Baltic Cup 1, Minsk, BLR, 25.10. - 27.10.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 85 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 119. | GRUDYSZ Malwina | POL | 2:44.674 | ||
2 | (2) | 202. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 2:44.779 | ||
3 | (1) | 91. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 2:50.219 | ||
4 | (3) | 75. | HUBICH YULIYA | BLR-ZHO | 2:53.734 | ||
5 | (6) | 4. | SHEKUNOVA Yulyana | BLR | 2:55.259 | ||
6 | (5) | 103. | MACIEJEWSKA Gabriela | POL-JUV | 3:01.625 | ||
RACE: 86 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 120. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 2:47.564 | ||
2 | (6) | 92. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 2:47.662 | ||
3 | (1) | 107. | SAGANEK Kamila | POL-JUV | 2:48.998 | ||
4 | (7) | 98. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 2:49.803 | ||
5 | (2) | 109. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 2:52.968 | ||
6 | (4) | 3. | HALUBKOVA Aliaksandra | BLR | 2:57.579 | ||
7 | (5) | 99. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 3:00.883 | ||
RACE: 87 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 158. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 2:55.186 | ||
2 | (7) | 105. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 2:56.047 | ||
3 | (3) | 104. | ORCIUCH Magdalena | POL-JUV | 2:59.967 | ||
4 | (4) | 2. | BUHLAYEVA Palina | BLR | 3:01.552 | ||
5 | (5) | 106. | POLAK Izabela | POL-JUV | 3:16.857 | ||
6 | (2) | 100. | GOSK Olga | POL-JUV | 3:16.899 | ||
- | (6) | 110. | WORONIEWSKA Maria | POL-JUV | - | no start | |
RACE: 88 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 118. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL | 2:51.969 | ||
2 | (4) | 97. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 2:52.369 | ||
3 | (7) | 102. | ŁOKIĆ Pola | POL-JUV | 2:52.592 | ||
4 | (3) | 101. | GRYGORUK Magda | POL-JUV | 2:55.506 | ||
5 | (2) | 108. | SEREDYŃSKA Anika | POL-JUV | 3:06.705 | ||
6 | (6) | 1. | AUCHYNNIKAVA Katsiaryna | BLR | 3:18.239 | advanced | |
- | (1) | 5. | TSYHANOVA Darya | BLR | - | impeding | |
JUNIOR C GIRLS SEMI FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 91 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 92. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 2:44.622 | ||
2 | (1) | 120. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 2:44.640 | ||
3 | (5) | 97. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 2:44.960 | ||
4 | (4) | 118. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL | 2:45.480 | ||
5 | (3) | 91. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 2:50.062 | ||
6 | (6) | 102. | ŁOKIĆ Pola | POL-JUV | 2:54.034 | ||
RACE: 92 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 158. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 2:43.977 | ||
2 | (5) | 105. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 2:45.425 | ||
3 | (1) | 119. | GRUDYSZ Malwina | POL | 2:45.597 | ||
4 | (2) | 202. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 2:45.812 | ||
5 | (6) | 104. | ORCIUCH Magdalena | POL-JUV | 2:58.421 | ||
6 | (7) | 1. | AUCHYNNIKAVA Katsiaryna | BLR | NO TIME | finished | |
- | (3) | 107. | SAGANEK Kamila | POL-JUV | - | impeding | |
JUNIOR C GIRLS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 100 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 103. | MACIEJEWSKA Gabriela | POL-JUV | 2:56.655 | ||
2 | (4) | 108. | SEREDYŃSKA Anika | POL-JUV | 2:57.245 | ||
3 | (2) | 99. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 2:57.263 | ||
4 | (1) | 3. | HALUBKOVA Aliaksandra | BLR | 2:58.175 | ||
5 | (6) | 100. | GOSK Olga | POL-JUV | 3:11.491 | ||
6 | (5) | 106. | POLAK Izabela | POL-JUV | 3:18.036 | ||
RACE: 101 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 2. | BUHLAYEVA Palina | BLR | 2:55.666 | ||
2 | (1) | 98. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 2:55.679 | ||
3 | (2) | 109. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 2:56.525 | ||
