAJKOWSKA Aleksandra | POL-JUV | 55.550 | ||
4 | (3) | 29. | LEVICKYTE Valentina | LTU | NO TIME | finished | |
RACE: 127 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 58. | MAZUR Hanna | POL | 49.604 | ||
2 | (5) | 16. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 51.591 | ||
3 | (3) | 74. | VANYATKINA Taya | RUS-KAL | 57.998 | ||
4 | (4) | 147. | TROSHKINA Elika | RUS-SMO | 1:01.884 | ||
5 | (2) | 63. | ANTONOWICZ Patrycja | POL-WMKS | 1:12.318 | ||
RACE: 128 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 157. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 49.601 | ||
2 | (4) | 73. | LISINA Daria | RUS-KAL | 51.020 | ||
3 | (2) | 17. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 53.604 | ||
4 | (1) | 65. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 1:03.595 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI FINAL 500 m | |||||||
RACE: 141 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 157. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 49.181 | ||
2 | (2) | 73. | LISINA Daria | RUS-KAL | 51.178 | ||
3 | (3) | 16. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 51.355 | ||
4 | (4) | 146. | KOZYREVA Veronika | RUS-SMO | 51.431 | ||
RACE: 142 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 58. | MAZUR Hanna | POL | 49.747 | ||
2 | (2) | 75. | ZHEREBEVA Taisiia | RUS-KAL | 51.265 | ||
3 | (4) | 14. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 54.943 | ||
4 | (3) | 15. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 55.027 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 149 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 29. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 51.699 | ||
2 | (2) | 147. | TROSHKINA Elika | RUS-SMO | 59.743 | ||
3 | (3) | 65. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 1:02.593 | ||
4 | (1) | 64. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:02.850 | ||
5 | (4) | 63. | ANTONOWICZ Patrycja | POL-WMKS | 1:11.162 | ||
RACE: 150 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 17. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 54.796 | ||
2 | (2) | 46. | ZAJKOWSKA Aleksandra | POL-JUV | 55.533 | ||
3 | (3) | 74. | VANYATKINA Taya | RUS-KAL | 57.808 | ||
4 | (4) | 72. | GORBUNOVA Sabina | RUS-KAL | 59.920 | ||
RACE: 151 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 16. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 51.378 | ||
2 | (2) | 146. | KOZYREVA Veronika | RUS-SMO | 51.496 | ||
3 | (3) | 14. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 54.650 | ||
4 | (4) | 15. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 54.787 | ||
RACE: 152 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 58. | MAZUR Hanna | POL | 48.916 | ||
2 | (1) | 157. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 49.027 | ||
3 | (3) | 73. | LISINA Daria | RUS-KAL | 51.446 | ||
4 | (4) | 75. | ZHEREBEVA Taisiia | RUS-KAL | 51.557 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 777 m | |||||||
RACE: 200 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 75. | ZHEREBEVA Taisiia | RUS-KAL | 1:24.680 | ||
2 | (1) | 146. | KOZYREVA Veronika | RUS-SMO | 1:24.836 | ||
3 | (3) | 15. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 1:27.228 | ||
4 | (2) | 64. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:34.538 | ||
RACE: 201 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 58. | MAZUR Hanna | POL | 1:21.883 | ||
2 | (4) | 14. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 1:27.483 | ||
3 | (1) | 46. | ZAJKOWSKA Aleksandra | POL-JUV | 1:29.634 | ||
4 | (5) | 74. | VANYATKINA Taya | RUS-KAL | 1:55.291 | ||
5 | (2) | 63. | ANTONOWICZ Patrycja | POL-WMKS | 1:56.757 | ||
RACE: 202 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 29. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:22.398 | ||
2 | (1) | 73. | LISINA Daria | RUS-KAL | 1:22.524 | ||
3 | (3) | 17. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 1:27.585 | ||
