Danubia Series 6, Pannonian Open, Budapest, HUN, 21.02. - 23.02.2014
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 48 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 138. | OBORINA Maria | RUS | 2:53.192 | ||
2 | (1) | 113. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 2:53.269 | ||
3 | (6) | 22. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 2:56.167 | ||
4 | (4) | 81. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 2:57.834 | ||
5 | (3) | 6. | LUKANOVA Marina | BUL | 3:00.864 | ||
6 | (5) | 42. | TOTH Timea | HUN-PKSE | 3:34.513 | ||
RACE: 49 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 139. | ZAKHAROVA Valerya | RUS | 2:49.924 | ||
2 | (3) | 30. | KIS Virág | HUN-JSE | 2:50.026 | ||
3 | (6) | 23. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 2:50.162 | ||
4 | (2) | 19. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 2:50.271 | ||
5 | (4) | 126. | SAZONOVA Anastasiia | RUS-PET | 2:51.312 | ||
6 | (5) | 96. | GAWLICA Oliwia | POL-AZSO | 2:55.852 | ||
RACE: 50 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 7. | MANOILOVA Katrin | BUL | 2:46.018 | ||
2 | (5) | 134. | KUZNETSOVA Elizaveta | RUS | 2:47.254 | ||
3 | (2) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 2:49.678 | ||
4 | (3) | 41. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN-PKSE | 2:50.511 | ||
5 | (4) | 105. | TYMOCZKO Magdalena | POL-MOSIR | 2:59.425 | ||
6 | (6) | 31. | SZALKAI Dóra | HUN-JSE | 3:00.541 | ||
RACE: 51 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 155. | PORUBSKA Alica | SVK | 2:45.195 | ||
2 | (4) | 24. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 2:45.280 | ||
3 | (6) | 47. | NAGY Bettina | HUN-SPSC | 2:45.883 | ||
4 | (5) | 125. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 2:46.004 | ||
5 | (3) | 164. | YERDELEN Betül | TUR | 2:47.910 | ||
6 | (1) | 8. | STOIMENOVA Albena | BUL | 3:13.118 | ||
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 57 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 7. | MANOILOVA Katrin | BUL | 2:44.463 | ||
2 | (4) | 139. | ZAKHAROVA Valerya | RUS | 2:45.252 | ||
3 | (2) | 134. | KUZNETSOVA Elizaveta | RUS | 2:45.393 | ||
4 | (5) | 30. | KIS Virág | HUN-JSE | 2:48.911 | ||
5 | (6) | 23. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 2:49.143 | ||
6 | (3) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 2:50.903 | ||
RACE: 58 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 155. | PORUBSKA Alica | SVK | 2:39.149 | ||
2 | (5) | 113. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 2:39.521 | ||
3 | (2) | 24. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 2:41.810 | ||
4 | (3) | 47. | NAGY Bettina | HUN-SPSC | 2:44.144 | ||
5 | (6) | 22. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 2:45.549 | ||
6 | (4) | 138. | OBORINA Maria | RUS | 3:13.498 | ||
JUNIOR B WOMEN FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 65 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 96. | GAWLICA Oliwia | POL-AZSO | 2:43.336 | ||
2 | (4) | 6. | LUKANOVA Marina | BUL | 2:43.401 | ||
3 | (6) | 42. | TOTH Timea | HUN-PKSE | 2:45.661 | ||
4 | (2) | 105. | TYMOCZKO Magdalena | POL-MOSIR | 2:49.327 | ||
5 | (3) | 31. | SZALKAI Dóra | HUN-JSE | 2:52.714 | ||
6 | (5) | 8. | STOIMENOVA Albena | BUL | 3:09.204 | ||
RACE: 66 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 19. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 2:45.852 | ||
2 | (4) | 41. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN-PKSE | 2:45.959 | ||
3 | (1) | 125. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 2:46.034 | ||
4 | (6) | 81. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 2:46.436 | ||
5 | (2) | 164. | YERDELEN Betül | TUR | 2:46.517 | ||
6 | (5) | 126. | SAZONOVA Anastasiia | RUS-PET | 2:56.784 | ||
RACE: 67 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 138. | OBORINA Maria | RUS | 2:38.403 | ||
2 | (4) | 23. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 2:39.528 | ||
3 | (3) | 30. | KIS Virág | HUN-JSE | 2:40.047 | ||
4 | (1) | 47. | NAGY Bettina | HUN-SPSC | 2:42.055 | ||
5 | (2) | 22. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 2:42.877 | ||
6 | (5) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 2:44.892 | ||
RACE: 68 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 7. | MANOILOVA Katrin | BUL | 2:53.987 | ||
2 | (3) | 24. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 2:55.273 | ||
3 | (1) | 155. | PORUBSKA Alica | SVK | 3:16.071 | ||
4 | (5) | 139. | ZAKHAROVA Valerya | RUS | 3:34.778 | ||
- | (2) | 113. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | - | impeding | |
- | (6) | 134. | KUZNETSOVA Elizaveta | RUS | - | impeding |
Danubia Series 6, Pannonian Open, Budapest, HUN, 21.02. - 23.02.2014
Distance Classification
JUNIOR B WOMEN 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 7. | MANOILOVA Katrin | BUL | 34 | 1 | 2:44.463 | ||
2. | A | 2. | 24. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 21 | 2 | 2:41.810 | ||
3. | A | 3. | 155. | PORUBSKA Alica | SVK | 13 | 3 | 2:39.149 | ||
4. | A | 4. | 139. | ZAKHAROVA Valerya | RUS | 8 | 4 | 2:45.252 | ||
5. | A | - | 113. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 5 | 2:39.521 | |||
6. | A | - | 134. | KUZNETSOVA Elizaveta | RUS | 6 | 2:45.393 | |||
7. | B | 1. | 138. | OBORINA Maria | RUS | 7 | 2:38.403 | |||
8. | B | 2. | 23. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 8 | 2:39.528 | |||
9. | B | 3. | 30. | KIS Virág | HUN-JSE | 9 | 2:40.047 | |||
10. | B | 4. | 47. | NAGY Bettina | HUN-SPSC | 10 | 2:42.055 | |||
11. | B | 5. | 22. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 11 | 2:42.877 | |||
12. | B | 6. | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 12 | 2:44.892 | |||
13. | C | 1. | 19. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 13 | 2:45.852 | |||
14. | C | 2. | 41. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN-PKSE | 14 | 2:45.959 | |||
15. | C | 3. | 125. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 15 | 2:46.004 | |||
16. | C | 4. | 81. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 16 | 2:46.436 | |||
17. | C | 5. | 164. | YERDELEN Betül | TUR | 17 | 2:46.517 | |||
18. | C | 6. | 126. | SAZONOVA Anastasiia | RUS-PET | 18 | 2:51.312 | |||
19. | D | 1. | 96. | GAWLICA Oliwia | POL-AZSO | 19 | 2:43.336 | |||
20. | D | 2. | 6. | LUKANOVA Marina | BUL | 20 | 2:43.401 | |||
21. | D | 3. | 42. | TOTH Timea | HUN-PKSE | 21 | 2:45.661 | |||
22. | D | 4. | 105. | TYMOCZKO Magdalena | POL-MOSIR | 22 | 2:49.327 | |||
23. | D | 5. | 31. | SZALKAI Dóra | HUN-JSE | 23 | 2:52.714 | |||
24. | D | 6. | 8. | STOIMENOVA Albena | BUL | 24 | 3:09.204 |