ISU Junior Challenge Series 2, Bialystok,POL Live Stream [i], 22.11. - 24.11.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 40 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 45. | SOMODI Maja Dora | HUN | 2:30.531 | ||
2 | (5) | 208. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 2:32.005 | ||
3 | (2) | 136. | TYLMAN Kamila | POL | 2:32.544 | ||
4 | (4) | 210. | POPKOVA Arina | RUS-PET | 2:33.998 | ||
5 | (7) | 219. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 2:34.906 | ||
6 | (3) | 12. | KAZLOVA Arina | BLR | 2:44.101 | ||
7 | (6) | 60. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 3:12.437 | ||
RACE: 41 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 46. | SOMOGYI Barbara | HUN | 2:37.103 | ||
2 | (6) | 213. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 2:37.139 | ||
3 | (3) | 134. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | 2:37.894 | ||
4 | (2) | 225. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 2:46.066 | ||
5 | (1) | 115. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 2:48.542 | ||
6 | (7) | 86. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 2:49.344 | ||
7 | (5) | 61. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 2:55.305 | ||
RACE: 42 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 211. | SEREDA Anastasia | RUS-PET | 2:38.018 | ||
2 | (4) | 11. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 2:43.897 | ||
3 | (1) | 220. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 2:47.737 | ||
4 | (6) | 64. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 3:00.538 | ||
5 | (2) | 34. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 3:15.176 | ||
6 | (7) | 132. | CZABAN Aleksandra | POL | 3:20.574 | ||
- | (5) | 202. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | - | impeding->to B | |
RACE: 43 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 212. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 2:45.200 | ||
2 | (1) | 44. | ALBERT Viktória | HUN | 2:45.307 | ||
3 | (6) | 133. | DOBOSZ Maria | POL | 2:45.420 | ||
4 | (3) | 144. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 2:54.695 | ||
5 | (2) | 79. | LISEK Aleksandra | POL-AZSO | 3:07.422 | ||
6 | (5) | 203. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | NO TIME | finished | |
- | (7) | 85. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | - | impeding->to B | |
RACE: 44 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (7) | 135. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 2:42.963 | ||
2 | (4) | 209. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 2:43.067 | ||
3 | (2) | 59. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 2:48.596 | ||
4 | (5) | 84. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 2:52.345 | ||
5 | (6) | 67. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 3:09.970 | ||
- | (1) | 137. | ZYCH Magdalena | POL | - | impeding->to B | |
- | (3) | 33. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | - | impeding->to B | |
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 60 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 202. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 2:33.135 | ||
2 | (4) | 132. | CZABAN Aleksandra | POL | 2:33.206 | ||
3 | (5) | 85. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 2:33.365 | ||
4 | (1) | 219. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 2:33.752 | ||
5 | (2) | 115. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 2:54.445 | ||
6 | (3) | 86. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 2:56.212 | ||
RACE: 61 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 137. | ZYCH Magdalena | POL | 2:50.734 | ||
2 | (5) | 33. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 2:50.843 | ||
3 | (4) | 203. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 2:50.983 | ||
4 | (2) | 64. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 2:53.824 | ||
5 | (1) | 12. | KAZLOVA Arina | BLR | 2:54.809 | ||
6 | (3) | 79. | LISEK Aleksandra | POL-AZSO | 3:09.792 | ||
RACE: 62 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 34. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 3:13.689 | ||
2 | (3) | 67. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 3:13.751 | ||
3 | (1) | 144. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 3:17.104 | ||
4 | (2) | 61. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 3:18.664 | ||
- | (4) | 60. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | - | no start | |
RACE: 63 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 135. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 2:43.668 | ||
2 | (2) | 211. | SEREDA Anastasia | RUS-PET | 2:43.787 | ||
3 | (1) | 210. | POPKOVA Arina | RUS-PET | 2:43.877 | ||
4 | (5) | 44. | ALBERT Viktória | HUN | 2:44.098 | ||
5 | (4) | 11. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 2:47.175 | ||
6 | (6) | 59. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 3:03.233 | ||
RACE: 64 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 212. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 2:41.656 | ||
2 | (2) | 46. | SOMOGYI Barbara | HUN | 2:41.748 | ||
