Danubia Series 1, CZECH OPEN, Benatky n.J., CZE, 06.10. - 08.10.2023
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 8 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 42. | KISS-GEBORA Flóra | HUN | 3:08.933 | ||
2 | (1) | 65. | KARADAĞ Derya | TUR | 3:09.198 | ||
3 | (4) | 35. | NAGY Réka | HUN-FTC | 3:09.993 | ||
4 | (5) | 63. | DZIEDZINOVA Lara | SVK-STEZ | 3:14.660 | ||
5 | (3) | 48. | WERYSZKO Lena | POL-ASRNC | 3:15.172 | ||
6 | (2) | 53. | RUTKOWSKA Zuzanna | POL | 3:17.898 | ||
RACE: 9 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 67. | STOROZHUK Amina | UKR-KYIV | 3:20.135 | ||
2 | (1) | 40. | AMSCHL Kíra | HUN | 3:20.231 | ||
3 | (4) | 34. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | 3:20.443 | ||
4 | (3) | 51. | SKARŻYŃSKA Maria | POL-JUV | 3:22.663 | ||
5 | (7) | 47. | BUDZAN Lena | POL-ASRNC | 3:24.110 | ||
6 | (5) | 57. | DYBIEC Kinga | POL-UKSSB | 3:27.240 | ||
- | (2) | 27. | KOLOVRAT Lara | CRO | - | no finish | |
RACE: 10 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 30. | PNOVSKA Anna | CZE-KSB | 2:54.170 | ||
2 | (6) | 32. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 2:54.276 | ||
3 | (1) | 49. | JARMOC Natalia | POL-JUV | 2:55.329 | ||
4 | (3) | 45. | PAPIS Hanna | POL-ASRNC | 2:56.650 | ||
5 | (2) | 37. | KISS-VIDA Dorka | HUN-FTC | 3:04.682 | ||
6 | (5) | 64. | LULKOVICOVA Zina | SVK-TRN | 3:25.948 | ||
RACE: 11 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 59. | RODIC Sofija | SRB | 2:42.565 | ||
2 | (5) | 28. | RADELJA Ljiljana | CRO | 2:42.936 | ||
3 | (4) | 50. | MIEZIO Zofia | POL-JUV | 2:44.422 | ||
4 | (1) | 46. | NOWAK Olimpia | POL-ASRNC | 2:53.507 | ||
5 | (6) | 60. | BURDELAKOVA Kristina | SVK-PRK | 2:59.077 | ||
6 | (3) | 61. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK-SKMA | 3:13.607 | ||
RACE: 12 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 39. | MOLNÁR Réka | HUN | 3:26.136 | ||
2 | (4) | 31. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 3:26.225 | ||
3 | (5) | 44. | SELEZNOVA Sofija | LAT-SPARS | 3:26.382 | ||
4 | (2) | 52. | DASZUTA Daria | POL | 3:26.587 | ||
5 | (3) | 36. | ARDA CEMILE Éva | HUN-FTC | 3:28.754 | ||
6 | (6) | 62. | SCHMOGNEROVA Karolina | SVK-STEZ | 3:33.518 | ||
RACE: 13 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 41. | DOBRÁN Réka | HUN | 3:03.698 | ||
2 | (4) | 43. | TÓTH Liza Emma | HUN-KSI | 3:04.578 | ||
3 | (6) | 29. | KRATOCHVILOVA Pavla | CZE-KSB | 3:06.985 | ||
4 | (3) | 33. | KRISTOVA Denisa | CZE-STCZ | 3:29.161 | ||
5 | (1) | 54. | KANIA Milena | POL | 3:55.382 | ||
- | (2) | 38. | DUNAY Gerda | HUN-FTC | - | penalty | |
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 20 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 65. | KARADAĞ Derya | TUR | 2:31.721 | ||
2 | (4) | 42. | KISS-GEBORA Flóra | HUN | NO TIME | ||
3 | (1) | 41. | DOBRÁN Réka | HUN | 2:31.974 | ||
4 | (6) | 35. | NAGY Réka | HUN-FTC | 2:37.498 | ||
5 | (2) | 43. | TÓTH Liza Emma | HUN-KSI | 2:37.827 | ||
6 | (7) | 63. | DZIEDZINOVA Lara | SVK-STEZ | 2:49.138 | ||
7 | (3) | 29. | KRATOCHVILOVA Pavla | CZE-KSB | 2:57.775 | ||