4 | (2) | 147. | TROSHKINA Elika | RUS-SMO | 1:38.298 | ||
RACE: 203 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 157. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 1:20.052 | ||
2 | (3) | 16. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:20.138 | ||
3 | (4) | 72. | GORBUNOVA Sabina | RUS-KAL | 1:34.702 | ||
4 | (1) | 65. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 1:39.826 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI FINAL 777 m | |||||||
RACE: 216 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 157. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 1:18.901 | ||
2 | (2) | 16. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:18.967 | ||
3 | (3) | 29. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:19.150 | ||
4 | (4) | 146. | KOZYREVA Veronika | RUS-SMO | 1:20.843 | ||
RACE: 217 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 58. | MAZUR Hanna | POL | 1:18.737 | ||
2 | (2) | 73. | LISINA Daria | RUS-KAL | 1:19.913 | ||
3 | (3) | 75. | ZHEREBEVA Taisiia | RUS-KAL | 1:20.707 | ||
4 | (4) | 14. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 1:27.462 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 224 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 147. | TROSHKINA Elika | RUS-SMO | 1:33.595 | ||
2 | (4) | 74. | VANYATKINA Taya | RUS-KAL | 1:34.155 | ||
3 | (1) | 64. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:34.675 | ||
4 | (3) | 65. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 1:37.060 | ||
5 | (5) | 63. | ANTONOWICZ Patrycja | POL-WMKS | 1:51.807 | ||
RACE: 225 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 17. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 1:25.426 | ||
2 | (1) | 15. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 1:25.834 | ||
3 | (3) | 46. | ZAJKOWSKA Aleksandra | POL-JUV | 1:26.008 | ||
4 | (4) | 72. | GORBUNOVA Sabina | RUS-KAL | 1:34.491 | ||
RACE: 226 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 29. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:20.062 | ||
2 | (3) | 146. | KOZYREVA Veronika | RUS-SMO | 1:20.418 | ||
3 | (2) | 75. | ZHEREBEVA Taisiia | RUS-KAL | 1:22.153 | ||
4 | (4) | 14. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 1:27.512 | ||
RACE: 227 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 157. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 1:17.730 | ||
2 | (1) | 58. | MAZUR Hanna | POL | 1:17.811 | ||
3 | (3) | 16. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:17.949 | ||
4 | (4) | 73. | LISINA Daria | RUS-KAL | 1:18.173 |
Baltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
Overall Classification
JUNIOR D GIRLS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 58. | MAZUR Hanna | POL | 1. 1. 2. | 89 | 4 | |
2. | 157. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 2. 2. 1. | 76 | 5 | |
3. | 73. | LISINA Daria | RUS-KAL | 7. 3. 4. | 23 | 14 | |
4. | 146. | KOZYREVA Veronika | RUS-SMO | 3. 6. 6. | 19 | 15 | |
5. | 16. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 8. 5. 3. | 19 | 16 | |
6. | 75. | ZHEREBEVA Taisiia | RUS-KAL | 5. 4. 7. | 15 | 16 | |
7. | 29. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 4. 13. 5. | 13 | 22 | |
8. | 14. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 6. 7. 8. | 6 | 21 | |
9. | 15. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 10. 8. 10. | 1 | 28 | |
10. | 17. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 9. 9. 9. | 27 | ||
11. | 46. | ZAJKOWSKA Aleksandra | POL-JUV | 13. 10. 11. | 34 | ||
12. | 72. | GORBUNOVA Sabina | RUS-KAL | 11. 12. 12. | 35 | ||
13. | 74. | VANYATKINA Taya | RUS-KAL | 14. 11. 14. | 39 | ||
14. | 147. | TROSHKINA Elika | RUS-SMO | 12. 14. 13. | 39 | ||
15. | 64. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 15. 16. 15. | 46 | ||
16. | 65. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 16. 15. 16. | 47 | ||
17. | 63. | ANTONOWICZ Patrycja | POL-WMKS | 17. 17. 17. | 51 |