Danubia 3 - Sofia Open 2017 , Sofia, BUL, 24.11. - 26.11.2017
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 14 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 110. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 2:01.008 | ||
2 | (5) | 78. | GÁL Sarolta | ROU | 2:01.284 | ||
3 | (2) | 58. | JANCSÓ Zoé | HUN-TKKSE | 2:02.352 | ||
4 | (3) | 120. | ULVİ BEYZA NUR | TUR | 2:02.824 | ||
5 | (6) | 7. | PETROVA Michaela | BUL | NO TIME | advanced | |
- | (1) | 90. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | - | impeding | |
RACE: 15 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 92. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 1:54.417 | ||
2 | (4) | 67. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:54.528 | ||
3 | (1) | 36. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE | 1:55.456 | ||
4 | (2) | 129. | ARTEMENKO Daria | UKR-KYIV | 1:59.425 | ||
5 | (3) | 1. | PILTZ Sophie | AUT | 2:07.031 | ||
RACE: 16 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 46. | DOBRÁN Flóra | HUN | 1:49.404 | ||
2 | (4) | 111. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 1:51.401 | ||
3 | (1) | 91. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 1:52.823 | ||
4 | (5) | 108. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK-PRK | NO TIME | finished | |
- | (2) | 37. | MANYCHOVÁ Karin | CZE | - | impeding | |
RACE: 17 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 68. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:42.944 | ||
2 | (1) | 93. | TUROVEROVA Mariia | RUS-PET | 1:43.674 | ||
3 | (6) | 118. | HAN Aybuke | TUR | 1:47.550 | ||
4 | (2) | 39. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 1:48.546 | ||
5 | (5) | 54. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 1:51.262 | ||
6 | (3) | 8. | PETSEVA Niya | BUL | 2:03.287 | ||
RACE: 18 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 89. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | NO TIME | ||
2 | (2) | 55. | SOMODI Maja Dora | HUN-SZKE | NO TIME | ||
3 | (1) | 53. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | NO TIME | advanced | |
4 | (3) | 38. | POPLOVA Michaela | CZE | NO TIME | ||
5 | (5) | 119. | ŞİMŞEK Dilruba | TUR | NO TIME | ||
6 | (6) | 6. | PAVLOVA Bogoslava | BUL | NO TIME | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 32 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 39. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 1:53.445 | ||
2 | (2) | 129. | ARTEMENKO Daria | UKR-KYIV | 1:54.150 | ||
3 | (3) | 119. | ŞİMŞEK Dilruba | TUR | 1:55.083 | ||
4 | (4) | 1. | PILTZ Sophie | AUT | 2:06.336 | ||
RACE: 33 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 120. | ULVİ BEYZA NUR | TUR | 1:59.735 | ||
2 | (2) | 58. | JANCSÓ Zoé | HUN-TKKSE | 1:59.914 | ||
3 | (1) | 54. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 2:00.686 | ||
4 | (4) | 8. | PETSEVA Niya | BUL | 2:06.235 | ||
RACE: 34 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 108. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK-PRK | 1:50.453 | ||
2 | (1) | 36. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE | 1:50.555 | ||
3 | (2) | 38. | POPLOVA Michaela | CZE | 1:51.622 | ||
- | (3) | 6. | PAVLOVA Bogoslava | BUL | - | no start | |
RACE: 35 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 46. | DOBRÁN Flóra | HUN | 1:44.518 | ||
2 | (1) | 93. | TUROVEROVA Mariia | RUS-PET | 1:44.877 | ||
3 | (5) | 55. | SOMODI Maja Dora | HUN-SZKE | 1:44.956 | ||
4 | (7) | 92. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 1:45.056 | ||
5 | (2) | 118. | HAN Aybuke | TUR | 1:48.422 | ||
6 | (4) | 111. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 1:51.936 | ||
7 | (6) | 7. | PETROVA Michaela | BUL | 1:56.310 | ||
RACE: 36 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 68. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:43.652 | ||
2 | (6) | 89. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 1:46.583 | ||
