ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN HEATS 500 m | |||||||
RACE: 101 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 45. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 48.212 | ||
2 | (3) | 157. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 48.236 | ||
3 | (1) | 147. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 49.681 | addTo.->to B | |
4 | (4) | 134. | TYLMAN Kamila | POL | 49.884 | ||
RACE: 102 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 193. | FILIPOVA Lucia | SVK | 46.668 | ||
2 | (4) | 158. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 47.246 | ||
3 | (3) | 91. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 47.496 | ||
4 | (2) | 125. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 47.888 | ||
RACE: 103 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 133. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 47.390 | ||
2 | (3) | 146. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 47.489 | ||
3 | (2) | 154. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 49.433 | ||
4 | (4) | 124. | CZABAN Aleksandra | POL-JUV | 49.516 | ||
RACE: 104 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 73. | SOMODI Maja Dora | HUN | 48.567 | ||
2 | (1) | 180. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 49.184 | ||
3 | (3) | 132. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | 49.207 | ||
4 | (4) | 155. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 52.485 | ||
5 | (2) | 92. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | NO TIME | finished | |
RACE: 105 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 90. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 49.832 | ||
2 | (3) | 131. | DOBOSZ Maria | POL | 49.887 | ||
3 | (1) | 46. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 49.939 | ||
4 | (2) | 126. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 50.528 | ||
5 | (4) | 56. | CSÁSZI Henriett | HUN-FTC | 53.731 | ||
RACE: 106 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 113. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 48.967 | ||
2 | (5) | 72. | ALBERT Viktória | HUN | 49.116 | ||
3 | (3) | 156. | SEREDA Anastasia | RUS-PET | 49.457 | ||
4 | (2) | 166. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 49.886 | ||
5 | (1) | 57. | PALKOVICS Bianka | HUN-FTC | 56.250 | ||
JUNIOR B WOMEN QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 122 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 91. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 48.283 | ||
2 | (2) | 73. | SOMODI Maja Dora | HUN | 48.331 | ||
3 | (3) | 113. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 48.408 | ||
4 | (4) | 131. | DOBOSZ Maria | POL | 48.482 | ||
RACE: 123 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 132. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | 48.152 | ||
2 | (1) | 45. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 48.232 | ||
3 | (4) | 90. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 49.714 | ||
4 | (2) | 180. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 49.841 | ||
RACE: 124 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 158. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 47.267 | ||
2 | (3) | 72. | ALBERT Viktória | HUN | 47.483 | ||
3 | (4) | 154. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 49.492 | ||
- | (2) | 133. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | - | impeding->to C | |
RACE: 125 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 193. | FILIPOVA Lucia | SVK | 46.692 | ||
2 | (3) | 157. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 46.819 | ||
3 | (2) | 146. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 47.721 | ||
4 | (4) | 156. | SEREDA Anastasia | RUS-PET | 48.529 | ||
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 194 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 124. | CZABAN Aleksandra | POL-JUV | 48.971 | ||
2 | (1) | 125. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 49.108 | ||
3 | (3) | 56. | CSÁSZI Henriett | HUN-FTC | 54.554 | ||
4 | (4) | 57. | PALKOVICS Bianka | HUN-FTC | NO TIME | finished | |
RACE: 195 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 46. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 49.257 | ||
2 | (1) | 134. | TYLMAN Kamila | POL | 49.413 | ||
3 | (3) | 155. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 51.142 | ||
4 | (4) | 92. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 51.374 | ||
RACE: 196 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 133. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 48.080 | ||
2 | (1) | 166. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 49.724 | ||
3 | (2) | 126. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 49.883 | ||
RACE: 197 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 146. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 47.982 | ||
2 | (2) | 156. | SEREDA Anastasia | RUS-PET | 48.060 | ||
3 | (3) | 90. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 49.467 | ||
4 | (4) | 180. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 49.584 | ||
RACE: 198 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 113. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 47.069 | ||
2 | (2) | 131. | DOBOSZ Maria | POL | 48.099 | ||
3 | (3) | 154. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 49.264 | ||