4 | (5) | 101. | GRYGORUK Magda | POL-JUV | 2:57.799 | ||
5 | (3) | 75. | HUBICH YULIYA | BLR-ZHO | 2:57.935 | ||
6 | (4) | 4. | SHEKUNOVA Yulyana | BLR | 3:01.990 | ||
RACE: 102 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 202. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 2:46.097 | ||
2 | (1) | 118. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL | 2:46.769 | ||
3 | (3) | 91. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 2:48.048 | ||
4 | (5) | 104. | ORCIUCH Magdalena | POL-JUV | 2:49.079 | ||
5 | (4) | 102. | ŁOKIĆ Pola | POL-JUV | 3:00.064 | ||
6 | (6) | 1. | AUCHYNNIKAVA Katsiaryna | BLR | 3:02.222 | ||
RACE: 103 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 105. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 2:52.879 | ||
2 | (6) | 119. | GRUDYSZ Malwina | POL | 2:53.118 | ||
3 | (3) | 120. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 2:53.302 | ||
4 | (2) | 92. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 2:57.083 | ||
5 | (1) | 158. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 3:25.045 | ||
6 | (4) | 97. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 3:26.890 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 114 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 202. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 50.585 | ||
2 | (3) | 97. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 51.058 | ||
3 | (4) | 75. | HUBICH YULIYA | BLR-ZHO | 53.321 | ||
4 | (2) | 103. | MACIEJEWSKA Gabriela | POL-JUV | 53.337 | ||
RACE: 115 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 119. | GRUDYSZ Malwina | POL | 51.761 | ||
2 | (3) | 102. | ŁOKIĆ Pola | POL-JUV | 51.996 | ||
3 | (4) | 2. | BUHLAYEVA Palina | BLR | 52.047 | ||
4 | (2) | 100. | GOSK Olga | POL-JUV | 58.105 | ||
RACE: 116 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 5. | TSYHANOVA Darya | BLR | 52.095 | ||
2 | (2) | 107. | SAGANEK Kamila | POL-JUV | 52.219 | ||
3 | (5) | 91. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 52.359 | ||
4 | (4) | 99. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 54.847 | ||
5 | (3) | 120. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | NO TIME | finished | |
RACE: 117 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 92. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 50.231 | ||
2 | (3) | 104. | ORCIUCH Magdalena | POL-JUV | 51.821 | ||
3 | (1) | 101. | GRYGORUK Magda | POL-JUV | 52.298 | ||
4 | (4) | 4. | SHEKUNOVA Yulyana | BLR | 55.430 | ||
RACE: 118 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 158. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 50.231 | ||
2 | (2) | 118. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL | 50.809 | ||
3 | (4) | 98. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 50.936 | ||
4 | (1) | 108. | SEREDYŃSKA Anika | POL-JUV | 57.259 | ||
RACE: 119 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 105. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 50.032 | ||
2 | (2) | 1. | AUCHYNNIKAVA Katsiaryna | BLR | 52.445 | ||
3 | (4) | 109. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 53.389 | ||
4 | (1) | 3. | HALUBKOVA Aliaksandra | BLR | 54.037 | ||
5 | (3) | 106. | POLAK Izabela | POL-JUV | NO TIME | finished | |
JUNIOR C GIRLS QUATER FINAL 500 m | |||||||
RACE: 124 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 158. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 49.995 | ||
2 | (3) | 97. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 51.055 | ||
3 | (2) | 98. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 51.214 | ||
4 | (4) | 91. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 51.723 | ||
RACE: 125 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 92. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 49.591 | ||
2 | (2) | 202. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 49.756 | ||
3 | (4) | 1. | AUCHYNNIKAVA Katsiaryna | BLR | 50.127 | ||