3 | (4) | 67. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:49.027 | ||
4 | (7) | 78. | GÁL Sarolta | ROU | 1:49.368 | ||
5 | (3) | 53. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:50.142 | ||
6 | (2) | 91. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 1:51.105 | ||
7 | (5) | 110. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | NO TIME | finished | |
JUNIOR D GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 49 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 38. | POPLOVA Michaela | CZE | 1:55.186 | ||
2 | (3) | 54. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 1:55.387 | ||
3 | (2) | 119. | ŞİMŞEK Dilruba | TUR | 1:59.166 | ||
4 | (4) | 8. | PETSEVA Niya | BUL | 2:12.763 | ||
5 | (5) | 1. | PILTZ Sophie | AUT | 2:13.207 | ||
RACE: 50 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 108. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK-PRK | 1:48.806 | ||
2 | (2) | 36. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE | 1:49.096 | ||
3 | (3) | 39. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 1:49.440 | ||
4 | (5) | 120. | ULVİ BEYZA NUR | TUR | 1:49.919 | ||
5 | (6) | 58. | JANCSÓ Zoé | HUN-TKKSE | 1:52.807 | ||
6 | (4) | 129. | ARTEMENKO Daria | UKR-KYIV | 1:53.312 | ||
RACE: 51 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 92. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 1:51.423 | ||
2 | (8) | 110. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 1:53.319 | ||
3 | (5) | 91. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 1:54.986 | ||
4 | (4) | 53. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:55.584 | ||
5 | (6) | 111. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 1:55.760 | ||
6 | (7) | 7. | PETROVA Michaela | BUL | 1:56.044 | ||
7 | (3) | 78. | GÁL Sarolta | ROU | 1:58.733 | ||
8 | (2) | 118. | HAN Aybuke | TUR | NO TIME | finished | |
RACE: 52 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 68. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:43.037 | ||
2 | (3) | 93. | TUROVEROVA Mariia | RUS-PET | 1:43.627 | ||
3 | (2) | 46. | DOBRÁN Flóra | HUN | 1:43.730 | ||
4 | (4) | 55. | SOMODI Maja Dora | HUN-SZKE | 1:46.098 | ||
5 | (5) | 89. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 1:49.128 | ||
6 | (6) | 67. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:53.187 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 99 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 93. | TUROVEROVA Mariia | RUS-PET | 51.677 | ||
2 | (2) | 78. | GÁL Sarolta | ROU | 52.084 | ||
3 | (1) | 36. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE | 52.310 | ||
4 | (3) | 6. | PAVLOVA Bogoslava | BUL | 1:01.803 | ||
RACE: 100 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 91. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 52.590 | ||
2 | (2) | 67. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 52.730 | ||
3 | (4) | 129. | ARTEMENKO Daria | UKR-KYIV | 53.902 | ||
4 | (3) | 119. | ŞİMŞEK Dilruba | TUR | 54.597 | ||
RACE: 101 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 55. | SOMODI Maja Dora | HUN-SZKE | 50.702 | ||
2 | (3) | 111. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 54.912 | ||
3 | (2) | 1. | PILTZ Sophie | AUT | 58.399 | ||
4 | (1) | 120. | ULVİ BEYZA NUR | TUR | 1:08.520 | ||
RACE: 102 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 108. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK-PRK | 50.602 | ||
2 | (4) | 68. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 50.751 | ||
3 | (2) | 37. | MANYCHOVÁ Karin | CZE | 50.977 | ||
4 | (3) | 118. | HAN Aybuke | TUR | 51.701 | ||
RACE: 103 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 89. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 52.001 | ||
2 | (3) | 53. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 52.612 | ||
3 | (1) | 58. | JANCSÓ Zoé | HUN-TKKSE | 53.466 | ||
4 | (4) | 8. | PETSEVA Niya | BUL | 57.292 | ||