4 | (4) | 147. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 50.396 | ||
RACE: 199 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 157. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 46.566 | ||
2 | (2) | 158. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 46.713 | ||
3 | (3) | 91. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 47.467 | ||
4 | (4) | 73. | SOMODI Maja Dora | HUN | 47.651 | ||
RACE: 200 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 193. | FILIPOVA Lucia | SVK | 46.522 | ||
2 | (3) | 132. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | 46.651 | ||
3 | (2) | 72. | ALBERT Viktória | HUN | 46.887 | ||
4 | (4) | 45. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 47.815 | ||
JUNIOR B WOMEN FINAL 500 m | |||||||
RACE: 217 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 155. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 50.950 | ||
2 | (3) | 92. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 51.106 | ||
3 | (4) | 56. | CSÁSZI Henriett | HUN-FTC | 53.236 | ||
4 | (5) | 57. | PALKOVICS Bianka | HUN-FTC | 58.216 | ||
5 | (1) | 126. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:15.371 | ||
RACE: 218 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 133. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 47.369 | ||
2 | (5) | 134. | TYLMAN Kamila | POL | 48.424 | ||
3 | (3) | 125. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 48.580 | ||
4 | (2) | 124. | CZABAN Aleksandra | POL-JUV | 48.628 | ||
5 | (4) | 46. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 49.096 | ||
6 | (6) | 166. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 49.620 | ||
RACE: 219 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 180. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 49.368 | ||
2 | (2) | 90. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 49.528 | ||
3 | (4) | 147. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 49.574 | ||
4 | (1) | 154. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 50.610 | ||
RACE: 220 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 113. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 47.126 | ||
2 | (2) | 146. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 47.880 | ||
3 | (3) | 156. | SEREDA Anastasia | RUS-PET | 47.982 | ||
4 | (4) | 131. | DOBOSZ Maria | POL | 48.004 | ||
RACE: 221 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 72. | ALBERT Viktória | HUN | 47.387 | ||
2 | (2) | 91. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 47.454 | ||
3 | (4) | 45. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 48.248 | ||
- | (3) | 73. | SOMODI Maja Dora | HUN | - | impeding | |
RACE: 222 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 193. | FILIPOVA Lucia | SVK | 46.978 | ||
2 | (4) | 158. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 47.080 | ||
3 | (3) | 132. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | 47.244 | ||
4 | (2) | 157. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 1:14.986 |
ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019
Distance Classification
JUNIOR B WOMEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 193. | FILIPOVA Lucia | SVK | 34 | 1 | 0:46.522 | ||
2. | A | 2. | 158. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 21 | 2 | 0:46.713 | ||
3. | A | 3. | 132. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | 13 | 3 | 0:46.651 | ||
4. | A | 4. | 157. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 8 | 4 | 0:46.566 | ||
5. | B | 1. | 72. | ALBERT Viktória | HUN | 5 | 5 | 0:46.887 | ||
6. | B | 2. | 91. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 3 | 6 | 0:47.454 | ||
7. | B | 3. | 45. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 2 | 7 | 0:47.815 | ||
8. | B | - | 73. | SOMODI Maja Dora | HUN | 8 | 0:47.651 | |||
9. | C | 1. | 113. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 9 | 0:47.069 | |||
10. | C | 2. | 146. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 10 | 0:47.489 | |||
11. | C | 3. | 156. | SEREDA Anastasia | RUS-PET | 11 | 0:47.982 | |||
12. | C | 4. | 131. | DOBOSZ Maria | POL | 12 | 0:48.004 | |||
13. | D | 1. | 180. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 13 | 0:49.184 | |||
14. | D | 2. | 90. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 14 | 0:49.467 | |||
15. | D | 3. | 147. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 15 | 0:49.574 | |||
16. | D | 4. | 154. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 16 | 0:49.264 | |||
17. | E | 1. | 133. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 17 | 0:47.369 | |||
18. | E | 2. | 134. | TYLMAN Kamila | POL | 18 | 0:48.424 | |||
19. | E | 3. | 125. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 19 | 0:47.888 | |||
20. | E | 4. | 124. | CZABAN Aleksandra | POL-JUV | 20 | 0:48.628 | |||
21. | E | 5. | 46. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 21 | 0:49.096 | |||
22. | E | 6. | 166. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 22 | 0:49.620 | |||
23. | F | 1. | 155. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 23 | 0:50.950 | |||
24. | F | 2. | 92. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 24 | 0:51.106 | |||
25. | F | 3. | 56. | CSÁSZI Henriett | HUN-FTC | 25 | 0:53.236 | |||
26. | F | 4. | 57. | PALKOVICS Bianka | HUN-FTC | 26 | 0:56.250 | |||
27. | F | 5. | 126. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 27 | 0:49.883 |