ISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 255 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 67. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 1:45.439 | ||
2 | (1) | 194. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 1:45.563 | ||
3 | (5) | 46. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 1:46.317 | ||
4 | (7) | 44. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 1:47.141 | ||
5 | (6) | 141. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 1:47.245 | ||
6 | (4) | 166. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 1:48.355 | ||
7 | (3) | 134. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:48.407 | ||
RACE: 256 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (7) | 22. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 1:48.585 | ||
2 | (6) | 144. | ORCIUCH Magdalena | POL-JUV | 1:48.784 | ||
3 | (2) | 146. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 1:51.230 | ||
4 | (3) | 45. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 1:51.416 | ||
5 | (1) | 5. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 1:56.763 | ||
6 | (5) | 99. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 2:05.773 | advanced->to A | |
- | (4) | 129. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | - | impeding->to B | |
RACE: 257 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 63. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN-JSE | 1:50.444 | ||
2 | (1) | 121. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:50.477 | ||
3 | (4) | 165. | GRUDYSZ Malwina | POL | 1:50.680 | ||
4 | (2) | 98. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:58.599 | ||
5 | (3) | 142. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 1:59.847 | ||
6 | (6) | 28. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | 2:02.770 | ||
RACE: 258 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 122. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:42.894 | ||
2 | (3) | 202. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 1:43.023 | ||
3 | (1) | 140. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 1:47.138 | ||
4 | (2) | 72. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 1:47.648 | ||
5 | (7) | 128. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:48.249 | ||
6 | (4) | 179. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 1:48.344 | ||
7 | (5) | 100. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 1:52.974 | ||
RACE: 259 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 124. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:42.938 | ||
2 | (2) | 23. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 1:43.010 | ||
3 | (6) | 71. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 1:43.226 | ||
4 | (4) | 145. | SAGANEK Kamila | POL-JUV | 1:48.825 | ||
5 | (3) | 97. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:49.292 | ||
6 | (5) | 162. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 1:59.348 | ||
RACE: 260 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 62. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 1:45.369 | ||
2 | (2) | 123. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:46.252 | ||
3 | (5) | 47. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 1:46.997 | ||
4 | (1) | 161. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 1:48.654 | ||
5 | (4) | 15. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 1:57.027 | ||
6 | (3) | 147. | WORONIEWSKA Maria | POL-JUV | 2:00.549 | ||
RACE: 261 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 167. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 1:44.392 | ||
2 | (1) | 139. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 1:46.255 | ||
3 | (2) | 163. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:47.065 | ||
4 | (5) | 96. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 1:47.272 | ||
5 | (3) | 143. | GOSK Olga | POL-JUV | 2:05.179 | ||
6 | (6) | 48. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 2:09.396 | ||
7 | (7) | 29. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 2:16.596 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 340 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 161. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 1:52.589 | ||
2 | (1) | 134. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:52.596 | ||
3 | (6) | 48. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 1:52.634 | advanced->to D | |
4 | (5) | 142. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 1:55.290 | ||
5 | (4) | 15. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | NO TIME | finished | |
- | (3) | 145. | SAGANEK Kamila | POL-JUV | - | impeding->to G | |
RACE: 341 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 5. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 1:48.172 | ||
2 | (1) | 72. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 1:51.860 | ||
3 | (2) | 45. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 1:51.922 | ||
4 | (5) | 28. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | 1:54.353 | ||
5 | (3) | 100. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 1:56.508 | ||
6 | (6) | 143. | GOSK Olga | POL-JUV | 2:03.783 | ||
RACE: 342 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 179. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 1:48.934 | ||
2 | (1) | 96. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 1:48.955 | ||
3 | (3) | 97. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:50.350 | ||