4 | (3) | 2. | BUHLAYEVA Palina | BLR | 55.938 | ||
RACE: 126 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 118. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL | 50.823 | ||
2 | (3) | 5. | TSYHANOVA Darya | BLR | 51.315 | ||
3 | (4) | 107. | SAGANEK Kamila | POL-JUV | 51.445 | ||
4 | (2) | 119. | GRUDYSZ Malwina | POL | NO TIME | finished | |
RACE: 127 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 105. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 48.766 | ||
2 | (2) | 104. | ORCIUCH Magdalena | POL-JUV | 50.817 | ||
3 | (3) | 102. | ŁOKIĆ Pola | POL-JUV | 50.890 | ||
4 | (4) | 101. | GRYGORUK Magda | POL-JUV | 51.707 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI FINAL 500 m | |||||||
RACE: 224 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 92. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 48.743 | ||
2 | (2) | 158. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 48.796 | ||
3 | (4) | 118. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL | 49.501 | ||
4 | (3) | 104. | ORCIUCH Magdalena | POL-JUV | 51.068 | ||
RACE: 225 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 105. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 48.708 | ||
2 | (4) | 5. | TSYHANOVA Darya | BLR | 51.364 | ||
3 | (3) | 97. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 1:08.462 | ||
4 | (2) | 202. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 1:08.593 | advanced | |
JUNIOR C GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 232 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 120. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 50.515 | ||
2 | (1) | 4. | SHEKUNOVA Yulyana | BLR | 54.249 | ||
3 | (2) | 108. | SEREDYŃSKA Anika | POL-JUV | 54.365 | ||
4 | (3) | 100. | GOSK Olga | POL-JUV | 57.122 | ||
5 | (5) | 106. | POLAK Izabela | POL-JUV | 59.884 | ||
RACE: 233 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 109. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 51.362 | ||
2 | (4) | 3. | HALUBKOVA Aliaksandra | BLR | 54.223 | ||
3 | (2) | 103. | MACIEJEWSKA Gabriela | POL-JUV | 54.631 | ||
4 | (5) | 99. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 54.768 | ||
5 | (1) | 75. | HUBICH YULIYA | BLR-ZHO | NO TIME | finished | |
RACE: 234 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 91. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 51.936 | ||
2 | (1) | 101. | GRYGORUK Magda | POL-JUV | 52.182 | ||
3 | (3) | 2. | BUHLAYEVA Palina | BLR | 52.191 | ||
4 | (4) | 119. | GRUDYSZ Malwina | POL | NO TIME | finished | |
RACE: 235 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 1. | AUCHYNNIKAVA Katsiaryna | BLR | 50.116 | ||
2 | (3) | 98. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 50.249 | ||
3 | (4) | 107. | SAGANEK Kamila | POL-JUV | 50.349 | ||
4 | (2) | 102. | ŁOKIĆ Pola | POL-JUV | 51.483 | ||
RACE: 236 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 118. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL | 50.315 | ||
2 | (3) | 97. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 50.468 | ||
3 | (2) | 104. | ORCIUCH Magdalena | POL-JUV | 50.548 | ||
RACE: 237 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 105. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 48.405 | ||
2 | (2) | 92. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 48.839 | ||
3 | (3) | 158. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 48.867 | ||
4 | (5) | 202. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 49.837 | ||
5 | (4) | 5. | TSYHANOVA Darya | BLR | 51.323 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 250 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 120. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 1:49.697 | ||
2 | (3) | 98. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 1:50.409 | ||
3 | (2) | 103. | MACIEJEWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:58.832 | ||
- | (4) | 5. | TSYHANOVA Darya | BLR | - | impeding | |