RACE: 21 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 67. | STOROZHUK Amina | UKR-KYIV | 2:44.380 | ||
2 | (1) | 30. | PNOVSKA Anna | CZE-KSB | 2:44.443 | ||
3 | (2) | 32. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 2:44.886 | ||
4 | (7) | 34. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | 2:48.939 | ||
5 | (3) | 49. | JARMOC Natalia | POL-JUV | 2:51.686 | ||
6 | (6) | 40. | AMSCHL Kíra | HUN | NO TIME | ||
- | (4) | 45. | PAPIS Hanna | POL-ASRNC | - | no start | |
RACE: 22 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 39. | MOLNÁR Réka | HUN | 2:54.539 | ||
2 | (1) | 59. | RODIC Sofija | SRB | 2:54.574 | ||
3 | (6) | 31. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 2:54.809 | ||
4 | (7) | 44. | SELEZNOVA Sofija | LAT-SPARS | 2:54.947 | ||
5 | (2) | 28. | RADELJA Ljiljana | CRO | 2:58.575 | ||
6 | (3) | 50. | MIEZIO Zofia | POL-JUV | 2:58.681 | ||
- | (4) | 46. | NOWAK Olimpia | POL-ASRNC | - | no start | |
JUNIOR C GIRLS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 32 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 57. | DYBIEC Kinga | POL-UKSSB | 3:06.968 | ||
2 | (4) | 27. | KOLOVRAT Lara | CRO | 3:07.331 | ||
3 | (3) | 38. | DUNAY Gerda | HUN-FTC | 3:14.339 | ||
4 | (2) | 62. | SCHMOGNEROVA Karolina | SVK-STEZ | 3:19.689 | ||
RACE: 33 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 53. | RUTKOWSKA Zuzanna | POL | 2:44.621 | ||
2 | (5) | 36. | ARDA CEMILE Éva | HUN-FTC | 2:46.832 | ||
3 | (6) | 54. | KANIA Milena | POL | 2:48.207 | ||
4 | (3) | 47. | BUDZAN Lena | POL-ASRNC | 2:48.430 | ||
5 | (1) | 61. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK-SKMA | 2:54.016 | ||
6 | (4) | 64. | LULKOVICOVA Zina | SVK-TRN | 3:29.860 | ||
RACE: 34 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 52. | DASZUTA Daria | POL | 2:51.465 | ||
2 | (4) | 51. | SKARŻYŃSKA Maria | POL-JUV | 2:52.946 | ||
3 | (2) | 37. | KISS-VIDA Dorka | HUN-FTC | 2:53.056 | ||
4 | (3) | 48. | WERYSZKO Lena | POL-ASRNC | 2:53.186 | ||
5 | (1) | 60. | BURDELAKOVA Kristina | SVK-PRK | 2:58.950 | ||
6 | (6) | 33. | KRISTOVA Denisa | CZE-STCZ | NO TIME | finished | |
RACE: 35 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 40. | AMSCHL Kíra | HUN | 2:41.254 | ||
2 | (4) | 50. | MIEZIO Zofia | POL-JUV | 2:44.273 | ||
3 | (1) | 63. | DZIEDZINOVA Lara | SVK-STEZ | 2:45.849 | ||
4 | (7) | 46. | NOWAK Olimpia | POL-ASRNC | 2:46.169 | ||
5 | (2) | 29. | KRATOCHVILOVA Pavla | CZE-KSB | 2:51.143 | ||
6 | (6) | 45. | PAPIS Hanna | POL-ASRNC | 3:04.553 | ||
7 | (3) | 28. | RADELJA Ljiljana | CRO | 3:12.210 | ||
RACE: 36 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 32. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 2:59.620 | ||
2 | (1) | 35. | NAGY Réka | HUN-FTC | 3:00.756 | ||
3 | (7) | 44. | SELEZNOVA Sofija | LAT-SPARS | 3:00.861 | ||
4 | (6) | 31. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 3:01.000 | ||
5 | (2) | 43. | TÓTH Liza Emma | HUN-KSI | 3:01.739 | ||
6 | (5) | 49. | JARMOC Natalia | POL-JUV | 3:03.637 | ||
- | (4) | 34. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | - | penalty | |