RACE: 104 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 92. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 50.096 | ||
2 | (1) | 110. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 50.173 | ||
3 | (4) | 38. | POPLOVA Michaela | CZE | 52.536 | ||
4 | (2) | 54. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 53.469 | ||
RACE: 105 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 46. | DOBRÁN Flóra | HUN | 49.626 | ||
2 | (3) | 90. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 50.526 | ||
3 | (4) | 7. | PETROVA Michaela | BUL | 52.638 | ||
4 | (2) | 39. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 52.809 | ||
JUNIOR D GIRLS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 123 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 38. | POPLOVA Michaela | CZE | 53.623 | ||
2 | (2) | 58. | JANCSÓ Zoé | HUN-TKKSE | 53.883 | ||
3 | (3) | 54. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 54.011 | ||
4 | (4) | 119. | ŞİMŞEK Dilruba | TUR | 56.382 | ||
RACE: 124 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 39. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 53.797 | ||
2 | (4) | 1. | PILTZ Sophie | AUT | 58.459 | ||
3 | (1) | 118. | HAN Aybuke | TUR | 1:03.640 | ||
4 | (3) | 8. | PETSEVA Niya | BUL | NO TIME | finished | |
RACE: 125 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 7. | PETROVA Michaela | BUL | 53.563 | ||
2 | (2) | 129. | ARTEMENKO Daria | UKR-KYIV | 53.740 | ||
3 | (3) | 6. | PAVLOVA Bogoslava | BUL | 1:01.236 | ||
4 | (4) | 120. | ULVİ BEYZA NUR | TUR | 1:11.303 | ||
RACE: 126 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 55. | SOMODI Maja Dora | HUN-SZKE | 49.846 | ||
2 | (2) | 89. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 51.175 | ||
3 | (4) | 111. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 53.637 | ||
4 | (3) | 78. | GÁL Sarolta | ROU | NO TIME | finished | |
RACE: 127 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 46. | DOBRÁN Flóra | HUN | 49.297 | ||
2 | (4) | 67. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 52.415 | ||
3 | (3) | 53. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 53.496 | ||
4 | (2) | 36. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE | 1:10.299 | ||
RACE: 128 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 92. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 50.461 | ||
2 | (2) | 90. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 50.925 | ||
3 | (4) | 93. | TUROVEROVA Mariia | RUS-PET | 51.031 | ||
4 | (3) | 108. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK-PRK | 52.389 | ||
RACE: 129 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 68. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 49.423 | ||
2 | (1) | 110. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 49.874 | ||
3 | (4) | 91. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 52.998 | ||
4 | (3) | 37. | MANYCHOVÁ Karin | CZE | 53.080 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 147 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 38. | POPLOVA Michaela | CZE | 53.990 | ||
2 | (2) | 39. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 54.203 | ||
3 | (3) | 54. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 54.388 | ||
4 | (4) | 1. | PILTZ Sophie | AUT | 58.850 | ||
RACE: 148 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 7. | PETROVA Michaela | BUL | 52.833 | ||
2 | (3) | 58. | JANCSÓ Zoé | HUN-TKKSE | 52.981 | ||
3 | (2) | 129. | ARTEMENKO Daria | UKR-KYIV | 53.175 | ||
4 | (4) | 6. | PAVLOVA Bogoslava | BUL | 1:00.193 | ||
RACE: 149 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 108. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK-PRK | 50.524 | ||
2 | (4) | 36. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE | 52.428 | ||
3 | (3) | 53. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 52.984 | ||
4 | (2) | 91. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 1:01.810 | ||
