ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 11 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 47. | POPLOVA Michaela | CZE | 2:51.669 | ||
2 | (5) | 83. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN-JSE | 2:51.938 | ||
3 | (1) | 98. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 2:52.219 | ||
4 | (6) | 29. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 2:53.237 | ||
5 | (7) | 116. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 2:55.791 | ||
6 | (3) | 51. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 2:56.656 | ||
7 | (4) | 117. | MILAKNYTE Indre | LTU | 2:58.706 | ||
RACE: 12 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 114. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 2:36.112 | ||
2 | (5) | 82. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 2:36.390 | ||
3 | (3) | 181. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 2:42.300 | ||
4 | (2) | 99. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 2:53.104 | ||
5 | (7) | 58. | FÜSPÖK Janka | HUN-FTC | 3:02.952 | ||
6 | (6) | 204. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 3:20.908 | advanced->to B | |
- | (1) | 118. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | - | impeding | |
JUNIOR C GIRLS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 23 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 29. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 2:51.133 | ||
2 | (6) | 204. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 2:51.339 | ||
3 | (2) | 116. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 2:55.648 | ||
4 | (3) | 51. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 2:56.001 | ||
5 | (5) | 58. | FÜSPÖK Janka | HUN-FTC | 3:05.271 | ||
6 | (4) | 117. | MILAKNYTE Indre | LTU | NO TIME | finished | |
RACE: 24 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 114. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 2:34.562 | ||
2 | (2) | 82. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 2:34.646 | ||
3 | (4) | 47. | POPLOVA Michaela | CZE | 2:34.741 | ||
4 | (3) | 181. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 2:37.838 | ||
5 | (6) | 98. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 2:44.165 | ||
6 | (5) | 83. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN-JSE | 2:46.908 | ||
7 | (7) | 99. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 2:53.692 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 43 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 47. | POPLOVA Michaela | CZE | 49.680 | ||
2 | (1) | 204. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 49.928 | ||
3 | (4) | 116. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 52.168 | ||
4 | (3) | 181. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 53.409 | ||
RACE: 44 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 114. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 49.171 | ||
2 | (3) | 83. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN-JSE | 51.078 | ||
3 | (5) | 99. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 51.472 | ||
4 | (2) | 117. | MILAKNYTE Indre | LTU | 52.240 | ||
5 | (1) | 58. | FÜSPÖK Janka | HUN-FTC | 54.185 | ||
RACE: 45 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 98. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 49.471 | ||
2 | (2) | 118. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 49.893 | ||
3 | (1) | 29. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 50.410 | ||
4 | (5) | 82. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 50.639 | ||
5 | (4) | 51. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 52.356 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 147 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 98. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 49.129 | ||
2 | (2) | 47. | POPLOVA Michaela | CZE | 49.210 | ||
3 | (4) | 83. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN-JSE | 50.775 | ||
4 | (3) | 29. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 50.801 | ||
RACE: 148 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 114. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 48.676 | ||
2 | (3) | 204. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 48.844 | ||
3 | (2) | 118. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 50.038 | ||
4 | (4) | 99. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 50.677 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 159 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 82. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 48.904 | ||
2 | (5) | 181. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 50.550 | ||
3 | (2) | 116. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 51.894 | ||
4 | (4) | 51. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 53.368 | ||
5 | (3) | 117. | MILAKNYTE Indre | LTU | 53.520 | ||
6 | (6) | 58. | FÜSPÖK Janka | HUN-FTC | 53.588 | ||
RACE: 160 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 118. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 50.294 | ||
2 | (3) | 83. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN-JSE | 50.371 | ||
3 | (4) | 29. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 50.666 | ||
4 | (2) | 99. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 50.835 | ||
RACE: 161 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 114. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 48.309 | ||
2 | (2) | 204. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 48.527 | ||
3 | (4) | 47. | POPLOVA Michaela | CZE | 48.635 | ||
4 | (3) | 98. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 49.172 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 174 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 114. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:41.373 | ||
2 | (3) | 181. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 1:41.476 | ||
3 | (4) | 83. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN-JSE | 1:44.714 | ||
4 | (2) | 116. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:47.963 | ||
5 | (5) | 58. | FÜSPÖK Janka | HUN-FTC | 1:54.155 | ||
RACE: 175 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 47. | POPLOVA Michaela | CZE | 1:50.694 | ||
2 | (1) | 98. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 1:50.998 | ||
3 | (2) | 118. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:51.842 | ||
4 | (4) | 51. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 1:53.305 | ||
RACE: 176 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 29. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 1:51.998 | ||
2 | (5) | 204. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 1:52.144 | ||
3 | (2) | 82. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 1:52.183 | ||
4 | (3) | 99. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 1:56.160 | ||
5 | (1) | 117. | MILAKNYTE Indre | LTU | 1:58.283 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 187 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 83. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN-JSE | 1:45.703 | ||
2 | (2) | 47. | POPLOVA Michaela | CZE | 1:45.708 | ||
3 | (4) | 204. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 1:46.122 | ||
4 | (3) | 29. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 1:46.253 | ||
RACE: 188 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 114. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:41.218 | ||
2 | (2) | 181. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 1:41.814 | ||
3 | (3) | 98. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 1:42.811 | ||
4 | (4) | 118. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:42.938 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 302 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 82. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 1:48.570 | ||
2 | (1) | 116. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:52.334 | ||
3 | (5) | 99. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 1:52.735 | ||
4 | (3) | 51. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 1:52.939 | ||
5 | (4) | 58. | FÜSPÖK Janka | HUN-FTC | 1:55.337 | ||
6 | (6) | 117. | MILAKNYTE Indre | LTU | 1:58.160 | ||
RACE: 303 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 118. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:44.451 | ||
2 | (4) | 29. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 1:45.159 | ||
3 | (3) | 204. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | NO TIME | finished | |
- | (1) | 98. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | - | impeding | |
RACE: 304 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 114. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:39.513 | ||
2 | (2) | 181. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 1:39.695 | ||
3 | (3) | 83. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN-JSE | 1:39.996 | ||
4 | (4) | 47. | POPLOVA Michaela | CZE | 1:40.250 |
ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019
Overall Classification
JUNIOR C GIRLS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 114. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1. 1. 1. | 102 | 3 | |
2. | 47. | POPLOVA Michaela | CZE | 3. 3. 4. | 34 | 10 | |
3. | 181. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 4. 10. 2. | 29 | 16 | |
4. | 204. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 9. 2. 7. | 23 | 18 | |
5. | 82. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 2. 9. 9. | 21 | 20 | |
6. | 83. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN-JSE | 6. 6. 3. | 19 | 15 | |
7. | 98. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 5. 4. 8. | 13 | 17 | |
8. | 118. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 14. 5. 5. | 10 | 24 | |
9. | 29. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 8. 7. 6. | 6 | 21 | |
10. | 99. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 7. 8. 11. | 3 | 26 | |
11. | 116. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 10. 11. 10. | 31 | ||
12. | 51. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 11. 12. 12. | 35 | ||
13. | 58. | FÜSPÖK Janka | HUN-FTC | 12. 14. 13. | 39 | ||
14. | 117. | MILAKNYTE Indre | LTU | 13. 13. 14. | 40 |