4 | (6) | 29. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 1:52.308 | ||
5 | (4) | 98. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:58.085 | ||
6 | (5) | 147. | WORONIEWSKA Maria | POL-JUV | 2:01.902 | ||
RACE: 343 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 128. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:46.451 | ||
2 | (1) | 44. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 1:46.636 | ||
3 | (6) | 129. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:46.771 | ||
4 | (2) | 141. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 1:46.845 | ||
5 | (5) | 162. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 1:57.471 | ||
- | (4) | 166. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | - | no finish->to G | |
RACE: 344 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 167. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 1:40.993 | ||
2 | (4) | 62. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 1:41.203 | ||
3 | (5) | 194. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 1:41.406 | ||
4 | (1) | 202. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 1:41.878 | ||
5 | (6) | 46. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 1:41.935 | ||
6 | (8) | 99. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 1:43.691 | ||
7 | (2) | 71. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 1:45.987 | ||
8 | (7) | 146. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 1:49.951 | ||
RACE: 345 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 124. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:41.148 | ||
2 | (2) | 23. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 1:41.254 | ||
3 | (3) | 67. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 1:41.546 | ||
4 | (6) | 121. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:44.063 | ||
5 | (5) | 47. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 1:44.687 | ||
6 | (4) | 123. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:45.251 | ||
7 | (7) | 165. | GRUDYSZ Malwina | POL | 1:45.465 | ||
RACE: 346 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (7) | 63. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN-JSE | 1:45.061 | ||
2 | (4) | 140. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 1:45.190 | ||
3 | (5) | 22. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 1:45.261 | ||
4 | (6) | 144. | ORCIUCH Magdalena | POL-JUV | 1:47.401 | ||
5 | (3) | 163. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:47.752 | ||
6 | (1) | 122. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:53.292 | advanced->to A | |
7 | (2) | 139. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | NO TIME | finished | |
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 361 HEAT: 1 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 145. | SAGANEK Kamila | POL-JUV | NO TIME | finished | |
RACE: 362 HEAT: 2 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (7) | 15. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 1:54.552 | ||
2 | (3) | 162. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 1:56.027 | ||
3 | (2) | 100. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 1:56.256 | ||
4 | (1) | 142. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 1:56.487 | ||
5 | (4) | 98. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:57.720 | ||
6 | (5) | 147. | WORONIEWSKA Maria | POL-JUV | 2:00.722 | ||
7 | (6) | 143. | GOSK Olga | POL-JUV | 2:00.942 | ||
RACE: 363 HEAT: 3 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 129. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:45.076 | ||
2 | (2) | 141. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 1:46.533 | ||
3 | (4) | 45. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 1:49.019 | ||
4 | (6) | 134. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:49.583 | ||
5 | (3) | 97. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:50.802 | ||
6 | (5) | 29. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 1:50.973 | ||
- | (7) | 28. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | - | impeding | |
RACE: 364 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 5. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 1:43.948 | ||
2 | (2) | 44. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 1:46.183 | ||
3 | (1) | 128. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:46.266 | ||
4 | (6) | 72. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 1:46.453 | ||
5 | (7) | 161. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 1:46.552 | ||
6 | (4) | 179. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 1:47.965 | ||
7 | (5) | 96. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 1:48.587 | ||
8 | (8) | 48. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 2:00.683 | ||
RACE: 365 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 71. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 1:44.200 | ||
2 | (2) | 123. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:44.286 | ||
3 | (3) | 165. | GRUDYSZ Malwina | POL | 1:44.400 | ||
4 | (7) | 139. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 1:45.339 | ||
5 | (1) | 99. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 1:47.146 | ||
6 | (5) | 163. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:47.630 | ||
7 | (6) | 146. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 1:48.250 | ||
