Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 68 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 1. | KAZLOVA Arina | BLR | 2:44.724 | ||
2 | (2) | 244. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 2:44.978 | ||
3 | (3) | 116. | TYLMAN Kamila | POL-JUV | 2:49.077 | ||
4 | (1) | 157. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 2:50.883 | ||
5 | (5) | 118. | ZALESKA Dominika | POL-JUV | 3:02.450 | ||
- | (4) | 35. | TSYHANOVA Darya | BLR-CORVIT | - | impeding | |
RACE: 69 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 71. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 2:59.035 | ||
2 | (2) | 241. | POPKOVA Arina | RUS-PET | 2:59.914 | ||
3 | (4) | 170. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 3:01.327 | ||
4 | (6) | 112. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 3:01.561 | ||
5 | (3) | 106. | DĄBROWSKA Maja | POL-JUV | 3:18.107 | ||
6 | (1) | 33. | SHEKUNOVA Yulyana | BLR-CORVIT | 3:19.053 | ||
RACE: 70 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 70. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 2:45.447 | ||
2 | (2) | 242. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 2:45.484 | ||
3 | (6) | 176. | DOBOSZ Maria | POL-UKSGM | 2:45.649 | ||
4 | (1) | 108. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 2:51.804 | ||
5 | (3) | 115. | SZUMSKA Sara | POL-JUV | 3:02.282 | ||
6 | (4) | 117. | WORONIEWSKA Maria | POL-JUV | 3:26.310 | ||
RACE: 71 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (7) | 245. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 2:49.307 | ||
2 | (4) | 111. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 2:53.887 | ||
3 | (1) | 156. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 2:54.270 | ||
4 | (5) | 104. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 2:58.216 | ||
5 | (6) | 96. | KUCHTA Martyna | POL-GIZ | 3:01.826 | ||
6 | (3) | 72. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 3:06.356 | ||
7 | (2) | 46. | KOPMANE Gunta | LAT-JLSS | 3:10.437 | ||
RACE: 72 HEAT: 5 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 239. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 2:49.399 | ||
2 | (5) | 34. | SOKOLOVA Katsiaryna | BLR-CORVIT | 2:53.057 | ||
3 | (3) | 120. | ZIELENKIEWICZ Natalia | POL-JUV | 2:54.815 | ||
4 | (2) | 232. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 3:04.829 | ||
5 | (1) | 114. | SZPUDA Maja | POL-JUV | 3:14.974 | ||
6 | (4) | 97. | MIERONOWICZ Aleksandra | POL-GIZ | 3:15.572 | ||
RACE: 73 HEAT: 6 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 74. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 2:47.207 | ||
2 | (1) | 240. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 2:47.360 | ||
3 | (4) | 266. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 2:53.645 | ||
4 | (2) | 67. | SNIKERE Patricija | LAT-KSS | 2:59.643 | ||
5 | (7) | 105. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 3:00.205 | ||
6 | (6) | 109. | MACIEJEWSKA Ewelina | POL-JUV | 3:04.448 | ||
7 | (5) | 107. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 3:09.068 | ||
RACE: 74 HEAT: 7 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 73. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 2:51.011 | ||
2 | (5) | 243. | TUROVEROVA Mariia | RUS-PET | 2:51.781 | ||
3 | (7) | 231. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 2:55.893 | ||
4 | (4) | 265. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 2:56.688 | ||
5 | (2) | 113. | SAGANEK Kamila | POL-JUV | 3:07.814 | ||
6 | (1) | 119. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 3:10.716 | ||
7 | (3) | 110. | MACIEJEWSKA Gabriela | POL-JUV | 3:18.334 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 84 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 245. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 2:40.093 | ||
2 | (4) | 240. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 2:40.202 | ||
3 | (1) | 242. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 2:40.273 | ||
4 | (3) | 74. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 2:43.810 | ||
5 | (2) | 176. | DOBOSZ Maria | POL-UKSGM | 2:45.783 | ||
6 | (5) | 116. | TYLMAN Kamila | POL-JUV | 2:49.363 | ||
7 | (7) | 170. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 3:07.299 | ||
RACE: 85 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 73. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 2:52.603 | ||
2 | (7) | 71. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 2:53.118 | ||
3 | (1) | 1. | KAZLOVA Arina | BLR | 2:53.594 | ||
4 | (3) | 34. | SOKOLOVA Katsiaryna | BLR-CORVIT | 2:58.604 | ||
5 | (5) | 156. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 3:00.000 | ||
6 | (4) | 111. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 3:01.232 | ||
7 | (6) | 120. | ZIELENKIEWICZ Natalia | POL-JUV | 3:01.832 | ||
RACE: 86 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 244. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 2:46.963 | ||
2 | (4) | 243. | TUROVEROVA Mariia | RUS-PET | 2:47.107 | ||
3 | (3) | 239. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 2:47.644 | ||
4 | (2) | 70. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 2:54.362 | ||