RACE: 150 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 93. | TUROVEROVA Mariia | RUS-PET | 49.930 | ||
2 | (4) | 78. | GÁL Sarolta | ROU | 51.608 | ||
3 | (2) | 37. | MANYCHOVÁ Karin | CZE | 51.729 | ||
4 | (3) | 111. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 52.517 | ||
RACE: 151 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 46. | DOBRÁN Flóra | HUN | 48.994 | ||
2 | (2) | 55. | SOMODI Maja Dora | HUN-SZKE | 49.140 | ||
3 | (3) | 110. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 52.261 | ||
4 | (4) | 92. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | NO TIME | finished | |
RACE: 152 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 68. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 49.568 | ||
2 | (2) | 90. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 49.879 | ||
3 | (3) | 89. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 51.980 | ||
4 | (4) | 67. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 53.032 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 163 HEAT: 1 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 120. | ULVİ BEYZA NUR | TUR | 58.347 | ||
2 | (4) | 8. | PETSEVA Niya | BUL | 58.747 | ||
3 | (2) | 118. | HAN Aybuke | TUR | 1:03.931 | ||
4 | (1) | 119. | ŞİMŞEK Dilruba | TUR | 1:12.894 | ||
RACE: 164 HEAT: 2 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 54. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 53.833 | ||
2 | (1) | 129. | ARTEMENKO Daria | UKR-KYIV | 53.912 | ||
3 | (3) | 1. | PILTZ Sophie | AUT | 58.358 | ||
4 | (4) | 6. | PAVLOVA Bogoslava | BUL | 59.513 | ||
RACE: 165 HEAT: 3 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 58. | JANCSÓ Zoé | HUN-TKKSE | 53.585 | ||
2 | (1) | 7. | PETROVA Michaela | BUL | 53.687 | ||
3 | (3) | 38. | POPLOVA Michaela | CZE | 53.833 | ||
4 | (4) | 39. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 53.992 | ||
RACE: 166 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 91. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 53.098 | ||
2 | (1) | 37. | MANYCHOVÁ Karin | CZE | 53.160 | ||
3 | (2) | 111. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 53.398 | ||
4 | (3) | 53. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 54.007 | ||
RACE: 167 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 93. | TUROVEROVA Mariia | RUS-PET | 49.761 | ||
2 | (2) | 108. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK-PRK | 50.826 | ||
3 | (3) | 78. | GÁL Sarolta | ROU | 51.391 | ||
4 | (4) | 36. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE | 52.971 | ||
RACE: 168 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 110. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 50.511 | ||
2 | (4) | 92. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 50.873 | ||
3 | (1) | 89. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 50.880 | ||
4 | (3) | 67. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 51.413 | ||
RACE: 169 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 46. | DOBRÁN Flóra | HUN | 49.150 | ||
2 | (2) | 55. | SOMODI Maja Dora | HUN-SZKE | 49.249 | ||
3 | (3) | 68. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 49.638 | ||
4 | (4) | 90. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 50.389 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 777 m | |||||||
RACE: 193 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 92. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 1:21.029 | ||
2 | (4) | 46. | DOBRÁN Flóra | HUN | 1:21.180 | ||
3 | (3) | 108. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK-PRK | 1:22.014 | ||
4 | (5) | 38. | POPLOVA Michaela | CZE | 1:25.967 | ||
5 | (1) | 120. | ULVİ BEYZA NUR | TUR | 1:27.859 | ||
RACE: 194 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 93. | TUROVEROVA Mariia | RUS-PET | 1:21.901 | ||
2 | (5) | 37. | MANYCHOVÁ Karin | CZE | 1:22.147 | ||
3 | (6) | 111. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 1:23.638 | ||