RACE: 366 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 67. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 1:42.472 | ||
2 | (2) | 202. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 1:42.533 | ||
3 | (4) | 121. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:42.694 | ||
4 | (3) | 46. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 1:44.215 | ||
5 | (6) | 22. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 1:46.519 | ||
6 | (5) | 47. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 1:46.550 | ||
7 | (7) | 144. | ORCIUCH Magdalena | POL-JUV | 1:47.560 | ||
RACE: 367 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 23. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 1:40.676 | ||
2 | (1) | 167. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 1:40.731 | ||
3 | (5) | 194. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 1:40.846 | ||
4 | (2) | 124. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:41.474 | ||
5 | (3) | 62. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 1:41.708 | ||
6 | (8) | 122. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:43.374 | ||
7 | (6) | 63. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN-JSE | 1:45.264 | ||
8 | (7) | 140. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 1:47.108 |
ISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 23. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 34 | 1 | 1:40.676 | ||
2. | A | 2. | 167. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 21 | 2 | 1:40.731 | ||
3. | A | 3. | 194. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 13 | 3 | 1:40.846 | ||
4. | A | 4. | 124. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 8 | 4 | 1:41.148 | ||
5. | A | 5. | 62. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 5 | 5 | 1:41.203 | ||
6. | A | 6. | 122. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 3 | 6 | 1:42.894 | ||
7. | A | 7. | 63. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN-JSE | 2 | 7 | 1:45.061 | ||
8. | A | 8. | 140. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 1 | 8 | 1:45.190 | ||
9. | B | 1. | 67. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 9 | 1:41.546 | |||
10. | B | 2. | 202. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 10 | 1:41.878 | |||
11. | B | 3. | 121. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 11 | 1:42.694 | |||
12. | B | 4. | 46. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 12 | 1:41.935 | |||
13. | B | 5. | 22. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 13 | 1:45.261 | |||
14. | B | 6. | 47. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 14 | 1:44.687 | |||
15. | B | 7. | 144. | ORCIUCH Magdalena | POL-JUV | 15 | 1:47.401 | |||
16. | C | 1. | 71. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 16 | 1:43.226 | |||
17. | C | 2. | 123. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 17 | 1:44.286 | |||
18. | C | 3. | 165. | GRUDYSZ Malwina | POL | 18 | 1:44.400 | |||
19. | C | 4. | 139. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 19 | 1:45.339 | |||
20. | C | 5. | 99. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 20 | 1:43.691 | |||
21. | C | 6. | 163. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 21 | 1:47.065 | |||
22. | C | 7. | 146. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 22 | 1:48.250 | |||
23. | D | 1. | 5. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 23 | 1:43.948 | |||
24. | D | 2. | 44. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 24 | 1:46.183 | |||
25. | D | 3. | 128. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 25 | 1:46.266 | |||
26. | D | 4. | 72. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 26 | 1:46.453 | |||
27. | D | 5. | 161. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 27 | 1:46.552 | |||
28. | D | 6. | 179. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 28 | 1:47.965 | |||
29. | D | 7. | 96. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 29 | 1:47.272 | |||
30. | D | 8. | 48. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 30 | 1:52.634 | |||
31. | E | 1. | 129. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 31 | 1:45.076 | |||
32. | E | 2. | 141. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 32 | 1:46.533 | |||
33. | E | 3. | 45. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 33 | 1:49.019 | |||
34. | E | 4. | 134. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 34 | 1:48.407 | |||
35. | E | 5. | 97. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 35 | 1:49.292 | |||
36. | E | 6. | 29. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 36 | 1:50.973 | |||
37. | E | - | 28. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | 37 | 1:54.353 | |||
38. | F | 1. | 15. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 38 | 1:54.552 | |||
39. | F | 2. | 162. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 39 | 1:56.027 | |||
40. | F | 3. | 100. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 40 | 1:52.974 | |||
41. | F | 4. | 142. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 41 | 1:55.290 | |||
42. | F | 5. | 98. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 42 | 1:57.720 | |||
43. | F | 6. | 147. | WORONIEWSKA Maria | POL-JUV | 43 | 2:00.549 | |||
44. | F | 7. | 143. | GOSK Olga | POL-JUV | 44 | 2:00.942 | |||
45. | G | 1. | 145. | SAGANEK Kamila | POL-JUV | 45 | 1:48.825 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
46. | B | - | 166. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 46 | 1:48.355 |