Danubia Series 6, Pannonian Open, Budapest, HUN, 21.02. - 23.02.2014
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 185 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 7. | MANOILOVA Katrin | BUL | 1:45.195 | ||
2 | (2) | 19. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 1:47.118 | ||
3 | (4) | 31. | SZALKAI Dóra | HUN-JSE | 1:47.389 | ||
4 | (3) | 125. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 1:48.386 | ||
RACE: 186 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 139. | ZAKHAROVA Valerya | RUS | 1:49.036 | ||
2 | (2) | 96. | GAWLICA Oliwia | POL-AZSO | 1:49.252 | ||
3 | (1) | 30. | KIS Virág | HUN-JSE | 1:49.374 | ||
4 | (4) | 8. | STOIMENOVA Albena | BUL | 2:04.087 | ||
RACE: 187 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 134. | KUZNETSOVA Elizaveta | RUS | 1:40.234 | ||
2 | (3) | 113. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 1:41.693 | ||
3 | (2) | 6. | LUKANOVA Marina | BUL | 1:45.362 | ||
4 | (1) | 81. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 1:59.422 | ||
RACE: 188 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 24. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 1:44.431 | ||
2 | (4) | 47. | NAGY Bettina | HUN-SPSC | 1:44.615 | ||
3 | (2) | 41. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN-PKSE | 1:45.186 | ||
4 | (1) | 105. | TYMOCZKO Magdalena | POL-MOSIR | 1:46.991 | ||
RACE: 189 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 138. | OBORINA Maria | RUS | 1:47.485 | ||
2 | (1) | 22. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 1:47.635 | ||
3 | (3) | 126. | SAZONOVA Anastasiia | RUS-PET | 1:48.678 | ||
4 | (4) | 164. | YERDELEN Betül | TUR | 1:49.332 | ||
RACE: 190 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 155. | PORUBSKA Alica | SVK | 1:42.989 | ||
2 | (4) | 42. | TOTH Timea | HUN-PKSE | 1:43.128 | ||
3 | (2) | 23. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 1:43.168 | ||
4 | (1) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 1:43.224 | ||
JUNIOR B WOMEN QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 199 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 113. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 1:44.053 | ||
2 | (2) | 24. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 1:44.167 | ||
3 | (4) | 96. | GAWLICA Oliwia | POL-AZSO | 1:45.004 | ||
4 | (3) | 41. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN-PKSE | 1:45.304 | ||
RACE: 200 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 155. | PORUBSKA Alica | SVK | 1:43.597 | ||
2 | (4) | 138. | OBORINA Maria | RUS | 1:43.631 | ||
3 | (3) | 23. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 1:44.529 | ||
4 | (2) | 42. | TOTH Timea | HUN-PKSE | 2:14.506 | ||
RACE: 201 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 139. | ZAKHAROVA Valerya | RUS | 2:01.353 | ||
2 | (3) | 22. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 2:01.507 | ||
3 | (2) | 19. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 2:01.646 | ||
4 | (1) | 6. | LUKANOVA Marina | BUL | 2:02.681 | ||
RACE: 202 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 7. | MANOILOVA Katrin | BUL | 1:47.708 | ||
2 | (1) | 134. | KUZNETSOVA Elizaveta | RUS | 1:48.974 | ||
3 | (2) | 47. | NAGY Bettina | HUN-SPSC | 1:50.835 | ||
4 | (4) | 31. | SZALKAI Dóra | HUN-JSE | 1:53.488 | ||
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 226 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 139. | ZAKHAROVA Valerya | RUS | 1:45.943 | ||
2 | (2) | 138. | OBORINA Maria | RUS | 1:46.809 | ||
3 | (1) | 155. | PORUBSKA Alica | SVK | 2:08.365 | advanced | |
- | (3) | 134. | KUZNETSOVA Elizaveta | RUS | - | impeding | |
RACE: 227 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 7. | MANOILOVA Katrin | BUL | 1:50.049 | ||
2 | (1) | 113. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 1:50.617 | ||
3 | (2) | 24. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 1:51.204 | ||