RACE: 251 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 92. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:46.595 | ||
2 | (4) | 1. | AUCHYNNIKAVA Katsiaryna | BLR | 1:47.205 | ||
3 | (2) | 102. | ŁOKIĆ Pola | POL-JUV | 1:48.672 | ||
4 | (1) | 99. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | NO TIME | finished | |
RACE: 252 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 158. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 1:52.295 | ||
2 | (5) | 118. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL | 1:54.220 | ||
3 | (1) | 107. | SAGANEK Kamila | POL-JUV | 1:54.738 | ||
4 | (2) | 3. | HALUBKOVA Aliaksandra | BLR | 2:01.118 | ||
5 | (4) | 100. | GOSK Olga | POL-JUV | 2:06.281 | ||
RACE: 253 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 119. | GRUDYSZ Malwina | POL | 1:55.089 | ||
2 | (4) | 104. | ORCIUCH Magdalena | POL-JUV | 1:56.205 | ||
3 | (1) | 101. | GRYGORUK Magda | POL-JUV | 1:56.849 | ||
4 | (3) | 4. | SHEKUNOVA Yulyana | BLR | 1:59.890 | ||
RACE: 254 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 202. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 1:44.665 | ||
2 | (3) | 97. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 1:45.628 | ||
3 | (2) | 109. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 1:45.786 | ||
4 | (1) | 75. | HUBICH YULIYA | BLR-ZHO | 1:48.711 | ||
RACE: 255 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 105. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 1:52.844 | ||
2 | (3) | 91. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:53.828 | ||
3 | (1) | 2. | BUHLAYEVA Palina | BLR | 1:53.983 | ||
4 | (4) | 108. | SEREDYŃSKA Anika | POL-JUV | 1:57.405 | ||
5 | (2) | 106. | POLAK Izabela | POL-JUV | 2:03.025 | ||
JUNIOR C GIRLS QUATER FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 262 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 158. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 1:46.462 | ||
2 | (2) | 120. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 1:47.232 | ||
3 | (3) | 98. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 1:49.860 | ||
4 | (1) | 102. | ŁOKIĆ Pola | POL-JUV | 1:49.873 | ||
RACE: 263 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 202. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 1:43.010 | ||
2 | (3) | 107. | SAGANEK Kamila | POL-JUV | 1:43.547 | ||
3 | (2) | 91. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:46.083 | ||
4 | (4) | 119. | GRUDYSZ Malwina | POL | 1:46.900 | ||
RACE: 264 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 92. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:45.340 | ||
2 | (3) | 1. | AUCHYNNIKAVA Katsiaryna | BLR | 1:45.831 | ||
3 | (1) | 97. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 1:47.039 | ||
4 | (4) | 2. | BUHLAYEVA Palina | BLR | 1:48.533 | ||
RACE: 265 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 105. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 1:43.145 | ||
2 | (3) | 118. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL | 1:44.360 | ||
3 | (1) | 109. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 1:46.843 | ||
4 | (4) | 104. | ORCIUCH Magdalena | POL-JUV | 1:48.403 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 309 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 158. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 1:43.827 | ||
2 | (2) | 92. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:45.129 | ||
3 | (1) | 118. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL | 1:45.359 | ||
4 | (3) | 1. | AUCHYNNIKAVA Katsiaryna | BLR | 1:45.376 | ||
RACE: 310 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 105. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 1:41.923 | ||
2 | (1) | 202. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 1:42.399 | ||
3 | (4) | 120. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 1:42.470 | ||
4 | (3) | 107. | SAGANEK Kamila | POL-JUV | 1:44.411 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 317 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 3. | HALUBKOVA Aliaksandra | BLR | 1:51.291 | ||