4 | (1) | 67. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:23.936 | ||
5 | (4) | 58. | JANCSÓ Zoé | HUN-TKKSE | 1:24.938 | ||
6 | (3) | 8. | PETSEVA Niya | BUL | NO TIME | finished | |
RACE: 195 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 90. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 1:22.054 | ||
2 | (3) | 36. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE | 1:22.763 | ||
3 | (5) | 54. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 1:26.359 | ||
4 | (4) | 119. | ŞİMŞEK Dilruba | TUR | 1:34.370 | ||
5 | (1) | 7. | PETROVA Michaela | BUL | 1:42.165 | advanced | |
- | (6) | 110. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | - | impeding | |
RACE: 196 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 91. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 1:23.116 | ||
2 | (2) | 68. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:23.167 | ||
3 | (3) | 78. | GÁL Sarolta | ROU | 1:23.708 | ||
4 | (5) | 118. | HAN Aybuke | TUR | 1:23.795 | ||
5 | (4) | 129. | ARTEMENKO Daria | UKR-KYIV | 1:28.085 | ||
RACE: 197 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 89. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 1:20.642 | ||
2 | (3) | 55. | SOMODI Maja Dora | HUN-SZKE | 1:20.728 | ||
3 | (5) | 53. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:20.811 | ||
4 | (2) | 1. | PILTZ Sophie | AUT | 1:36.007 | ||
5 | (4) | 6. | PAVLOVA Bogoslava | BUL | 1:40.340 | ||
6 | (6) | 39. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | NO TIME | finished | |
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 777 m | |||||||
RACE: 210 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 118. | HAN Aybuke | TUR | 1:22.378 | ||
2 | (1) | 111. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 1:23.350 | ||
3 | (4) | 129. | ARTEMENKO Daria | UKR-KYIV | 1:23.620 | ||
4 | (3) | 120. | ULVİ BEYZA NUR | TUR | 1:28.801 | ||
RACE: 211 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 78. | GÁL Sarolta | ROU | 1:24.047 | ||
2 | (5) | 39. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 1:25.428 | ||
3 | (2) | 58. | JANCSÓ Zoé | HUN-TKKSE | 1:25.791 | ||
4 | (4) | 8. | PETSEVA Niya | BUL | 1:29.187 | ||
5 | (3) | 1. | PILTZ Sophie | AUT | 1:35.673 | ||
RACE: 212 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 67. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:26.406 | ||
2 | (3) | 54. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 1:26.540 | ||
3 | (2) | 38. | POPLOVA Michaela | CZE | 1:26.600 | ||
4 | (4) | 119. | ŞİMŞEK Dilruba | TUR | 1:30.556 | ||
5 | (5) | 6. | PAVLOVA Bogoslava | BUL | 1:37.523 | ||
RACE: 213 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 92. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 1:19.765 | ||
2 | (2) | 55. | SOMODI Maja Dora | HUN-SZKE | 1:20.016 | ||
3 | (5) | 108. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK-PRK | 1:20.937 | ||
4 | (6) | 68. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:21.051 | ||
5 | (1) | 89. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 1:21.215 | ||
6 | (3) | 53. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:22.517 | ||
RACE: 214 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 90. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 1:18.625 | ||
2 | (1) | 46. | DOBRÁN Flóra | HUN | 1:18.739 | ||
3 | (2) | 93. | TUROVEROVA Mariia | RUS-PET | 1:18.767 | ||
4 | (4) | 37. | MANYCHOVÁ Karin | CZE | 1:20.769 | ||
5 | (5) | 36. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE | 1:23.274 | ||
6 | (7) | 7. | PETROVA Michaela | BUL | 1:23.589 | ||
7 | (6) | 91. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | NO TIME | finished | |
JUNIOR D GIRLS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 227 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 1. | PILTZ Sophie | AUT | 1:36.014 | ||
2 | (2) | 6. | PAVLOVA Bogoslava | BUL | 1:36.730 | ||
RACE: 228 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 38. | POPLOVA Michaela | CZE | 1:25.351 | ||