4 | (4) | 22. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 1:51.300 | ||
JUNIOR B WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 242 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 125. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 1:45.022 | ||
2 | (2) | 164. | YERDELEN Betül | TUR | 1:46.704 | ||
3 | (3) | 81. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 1:46.811 | ||
4 | (4) | 8. | STOIMENOVA Albena | BUL | 2:09.811 | ||
RACE: 243 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 1:44.764 | ||
2 | (4) | 30. | KIS Virág | HUN-JSE | 1:45.466 | ||
3 | (3) | 126. | SAZONOVA Anastasiia | RUS-PET | 1:46.188 | ||
4 | (2) | 105. | TYMOCZKO Magdalena | POL-MOSIR | 1:47.161 | ||
RACE: 244 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 42. | TOTH Timea | HUN-PKSE | 1:50.524 | ||
2 | (1) | 41. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN-PKSE | 1:50.654 | ||
3 | (3) | 6. | LUKANOVA Marina | BUL | 1:51.433 | ||
4 | (2) | 31. | SZALKAI Dóra | HUN-JSE | 1:53.354 | ||
RACE: 245 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 23. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 1:52.048 | ||
2 | (4) | 19. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 1:52.164 | ||
3 | (2) | 96. | GAWLICA Oliwia | POL-AZSO | 1:54.029 | ||
- | (3) | 47. | NAGY Bettina | HUN-SPSC | - | no start | |
RACE: 246 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 24. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 1:51.999 | ||
2 | (2) | 22. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 1:52.118 | ||
RACE: 247 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 7. | MANOILOVA Katrin | BUL | 1:40.352 | ||
2 | (5) | 155. | PORUBSKA Alica | SVK | 1:41.263 | ||
3 | (2) | 138. | OBORINA Maria | RUS | 1:41.331 | ||
4 | (4) | 113. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 1:41.655 | ||
5 | (1) | 139. | ZAKHAROVA Valerya | RUS | 1:44.293 |
Danubia Series 6, Pannonian Open, Budapest, HUN, 21.02. - 23.02.2014
Distance Classification
JUNIOR B WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 7. | MANOILOVA Katrin | BUL | 34 | 1 | 1:40.352 | ||
2. | A | 2. | 155. | PORUBSKA Alica | SVK | 21 | 2 | 1:41.263 | ||
3. | A | 3. | 138. | OBORINA Maria | RUS | 13 | 3 | 1:41.331 | ||
4. | A | 4. | 113. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 8 | 4 | 1:41.655 | ||
5. | A | 5. | 139. | ZAKHAROVA Valerya | RUS | 5 | 5 | 1:44.293 | ||
6. | B | 1. | 24. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 6 | 1:44.167 | |||
7. | B | 2. | 22. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 7 | 1:47.635 | |||
8. | C | 1. | 23. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 8 | 1:43.168 | |||
9. | C | 2. | 19. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 9 | 1:47.118 | |||
10. | C | 3. | 96. | GAWLICA Oliwia | POL-AZSO | 10 | 1:45.004 | |||
11. | C | - | 47. | NAGY Bettina | HUN-SPSC | 11 | 1:44.615 | |||
12. | D | 1. | 42. | TOTH Timea | HUN-PKSE | 12 | 1:43.128 | |||
13. | D | 2. | 41. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN-PKSE | 13 | 1:45.186 | |||
14. | D | 3. | 6. | LUKANOVA Marina | BUL | 14 | 1:45.362 | |||
15. | D | 4. | 31. | SZALKAI Dóra | HUN-JSE | 15 | 1:47.389 | |||
16. | E | 1. | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 16 | 1:43.224 | |||
17. | E | 2. | 30. | KIS Virág | HUN-JSE | 17 | 1:45.466 | |||
18. | E | 3. | 126. | SAZONOVA Anastasiia | RUS-PET | 18 | 1:46.188 | |||
19. | E | 4. | 105. | TYMOCZKO Magdalena | POL-MOSIR | 19 | 1:46.991 | |||
20. | F | 1. | 125. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 20 | 1:45.022 | |||
21. | F | 2. | 164. | YERDELEN Betül | TUR | 21 | 1:46.704 | |||
22. | F | 3. | 81. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 22 | 1:46.811 | |||
23. | F | 4. | 8. | STOIMENOVA Albena | BUL | 23 | 2:04.087 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
24. | A | - | 134. | KUZNETSOVA Elizaveta | RUS | 24 | 1:40.234 |