ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 1 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 133. | TOKAROVA Tamara | SVK | 1:48.497 | ||
2 | (2) | 22. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 1:48.574 | ||
3 | (4) | 50. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 1:51.792 | ||
4 | (1) | 84. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 1:52.630 | ||
5 | (3) | 62. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 2:01.474 | ||
6 | (6) | 11. | AŠČIĆ Petra | CRO | NO TIME | finished | |
RACE: 2 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 132. | LESKOVA Radovana | SVK | 1:53.650 | ||
2 | (1) | 116. | ŠPAN Dina | SLO | 1:54.528 | ||
3 | (6) | 121. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:56.315 | ||
4 | (5) | 73. | MILAKNYTE Indre | LTU | 1:57.763 | ||
5 | (4) | 63. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 2:02.421 | ||
6 | (3) | 46. | HOMOLKOVÁ Barbora | CZE-NACH | 2:02.611 | ||
RACE: 3 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 51. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:51.923 | ||
2 | (5) | 65. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:52.385 | ||
3 | (6) | 130. | BARICOVÁ Ema | SVK | 1:54.982 | ||
4 | (2) | 100. | ORCIUCH Magdalena | POL | 1:56.696 | ||
5 | (4) | 12. | SMOGAR Patricia | CRO | 1:56.841 | ||
6 | (1) | 74. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:56.908 | ||
RACE: 4 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 57. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN-JSE | 1:47.551 | ||
2 | (3) | 64. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:47.649 | ||
3 | (4) | 85. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-JUV | 1:48.311 | ||
4 | (1) | 21. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 1:50.209 | ||
5 | (6) | 72. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:51.550 | ||
6 | (2) | 131. | IZAROVA Michaela | SVK | NO TIME | finished | |
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 14 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 131. | IZAROVA Michaela | SVK | 1:51.291 | ||
2 | (1) | 84. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 1:51.805 | ||
3 | (2) | 100. | ORCIUCH Magdalena | POL | 1:51.993 | ||
4 | (4) | 62. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 1:59.794 | ||
5 | (5) | 46. | HOMOLKOVÁ Barbora | CZE-NACH | 2:08.684 | ||
- | (3) | 12. | SMOGAR Patricia | CRO | - | no start | |
RACE: 15 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 72. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:54.755 | ||
2 | (3) | 74. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:54.939 | ||
3 | (4) | 73. | MILAKNYTE Indre | LTU | 1:55.054 | ||
4 | (5) | 63. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 2:05.516 | ||
5 | (6) | 11. | AŠČIĆ Petra | CRO | 2:12.180 | ||
- | (1) | 21. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | - | no start | |
RACE: 16 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 22. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 1:48.346 | ||
2 | (1) | 133. | TOKAROVA Tamara | SVK | 1:48.371 | ||
3 | (5) | 65. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:48.702 | ||
4 | (4) | 51. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:48.818 | ||
5 | (3) | 50. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 1:51.247 | ||
6 | (6) | 130. | BARICOVÁ Ema | SVK | 1:53.380 | ||
RACE: 17 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 57. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN-JSE | 1:47.294 | ||
2 | (2) | 64. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:47.447 | ||
3 | (4) | 132. | LESKOVA Radovana | SVK | 1:47.788 | ||
4 | (3) | 85. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-JUV | 1:49.538 | ||
5 | (6) | 121. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:51.590 | ||
6 | (5) | 116. | ŠPAN Dina | SLO | 1:51.792 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 22 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 62. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 2:02.434 | ||
2 | (2) | 63. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 2:04.699 | ||
3 | (3) | 46. | HOMOLKOVÁ Barbora | CZE-NACH | 2:04.820 | ||
4 | (4) | 11. | AŠČIĆ Petra | CRO | 2:25.926 | ||
RACE: 23 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 131. | IZAROVA Michaela | SVK | 1:51.837 | ||
2 | (2) | 84. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 1:54.862 | ||
3 | (6) | 73. | MILAKNYTE Indre | LTU | 1:57.684 | ||
4 | (3) | 100. | ORCIUCH Magdalena | POL | 2:03.029 | ||
5 | (5) | 74. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 2:15.195 | ||
6 | (4) | 72. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | NO TIME | finished | |
RACE: 24 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 51. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:49.759 | ||
2 | (6) | 130. | BARICOVÁ Ema | SVK | 1:50.506 | ||
3 | (3) | 50. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 1:53.441 | ||
4 | (2) | 85. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-JUV | 1:53.601 | ||
5 | (4) | 121. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:54.002 | ||
6 | (5) | 116. | ŠPAN Dina | SLO | 1:54.143 | ||
RACE: 25 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 57. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN-JSE | 1:46.509 | ||
2 | (5) | 133. | TOKAROVA Tamara | SVK | 1:46.560 | ||
3 | (4) | 22. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 1:46.687 | ||
4 | (2) | 64. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:46.980 | ||
5 | (3) | 132. | LESKOVA Radovana | SVK | 1:53.559 | ||
6 | (6) | 65. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 2:03.240 |
ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018
Distance Classification
JUNIOR D GIRLS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 57. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN-JSE | 34 | 1 | 1:46.509 | ||
2. | A | 2. | 133. | TOKAROVA Tamara | SVK | 21 | 2 | 1:46.560 | ||
3. | A | 3. | 22. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 13 | 3 | 1:46.687 | ||
4. | A | 4. | 64. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 8 | 4 | 1:46.980 | ||
5. | A | 5. | 132. | LESKOVA Radovana | SVK | 5 | 5 | 1:47.788 | ||
6. | A | 6. | 65. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 3 | 6 | 1:48.702 | ||
7. | B | 1. | 51. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 2 | 7 | 1:48.818 | ||
8. | B | 2. | 130. | BARICOVÁ Ema | SVK | 1 | 8 | 1:50.506 | ||
9. | B | 3. | 50. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 9 | 1:51.247 | |||
10. | B | 4. | 85. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-JUV | 10 | 1:48.311 | |||
11. | B | 5. | 121. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 11 | 1:51.590 | |||
12. | B | 6. | 116. | ŠPAN Dina | SLO | 12 | 1:51.792 | |||
13. | C | 1. | 131. | IZAROVA Michaela | SVK | 13 | 1:51.291 | |||
14. | C | 2. | 84. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 14 | 1:51.805 | |||
15. | C | 3. | 73. | MILAKNYTE Indre | LTU | 15 | 1:55.054 | |||
16. | C | 4. | 100. | ORCIUCH Magdalena | POL | 16 | 1:51.993 | |||
17. | C | 5. | 74. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 17 | 1:54.939 | |||
18. | C | 6. | 72. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 18 | 1:51.550 | |||
19. | D | 1. | 62. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 19 | 1:59.794 | |||
20. | D | 2. | 63. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 20 | 2:02.421 | |||
21. | D | 3. | 46. | HOMOLKOVÁ Barbora | CZE-NACH | 21 | 2:02.611 | |||
22. | D | 4. | 11. | AŠČIĆ Petra | CRO | 22 | 2:12.180 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
23. | B | - | 21. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 23 | 1:50.209 | |||
24. | B | - | 12. | SMOGAR Patricia | CRO | 24 | 1:56.841 |