ISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 22 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 44. | MAJOR Dominik | HUN | 1:48.337 | ||
2 | (3) | 46. | PETŐ Bendegúz | HUN-JSE | 1:51.394 | ||
3 | (5) | 109. | DURISKA Matus | SVK-STEZ | 1:52.469 | ||
4 | (4) | 51. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | 1:59.281 | ||
5 | (2) | 62. | STERNMANIS Rudolfs | LAT-JLSS | 1:59.801 | ||
RACE: 23 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 101. | JASIC Luka | SRB | 1:44.576 | ||
2 | (2) | 71. | CECH Ernestas | LTU | 1:44.692 | ||
3 | (3) | 85. | KAZMIN Aleksandr | RUS-PET | 1:45.095 | ||
4 | (4) | 61. | RUDZITIS Emils Reinis | LAT-JLSS | 1:45.851 | ||
5 | (1) | 21. | LUETIĆ Fran | CRO | 1:49.828 | ||
RACE: 24 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 60. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 1:46.426 | ||
2 | (5) | 80. | ALESHNIKOV Pavel | RUS-KLIN | 1:47.736 | ||
3 | (4) | 13. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 1:49.934 | ||
4 | (3) | 86. | KRAMER Vasilii | RUS-PET | 1:50.126 | ||
5 | (1) | 88. | AMIRKHANOV Tagir | RUS-UFA | NO TIME | finished | |
JUNIOR D BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 35 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 88. | AMIRKHANOV Tagir | RUS-UFA | 1:45.195 | ||
2 | (1) | 21. | LUETIĆ Fran | CRO | 1:50.015 | ||
3 | (2) | 62. | STERNMANIS Rudolfs | LAT-JLSS | 1:54.705 | ||
RACE: 36 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 85. | KAZMIN Aleksandr | RUS-PET | 1:45.645 | ||
2 | (3) | 13. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 1:46.383 | ||
3 | (6) | 51. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | 1:46.797 | ||
4 | (2) | 61. | RUDZITIS Emils Reinis | LAT-JLSS | 1:48.298 | ||
5 | (5) | 109. | DURISKA Matus | SVK-STEZ | 1:50.255 | ||
- | (4) | 86. | KRAMER Vasilii | RUS-PET | - | impeding | |
RACE: 37 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 60. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 1:42.488 | ||
2 | (5) | 44. | MAJOR Dominik | HUN | 1:43.139 | ||
3 | (4) | 80. | ALESHNIKOV Pavel | RUS-KLIN | 1:43.249 | ||
4 | (1) | 101. | JASIC Luka | SRB | 1:44.211 | ||
5 | (2) | 71. | CECH Ernestas | LTU | 1:46.830 | ||
6 | (6) | 46. | PETŐ Bendegúz | HUN-JSE | 1:50.553 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR D BOYS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 83 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 80. | ALESHNIKOV Pavel | RUS-KLIN | 49.713 | ||
2 | (3) | 46. | PETŐ Bendegúz | HUN-JSE | 50.897 | ||
3 | (2) | 109. | DURISKA Matus | SVK-STEZ | 51.115 | ||
4 | (1) | 62. | STERNMANIS Rudolfs | LAT-JLSS | 54.092 | ||
RACE: 84 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 60. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 47.572 | ||
2 | (3) | 13. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 51.171 | ||
- | (2) | 51. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | - | impeding->to B | |
RACE: 85 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 85. | KAZMIN Aleksandr | RUS-PET | 47.816 | ||
2 | (3) | 44. | MAJOR Dominik | HUN | 47.940 | ||
3 | (1) | 61. | RUDZITIS Emils Reinis | LAT-JLSS | 49.485 | ||
4 | (2) | 21. | LUETIĆ Fran | CRO | 52.389 | ||
RACE: 86 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 86. | KRAMER Vasilii | RUS-PET | 50.856 | ||
2 | (4) | 71. | CECH Ernestas | LTU | 50.927 | ||
3 | (3) | 88. | AMIRKHANOV Tagir | RUS-UFA | 51.002 | ||