RACE: 37 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (7) | 42. | KISS-GEBORA Flóra | HUN | 3:14.154 | ||
2 | (5) | 39. | MOLNÁR Réka | HUN | 3:14.325 | ||
3 | (2) | 41. | DOBRÁN Réka | HUN | 3:14.718 | ||
4 | (6) | 59. | RODIC Sofija | SRB | 3:14.945 | ||
5 | (4) | 30. | PNOVSKA Anna | CZE-KSB | 3:15.124 | ||
- | (1) | 65. | KARADAĞ Derya | TUR | - | penalty | |
- | (3) | 67. | STOROZHUK Amina | UKR-KYIV | - | penalty |
Danubia Series 1, CZECH OPEN, Benatky n.J., CZE, 06.10. - 08.10.2023
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 42. | KISS-GEBORA Flóra | HUN | 34 | 1 | 3:08.933 | ||
2. | A | 2. | 39. | MOLNÁR Réka | HUN | 21 | 2 | 2:54.539 | ||
3. | A | 3. | 41. | DOBRÁN Réka | HUN | 13 | 3 | 2:31.974 | ||
4. | A | 4. | 59. | RODIC Sofija | SRB | 8 | 4 | 2:42.565 | ||
5. | A | 5. | 30. | PNOVSKA Anna | CZE-KSB | 5 | 5 | 2:44.443 | ||
6. | A | PEN | 65. | KARADAĞ Derya | TUR | 3 | 6 | 2:31.721 | ||
6. | A | PEN | 67. | STOROZHUK Amina | UKR-KYIV | 3 | 6 | 2:44.380 | ||
8. | B | 1. | 32. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 1 | 8 | 2:44.886 | ||
9. | B | 2. | 35. | NAGY Réka | HUN-FTC | 9 | 2:37.498 | |||
10. | B | 3. | 44. | SELEZNOVA Sofija | LAT-SPARS | 10 | 2:54.947 | |||
11. | B | 4. | 31. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 11 | 2:54.809 | |||
12. | B | 5. | 43. | TÓTH Liza Emma | HUN-KSI | 12 | 2:37.827 | |||
13. | B | 6. | 49. | JARMOC Natalia | POL-JUV | 13 | 2:51.686 | |||
14. | B | PEN | 34. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | 14 | 2:48.939 | |||
15. | C | 1. | 40. | AMSCHL Kíra | HUN | 15 | 2:41.254 | |||
16. | C | 2. | 50. | MIEZIO Zofia | POL-JUV | 16 | 2:44.273 | |||
17. | C | 3. | 63. | DZIEDZINOVA Lara | SVK-STEZ | 17 | 2:45.849 | |||
18. | C | 4. | 46. | NOWAK Olimpia | POL-ASRNC | 18 | 2:46.169 | |||
19. | C | 5. | 29. | KRATOCHVILOVA Pavla | CZE-KSB | 19 | 2:51.143 | |||
20. | C | 6. | 45. | PAPIS Hanna | POL-ASRNC | 20 | 2:56.650 | |||
21. | C | 7. | 28. | RADELJA Ljiljana | CRO | 21 | 2:42.936 | |||
22. | D | 1. | 52. | DASZUTA Daria | POL | 22 | 2:51.465 | |||
23. | D | 2. | 51. | SKARŻYŃSKA Maria | POL-JUV | 23 | 2:52.946 | |||
24. | D | 3. | 37. | KISS-VIDA Dorka | HUN-FTC | 24 | 2:53.056 | |||
25. | D | 4. | 48. | WERYSZKO Lena | POL-ASRNC | 25 | 2:53.186 | |||
26. | D | 5. | 60. | BURDELAKOVA Kristina | SVK-PRK | 26 | 2:58.950 | |||
27. | D | 6. | 33. | KRISTOVA Denisa | CZE-STCZ | 27 | 3:29.161 | |||
28. | E | 1. | 53. | RUTKOWSKA Zuzanna | POL | 28 | 2:44.621 | |||
29. | E | 2. | 36. | ARDA CEMILE Éva | HUN-FTC | 29 | 2:46.832 | |||
30. | E | 3. | 54. | KANIA Milena | POL | 30 | 2:48.207 | |||
31. | E | 4. | 47. | BUDZAN Lena | POL-ASRNC | 31 | 2:48.430 | |||
32. | E | 5. | 61. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK-SKMA | 32 | 2:54.016 | |||
33. | E | 6. | 64. | LULKOVICOVA Zina | SVK-TRN | 33 | 3:25.948 | |||
34. | F | 1. | 57. | DYBIEC Kinga | POL-UKSSB | 34 | 3:06.968 | |||
35. | F | 2. | 27. | KOLOVRAT Lara | CRO | 35 | 3:07.331 | |||
36. | F | 3. | 38. | DUNAY Gerda | HUN-FTC | 36 | 3:14.339 | |||
37. | F | 4. | 62. | SCHMOGNEROVA Karolina | SVK-STEZ | 37 | 3:19.689 |