5 | (5) | 266. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 2:58.044 | ||
- | (6) | 231. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | - | no start | |
- | (7) | 241. | POPKOVA Arina | RUS-PET | - | impeding | |
JUNIOR C GIRLS B-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 94 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 1. | KAZLOVA Arina | BLR | 2:46.503 | ||
2 | (1) | 74. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 2:46.535 | ||
3 | (3) | 239. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 2:46.786 | ||
4 | (2) | 176. | DOBOSZ Maria | POL-UKSGM | 2:47.683 | ||
5 | (5) | 70. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 2:48.997 | ||
6 | (7) | 34. | SOKOLOVA Katsiaryna | BLR-CORVIT | 2:49.267 | ||
7 | (6) | 266. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 2:52.296 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 95 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 244. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 2:39.446 | ||
2 | (1) | 245. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 2:39.703 | ||
3 | (2) | 240. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 2:40.129 | ||
4 | (6) | 73. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 2:40.892 | ||
5 | (3) | 242. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 2:40.995 | ||
6 | (5) | 243. | TUROVEROVA Mariia | RUS-PET | 2:41.413 | ||
7 | (7) | 71. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 2:43.456 |
Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | 1. | 244. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 34 | 1 | 2:39.446 | |||
2. | 2. | 245. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 21 | 2 | 2:39.703 | |||
3. | 3. | 240. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 13 | 3 | 2:40.129 | |||
4. | 4. | 73. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 8 | 4 | 2:40.892 | |||
5. | 5. | 242. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 5 | 5 | 2:40.273 | |||
6. | 6. | 243. | TUROVEROVA Mariia | RUS-PET | 3 | 6 | 2:41.413 | |||
7. | 7. | 71. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 2 | 7 | 2:43.456 | |||
B-FINAL | ||||||||||
8. | 1. | 1. | KAZLOVA Arina | BLR | 1 | 8 | 2:44.724 | |||
9. | 2. | 74. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 9 | 2:43.810 | ||||
10. | 3. | 239. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 10 | 2:46.786 | ||||
11. | 4. | 176. | DOBOSZ Maria | POL-UKSGM | 11 | 2:45.649 | ||||
12. | 5. | 70. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 12 | 2:45.447 | ||||
13. | 6. | 34. | SOKOLOVA Katsiaryna | BLR-CORVIT | 13 | 2:49.267 | ||||
14. | 7. | 266. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 14 | 2:52.296 | ||||
SEMI-FINAL | ||||||||||
15. | 5. | 156. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 15 | 2:54.270 | ||||
16. | 6. | 111. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 16 | 2:53.887 | ||||
17. | 6. | 116. | TYLMAN Kamila | POL-JUV | 17 | 2:49.077 | ||||
18. | 7. | 120. | ZIELENKIEWICZ Natalia | POL-JUV | 18 | 2:54.815 | ||||
19. | 7. | 170. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 19 | 3:01.327 | ||||
20. | - | 241. | POPKOVA Arina | RUS-PET | 20 | 2:59.914 | ||||
21. | - | 231. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 21 | 2:55.893 | ||||
HEATS | ||||||||||
22. | 4. | 157. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 22 | 2:50.883 | ||||
23. | 4. | 108. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 23 | 2:51.804 | ||||
24. | 4. | 265. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 24 | 2:56.688 | ||||
25. | 4. | 104. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 25 | 2:58.216 | ||||
26. | 4. | 67. | SNIKERE Patricija | LAT-KSS | 26 | 2:59.643 | ||||
27. | 4. | 112. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 27 | 3:01.561 | ||||
28. | 4. | 232. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 28 | 3:04.829 | ||||
29. | 5. | 105. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 29 | 3:00.205 | ||||
30. | 5. | 96. | KUCHTA Martyna | POL-GIZ | 30 | 3:01.826 | ||||
31. | 5. | 115. | SZUMSKA Sara | POL-JUV | 31 | 3:02.282 | ||||
32. | 5. | 118. | ZALESKA Dominika | POL-JUV | 32 | 3:02.450 | ||||
33. | 5. | 113. | SAGANEK Kamila | POL-JUV | 33 | 3:07.814 | ||||
34. | 5. | 114. | SZPUDA Maja | POL-JUV | 34 | 3:14.974 | ||||
35. | 5. | 106. | DĄBROWSKA Maja | POL-JUV | 35 | 3:18.107 | ||||
36. | 6. | 109. | MACIEJEWSKA Ewelina | POL-JUV | 36 | 3:04.448 | ||||
37. | 6. | 72. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 37 | 3:06.356 | ||||
38. | 6. | 119. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 38 | 3:10.716 | ||||
39. | 6. | 97. | MIERONOWICZ Aleksandra | POL-GIZ | 39 | 3:15.572 | ||||
40. | 6. | 33. | SHEKUNOVA Yulyana | BLR-CORVIT | 40 | 3:19.053 | ||||
41. | 6. | 117. | WORONIEWSKA Maria | POL-JUV | 41 | 3:26.310 | ||||
42. | 7. | 107. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 42 | 3:09.068 | ||||
43. | 7. | 46. | KOPMANE Gunta | LAT-JLSS | 43 | 3:10.437 | ||||
44. | 7. | 110. | MACIEJEWSKA Gabriela | POL-JUV | 44 | 3:18.334 | ||||
- | 35. | TSYHANOVA Darya | BLR-CORVIT | 45 | ----- |