4 | (1) | 101. | JASIC Luka | SRB | NO TIME | finished | |
JUNIOR D BOYS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 101 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 88. | AMIRKHANOV Tagir | RUS-UFA | 49.639 | ||
2 | (4) | 101. | JASIC Luka | SRB | 49.708 | ||
3 | (3) | 51. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | 49.822 | ||
4 | (2) | 109. | DURISKA Matus | SVK-STEZ | 51.593 | ||
RACE: 102 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 61. | RUDZITIS Emils Reinis | LAT-JLSS | 50.350 | ||
2 | (2) | 21. | LUETIĆ Fran | CRO | 52.123 | ||
3 | (3) | 62. | STERNMANIS Rudolfs | LAT-JLSS | 54.497 | ||
RACE: 103 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 80. | ALESHNIKOV Pavel | RUS-KLIN | 48.255 | ||
2 | (4) | 71. | CECH Ernestas | LTU | 48.454 | ||
3 | (3) | 46. | PETŐ Bendegúz | HUN-JSE | 51.390 | ||
4 | (1) | 85. | KAZMIN Aleksandr | RUS-PET | 1:02.693 | ||
RACE: 104 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 44. | MAJOR Dominik | HUN | 47.243 | ||
2 | (1) | 60. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 47.328 | ||
3 | (3) | 86. | KRAMER Vasilii | RUS-PET | 50.560 | ||
4 | (4) | 13. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 51.571 | ||
JUNIOR D BOYS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 113 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 51. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | 49.276 | ||
2 | (2) | 109. | DURISKA Matus | SVK-STEZ | 50.647 | ||
3 | (3) | 62. | STERNMANIS Rudolfs | LAT-JLSS | 53.656 | ||
RACE: 114 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 88. | AMIRKHANOV Tagir | RUS-UFA | 48.420 | ||
2 | (2) | 101. | JASIC Luka | SRB | 48.515 | ||
3 | (3) | 61. | RUDZITIS Emils Reinis | LAT-JLSS | 49.187 | ||
4 | (4) | 21. | LUETIĆ Fran | CRO | 53.391 | ||
RACE: 115 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 85. | KAZMIN Aleksandr | RUS-PET | 47.739 | ||
2 | (1) | 86. | KRAMER Vasilii | RUS-PET | 50.259 | ||
3 | (3) | 13. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 50.442 | ||
4 | (2) | 46. | PETŐ Bendegúz | HUN-JSE | 1:05.359 | ||
RACE: 116 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 60. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 46.730 | ||
2 | (1) | 44. | MAJOR Dominik | HUN | 46.990 | ||
3 | (3) | 80. | ALESHNIKOV Pavel | RUS-KLIN | 47.055 | ||
4 | (4) | 71. | CECH Ernestas | LTU | 47.973 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR D BOYS HEATS 777 m | |||||||
RACE: 136 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 71. | CECH Ernestas | LTU | 1:19.958 | ||
2 | (2) | 86. | KRAMER Vasilii | RUS-PET | 1:20.152 | ||
3 | (5) | 80. | ALESHNIKOV Pavel | RUS-KLIN | 1:20.255 | ||
4 | (4) | 61. | RUDZITIS Emils Reinis | LAT-JLSS | 1:20.565 | ||
5 | (3) | 21. | LUETIĆ Fran | CRO | 1:24.212 | ||
RACE: 137 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 44. | MAJOR Dominik | HUN | 1:17.291 | ||
2 | (5) | 101. | JASIC Luka | SRB | 1:17.323 | ||
3 | (1) | 88. | AMIRKHANOV Tagir | RUS-UFA | 1:17.365 | ||
4 | (2) | 13. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 1:20.239 | ||
5 | (3) | 62. | STERNMANIS Rudolfs | LAT-JLSS | 1:29.151 | ||
RACE: 138 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 60. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 1:19.208 | ||
2 | (2) | 85. | KAZMIN Aleksandr | RUS-PET | 1:19.451 | ||
3 | (4) | 46. | PETŐ Bendegúz | HUN-JSE | 1:21.678 | ||
4 | (3) | 109. | DURISKA Matus | SVK-STEZ | 1:21.790 | ||
