ISU Danubia Series 3/Slovak Open 2022, Spisska Nova Ves, SVK, 16.12. - 18.12.2022
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 37 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 32. | GAZSI Noémi | HUN-JSE | 1:46.546 | ||
2 | (6) | 11. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | 1:46.661 | ||
3 | (4) | 12. | PAŃCZYSZYN Amelia | POL-ORL | 1:46.938 | ||
4 | (5) | 16. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 1:47.107 | ||
5 | (2) | 19. | KÖVÉR Laura | HUN-DSI | 1:55.655 | ||
6 | (7) | 8. | DUDASOVA Michaela | SVK-STEZ | 2:09.530 | ||
7 | (1) | 26. | KMECOVA Zoja | SVK-SCKE | 2:24.459 | ||
RACE: 38 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 2. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN-FTC | 1:44.450 | ||
2 | (6) | 5. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-MTK | 1:44.675 | ||
3 | (5) | 4. | MOISIEIEVA Kateryna | UKR-KHV | 1:46.850 | ||
4 | (3) | 9. | RADELJA Ljiljana | CRO | 1:51.848 | ||
5 | (7) | 18. | GYURKÓ Lilla | HUN-DSI | 2:04.846 | ||
6 | (4) | 21. | STOFANOVA Sofia | SVK-SKMA | 2:05.796 | ||
7 | (2) | 29. | JÓNA Gitta | HUN-DVTK | 2:06.512 | ||
RACE: 39 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 10. | ZIĘCINA Natalia | POL-ORL | 1:46.876 | ||
2 | (3) | 31. | JARMOC Natalia | POL | 1:46.910 | ||
3 | (4) | 1. | RODIC Sofija | SRB | 1:46.995 | ||
4 | (5) | 99. | KISS-VIDA Dorka | HUN-FTC | 1:50.427 | ||
5 | (7) | 17. | TELITSYNA Sofia | UKR-KHV | 1:58.533 | ||
6 | (1) | 23. | MARCINOVA Sara | SVK-SKMA | 2:28.371 | ||
- | (2) | 24. | BEĽÁKOVÁ Lea | SVK-STEZ | - | yellow card | |
RACE: 40 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 6. | STOROZHUK Amina | UKR-KYIV | 1:51.402 | ||
2 | (2) | 14. | SELEZNOVA Sofija | LAT-SPARS | 1:52.243 | ||
3 | (1) | 27. | TARGOWSKA Martyna | POL-MOSIR | 1:59.644 | ||
4 | (5) | 20. | PALKOVICOVA Sara | SVK-STEZ | 2:00.440 | ||
5 | (7) | 22. | MARCINOVA Sofia | SVK-SKMA | 2:04.534 | ||
6 | (3) | 13. | JABŁOŃSKA Aleksandra | POL-ORL | 2:06.832 | ||
7 | (6) | 30. | DUNAY Gerda | HUN-MTK | 2:13.947 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 54 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 18. | GYURKÓ Lilla | HUN-DSI | 1:57.749 | ||
2 | (1) | 19. | KÖVÉR Laura | HUN-DSI | 1:58.984 | ||
3 | (2) | 20. | PALKOVICOVA Sara | SVK-STEZ | 2:16.164 | ||
4 | (4) | 21. | STOFANOVA Sofia | SVK-SKMA | 2:16.277 | ||
5 | (6) | 23. | MARCINOVA Sara | SVK-SKMA | 2:20.444 | ||
6 | (5) | 29. | JÓNA Gitta | HUN-DVTK | 2:25.166 | ||
RACE: 55 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 13. | JABŁOŃSKA Aleksandra | POL-ORL | 1:53.099 | ||
2 | (1) | 9. | RADELJA Ljiljana | CRO | 1:53.276 | ||
3 | (6) | 30. | DUNAY Gerda | HUN-MTK | 1:53.411 | ||
4 | (2) | 17. | TELITSYNA Sofia | UKR-KHV | 1:57.803 | ||
5 | (5) | 8. | DUDASOVA Michaela | SVK-STEZ | 2:09.163 | ||
6 | (3) | 22. | MARCINOVA Sofia | SVK-SKMA | 2:21.291 | ||
7 | (7) | 26. | KMECOVA Zoja | SVK-SCKE | 2:22.770 | ||
RACE: 56 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 32. | GAZSI Noémi | HUN-JSE | 1:44.212 | ||
2 | (2) | 11. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | 1:44.303 | ||
3 | (3) | 10. | ZIĘCINA Natalia | POL-ORL | 1:44.570 | ||
4 | (5) | 12. | PAŃCZYSZYN Amelia | POL-ORL | 1:44.728 | ||
5 | (4) | 31. | JARMOC Natalia | POL | 1:44.891 | ||
6 | (6) | 1. | RODIC Sofija | SRB | 1:45.352 | ||
7 | (7) | 99. | KISS-VIDA Dorka | HUN-FTC | 1:53.394 | ||
RACE: 57 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 2. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN-FTC | 1:46.802 | ||
2 | (5) | 6. | STOROZHUK Amina | UKR-KYIV | 1:46.908 | ||
3 | (2) | 5. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-MTK | 1:47.168 | ||
4 | (4) | 16. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 1:48.832 | ||
5 | (3) | 4. | MOISIEIEVA Kateryna | UKR-KHV | 1:49.797 | ||
6 | (6) | 14. | SELEZNOVA Sofija | LAT-SPARS | 1:52.038 | ||
