ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 50 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 157. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 2:51.951 | ||
2 | (7) | 158. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 2:52.065 | ||
3 | (1) | 132. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | 2:52.190 | ||
4 | (6) | 90. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 2:52.199 | ||
5 | (3) | 113. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 2:54.704 | ||
6 | (2) | 57. | PALKOVICS Bianka | HUN-FTC | 2:57.579 | ||
7 | (4) | 126. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 2:58.486 | ||
RACE: 51 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 133. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 2:45.146 | ||
2 | (1) | 146. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 2:46.810 | ||
3 | (5) | 73. | SOMODI Maja Dora | HUN | 2:46.950 | ||
4 | (6) | 91. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 2:47.032 | ||
5 | (2) | 180. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 2:49.612 | ||
6 | (7) | 154. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 2:51.736 | ||
7 | (4) | 56. | CSÁSZI Henriett | HUN-FTC | 3:10.879 | ||
RACE: 52 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 131. | DOBOSZ Maria | POL | 2:44.279 | ||
2 | (1) | 124. | CZABAN Aleksandra | POL-JUV | 2:44.529 | ||
3 | (3) | 46. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 2:44.653 | ||
4 | (7) | 155. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 2:58.209 | ||
5 | (5) | 92. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 3:02.424 | ||
6 | (2) | 166. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 3:04.730 | advanced->to A | |
- | (4) | 72. | ALBERT Viktória | HUN | - | yellow card | |
RACE: 53 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 193. | FILIPOVA Lucia | SVK | 2:55.001 | ||
2 | (2) | 156. | SEREDA Anastasia | RUS-PET | 2:56.090 | ||
3 | (1) | 45. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 2:56.109 | ||
4 | (6) | 147. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 2:58.543 | ||
5 | (3) | 134. | TYLMAN Kamila | POL | 2:58.639 | ||
6 | (5) | 125. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 2:59.152 | ||
7 | (7) | 168. | ERJAVEC Urša | SLO | NO TIME | finished | |
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 66 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 113. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 2:46.617 | ||
2 | (1) | 90. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 2:46.799 | ||
3 | (5) | 134. | TYLMAN Kamila | POL | 2:49.109 | ||
4 | (6) | 125. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 2:50.261 | ||
5 | (3) | 57. | PALKOVICS Bianka | HUN-FTC | 2:51.834 | ||
6 | (4) | 155. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 3:01.610 | ||
- | (7) | 168. | ERJAVEC Urša | SLO | - | no start | |
RACE: 67 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 180. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 2:45.438 | addTo.->to B | |
2 | (1) | 91. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 2:45.556 | ||
3 | (5) | 147. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 2:45.813 | ||
4 | (3) | 154. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 2:47.436 | ||
5 | (4) | 126. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 2:48.807 | ||
6 | (7) | 56. | CSÁSZI Henriett | HUN-FTC | 2:55.603 | ||
7 | (6) | 92. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 2:57.233 | ||
RACE: 68 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 133. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 2:52.369 | ||
2 | (4) | 157. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 2:52.736 | ||
3 | (3) | 73. | SOMODI Maja Dora | HUN | 2:53.115 | ||
4 | (5) | 158. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 2:53.139 | ||
5 | (6) | 132. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | NO TIME | finished | |
- | (2) | 146. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | - | impeding->to C | |
RACE: 69 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 193. | FILIPOVA Lucia | SVK | 2:39.660 | ||
2 | (5) | 156. | SEREDA Anastasia | RUS-PET | 2:41.114 | ||
3 | (1) | 131. | DOBOSZ Maria | POL | 2:41.221 | ||
4 | (3) | 46. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 2:41.766 | ||
5 | (6) | 45. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 2:43.732 | ||
6 | (7) | 166. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 2:44.014 | ||
7 | (2) | 124. | CZABAN Aleksandra | POL-JUV | NO TIME | finished | |
JUNIOR B WOMEN FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 82 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 125. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 2:55.006 | ||
2 | (1) | 154. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 2:55.846 | ||