2 | (5) | 99. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 1:51.377 | ||
3 | (1) | 4. | SHEKUNOVA Yulyana | BLR | 1:52.503 | ||
4 | (4) | 100. | GOSK Olga | POL-JUV | 2:02.089 | ||
5 | (3) | 106. | POLAK Izabela | POL-JUV | NO TIME | finished | |
RACE: 318 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 101. | GRYGORUK Magda | POL-JUV | 1:50.576 | ||
2 | (1) | 75. | HUBICH YULIYA | BLR-ZHO | 1:50.654 | ||
3 | (3) | 108. | SEREDYŃSKA Anika | POL-JUV | 1:53.179 | ||
4 | (4) | 103. | MACIEJEWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:55.713 | ||
RACE: 319 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 119. | GRUDYSZ Malwina | POL | 1:52.448 | ||
2 | (3) | 2. | BUHLAYEVA Palina | BLR | 1:54.555 | ||
3 | (2) | 104. | ORCIUCH Magdalena | POL-JUV | 1:54.606 | ||
4 | (4) | 102. | ŁOKIĆ Pola | POL-JUV | 1:55.711 | ||
RACE: 320 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 98. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 1:44.971 | ||
2 | (3) | 97. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 1:45.120 | ||
3 | (1) | 91. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:45.344 | ||
4 | (2) | 109. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 1:46.725 | ||
RACE: 321 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 1. | AUCHYNNIKAVA Katsiaryna | BLR | 1:48.338 | ||
2 | (3) | 118. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL | 1:49.362 | ||
3 | (2) | 107. | SAGANEK Kamila | POL-JUV | 2:19.278 | ||
- | (1) | 120. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | - | impeding | |
RACE: 322 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 105. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 1:39.891 | ||
2 | (3) | 158. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 1:40.139 | ||
3 | (4) | 92. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:41.138 | ||
4 | (2) | 202. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 1:42.021 |
Baltic Cup 1, Minsk, BLR, 25.10. - 27.10.2019
Overall Classification
JUNIOR C GIRLS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 105. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 1. 1. 1. | 102 | 3 | |
2. | 92. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 4. 2. 3. | 42 | 9 | |
3. | 158. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 5. 3. 2. | 39 | 10 | |
4. | 119. | GRUDYSZ Malwina | POL | 2. 16. 13. | 21 | 31 | |
5. | 202. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 7. 4. 4. | 18 | 15 | |
6. | 120. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 3. 22. 8. | 13 | 33 | |
7. | 118. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL | 8. 6. 6. | 7 | 20 | |
8. | 97. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 6. 7. 10. | 5 | 23 | |
9. | 1. | AUCHYNNIKAVA Katsiaryna | BLR | 12. 9. 5. | 5 | 26 | |
10. | 5. | TSYHANOVA Darya | BLR | 26. 5. 26. | 5 | 57 | |
11. | 107. | SAGANEK Kamila | POL-JUV | 13. 11. 7. | 2 | 31 | |
12. | 104. | ORCIUCH Magdalena | POL-JUV | 10. 8. 15. | 1 | 33 | |
13. | 91. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 9. 13. 11. | 33 | ||
14. | 98. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 15. 10. 9. | 34 | ||
15. | 102. | ŁOKIĆ Pola | POL-JUV | 11. 12. 16. | 39 | ||
16. | 2. | BUHLAYEVA Palina | BLR | 14. 15. 14. | 43 | ||
17. | 109. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 16. 17. 12. | 45 | ||
18. | 101. | GRYGORUK Magda | POL-JUV | 17. 14. 17. | 48 | ||
19. | 75. | HUBICH YULIYA | BLR-ZHO | 18. 21. 18. | 57 | ||
20. | 103. | MACIEJEWSKA Gabriela | POL-JUV | 20. 19. 20. | 59 | ||
21. | 3. | HALUBKOVA Aliaksandra | BLR | 23. 18. 21. | 62 | ||
22. | 108. | SEREDYŃSKA Anika | POL-JUV | 21. 24. 19. | 64 | ||
23. | 99. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 22. 20. 22. | 64 | ||
24. | 4. | SHEKUNOVA Yulyana | BLR | 19. 23. 23. | 65 | ||
25. | 100. | GOSK Olga | POL-JUV | 24. 25. 24. | 73 | ||
26. | 106. | POLAK Izabela | POL-JUV | 25. 26. 25. | 76 |