3 | (3) | 209. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 2:41.814 | ||
4 | (1) | 136. | TYLMAN Kamila | POL | 2:43.781 | ||
5 | (5) | 225. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 2:46.569 | ||
6 | (6) | 220. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 2:52.906 | ||
RACE: 65 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 45. | SOMODI Maja Dora | HUN | 2:51.521 | ||
2 | (3) | 213. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 2:52.049 | ||
3 | (4) | 134. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | 2:53.890 | ||
4 | (5) | 133. | DOBOSZ Maria | POL | 2:55.459 | ||
5 | (2) | 208. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 2:59.983 | ||
6 | (6) | 84. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 3:09.245 | ||
JUNIOR B WOMEN FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 74 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 12. | KAZLOVA Arina | BLR | 3:05.981 | ||
2 | (1) | 115. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 3:06.955 | ||
3 | (3) | 86. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 3:07.415 | ||
4 | (4) | 79. | LISEK Aleksandra | POL-AZSO | 3:11.021 | ||
RACE: 75 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 85. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 2:30.909 | ||
2 | (2) | 219. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 2:32.496 | ||
3 | (3) | 203. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 2:41.229 | ||
4 | (4) | 64. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 2:41.304 | ||
5 | (5) | 144. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 2:48.107 | ||
6 | (6) | 61. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 2:52.803 | ||
RACE: 76 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 202. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 3:04.666 | ||
2 | (6) | 67. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 3:04.669 | ||
3 | (4) | 33. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 3:04.843 | ||
4 | (5) | 34. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 3:06.327 | ||
5 | (3) | 137. | ZYCH Magdalena | POL | 3:16.442 | ||
- | (2) | 132. | CZABAN Aleksandra | POL | - | no finish | |
RACE: 77 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 208. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 2:37.858 | ||
2 | (1) | 225. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 2:37.987 | ||
3 | (2) | 11. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 2:38.107 | ||
4 | (5) | 59. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 2:39.603 | ||
5 | (6) | 84. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 2:42.119 | ||
6 | (3) | 220. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 2:45.105 | ||
RACE: 78 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 209. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 2:46.587 | ||
2 | (2) | 136. | TYLMAN Kamila | POL | 2:47.248 | ||
3 | (6) | 133. | DOBOSZ Maria | POL | 2:47.480 | ||
4 | (3) | 210. | POPKOVA Arina | RUS-PET | 2:47.552 | ||
5 | (5) | 134. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | 2:47.645 | ||
- | (4) | 44. | ALBERT Viktória | HUN | - | impeding | |
RACE: 79 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 135. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 2:36.142 | ||
2 | (4) | 211. | SEREDA Anastasia | RUS-PET | 2:36.337 | ||
3 | (5) | 45. | SOMODI Maja Dora | HUN | 2:36.397 | ||
4 | (2) | 46. | SOMOGYI Barbara | HUN | 2:36.568 | ||
5 | (6) | 213. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 2:37.352 | ||
6 | (1) | 212. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 2:57.137 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN HEATS 500 m | |||||||
RACE: 94 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 212. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 47.293 | ||
2 | (2) | 67. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 47.377 | ||
3 | (5) | 133. | DOBOSZ Maria | POL | 47.490 | ||
4 | (4) | 34. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 48.356 | ||
5 | (3) | 79. | LISEK Aleksandra | POL-AZSO | 55.926 | ||
RACE: 95 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 208. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 50.542 | ||
2 | (3) | 132. | CZABAN Aleksandra | POL | 50.647 | ||
3 | (4) | 84. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 50.831 | ||
4 | (2) | 61. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 50.996 | ||
- | (5) | 45. | SOMODI Maja Dora | HUN | - | no finish->to B | |
RACE: 96 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 135. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 47.105 | ||
2 | (1) | 11. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 47.268 | ||
3 | (3) | 225. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 48.942 | ||
4 | (2) | 64. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 49.077 | ||
5 | (5) | 144. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 52.181 | ||
RACE: 97 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 209. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 48.111 | ||
2 | (3) | 136. | TYLMAN Kamila | POL | 56.759 | ||
