ISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 20 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 97. | SOMODI Maja Dora | HUN | 2:57.735 | ||
2 | (3) | 49. | HOU Yuming | CHN | 2:57.848 | ||
3 | (2) | 120. | PALKOVICS Bianka | HUN-MTK | 3:05.009 | ||
4 | (4) | 1. | PILTZ Sophie | AUT | 3:21.507 | ||
5 | (6) | 108. | FODOR Fruzsina | HUN-JSE | 3:29.132 | ||
6 | (5) | 84. | LEITER Zora | HUN-DJKSE | 3:30.214 | ||
RACE: 21 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 50. | YAN Yaxuan | CHN | 2:40.733 | ||
2 | (1) | 96. | DOBRÁN Flóra | HUN | 2:41.421 | ||
3 | (6) | 109. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 2:41.693 | ||
4 | (3) | 179. | ALBERT Katalin | ROU-ISK | 2:43.178 | ||
5 | (4) | 167. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 2:53.862 | ||
6 | (2) | 119. | CSÁSZI Henriett | HUN-MTK | 3:10.542 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 33 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 179. | ALBERT Katalin | ROU-ISK | 2:59.033 | ||
2 | (2) | 167. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 3:01.747 | ||
3 | (3) | 119. | CSÁSZI Henriett | HUN-MTK | 3:19.791 | ||
4 | (4) | 1. | PILTZ Sophie | AUT | 3:22.928 | ||
5 | (5) | 108. | FODOR Fruzsina | HUN-JSE | 3:23.237 | ||
6 | (6) | 84. | LEITER Zora | HUN-DJKSE | 3:35.043 | ||
RACE: 34 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 50. | YAN Yaxuan | CHN | 2:41.320 | ||
2 | (4) | 97. | SOMODI Maja Dora | HUN | 2:41.646 | ||
3 | (2) | 96. | DOBRÁN Flóra | HUN | 2:41.760 | ||
4 | (5) | 49. | HOU Yuming | CHN | 2:41.814 | ||
5 | (3) | 109. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 2:42.479 | ||
6 | (6) | 120. | PALKOVICS Bianka | HUN-MTK | 2:57.608 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 149 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 179. | ALBERT Katalin | ROU-ISK | 49.507 | ||
2 | (3) | 50. | YAN Yaxuan | CHN | 49.588 | ||
3 | (2) | 120. | PALKOVICS Bianka | HUN-MTK | 52.839 | ||
4 | (4) | 108. | FODOR Fruzsina | HUN-JSE | NO TIME | finished | |
RACE: 150 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 96. | DOBRÁN Flóra | HUN | 49.642 | ||
2 | (2) | 49. | HOU Yuming | CHN | 50.581 | ||
3 | (1) | 119. | CSÁSZI Henriett | HUN-MTK | 55.634 | ||
4 | (3) | 1. | PILTZ Sophie | AUT | 57.821 | ||
RACE: 151 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 109. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 50.437 | ||
2 | (1) | 84. | LEITER Zora | HUN-DJKSE | 58.229 | ||
3 | (3) | 167. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 1:21.565 | advanced | |
- | (4) | 97. | SOMODI Maja Dora | HUN | - | impeding | |
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 160 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 96. | DOBRÁN Flóra | HUN | 48.225 | ||
2 | (2) | 109. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 48.843 | ||
3 | (3) | 120. | PALKOVICS Bianka | HUN-MTK | 54.288 | ||
4 | (4) | 84. | LEITER Zora | HUN-DJKSE | 57.134 | ||
RACE: 161 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 179. | ALBERT Katalin | ROU-ISK | 50.948 | ||
2 | (2) | 50. | YAN Yaxuan | CHN | 51.086 | ||
3 | (3) | 49. | HOU Yuming | CHN | 51.272 | ||
4 | (5) | 167. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 53.665 | ||
5 | (4) | 119. | CSÁSZI Henriett | HUN-MTK | 57.881 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 181 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 1. | PILTZ Sophie | AUT | 58.487 | ||