7 | (7) | 27. | TARGOWSKA Martyna | POL-MOSIR | 2:03.992 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 71 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 8. | DUDASOVA Michaela | SVK-STEZ | 2:04.325 | ||
2 | (6) | 29. | JÓNA Gitta | HUN-DVTK | 2:06.782 | ||
3 | (2) | 21. | STOFANOVA Sofia | SVK-SKMA | 2:06.907 | ||
4 | (4) | 22. | MARCINOVA Sofia | SVK-SKMA | 2:20.635 | ||
5 | (5) | 26. | KMECOVA Zoja | SVK-SCKE | 2:24.637 | ||
- | (3) | 23. | MARCINOVA Sara | SVK-SKMA | - | false start | |
RACE: 72 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 13. | JABŁOŃSKA Aleksandra | POL-ORL | 1:50.714 | ||
2 | (2) | 9. | RADELJA Ljiljana | CRO | 1:52.143 | ||
3 | (3) | 30. | DUNAY Gerda | HUN-MTK | 1:53.372 | ||
4 | (5) | 17. | TELITSYNA Sofia | UKR-KHV | 1:53.675 | ||
5 | (6) | 19. | KÖVÉR Laura | HUN-DSI | 1:55.851 | ||
6 | (4) | 18. | GYURKÓ Lilla | HUN-DSI | 1:58.430 | ||
7 | (7) | 20. | PALKOVICOVA Sara | SVK-STEZ | 2:21.862 | ||
RACE: 73 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 16. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 1:49.149 | ||
2 | (4) | 4. | MOISIEIEVA Kateryna | UKR-KHV | 1:50.096 | ||
3 | (5) | 14. | SELEZNOVA Sofija | LAT-SPARS | 1:50.255 | ||
4 | (6) | 99. | KISS-VIDA Dorka | HUN-FTC | 1:53.605 | ||
5 | (7) | 27. | TARGOWSKA Martyna | POL-MOSIR | 1:58.365 | ||
- | (1) | 31. | JARMOC Natalia | POL | - | no finish | |
- | (2) | 1. | RODIC Sofija | SRB | - | impeding | |
RACE: 74 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 6. | STOROZHUK Amina | UKR-KYIV | 1:38.792 | ||
2 | (5) | 2. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN-FTC | 1:38.971 | ||
3 | (7) | 5. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-MTK | 1:40.424 | ||
4 | (1) | 32. | GAZSI Noémi | HUN-JSE | 1:41.341 | ||
5 | (2) | 11. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | 1:41.428 | ||
6 | (3) | 10. | ZIĘCINA Natalia | POL-ORL | 1:43.699 | ||
7 | (4) | 12. | PAŃCZYSZYN Amelia | POL-ORL | 1:45.186 |
ISU Danubia Series 3/Slovak Open 2022, Spisska Nova Ves, SVK, 16.12. - 18.12.2022
Distance Classification
JUNIOR D GIRLS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 6. | STOROZHUK Amina | UKR-KYIV | 34 | 1 | 1:38.792 | ||
2. | A | 2. | 2. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN-FTC | 21 | 2 | 1:38.971 | ||
3. | A | 3. | 5. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-MTK | 13 | 3 | 1:40.424 | ||
4. | A | 4. | 32. | GAZSI Noémi | HUN-JSE | 8 | 4 | 1:41.341 | ||
5. | A | 5. | 11. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | 5 | 5 | 1:41.428 | ||
6. | A | 6. | 10. | ZIĘCINA Natalia | POL-ORL | 3 | 6 | 1:43.699 | ||
7. | A | 7. | 12. | PAŃCZYSZYN Amelia | POL-ORL | 2 | 7 | 1:44.728 | ||
8. | B | 1. | 16. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 1 | 8 | 1:47.107 | ||
9. | B | 2. | 4. | MOISIEIEVA Kateryna | UKR-KHV | 9 | 1:46.850 | |||
10. | B | 3. | 14. | SELEZNOVA Sofija | LAT-SPARS | 10 | 1:50.255 | |||
11. | B | 4. | 99. | KISS-VIDA Dorka | HUN-FTC | 11 | 1:50.427 | |||
12. | B | 5. | 27. | TARGOWSKA Martyna | POL-MOSIR | 12 | 1:58.365 | |||
13. | B | DNF | 31. | JARMOC Natalia | POL | 13 | 1:44.891 | |||
14. | B | PEN | 1. | RODIC Sofija | SRB | 14 | 1:45.352 | |||
15. | C | 1. | 13. | JABŁOŃSKA Aleksandra | POL-ORL | 15 | 1:50.714 | |||
16. | C | 2. | 9. | RADELJA Ljiljana | CRO | 16 | 1:51.848 | |||
17. | C | 3. | 30. | DUNAY Gerda | HUN-MTK | 17 | 1:53.372 | |||
18. | C | 4. | 17. | TELITSYNA Sofia | UKR-KHV | 18 | 1:53.675 | |||
19. | C | 5. | 19. | KÖVÉR Laura | HUN-DSI | 19 | 1:55.655 | |||
20. | C | 6. | 18. | GYURKÓ Lilla | HUN-DSI | 20 | 1:57.749 | |||
21. | C | 7. | 20. | PALKOVICOVA Sara | SVK-STEZ | 21 | 2:00.440 | |||
22. | D | 1. | 8. | DUDASOVA Michaela | SVK-STEZ | 22 | 2:04.325 | |||
23. | D | 2. | 29. | JÓNA Gitta | HUN-DVTK | 23 | 2:06.512 | |||
24. | D | 3. | 21. | STOFANOVA Sofia | SVK-SKMA | 24 | 2:05.796 | |||
25. | D | 5. | 26. | KMECOVA Zoja | SVK-SCKE | 25 | 2:22.770 | |||
26. | D | PEN | 23. | MARCINOVA Sara | SVK-SKMA | 26 | 2:20.444 |