3 | (1) | 33. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 1:18.384 | ||
- | (2) | 85. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | - | false start->to B | |
- | (4) | 60. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | - | impeding->to B | |
RACE: 98 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 213. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 47.248 | ||
2 | (4) | 134. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | 47.330 | ||
3 | (2) | 202. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 47.664 | ||
4 | (5) | 86. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 49.881 | ||
- | (1) | 219. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | - | false start->to B | |
RACE: 99 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 137. | ZYCH Magdalena | POL | 48.131 | ||
2 | (2) | 210. | POPKOVA Arina | RUS-PET | 48.221 | ||
3 | (5) | 46. | SOMOGYI Barbara | HUN | 48.233 | ||
4 | (3) | 220. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 51.938 | ||
5 | (4) | 115. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 52.182 | ||
RACE: 100 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 211. | SEREDA Anastasia | RUS-PET | 49.360 | ||
2 | (2) | 44. | ALBERT Viktória | HUN | 49.482 | ||
3 | (1) | 59. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 50.197 | ||
4 | (5) | 12. | KAZLOVA Arina | BLR | 50.421 | ||
5 | (3) | 203. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 53.253 | ||
JUNIOR B WOMEN QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 199 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 33. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 48.106 | ||
2 | (1) | 84. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 49.360 | ||
3 | (2) | 144. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 51.626 | ||
- | (3) | 115. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | - | no start | |
RACE: 200 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 34. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 48.998 | ||
2 | (2) | 59. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 49.143 | ||
3 | (5) | 60. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 49.285 | ||
4 | (3) | 220. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 52.545 | ||
5 | (4) | 203. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 54.916 | ||
RACE: 201 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 225. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 49.551 | ||
2 | (2) | 64. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 49.850 | ||
3 | (3) | 61. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 50.117 | ||
4 | (4) | 79. | LISEK Aleksandra | POL-AZSO | 55.408 | ||
- | (5) | 45. | SOMODI Maja Dora | HUN | - | no start | |
RACE: 202 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 46. | SOMOGYI Barbara | HUN | 47.021 | addTo.->to B | |
2 | (4) | 219. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 49.611 | ||
3 | (2) | 86. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 49.921 | ||
4 | (3) | 12. | KAZLOVA Arina | BLR | 50.122 | ||
5 | (5) | 85. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 1:05.244 | ||
RACE: 203 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 137. | ZYCH Magdalena | POL | 47.038 | ||
2 | (3) | 44. | ALBERT Viktória | HUN | 48.191 | ||
3 | (4) | 132. | CZABAN Aleksandra | POL | 48.348 | ||
4 | (1) | 209. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 48.596 | ||
RACE: 204 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 212. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 47.105 | ||
2 | (3) | 211. | SEREDA Anastasia | RUS-PET | 47.184 | ||
3 | (2) | 210. | POPKOVA Arina | RUS-PET | 47.515 | ||
4 | (4) | 136. | TYLMAN Kamila | POL | 47.548 | ||
RACE: 205 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 213. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 46.583 | ||
2 | (2) | 67. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 47.009 | ||
3 | (3) | 133. | DOBOSZ Maria | POL | 47.097 | ||
4 | (4) | 208. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 49.645 | ||
RACE: 206 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 135. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 46.598 | ||
2 | (4) | 202. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 47.214 | ||
3 | (2) | 11. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 48.575 | advanced->to A | |
- | (3) | 134. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | - | impeding->to C | |
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 225 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 85. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 48.996 | ||
2 | (1) | 12. | KAZLOVA Arina | BLR | 50.798 | ||
3 | (2) | 144. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 51.353 | ||
4 | (3) | 203. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 52.490 | ||
RACE: 226 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 61. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 51.922 | ||
2 | (2) | 220. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 51.944 | ||