3 | (2) | 126. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 2:55.929 | ||
4 | (4) | 57. | PALKOVICS Bianka | HUN-FTC | 2:56.629 | ||
5 | (7) | 155. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 3:01.601 | ||
6 | (6) | 92. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 3:02.289 | ||
7 | (5) | 56. | CSÁSZI Henriett | HUN-FTC | 3:07.120 | ||
RACE: 83 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 113. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 2:40.948 | ||
2 | (4) | 90. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 2:41.207 | ||
3 | (6) | 146. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 2:41.297 | ||
4 | (1) | 91. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 2:41.299 | ||
5 | (2) | 147. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 2:50.384 | ||
6 | (5) | 134. | TYLMAN Kamila | POL | NO TIME | finished | |
RACE: 84 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 158. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 2:34.867 | ||
2 | (2) | 45. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 2:34.964 | ||
3 | (7) | 124. | CZABAN Aleksandra | POL-JUV | 2:35.059 | ||
4 | (1) | 46. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 2:37.754 | ||
5 | (3) | 166. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 2:38.446 | ||
6 | (6) | 180. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 2:47.416 | ||
7 | (5) | 132. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | NO TIME | finished | |
RACE: 85 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 73. | SOMODI Maja Dora | HUN | 3:03.026 | ||
2 | (2) | 156. | SEREDA Anastasia | RUS-PET | 3:03.558 | ||
3 | (3) | 131. | DOBOSZ Maria | POL | 3:03.643 | ||
4 | (4) | 133. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 3:16.737 | ||
5 | (1) | 193. | FILIPOVA Lucia | SVK | 3:21.429 | ||
- | (5) | 157. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | - | impeding | |
2. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN HEATS 500 m | |||||||
RACE: 101 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 45. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 48.212 | ||
2 | (3) | 157. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 48.236 | ||
3 | (1) | 147. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 49.681 | addTo.->to B | |
4 | (4) | 134. | TYLMAN Kamila | POL | 49.884 | ||
RACE: 102 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 193. | FILIPOVA Lucia | SVK | 46.668 | ||
2 | (4) | 158. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 47.246 | ||
3 | (3) | 91. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 47.496 | ||
4 | (2) | 125. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 47.888 | ||
RACE: 103 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 133. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 47.390 | ||
2 | (3) | 146. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 47.489 | ||
3 | (2) | 154. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 49.433 | ||
4 | (4) | 124. | CZABAN Aleksandra | POL-JUV | 49.516 | ||
RACE: 104 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 73. | SOMODI Maja Dora | HUN | 48.567 | ||
2 | (1) | 180. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 49.184 | ||
3 | (3) | 132. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | 49.207 | ||
4 | (4) | 155. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 52.485 | ||
5 | (2) | 92. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | NO TIME | finished | |
RACE: 105 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 90. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 49.832 | ||
2 | (3) | 131. | DOBOSZ Maria | POL | 49.887 | ||
3 | (1) | 46. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 49.939 | ||
4 | (2) | 126. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 50.528 | ||
5 | (4) | 56. | CSÁSZI Henriett | HUN-FTC | 53.731 | ||
RACE: 106 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 113. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 48.967 | ||
2 | (5) | 72. | ALBERT Viktória | HUN | 49.116 | ||
3 | (3) | 156. | SEREDA Anastasia | RUS-PET | 49.457 | ||
4 | (2) | 166. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 49.886 | ||
5 | (1) | 57. | PALKOVICS Bianka | HUN-FTC | 56.250 | ||
JUNIOR B WOMEN QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 122 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 91. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 48.283 | ||
2 | (2) | 73. | SOMODI Maja Dora | HUN | 48.331 | ||
3 | (3) | 113. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 48.408 | ||
4 | (4) | 131. | DOBOSZ Maria | POL | 48.482 | ||
RACE: 123 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 132. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | 48.152 | ||
2 | (1) | 45. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 48.232 | ||
3 | (4) | 90. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 49.714 | ||
