Danubia Series 3–Slovenian Open, Celje, SLO LiveStream [i], 10.12. - 12.12.2021
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 17 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 47. | NÓGRÁDI Panka | HUN-TKKSE | 2:52.389 | ||
2 | (5) | 78. | IZAROVA Michaela | SVK | 2:53.129 | ||
3 | (3) | 62. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 2:55.631 | ||
4 | (1) | 50. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 2:55.673 | ||
5 | (2) | 80. | TOKAROVA Aneta | SVK | 3:02.877 | ||
6 | (6) | 2. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 3:08.020 | ||
RACE: 18 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 35. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 3:02.256 | ||
2 | (4) | 43. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 3:02.565 | ||
3 | (1) | 79. | POPOVICOVA Lea | SVK | 3:02.926 | ||
4 | (3) | 68. | KEK Maša | SLO | 3:05.669 | ||
5 | (6) | 58. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 3:10.512 | ||
6 | (2) | 63. | LASZLO Judit Sara | ROU-ISK | 3:13.295 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 30 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 68. | KEK Maša | SLO | 2:50.453 | ||
2 | (1) | 50. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 2:50.798 | ||
3 | (5) | 58. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 2:55.056 | ||
4 | (2) | 80. | TOKAROVA Aneta | SVK | 2:57.238 | ||
5 | (4) | 2. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 3:08.559 | ||
- | (6) | 63. | LASZLO Judit Sara | ROU-ISK | - | no finish | |
RACE: 31 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 43. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 2:58.599 | ||
2 | (1) | 47. | NÓGRÁDI Panka | HUN-TKKSE | 2:59.358 | ||
3 | (4) | 35. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 2:59.785 | ||
4 | (6) | 79. | POPOVICOVA Lea | SVK | 3:04.480 | ||
5 | (2) | 78. | IZAROVA Michaela | SVK | 3:07.329 | ||
6 | (3) | 62. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 3:13.386 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 52 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 47. | NÓGRÁDI Panka | HUN-TKKSE | 47.512 | ||
2 | (3) | 78. | IZAROVA Michaela | SVK | 50.091 | ||
3 | (4) | 50. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 51.164 | ||
4 | (1) | 63. | LASZLO Judit Sara | ROU-ISK | 1:02.222 | ||
RACE: 53 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 43. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 46.879 | ||
2 | (1) | 62. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 49.202 | ||
3 | (3) | 68. | KEK Maša | SLO | 49.293 | ||
4 | (4) | 80. | TOKAROVA Aneta | SVK | 51.887 | ||
RACE: 54 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 35. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 46.982 | ||
2 | (3) | 79. | POPOVICOVA Lea | SVK | 47.833 | ||
3 | (4) | 58. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 51.113 | ||
4 | (2) | 2. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 55.000 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 76 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 80. | TOKAROVA Aneta | SVK | 51.378 | ||
2 | (1) | 50. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 51.888 | ||
3 | (3) | 2. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 54.579 | ||
4 | (4) | 63. | LASZLO Judit Sara | ROU-ISK | 58.194 | ||
RACE: 77 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 35. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 46.334 | ||
2 | (2) | 47. | NÓGRÁDI Panka | HUN-TKKSE | 46.478 | ||
3 | (4) | 78. | IZAROVA Michaela | SVK | 49.716 | ||
4 | (3) | 68. | KEK Maša | SLO | 49.879 | ||
RACE: 78 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 43. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 46.585 | ||
2 | (2) | 79. | POPOVICOVA Lea | SVK | 48.586 | ||
3 | (3) | 62. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 48.828 | ||
4 | (4) | 58. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 51.333 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 89 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 50. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 51.129 | ||
2 | (1) | 80. | TOKAROVA Aneta | SVK | 51.166 | ||
3 | (4) | 63. | LASZLO Judit Sara | ROU-ISK | 55.301 | ||
4 | (3) | 2. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 55.583 | ||
RACE: 90 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 62. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 49.646 | ||
2 | (2) | 78. | IZAROVA Michaela | SVK | 49.701 | ||