3 | (3) | 79. | LISEK Aleksandra | POL-AZSO | 55.906 | ||
RACE: 227 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 33. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 48.769 | addTo.->to D | |
2 | (2) | 60. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 49.520 | ||
3 | (3) | 84. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 49.912 | ||
4 | (4) | 225. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 50.195 | ||
5 | (5) | 64. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 51.007 | ||
RACE: 228 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 134. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | 48.946 | ||
2 | (1) | 34. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 49.100 | ||
3 | (3) | 219. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 49.757 | ||
4 | (2) | 59. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 50.279 | ||
5 | (4) | 86. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 50.705 | ||
RACE: 229 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 46. | SOMOGYI Barbara | HUN | 47.813 | ||
2 | (3) | 132. | CZABAN Aleksandra | POL | 48.628 | ||
3 | (2) | 136. | TYLMAN Kamila | POL | 1:11.602 | advanced->to C | |
- | (1) | 133. | DOBOSZ Maria | POL | - | impeding->to E | |
RACE: 230 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 210. | POPKOVA Arina | RUS-PET | 47.890 | ||
2 | (2) | 209. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 48.063 | ||
3 | (3) | 208. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 50.047 | ||
RACE: 231 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 135. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 46.831 | ||
2 | (3) | 137. | ZYCH Magdalena | POL | 46.947 | ||
3 | (2) | 67. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 47.025 | ||
4 | (4) | 44. | ALBERT Viktória | HUN | 47.187 | ||
RACE: 232 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 213. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 46.430 | ||
2 | (2) | 212. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 46.893 | ||
3 | (4) | 202. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 47.371 | ||
4 | (3) | 211. | SEREDA Anastasia | RUS-PET | 48.261 | ||
5 | (5) | 11. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 48.371 | ||
JUNIOR B WOMEN FINAL 500 m | |||||||
RACE: 248 HEAT: 1 GROUP: H Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 203. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 52.860 | ||
2 | (2) | 79. | LISEK Aleksandra | POL-AZSO | 55.985 | ||
RACE: 249 HEAT: 2 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 85. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 48.280 | ||
2 | (4) | 61. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 51.888 | ||
3 | (5) | 220. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 1:09.991 | ||
4 | (3) | 144. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 1:11.896 | ||
5 | (2) | 12. | KAZLOVA Arina | BLR | 1:17.499 | ||
RACE: 250 HEAT: 3 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 225. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 50.829 | ||
2 | (5) | 64. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 1:06.232 | ||
3 | (4) | 86. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:27.057 | ||
- | (1) | 84. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | - | no finish | |
- | (3) | 59. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | - | impeding | |
RACE: 251 HEAT: 4 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 134. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | 47.842 | ||
2 | (5) | 133. | DOBOSZ Maria | POL | 47.916 | ||
3 | (2) | 34. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 48.463 | ||
4 | (4) | 219. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 48.546 | ||
5 | (3) | 60. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 48.723 | ||
RACE: 252 HEAT: 5 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 33. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 48.272 | ||
2 | (1) | 208. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 49.372 | ||
RACE: 253 HEAT: 6 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 46. | SOMOGYI Barbara | HUN | 46.533 | ||
2 | (5) | 136. | TYLMAN Kamila | POL | 46.891 | ||
3 | (4) | 132. | CZABAN Aleksandra | POL | 47.024 | ||
4 | (2) | 210. | POPKOVA Arina | RUS-PET | 47.441 | ||
5 | (3) | 209. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 47.553 | ||
RACE: 254 HEAT: 7 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 67. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 48.235 | ||
2 | (3) | 202. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 48.304 | ||
3 | (5) | 11. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 48.405 | ||
4 | (2) | 44. | ALBERT Viktória | HUN | 48.559 | ||
5 | (4) | 211. | SEREDA Anastasia | RUS-PET | 48.669 | ||
RACE: 255 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 137. | ZYCH Magdalena | POL | 47.399 | ||
2 | (2) | 135. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 48.115 | ||
3 | (3) | 212. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 1:11.912 | ||
- | (1) | 213. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | - | impeding | |
3. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 276 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 135. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 1:40.337 | ||
2 | (4) | 132. | CZABAN Aleksandra | POL | 1:40.740 | ||
3 | (2) | 203. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 1:45.161 | ||
4 | (1) | 225. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1:47.064 | ||
5 | (5) | 61. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 1:48.579 | ||
RACE: 277 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 46. | SOMOGYI Barbara | HUN | 1:37.242 | ||
2 | (1) | 44. | ALBERT Viktória | HUN | 1:37.431 | ||
3 | (2) | 85. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 1:37.612 | ||
4 | (4) | 59. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 1:40.775 | ||
5 | (3) | 79. | LISEK Aleksandra | POL-AZSO | 1:57.282 | ||
RACE: 278 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 134. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | 1:49.565 | ||
2 | (1) | 33. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 1:49.706 | ||
3 | (5) | 137. | ZYCH Magdalena | POL | 1:49.808 | ||
4 | (2) | 144. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 1:53.411 | ||
5 | (4) | 86. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:53.683 | ||
RACE: 279 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 67. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:44.872 | ||
2 | (1) | 84. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 1:48.698 | ||
3 | (2) | 64. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 2:03.261 | advanced->to A | |
- | (3) | 136. | TYLMAN Kamila | POL | - | impeding->to B | |
RACE: 280 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 45. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1:38.967 | ||
2 | (5) | 133. | DOBOSZ Maria | POL | 1:39.097 | ||
3 | (3) | 60. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 1:39.320 | ||
4 | (4) | 34. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 1:43.076 | ||
5 | (2) | 12. | KAZLOVA Arina | BLR | 1:45.631 | ||
RACE: 281 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 202. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 1:38.567 | ||
2 | (3) | 11. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 1:38.670 | ||
3 | (1) | 219. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 1:38.897 | ||
4 | (2) | 220. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 1:49.799 | ||
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 316 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 60. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 1:38.305 | addTo.->to B | |
2 | (1) | 219. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 1:38.833 | ||
3 | (3) | 12. | KAZLOVA Arina | BLR | 1:43.638 | ||
4 | (4) | 144. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 1:57.039 | ||
RACE: 317 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 85. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 1:43.105 | addTo.->to B | |
2 | (2) | 203. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 1:43.801 | ||
3 | (3) | 61. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 1:48.112 | ||
4 | (4) | 220. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 1:48.698 | ||
RACE: 318 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 137. | ZYCH Magdalena | POL | 1:48.543 | ||
2 | (2) | 33. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 1:48.631 | ||
3 | (1) | 225. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1:49.862 | ||
4 | (4) | 86. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:54.184 | ||
RACE: 319 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 136. | TYLMAN Kamila | POL | 1:51.990 | ||
2 | (1) | 59. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 1:52.087 | ||
3 | (2) | 34. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 1:52.206 | ||
4 | (3) | 84. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 1:53.700 | ||
5 | (4) | 79. | LISEK Aleksandra | POL-AZSO | 2:03.723 | ||
RACE: 320 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 202. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 1:38.917 | ||
2 | (3) | 45. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1:39.008 | ||
3 | (1) | 44. | ALBERT Viktória | HUN | 1:44.209 | advanced->to A | |
4 | (6) | 64. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 1:49.646 | ||
- | (4) | 132. | CZABAN Aleksandra | POL | - | off track->to C | |
- | (5) | 134. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | - | impeding->to C | |
RACE: 321 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 46. | SOMOGYI Barbara | HUN | 1:40.700 | ||
2 | (4) | 135. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 1:40.798 | ||
3 | (3) | 133. | DOBOSZ Maria | POL | 1:40.892 | ||
4 | (5) | 67. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:41.052 | ||
5 | (2) | 11. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 1:41.709 | ||
JUNIOR B WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 337 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 144. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 1:49.530 | ||
