Danubia Series 3–Slovenian Open, Celje, SLO LiveStream [i], 10.12. - 12.12.2021
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 15 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 3. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 1:47.774 | ||
2 | (2) | 29. | YU Kevin | HUN-FTC | 1:47.864 | ||
3 | (3) | 17. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 1:47.972 | ||
4 | (5) | 85. | HARKABUS Marek | SVK | 1:49.699 | ||
5 | (1) | 71. | ŠKOF Filip | SLO | 2:08.156 | ||
RACE: 16 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 4. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 1:43.143 | ||
2 | (1) | 18. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 1:43.262 | ||
3 | (3) | 42. | ÁRENDÁS Mihály | HUN-SZKE | 1:43.597 | ||
4 | (4) | 61. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 1:44.066 | ||
5 | (2) | 28. | ÁLDOTT Gergely | HUN-FTC | 2:06.889 | ||
JUNIOR D BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 28 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 61. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 1:46.465 | ||
2 | (2) | 85. | HARKABUS Marek | SVK | 1:46.622 | ||
3 | (3) | 28. | ÁLDOTT Gergely | HUN-FTC | 1:52.593 | ||
4 | (4) | 71. | ŠKOF Filip | SLO | 2:14.830 | ||
RACE: 29 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 42. | ÁRENDÁS Mihály | HUN-SZKE | 1:55.515 | ||
2 | (1) | 4. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 1:56.062 | ||
3 | (4) | 3. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 1:56.310 | ||
4 | (5) | 29. | YU Kevin | HUN-FTC | 1:56.853 | ||
5 | (6) | 17. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 2:01.311 | ||
- | (2) | 18. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | - | impeding | |
2. Distance | |||||||
JUNIOR D BOYS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 66 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 4. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 48.052 | ||
2 | (2) | 18. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 48.117 | ||
3 | (3) | 29. | YU Kevin | HUN-FTC | 48.795 | ||
4 | (1) | 61. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 49.558 | ||
5 | (4) | 71. | ŠKOF Filip | SLO | 59.914 | ||
RACE: 67 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 42. | ÁRENDÁS Mihály | HUN-SZKE | 49.647 | ||
2 | (2) | 17. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 50.112 | ||
3 | (3) | 85. | HARKABUS Marek | SVK | 50.165 | ||
4 | (1) | 3. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 58.864 | ||
5 | (5) | 28. | ÁLDOTT Gergely | HUN-FTC | 1:07.058 | ||
JUNIOR D BOYS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 87 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 61. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 49.573 | ||
2 | (1) | 29. | YU Kevin | HUN-FTC | 49.705 | ||
3 | (6) | 28. | ÁLDOTT Gergely | HUN-FTC | 54.599 | ||
4 | (3) | 85. | HARKABUS Marek | SVK | 1:00.519 | ||
5 | (5) | 71. | ŠKOF Filip | SLO | 1:01.151 | ||
6 | (4) | 3. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 1:14.073 | ||
RACE: 88 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 4. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 47.574 | ||
2 | (2) | 18. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 47.862 | ||
3 | (3) | 42. | ÁRENDÁS Mihály | HUN-SZKE | 48.764 | ||
4 | (4) | 17. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 50.816 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR D BOYS HEATS 777 m | |||||||
RACE: 117 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 4. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 1:18.308 | ||
2 | (4) | 29. | YU Kevin | HUN-FTC | 1:18.525 | ||
3 | (5) | 61. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 1:18.681 | ||
4 | (2) | 17. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 1:19.425 | ||
5 | (1) | 85. | HARKABUS Marek | SVK | 1:20.489 | ||
RACE: 118 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 18. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 1:17.423 | ||
2 | (2) | 42. | ÁRENDÁS Mihály | HUN-SZKE | 1:17.563 | ||
3 | (5) | 3. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 1:17.588 | ||
4 | (1) | 28. | ÁLDOTT Gergely | HUN-FTC | 1:26.819 | ||
5 | (4) | 71. | ŠKOF Filip | SLO | 1:38.929 | ||
JUNIOR D BOYS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 136 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 61. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 1:18.304 | ||
2 | (3) | 85. | HARKABUS Marek | SVK | 1:18.554 | ||
3 | (2) | 17. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 1:18.941 | ||
4 | (4) | 28. | ÁLDOTT Gergely | HUN-FTC | 1:25.916 | ||
5 | (5) | 71. | ŠKOF Filip | SLO | 1:39.628 | ||
RACE: 137 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 4. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 1:17.247 | ||
2 | (1) | 18. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 1:17.289 | ||
3 | (3) | 3. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 1:17.480 | ||
4 | (2) | 42. | ÁRENDÁS Mihály | HUN-SZKE | 1:18.268 | ||
5 | (5) | 29. | YU Kevin | HUN-FTC | 1:20.368 |
Danubia Series 3–Slovenian Open, Celje, SLO LiveStream [i], 10.12. - 12.12.2021
Overall Classification
JUNIOR D BOYS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 4. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 2. 1. 1. | 89 | 4 | |
2. | 42. | ÁRENDÁS Mihály | HUN-SZKE | 1. 3. 4. | 55 | 8 | |
3. | 18. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 6. 2. 2. | 44 | 10 | |
4. | 3. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 3. 10. 3. | 26 | 16 | |
5. | 29. | YU Kevin | HUN-FTC | 4. 6. 5. | 16 | 15 | |
6. | 17. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 5. 4. 8. | 14 | 17 | |
7. | 61. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 7. 5. 6. | 10 | 18 | |
8. | 85. | HARKABUS Marek | SVK | 8. 8. 7. | 4 | 23 | |
9. | 28. | ÁLDOTT Gergely | HUN-FTC | 9. 7. 9. | 2 | 25 | |
10. | 71. | ŠKOF Filip | SLO | 10. 9. 10. | 29 |