ISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 19 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 74. | MAZUR Hanna | POL-ORL | 1:43.123 | ||
2 | (2) | 89. | ŠPAN Dina | SLO | 1:43.339 | ||
3 | (3) | 70. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:43.553 | ||
4 | (5) | 16. | SMOGAR Patricia | CRO | 1:49.266 | ||
5 | (1) | 55. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 1:51.345 | ||
RACE: 20 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 40. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 1:46.475 | ||
2 | (4) | 105. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 1:46.876 | ||
3 | (3) | 30. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:48.434 | ||
4 | (2) | 12. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 1:51.602 | ||
5 | (5) | 54. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:53.294 | ||
RACE: 21 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 83. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 1:43.722 | ||
2 | (1) | 87. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 1:43.867 | ||
3 | (5) | 41. | SZIGETI Dóra | HUN | 1:44.454 | ||
4 | (6) | 106. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:48.159 | ||
5 | (4) | 81. | KISELEVA ARINA | RUS-KOL | 2:01.162 | advanced->to B | |
- | (3) | 79. | PUSTOVALOVA Julia | RUS-KLIN | - | impeding->to C | |
JUNIOR D GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 32 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 79. | PUSTOVALOVA Julia | RUS-KLIN | 1:43.300 | ||
2 | (2) | 54. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:50.482 | ||
3 | (1) | 55. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 1:54.506 | ||
RACE: 33 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 41. | SZIGETI Dóra | HUN | 1:43.748 | ||
2 | (4) | 30. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:44.000 | ||
3 | (6) | 12. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 1:45.691 | ||
4 | (3) | 106. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:46.967 | ||
5 | (5) | 16. | SMOGAR Patricia | CRO | 2:13.417 | ||
6 | (7) | 81. | KISELEVA ARINA | RUS-KOL | 2:26.591 | ||
- | (1) | 70. | LEVICKYTE Valentina | LTU | - | no finish | |
RACE: 34 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 74. | MAZUR Hanna | POL-ORL | 1:38.592 | ||
2 | (6) | 105. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 1:38.615 | ||
3 | (5) | 40. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 1:38.669 | ||
4 | (4) | 87. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 1:38.747 | ||
5 | (3) | 83. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 1:41.016 | ||
- | (2) | 89. | ŠPAN Dina | SLO | - | no finish | |
2. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 79 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 87. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 48.723 | ||
2 | (2) | 83. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 48.739 | ||
3 | (4) | 81. | KISELEVA ARINA | RUS-KOL | 48.786 | ||
4 | (3) | 70. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 49.041 | ||
RACE: 80 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 74. | MAZUR Hanna | POL-ORL | 50.012 | ||
2 | (2) | 30. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 52.000 | ||
3 | (1) | 55. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 52.478 | ||
4 | (4) | 12. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 52.598 | ||
RACE: 81 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 40. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 48.276 | ||
2 | (3) | 79. | PUSTOVALOVA Julia | RUS-KLIN | 48.382 | ||
3 | (1) | 89. | ŠPAN Dina | SLO | 48.809 | ||
4 | (4) | 106. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 50.560 | ||
RACE: 82 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 41. | SZIGETI Dóra | HUN | 50.218 | ||
2 | (3) | 105. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 50.583 | ||
3 | (4) | 54. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 51.738 | ||
4 | (2) | 16. | SMOGAR Patricia | CRO | 1:16.076 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 97 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 89. | ŠPAN Dina | SLO | 49.617 | ||
2 | (2) | 106. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 49.884 | ||
3 | (3) | 54. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 50.614 | ||
4 | (4) | 12. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 50.973 | ||
RACE: 98 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 81. | KISELEVA ARINA | RUS-KOL | 50.595 | ||
2 | (3) | 55. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 52.427 | ||
3 | (4) | 16. | SMOGAR Patricia | CRO | NO TIME | finished adv.->to C | |
- | (2) | 70. | LEVICKYTE Valentina | LTU | - | impeding->to D | |
RACE: 99 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 74. | MAZUR Hanna | POL-ORL | 48.662 | ||
2 | (2) | 83. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 48.756 | ||
3 | (1) | 87. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 48.830 | ||
4 | (4) | 105. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 1:01.845 | ||
RACE: 100 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 40. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 48.050 | ||
2 | (2) | 79. | PUSTOVALOVA Julia | RUS-KLIN | 48.223 | ||
3 | (3) | 41. | SZIGETI Dóra | HUN | 50.151 | ||
4 | (4) | 30. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 50.479 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 109 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 54. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 52.192 | ||
2 | (2) | 12. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 52.223 | ||
- | (3) | 70. | LEVICKYTE Valentina | LTU | - | no start | |
RACE: 110 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 89. | ŠPAN Dina | SLO | 49.710 | ||
2 | (2) | 106. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 49.902 | ||
3 | (5) | 16. | SMOGAR Patricia | CRO | 51.158 | ||
4 | (4) | 55. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 52.600 | ||