3 | (3) | 68. | KEK Maša | SLO | 49.798 | ||
4 | (4) | 58. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:11.024 | ||
RACE: 91 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 35. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 46.408 | ||
2 | (3) | 43. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 46.510 | ||
3 | (2) | 47. | NÓGRÁDI Panka | HUN-TKKSE | 46.524 | ||
4 | (4) | 79. | POPOVICOVA Lea | SVK | 48.298 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 100 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 35. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:57.844 | ||
2 | (3) | 62. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 1:59.518 | ||
3 | (4) | 58. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 2:16.061 | ||
- | (1) | 80. | TOKAROVA Aneta | SVK | - | impeding->to B | |
RACE: 101 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 47. | NÓGRÁDI Panka | HUN-TKKSE | 2:09.672 | ||
2 | (3) | 79. | POPOVICOVA Lea | SVK | 2:09.967 | ||
3 | (1) | 50. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 2:12.308 | ||
4 | (4) | 63. | LASZLO Judit Sara | ROU-ISK | 2:17.170 | ||
RACE: 102 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 43. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 1:48.340 | ||
2 | (1) | 78. | IZAROVA Michaela | SVK | 1:53.244 | ||
3 | (2) | 68. | KEK Maša | SLO | 1:55.118 | ||
4 | (4) | 2. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 2:03.313 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 119 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 80. | TOKAROVA Aneta | SVK | 1:52.595 | ||
2 | (2) | 58. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:53.669 | ||
3 | (3) | 63. | LASZLO Judit Sara | ROU-ISK | 1:55.482 | ||
4 | (1) | 2. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 1:58.222 | ||
RACE: 120 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 35. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:41.084 | ||
2 | (3) | 47. | NÓGRÁDI Panka | HUN-TKKSE | 1:41.150 | ||
3 | (4) | 79. | POPOVICOVA Lea | SVK | 1:41.793 | ||
4 | (1) | 68. | KEK Maša | SLO | 1:43.748 | ||
RACE: 121 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 43. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 1:51.643 | ||
2 | (2) | 78. | IZAROVA Michaela | SVK | 1:53.038 | ||
3 | (3) | 62. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 1:55.494 | ||
4 | (4) | 50. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 1:58.484 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 138 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 80. | TOKAROVA Aneta | SVK | 1:53.754 | ||
2 | (3) | 63. | LASZLO Judit Sara | ROU-ISK | 1:55.326 | ||
3 | (4) | 2. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 1:59.368 | ||
- | (2) | 58. | LEVICKYTE Valentina | LTU | - | impeding | |
RACE: 139 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 79. | POPOVICOVA Lea | SVK | 1:47.255 | ||
2 | (2) | 68. | KEK Maša | SLO | 1:47.361 | ||
3 | (3) | 62. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 1:50.110 | ||
4 | (4) | 50. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 1:50.116 | ||
RACE: 140 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 35. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:59.764 | ||
2 | (2) | 47. | NÓGRÁDI Panka | HUN-TKKSE | 1:59.897 | ||
3 | (4) | 78. | IZAROVA Michaela | SVK | 2:02.029 | ||
- | (3) | 43. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | - | no finish |
Danubia Series 3–Slovenian Open, Celje, SLO LiveStream [i], 10.12. - 12.12.2021
Overall Classification
JUNIOR C GIRLS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 35. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 3. 1. 1. | 81 | 5 | |
2. | 43. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 1. 2. 4. | 63 | 7 | |
3. | 47. | NÓGRÁDI Panka | HUN-TKKSE | 2. 3. 2. | 55 | 7 | |
4. | 79. | POPOVICOVA Lea | SVK | 4. 4. 5. | 21 | 13 | |
5. | 78. | IZAROVA Michaela | SVK | 5. 6. 3. | 21 | 14 | |
6. | 62. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 6. 5. 7. | 10 | 18 | |
7. | 68. | KEK Maša | SLO | 7. 7. 6. | 7 | 20 | |
8. | 50. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 8. 9. 8. | 2 | 25 | |
9. | 58. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 9. 8. 12. | 1 | 29 | |
10. | 80. | TOKAROVA Aneta | SVK | 10. 10. 9. | 29 | ||
11. | 63. | LASZLO Judit Sara | ROU-ISK | 12. 11. 10. | 33 | ||
12. | 2. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 11. 12. 11. | 34 |