ISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR D BOYS HEATS 777 m | |||||||
RACE: 136 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 71. | CECH Ernestas | LTU | 1:19.958 | ||
2 | (2) | 86. | KRAMER Vasilii | RUS-PET | 1:20.152 | ||
3 | (5) | 80. | ALESHNIKOV Pavel | RUS-KLIN | 1:20.255 | ||
4 | (4) | 61. | RUDZITIS Emils Reinis | LAT-JLSS | 1:20.565 | ||
5 | (3) | 21. | LUETIĆ Fran | CRO | 1:24.212 | ||
RACE: 137 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 44. | MAJOR Dominik | HUN | 1:17.291 | ||
2 | (5) | 101. | JASIC Luka | SRB | 1:17.323 | ||
3 | (1) | 88. | AMIRKHANOV Tagir | RUS-UFA | 1:17.365 | ||
4 | (2) | 13. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 1:20.239 | ||
5 | (3) | 62. | STERNMANIS Rudolfs | LAT-JLSS | 1:29.151 | ||
RACE: 138 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 60. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 1:19.208 | ||
2 | (2) | 85. | KAZMIN Aleksandr | RUS-PET | 1:19.451 | ||
3 | (4) | 46. | PETŐ Bendegúz | HUN-JSE | 1:21.678 | ||
4 | (3) | 109. | DURISKA Matus | SVK-STEZ | 1:21.790 | ||
5 | (1) | 51. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | NO TIME | finished | |
JUNIOR D BOYS SEMI-FINAL 777 m | |||||||
RACE: 156 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 51. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | 1:20.426 | ||
2 | (1) | 61. | RUDZITIS Emils Reinis | LAT-JLSS | 1:20.794 | ||
3 | (3) | 21. | LUETIĆ Fran | CRO | 1:24.895 | ||
4 | (4) | 62. | STERNMANIS Rudolfs | LAT-JLSS | 1:28.358 | ||
5 | (2) | 109. | DURISKA Matus | SVK-STEZ | 1:37.295 | ||
RACE: 157 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 60. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 1:17.476 | ||
2 | (3) | 71. | CECH Ernestas | LTU | 1:17.614 | ||
3 | (5) | 13. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 1:20.197 | ||
4 | (1) | 88. | AMIRKHANOV Tagir | RUS-UFA | 1:25.177 | ||
5 | (4) | 86. | KRAMER Vasilii | RUS-PET | 1:25.504 | ||
RACE: 158 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 44. | MAJOR Dominik | HUN | 1:16.358 | ||
2 | (4) | 80. | ALESHNIKOV Pavel | RUS-KLIN | 1:16.424 | ||
3 | (3) | 85. | KAZMIN Aleksandr | RUS-PET | 1:16.556 | ||
4 | (5) | 46. | PETŐ Bendegúz | HUN-JSE | 1:22.272 | ||
5 | (2) | 101. | JASIC Luka | SRB | NO TIME | finished | |
JUNIOR D BOYS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 178 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 51. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | 1:16.442 | ||
2 | (2) | 61. | RUDZITIS Emils Reinis | LAT-JLSS | 1:18.811 | ||
3 | (5) | 109. | DURISKA Matus | SVK-STEZ | 1:19.592 | ||
4 | (3) | 21. | LUETIĆ Fran | CRO | 1:24.448 | ||
5 | (4) | 62. | STERNMANIS Rudolfs | LAT-JLSS | 1:28.569 | ||
RACE: 179 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 88. | AMIRKHANOV Tagir | RUS-UFA | 1:19.417 | ||
2 | (5) | 101. | JASIC Luka | SRB | 1:19.692 | ||
3 | (2) | 46. | PETŐ Bendegúz | HUN-JSE | 1:19.747 | ||
4 | (4) | 86. | KRAMER Vasilii | RUS-PET | 1:20.245 | ||
5 | (1) | 13. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 1:20.757 | ||
RACE: 180 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 60. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 1:13.710 | ||
2 | (1) | 44. | MAJOR Dominik | HUN | 1:14.387 | ||
3 | (3) | 85. | KAZMIN Aleksandr | RUS-PET | 1:14.486 | ||
4 | (5) | 71. | CECH Ernestas | LTU | 1:15.077 | ||
5 | (2) | 80. | ALESHNIKOV Pavel | RUS-KLIN | 1:43.517 |
ISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
Distance Classification
JUNIOR D BOYS 777 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 60. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 34 | 1 | 1:13.710 | ||
2. | A | 2. | 44. | MAJOR Dominik | HUN | 21 | 2 | 1:14.387 | ||
3. | A | 3. | 85. | KAZMIN Aleksandr | RUS-PET | 13 | 3 | 1:14.486 | ||
4. | A | 4. | 71. | CECH Ernestas | LTU | 8 | 4 | 1:15.077 | ||
5. | A | 5. | 80. | ALESHNIKOV Pavel | RUS-KLIN | 5 | 5 | 1:16.424 | ||
6. | B | 1. | 88. | AMIRKHANOV Tagir | RUS-UFA | 3 | 6 | 1:17.365 | ||
7. | B | 2. | 101. | JASIC Luka | SRB | 2 | 7 | 1:17.323 | ||
8. | B | 3. | 46. | PETŐ Bendegúz | HUN-JSE | 1 | 8 | 1:19.747 | ||
9. | B | 4. | 86. | KRAMER Vasilii | RUS-PET | 9 | 1:20.152 | |||
10. | B | 5. | 13. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 10 | 1:20.197 | |||
11. | C | 1. | 51. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | 11 | 1:16.442 | |||
12. | C | 2. | 61. | RUDZITIS Emils Reinis | LAT-JLSS | 12 | 1:18.811 | |||
13. | C | 3. | 109. | DURISKA Matus | SVK-STEZ | 13 | 1:19.592 | |||
14. | C | 4. | 21. | LUETIĆ Fran | CRO | 14 | 1:24.212 | |||
15. | C | 5. | 62. | STERNMANIS Rudolfs | LAT-JLSS | 15 | 1:28.358 |