4 | (2) | 180. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 49.841 | ||
RACE: 124 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 158. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 47.267 | ||
2 | (3) | 72. | ALBERT Viktória | HUN | 47.483 | ||
3 | (4) | 154. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 49.492 | ||
- | (2) | 133. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | - | impeding->to C | |
RACE: 125 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 193. | FILIPOVA Lucia | SVK | 46.692 | ||
2 | (3) | 157. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 46.819 | ||
3 | (2) | 146. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 47.721 | ||
4 | (4) | 156. | SEREDA Anastasia | RUS-PET | 48.529 | ||
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 194 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 124. | CZABAN Aleksandra | POL-JUV | 48.971 | ||
2 | (1) | 125. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 49.108 | ||
3 | (3) | 56. | CSÁSZI Henriett | HUN-FTC | 54.554 | ||
4 | (4) | 57. | PALKOVICS Bianka | HUN-FTC | NO TIME | finished | |
RACE: 195 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 46. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 49.257 | ||
2 | (1) | 134. | TYLMAN Kamila | POL | 49.413 | ||
3 | (3) | 155. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 51.142 | ||
4 | (4) | 92. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 51.374 | ||
RACE: 196 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 133. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 48.080 | ||
2 | (1) | 166. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 49.724 | ||
3 | (2) | 126. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 49.883 | ||
RACE: 197 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 146. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 47.982 | ||
2 | (2) | 156. | SEREDA Anastasia | RUS-PET | 48.060 | ||
3 | (3) | 90. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 49.467 | ||
4 | (4) | 180. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 49.584 | ||
RACE: 198 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 113. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 47.069 | ||
2 | (2) | 131. | DOBOSZ Maria | POL | 48.099 | ||
3 | (3) | 154. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 49.264 | ||
4 | (4) | 147. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 50.396 | ||
RACE: 199 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 157. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 46.566 | ||
2 | (2) | 158. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 46.713 | ||
3 | (3) | 91. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 47.467 | ||
4 | (4) | 73. | SOMODI Maja Dora | HUN | 47.651 | ||
RACE: 200 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 193. | FILIPOVA Lucia | SVK | 46.522 | ||
2 | (3) | 132. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | 46.651 | ||
3 | (2) | 72. | ALBERT Viktória | HUN | 46.887 | ||
4 | (4) | 45. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 47.815 | ||
JUNIOR B WOMEN FINAL 500 m | |||||||
RACE: 217 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 155. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 50.950 | ||
2 | (3) | 92. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 51.106 | ||
3 | (4) | 56. | CSÁSZI Henriett | HUN-FTC | 53.236 | ||
4 | (5) | 57. | PALKOVICS Bianka | HUN-FTC | 58.216 | ||
5 | (1) | 126. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:15.371 | ||
RACE: 218 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 133. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 47.369 | ||
2 | (5) | 134. | TYLMAN Kamila | POL | 48.424 | ||
3 | (3) | 125. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 48.580 | ||
4 | (2) | 124. | CZABAN Aleksandra | POL-JUV | 48.628 | ||
5 | (4) | 46. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 49.096 | ||
6 | (6) | 166. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 49.620 | ||
RACE: 219 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 180. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 49.368 | ||
2 | (2) | 90. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 49.528 | ||
3 | (4) | 147. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 49.574 | ||
4 | (1) | 154. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 50.610 | ||
RACE: 220 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 113. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 47.126 | ||
2 | (2) | 146. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 47.880 | ||
3 | (3) | 156. | SEREDA Anastasia | RUS-PET | 47.982 | ||
4 | (4) | 131. | DOBOSZ Maria | POL | 48.004 | ||
RACE: 221 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 72. | ALBERT Viktória | HUN | 47.387 | ||
2 | (2) | 91. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 47.454 | ||