2 | (2) | 58. | JANCSÓ Zoé | HUN-TKKSE | 1:25.637 | ||
3 | (1) | 129. | ARTEMENKO Daria | UKR-KYIV | 1:27.547 | ||
4 | (4) | 120. | ULVİ BEYZA NUR | TUR | 1:28.277 | ||
5 | (6) | 119. | ŞİMŞEK Dilruba | TUR | 1:30.964 | ||
6 | (5) | 8. | PETSEVA Niya | BUL | 1:43.832 | ||
RACE: 229 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 78. | GÁL Sarolta | ROU | 1:21.411 | ||
2 | (2) | 111. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 1:22.636 | ||
3 | (1) | 118. | HAN Aybuke | TUR | 1:22.758 | ||
4 | (5) | 67. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:23.091 | ||
5 | (6) | 54. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 1:23.338 | ||
6 | (4) | 39. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 1:25.845 | ||
RACE: 230 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 68. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:19.203 | ||
2 | (3) | 89. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 1:20.450 | ||
3 | (4) | 53. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:20.581 | ||
4 | (5) | 36. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE | 1:21.750 | ||
5 | (1) | 37. | MANYCHOVÁ Karin | CZE | 1:22.652 | ||
6 | (6) | 7. | PETROVA Michaela | BUL | 1:23.723 | ||
- | (7) | 91. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | - | impeding | |
RACE: 231 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 93. | TUROVEROVA Mariia | RUS-PET | 1:16.611 | ||
2 | (4) | 92. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 1:16.700 | ||
3 | (5) | 55. | SOMODI Maja Dora | HUN-SZKE | 1:16.963 | ||
4 | (2) | 46. | DOBRÁN Flóra | HUN | 1:17.184 | ||
5 | (6) | 108. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK-PRK | 1:20.765 | ||
6 | (1) | 90. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 1:22.897 |
Danubia 3 - Sofia Open 2017 , Sofia, BUL, 24.11. - 26.11.2017
Overall Classification
JUNIOR D GIRLS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 46. | DOBRÁN Flóra | HUN | 3. 1. 4. | 55 | 8 | |
2. | 93. | TUROVEROVA Mariia | RUS-PET | 2. 9. 1. | 55 | 12 | |
3. | 68. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1. 3. 7. | 49 | 11 | |
4. | 55. | SOMODI Maja Dora | HUN-SZKE | 4. 2. 3. | 42 | 9 | |
5. | 92. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 7. 6. 2. | 26 | 15 | |
6. | 90. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 29. 4. 6. | 11 | 39 | |
7. | 89. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 5. 7. 8. | 8 | 20 | |
8. | 110. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 8. 5. 29. | 6 | 42 | |
9. | 108. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK-PRK | 15. 10. 5. | 5 | 30 | |
10. | 67. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 6. 8. 17. | 4 | 31 | |
11. | 53. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 10. 16. 9. | 35 | ||
12. | 91. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 9. 13. 13. | 35 | ||
13. | 36. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE | 16. 12. 10. | 38 | ||
14. | 78. | GÁL Sarolta | ROU | 13. 11. 14. | 38 | ||
15. | 111. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 11. 15. 15. | 41 | ||
16. | 7. | PETROVA Michaela | BUL | 12. 18. 12. | 42 | ||
17. | 37. | MANYCHOVÁ Karin | CZE | 29. 14. 11. | 54 | ||
18. | 39. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 17. 20. 19. | 56 | ||
19. | 118. | HAN Aybuke | TUR | 14. 27. 16. | 57 | ||
20. | 58. | JANCSÓ Zoé | HUN-TKKSE | 19. 17. 21. | 57 | ||
21. | 38. | POPLOVA Michaela | CZE | 21. 19. 20. | 60 | ||
22. | 54. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 22. 21. 18. | 61 | ||
23. | 129. | ARTEMENKO Daria | UKR-KYIV | 20. 22. 22. | 64 | ||
24. | 120. | ULVİ BEYZA NUR | TUR | 18. 25. 23. | 66 | ||
25. | 1. | PILTZ Sophie | AUT | 25. 23. 26. | 74 | ||
26. | 119. | ŞİMŞEK Dilruba | TUR | 23. 28. 24. | 75 | ||
27. | 8. | PETSEVA Niya | BUL | 24. 26. 25. | 75 | ||
28. | 6. | PAVLOVA Bogoslava | BUL | 26. 24. 27. | 77 |