5 | (1) | 51. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | NO TIME | finished | |
JUNIOR D BOYS SEMI-FINAL 777 m | |||||||
RACE: 156 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 51. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | 1:20.426 | ||
2 | (1) | 61. | RUDZITIS Emils Reinis | LAT-JLSS | 1:20.794 | ||
3 | (3) | 21. | LUETIĆ Fran | CRO | 1:24.895 | ||
4 | (4) | 62. | STERNMANIS Rudolfs | LAT-JLSS | 1:28.358 | ||
5 | (2) | 109. | DURISKA Matus | SVK-STEZ | 1:37.295 | ||
RACE: 157 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 60. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 1:17.476 | ||
2 | (3) | 71. | CECH Ernestas | LTU | 1:17.614 | ||
3 | (5) | 13. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 1:20.197 | ||
4 | (1) | 88. | AMIRKHANOV Tagir | RUS-UFA | 1:25.177 | ||
5 | (4) | 86. | KRAMER Vasilii | RUS-PET | 1:25.504 | ||
RACE: 158 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 44. | MAJOR Dominik | HUN | 1:16.358 | ||
2 | (4) | 80. | ALESHNIKOV Pavel | RUS-KLIN | 1:16.424 | ||
3 | (3) | 85. | KAZMIN Aleksandr | RUS-PET | 1:16.556 | ||
4 | (5) | 46. | PETŐ Bendegúz | HUN-JSE | 1:22.272 | ||
5 | (2) | 101. | JASIC Luka | SRB | NO TIME | finished | |
JUNIOR D BOYS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 178 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 51. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | 1:16.442 | ||
2 | (2) | 61. | RUDZITIS Emils Reinis | LAT-JLSS | 1:18.811 | ||
3 | (5) | 109. | DURISKA Matus | SVK-STEZ | 1:19.592 | ||
4 | (3) | 21. | LUETIĆ Fran | CRO | 1:24.448 | ||
5 | (4) | 62. | STERNMANIS Rudolfs | LAT-JLSS | 1:28.569 | ||
RACE: 179 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 88. | AMIRKHANOV Tagir | RUS-UFA | 1:19.417 | ||
2 | (5) | 101. | JASIC Luka | SRB | 1:19.692 | ||
3 | (2) | 46. | PETŐ Bendegúz | HUN-JSE | 1:19.747 | ||
4 | (4) | 86. | KRAMER Vasilii | RUS-PET | 1:20.245 | ||
5 | (1) | 13. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 1:20.757 | ||
RACE: 180 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 60. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 1:13.710 | ||
2 | (1) | 44. | MAJOR Dominik | HUN | 1:14.387 | ||
3 | (3) | 85. | KAZMIN Aleksandr | RUS-PET | 1:14.486 | ||
4 | (5) | 71. | CECH Ernestas | LTU | 1:15.077 | ||
5 | (2) | 80. | ALESHNIKOV Pavel | RUS-KLIN | 1:43.517 |
ISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
Overall Classification
JUNIOR D BOYS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 60. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 1. 1. 1. | 102 | 3 | |
2. | 44. | MAJOR Dominik | HUN | 2. 2. 2. | 63 | 6 | |
3. | 80. | ALESHNIKOV Pavel | RUS-KLIN | 3. 3. 5. | 31 | 11 | |
4. | 71. | CECH Ernestas | LTU | 5. 4. 4. | 21 | 13 | |
5. | 85. | KAZMIN Aleksandr | RUS-PET | 7. 5. 3. | 20 | 15 | |
6. | 101. | JASIC Luka | SRB | 4. 10. 7. | 10 | 21 | |
7. | 46. | PETŐ Bendegúz | HUN-JSE | 6. 8. 8. | 5 | 22 | |
8. | 13. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 8. 7. 10. | 3 | 25 | |
9. | 86. | KRAMER Vasilii | RUS-PET | 12. 6. 9. | 3 | 27 | |
10. | 88. | AMIRKHANOV Tagir | RUS-UFA | 13. 9. 6. | 3 | 28 | |
11. | 51. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | 9. 13. 11. | 33 | ||
12. | 61. | RUDZITIS Emils Reinis | LAT-JLSS | 10. 11. 12. | 33 | ||
13. | 109. | DURISKA Matus | SVK-STEZ | 11. 14. 13. | 38 | ||
14. | 21. | LUETIĆ Fran | CRO | 14. 12. 14. | 40 | ||
15. | 62. | STERNMANIS Rudolfs | LAT-JLSS | 15. 15. 15. | 45 |