3 | (4) | 45. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 48.248 | ||
- | (3) | 73. | SOMODI Maja Dora | HUN | - | impeding | |
RACE: 222 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 193. | FILIPOVA Lucia | SVK | 46.978 | ||
2 | (4) | 158. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 47.080 | ||
3 | (3) | 132. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | 47.244 | ||
4 | (2) | 157. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 1:14.986 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 245 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 193. | FILIPOVA Lucia | SVK | 1:37.943 | ||
2 | (5) | 113. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:39.336 | ||
3 | (4) | 126. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:42.265 | ||
4 | (1) | 180. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1:42.584 | ||
5 | (2) | 57. | PALKOVICS Bianka | HUN-FTC | 1:42.633 | ||
RACE: 246 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 158. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 1:45.626 | ||
2 | (4) | 45. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 1:45.779 | advanced->to A | |
3 | (5) | 124. | CZABAN Aleksandra | POL-JUV | 1:45.924 | ||
4 | (2) | 134. | TYLMAN Kamila | POL | 1:46.677 | ||
5 | (1) | 92. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 2:02.045 | ||
RACE: 247 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 157. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 1:41.404 | ||
2 | (1) | 132. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | 1:41.624 | ||
3 | (2) | 166. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 1:43.594 | ||
4 | (4) | 147. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 1:43.646 | ||
RACE: 248 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 72. | ALBERT Viktória | HUN | 1:43.336 | ||
2 | (3) | 46. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 1:43.653 | ||
3 | (2) | 131. | DOBOSZ Maria | POL | 1:43.726 | ||
4 | (4) | 154. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 1:46.818 | ||
RACE: 249 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 73. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1:47.660 | ||
2 | (1) | 91. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 1:47.738 | ||
3 | (3) | 146. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 1:47.824 | ||
4 | (2) | 155. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 1:55.134 | ||
5 | (4) | 56. | CSÁSZI Henriett | HUN-FTC | 1:59.424 | ||
RACE: 250 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 133. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 1:43.817 | ||
2 | (3) | 156. | SEREDA Anastasia | RUS-PET | 1:45.015 | ||
3 | (2) | 90. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 1:45.280 | ||
4 | (4) | 125. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 1:47.950 | ||
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 275 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 90. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 1:40.887 | ||
2 | (1) | 131. | DOBOSZ Maria | POL | 1:40.959 | ||
3 | (3) | 125. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 1:41.833 | ||
4 | (4) | 155. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 1:49.745 | ||
RACE: 276 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 124. | CZABAN Aleksandra | POL-JUV | 1:40.522 | ||
2 | (2) | 166. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 1:40.653 | ||
3 | (4) | 154. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 1:41.956 | ||
4 | (1) | 57. | PALKOVICS Bianka | HUN-FTC | 1:42.735 | ||
RACE: 277 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 146. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 1:51.703 | ||
2 | (2) | 134. | TYLMAN Kamila | POL | 1:51.840 | ||
3 | (1) | 126. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:54.080 | ||
4 | (4) | 56. | CSÁSZI Henriett | HUN-FTC | 1:59.353 | ||
RACE: 278 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 91. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 1:47.372 | ||
2 | (2) | 147. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 1:47.513 | ||
3 | (1) | 180. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1:47.634 | ||
4 | (4) | 92. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 1:52.774 | ||
RACE: 279 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 157. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 1:42.923 | ||
2 | (4) | 156. | SEREDA Anastasia | RUS-PET | 1:42.983 | ||
3 | (5) | 45. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 1:43.054 | ||
4 | (1) | 113. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:52.445 | advanced | |
5 | (6) | 73. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1:54.129 | advanced | |
6 | (3) | 72. | ALBERT Viktória | HUN | NO TIME | finished | |
RACE: 280 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 193. | FILIPOVA Lucia | SVK | 1:45.374 | ||