2 | (2) | 79. | LISEK Aleksandra | POL-AZSO | 1:57.683 | ||
RACE: 338 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 34. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 1:42.459 | ||
2 | (2) | 225. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1:42.481 | ||
3 | (4) | 84. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 1:44.567 | ||
4 | (5) | 86. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:45.422 | ||
5 | (1) | 220. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 1:49.341 | ||
RACE: 339 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 33. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 1:48.055 | ||
2 | (5) | 59. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 1:48.181 | ||
3 | (2) | 203. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 1:48.228 | ||
4 | (1) | 12. | KAZLOVA Arina | BLR | 1:49.446 | ||
5 | (3) | 61. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 1:51.762 | ||
RACE: 340 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 136. | TYLMAN Kamila | POL | 1:39.207 | ||
2 | (4) | 132. | CZABAN Aleksandra | POL | 1:39.254 | ||
3 | (2) | 137. | ZYCH Magdalena | POL | 2:04.733 | ||
4 | (1) | 219. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 2:06.549 | ||
- | (5) | 134. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | - | no start | |
RACE: 341 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 11. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 1:40.661 | ||
2 | (1) | 67. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:40.859 | ||
3 | (5) | 85. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 1:40.914 | ||
4 | (4) | 60. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 1:41.170 | ||
5 | (3) | 64. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 1:43.603 | ||
RACE: 342 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 135. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 1:35.959 | ||
2 | (2) | 45. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1:36.099 | ||
3 | (3) | 46. | SOMOGYI Barbara | HUN | 1:36.493 | ||
4 | (1) | 202. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 1:37.115 | ||
5 | (6) | 44. | ALBERT Viktória | HUN | 1:37.141 | ||
6 | (5) | 133. | DOBOSZ Maria | POL | 1:37.914 |
ISU Junior Challenge Series 2, Bialystok,POL Live Stream [i], 22.11. - 24.11.2019
Overall Classification
JUNIOR B WOMEN | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 135. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 1. 2. 1. | 89 | 4 | |
2. | 137. | ZYCH Magdalena | POL | 23. 1. 14. | 34 | 38 | |
3. | 45. | SOMODI Maja Dora | HUN | 3. 35. 2. | 34 | 40 | |
4. | 46. | SOMOGYI Barbara | HUN | 4. 10. 3. | 21 | 17 | |
5. | 211. | SEREDA Anastasia | RUS-PET | 2. 9. 31. | 21 | 42 | |
6. | 212. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 6. 3. 29. | 16 | 38 | |
7. | 202. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 19. 6. 4. | 11 | 29 | |
8. | 213. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 5. 4. 29. | 10 | 38 | |
9. | 44. | ALBERT Viktória | HUN | 12. 8. 5. | 6 | 25 | |
10. | 67. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 20. 5. 8. | 6 | 33 | |
11. | 11. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 15. 7. 7. | 4 | 29 | |
12. | 133. | DOBOSZ Maria | POL | 9. 18. 6. | 3 | 33 | |
13. | 209. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 7. 14. 33. | 2 | 54 | |
14. | 136. | TYLMAN Kamila | POL | 8. 11. 12. | 1 | 31 | |
15. | 134. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | 11. 17. 16. | 44 | ||
16. | 132. | CZABAN Aleksandra | POL | 24. 12. 13. | 49 | ||
17. | 33. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 21. 15. 17. | 53 | ||
18. | 210. | POPKOVA Arina | RUS-PET | 10. 13. 33. | 56 | ||
19. | 225. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 14. 22. 23. | 59 | ||
20. | 59. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 16. 26. 18. | 60 | ||
21. | 85. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 25. 27. 9. | 61 | ||
22. | 219. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 26. 20. 15. | 61 | ||
23. | 64. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 28. 23. 11. | 62 | ||
24. | 34. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 22. 19. 22. | 63 | ||
25. | 208. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 13. 16. 35. | 64 | ||
26. | 60. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 35. 21. 10. | 66 | ||
27. | 84. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 17. 25. 24. | 66 | ||
28. | 220. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 18. 29. 26. | 73 | ||
29. | 203. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 27. 32. 19. | 78 | ||
30. | 61. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 30. 28. 21. | 79 | ||
31. | 12. | KAZLOVA Arina | BLR | 31. 31. 20. | 82 | ||
32. | 86. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 33. 24. 25. | 82 | ||
33. | 144. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 29. 30. 27. | 86 | ||
34. | 79. | LISEK Aleksandra | POL-AZSO | 34. 33. 28. | 95 | ||
35. | 115. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 32. 34. 31. | 97 |