2 | (2) | 108. | FODOR Fruzsina | HUN-JSE | 1:00.202 | ||
RACE: 182 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 49. | HOU Yuming | CHN | 51.512 | ||
2 | (2) | 167. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 52.097 | ||
3 | (3) | 120. | PALKOVICS Bianka | HUN-MTK | 53.269 | ||
4 | (5) | 119. | CSÁSZI Henriett | HUN-MTK | 55.927 | ||
5 | (4) | 84. | LEITER Zora | HUN-DJKSE | 57.556 | ||
RACE: 183 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 96. | DOBRÁN Flóra | HUN | 47.427 | ||
2 | (2) | 109. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 48.663 | ||
3 | (3) | 179. | ALBERT Katalin | ROU-ISK | 48.909 | ||
- | (4) | 50. | YAN Yaxuan | CHN | - | impeding | |
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 279 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 50. | YAN Yaxuan | CHN | 1:41.332 | ||
2 | (4) | 97. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1:41.480 | ||
3 | (5) | 179. | ALBERT Katalin | ROU-ISK | 1:41.787 | ||
4 | (1) | 120. | PALKOVICS Bianka | HUN-MTK | 1:48.719 | ||
5 | (3) | 1. | PILTZ Sophie | AUT | 2:04.403 | ||
6 | (2) | 108. | FODOR Fruzsina | HUN-JSE | 2:13.374 | ||
RACE: 280 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 96. | DOBRÁN Flóra | HUN | 1:48.472 | ||
2 | (1) | 109. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 1:48.597 | ||
3 | (4) | 49. | HOU Yuming | CHN | 1:48.844 | ||
4 | (2) | 167. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 1:53.713 | ||
5 | (3) | 119. | CSÁSZI Henriett | HUN-MTK | 2:02.936 | ||
6 | (6) | 84. | LEITER Zora | HUN-DJKSE | 2:14.336 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 314 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 167. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 1:59.823 | ||
2 | (1) | 120. | PALKOVICS Bianka | HUN-MTK | 2:00.150 | ||
3 | (3) | 119. | CSÁSZI Henriett | HUN-MTK | 2:03.707 | ||
4 | (4) | 1. | PILTZ Sophie | AUT | 2:07.615 | ||
5 | (5) | 108. | FODOR Fruzsina | HUN-JSE | 2:09.784 | ||
6 | (6) | 84. | LEITER Zora | HUN-DJKSE | 2:14.653 | ||
RACE: 315 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 97. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1:39.530 | ||
2 | (1) | 50. | YAN Yaxuan | CHN | 1:39.620 | ||
3 | (4) | 96. | DOBRÁN Flóra | HUN | 1:39.711 | ||
4 | (3) | 179. | ALBERT Katalin | ROU-ISK | 1:40.460 | ||
5 | (6) | 49. | HOU Yuming | CHN | 1:40.501 | ||
6 | (5) | 109. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 1:40.636 |
ISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019
Overall Classification
JUNIOR C GIRLS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 50. | YAN Yaxuan | CHN | 1. 4. 2. | 60 | 7 | |
2. | 96. | DOBRÁN Flóra | HUN | 3. 1. 3. | 60 | 7 | |
3. | 97. | SOMODI Maja Dora | HUN | 2. 12. 1. | 55 | 15 | |
4. | 109. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 5. 2. 6. | 29 | 13 | |
5. | 179. | ALBERT Katalin | ROU-ISK | 7. 3. 4. | 23 | 14 | |
6. | 49. | HOU Yuming | CHN | 4. 5. 5. | 18 | 14 | |
7. | 167. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 8. 6. 7. | 6 | 21 | |
8. | 120. | PALKOVICS Bianka | HUN-MTK | 6. 7. 8. | 6 | 21 | |
9. | 119. | CSÁSZI Henriett | HUN-MTK | 9. 8. 9. | 1 | 26 | |
10. | 1. | PILTZ Sophie | AUT | 10. 10. 10. | 30 | ||
11. | 84. | LEITER Zora | HUN-DJKSE | 12. 9. 12. | 33 | ||
12. | 108. | FODOR Fruzsina | HUN-JSE | 11. 11. 11. | 33 |