- | (3) | 81. | KISELEVA ARINA | RUS-KOL | - | false start | |
RACE: 111 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 87. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 48.950 | ||
2 | (4) | 105. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 49.580 | ||
3 | (2) | 41. | SZIGETI Dóra | HUN | 49.682 | ||
4 | (3) | 30. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 51.098 | ||
RACE: 112 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 74. | MAZUR Hanna | POL-ORL | 49.677 | ||
2 | (1) | 40. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 49.942 | ||
3 | (2) | 79. | PUSTOVALOVA Julia | RUS-KLIN | 59.076 | ||
4 | (4) | 83. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 1:21.235 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 777 m | |||||||
RACE: 133 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 40. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 1:18.524 | ||
2 | (2) | 83. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 1:18.636 | ||
3 | (5) | 89. | ŠPAN Dina | SLO | 1:19.128 | ||
4 | (4) | 106. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:20.038 | ||
5 | (3) | 55. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 1:23.563 | ||
RACE: 134 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 74. | MAZUR Hanna | POL-ORL | 1:17.225 | ||
2 | (5) | 79. | PUSTOVALOVA Julia | RUS-KLIN | 1:17.297 | ||
3 | (3) | 81. | KISELEVA ARINA | RUS-KOL | 1:17.317 | ||
4 | (1) | 41. | SZIGETI Dóra | HUN | 1:17.628 | ||
5 | (2) | 12. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 1:23.337 | ||
RACE: 135 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 87. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 1:18.564 | ||
2 | (5) | 105. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 1:18.615 | ||
3 | (1) | 70. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:19.142 | ||
4 | (2) | 30. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:19.307 | ||
5 | (4) | 16. | SMOGAR Patricia | CRO | 1:22.621 | ||
6 | (6) | 54. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:25.537 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 777 m | |||||||
RACE: 153 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 106. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:21.504 | ||
2 | (1) | 30. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:21.975 | ||
3 | (5) | 55. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 1:22.757 | ||
4 | (3) | 16. | SMOGAR Patricia | CRO | 1:23.225 | ||
5 | (6) | 54. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:24.116 | ||
6 | (4) | 12. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 1:39.374 | ||
RACE: 154 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 40. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 1:17.621 | ||
2 | (1) | 81. | KISELEVA ARINA | RUS-KOL | 1:17.718 | ||
3 | (4) | 87. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 1:17.851 | ||
4 | (2) | 41. | SZIGETI Dóra | HUN | 1:19.312 | ||
5 | (5) | 83. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 1:19.607 | ||
RACE: 155 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 74. | MAZUR Hanna | POL-ORL | 1:16.654 | ||
2 | (2) | 79. | PUSTOVALOVA Julia | RUS-KLIN | 1:16.713 | ||
3 | (3) | 105. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 1:16.848 | ||
4 | (4) | 89. | ŠPAN Dina | SLO | 1:17.449 | ||
5 | (5) | 70. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:17.673 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 175 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 106. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:22.959 | ||
2 | (4) | 16. | SMOGAR Patricia | CRO | 1:25.060 | ||
3 | (3) | 55. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 1:25.109 | ||
4 | (6) | 12. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 1:25.252 | ||
5 | (5) | 54. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:27.378 | ||
- | (2) | 30. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | - | impeding | |
RACE: 176 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 87. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 1:17.281 | ||
2 | (5) | 83. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 1:17.297 | ||
3 | (4) | 41. | SZIGETI Dóra | HUN | 1:17.461 | ||
4 | (2) | 70. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:17.910 | ||
5 | (1) | 89. | ŠPAN Dina | SLO | 2:09.655 | ||
RACE: 177 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 74. | MAZUR Hanna | POL-ORL | 1:16.666 | ||
2 | (2) | 79. | PUSTOVALOVA Julia | RUS-KLIN | 1:16.741 | ||
3 | (5) | 81. | KISELEVA ARINA | RUS-KOL | 1:16.781 | ||
4 | (4) | 40. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 1:16.921 | ||
5 | (3) | 105. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 1:17.108 |
ISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
Overall Classification
JUNIOR D GIRLS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 74. | MAZUR Hanna | POL-ORL | 1. 1. 1. | 102 | 3 | |
2. | 40. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 3. 2. 4. | 42 | 9 | |
3. | 79. | PUSTOVALOVA Julia | RUS-KLIN | 14. 3. 2. | 34 | 19 | |
4. | 105. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 2. 6. 5. | 29 | 13 | |
5. | 87. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 4. 5. 6. | 16 | 15 | |
6. | 83. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 5. 4. 7. | 15 | 16 | |
7. | 81. | KISELEVA ARINA | RUS-KOL | 12. 13. 3. | 13 | 28 | |
8. | 41. | SZIGETI Dóra | HUN | 7. 7. 8. | 5 | 22 | |
9. | 89. | ŠPAN Dina | SLO | 6. 9. 10. | 2 | 25 | |
10. | 30. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 8. 8. 16. | 2 | 32 | |
11. | 106. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 10. 10. 11. | 31 | ||
12. | 16. | SMOGAR Patricia | CRO | 11. 11. 12. | 34 | ||
13. | 70. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 13. 16. 9. | 38 | ||
14. | 12. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 9. 15. 14. | 38 | ||
15. | 55. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 16. 12. 13. | 41 | ||
16. | 54. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 15. 14. 15. | 44 |