2 | (5) | 158. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 1:45.525 | ||
3 | (4) | 133. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 1:45.587 | ||
4 | (3) | 46. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 1:49.183 | ||
- | (2) | 132. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | - | no start | |
JUNIOR B WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 311 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 180. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1:54.991 | ||
2 | (3) | 155. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 1:55.968 | ||
3 | (4) | 92. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 1:56.436 | ||
4 | (5) | 126. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:56.486 | ||
5 | (1) | 57. | PALKOVICS Bianka | HUN-FTC | 1:56.554 | ||
6 | (6) | 56. | CSÁSZI Henriett | HUN-FTC | 1:58.876 | ||
RACE: 312 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 131. | DOBOSZ Maria | POL | 1:38.341 | ||
2 | (4) | 147. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 1:39.747 | ||
3 | (5) | 134. | TYLMAN Kamila | POL | 1:39.937 | ||
4 | (3) | 154. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 1:40.167 | ||
5 | (2) | 125. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 1:41.747 | ||
RACE: 313 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 124. | CZABAN Aleksandra | POL-JUV | 1:41.279 | ||
2 | (3) | 90. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 1:41.748 | ||
3 | (2) | 166. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 1:42.021 | ||
4 | (5) | 146. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | NO TIME | finished | |
- | (4) | 91. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | - | impeding | |
RACE: 314 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 133. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 1:37.090 | ||
2 | (3) | 72. | ALBERT Viktória | HUN | 1:38.640 | ||
3 | (2) | 46. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 1:40.573 | ||
RACE: 315 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 113. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:39.276 | ||
2 | (2) | 156. | SEREDA Anastasia | RUS-PET | 1:39.363 | ||
3 | (4) | 193. | FILIPOVA Lucia | SVK | 1:39.394 | ||
4 | (3) | 45. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 1:39.525 | ||
5 | (7) | 73. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1:39.767 | ||
6 | (5) | 158. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 1:40.279 | ||
7 | (1) | 157. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 1:49.430 |
ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019
Overall Classification
JUNIOR B WOMEN | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 193. | FILIPOVA Lucia | SVK | 5. 1. 3. | 52 | 9 | |
2. | 156. | SEREDA Anastasia | RUS-PET | 2. 11. 2. | 42 | 15 | |
3. | 73. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1. 8. 5. | 39 | 14 | |
4. | 113. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 14. 9. 1. | 34 | 24 | |
5. | 158. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 7. 2. 6. | 26 | 15 | |
6. | 131. | DOBOSZ Maria | POL | 3. 12. 16. | 13 | 31 | |
7. | 132. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | 13. 3. 27. | 13 | 43 | |
8. | 157. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 6. 4. 7. | 12 | 17 | |
9. | 45. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 8. 7. 4. | 11 | 19 | |
10. | 133. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 4. 17. 8. | 9 | 29 | |
11. | 72. | ALBERT Viktória | HUN | 28. 5. 9. | 5 | 42 | |
12. | 91. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 17. 6. 15. | 3 | 38 | |
13. | 124. | CZABAN Aleksandra | POL-JUV | 9. 20. 11. | 40 | ||
14. | 146. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 16. 10. 14. | 40 | ||
15. | 46. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 10. 21. 10. | 41 | ||
16. | 90. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 15. 14. 12. | 41 | ||
17. | 166. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 11. 22. 13. | 46 | ||
18. | 180. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 12. 13. 21. | 46 | ||
19. | 147. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 18. 15. 17. | 50 | ||
20. | 134. | TYLMAN Kamila | POL | 19. 18. 18. | 55 | ||
21. | 154. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 21. 16. 19. | 56 | ||
22. | 125. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 20. 19. 20. | 59 | ||
23. | 155. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 24. 23. 22. | 69 | ||
24. | 92. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 25. 24. 23. | 72 | ||
25. | 126. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 22. 27. 24. | 73 | ||
26. | 57. | PALKOVICS Bianka | HUN-FTC | 23. 26. 25. | 74 | ||
27. | 56. | CSÁSZI Henriett | HUN-FTC | 26. 25. 26. | 77 | ||
28. | 168. | ERJAVEC Urša | SLO | 27. 28. 28. | 83 |