Danubia 6 - Zagreb Open 2017 , Zagreb, CRO, 09.02. - 11.02.2018
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 17 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 40. | TIAN Rixin | HUN | 2:51.218 | ||
2 | (2) | 63. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 2:51.903 | ||
3 | (4) | 102. | HYMPANOVA Emma | SVK | 2:53.273 | ||
4 | (5) | 71. | KOVZALOVA Ekaterina | RUS-PET | 2:54.105 | ||
5 | (1) | 67. | BELOSLUDTSEVA Sofia | RUS-PET | 2:56.393 | ||
RACE: 18 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 39. | SOMOGYI Barbara | HUN | 2:47.255 | ||
2 | (5) | 32. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 2:47.338 | ||
3 | (4) | 59. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 2:47.479 | ||
4 | (3) | 73. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-PET | 2:55.506 | ||
5 | (2) | 72. | PETROVA Alla | RUS-PET | 3:10.849 | ||
RACE: 19 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 64. | ZYCH Magdalena | POL | 2:43.338 | ||
2 | (3) | 31. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 2:46.347 | ||
3 | (1) | 68. | EVLOEVA Alina | RUS-PET | 3:14.777 | ||
4 | (2) | 90. | ERJAVEC Urša | SLO | 3:14.871 | ||
- | (5) | 15. | PRANTL Gabriella | CRO | - | no start | |
- | (6) | 48. | ALBERT Viktória | HUN-MTK | - | impeding | |
RACE: 20 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 101. | FILIPOVA Lucia | SVK | 2:51.902 | ||
2 | (1) | 38. | DOBRÁN Fanni | HUN | 2:52.081 | ||
3 | (5) | 69. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 2:52.192 | ||
4 | (3) | 70. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 2:58.058 | ||
5 | (4) | 106. | UZUNER Nazlican Deniz | TUR | 3:01.741 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 29 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 40. | TIAN Rixin | HUN | 2:42.236 | ||
2 | (1) | 39. | SOMOGYI Barbara | HUN | 2:42.358 | ||
3 | (2) | 32. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 2:42.446 | ||
4 | (5) | 69. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 2:43.965 | ||
5 | (4) | 63. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 2:44.386 | ||
6 | (6) | 102. | HYMPANOVA Emma | SVK | 3:03.185 | ||
RACE: 30 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 64. | ZYCH Magdalena | POL | 2:46.065 | ||
2 | (4) | 101. | FILIPOVA Lucia | SVK | 2:46.087 | ||
3 | (5) | 38. | DOBRÁN Fanni | HUN | 2:46.237 | ||
4 | (6) | 68. | EVLOEVA Alina | RUS-PET | 2:46.350 | ||
5 | (3) | 59. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 2:47.341 | ||
6 | (2) | 31. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 2:55.790 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 42 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 70. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 2:54.833 | ||
2 | (3) | 67. | BELOSLUDTSEVA Sofia | RUS-PET | 2:55.654 | ||
3 | (2) | 73. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-PET | 2:56.539 | ||
4 | (5) | 106. | UZUNER Nazlican Deniz | TUR | 2:58.266 | ||
5 | (1) | 71. | KOVZALOVA Ekaterina | RUS-PET | 3:05.433 | ||
6 | (6) | 72. | PETROVA Alla | RUS-PET | 3:05.638 | ||
7 | (7) | 90. | ERJAVEC Urša | SLO | 3:36.240 | ||
RACE: 43 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 68. | EVLOEVA Alina | RUS-PET | 2:42.025 | ||
2 | (4) | 59. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 2:42.051 | ||
3 | (2) | 63. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 2:42.103 | ||
4 | (1) | 69. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 2:42.207 | ||
5 | (6) | 102. | HYMPANOVA Emma | SVK | 2:42.795 | ||
6 | (5) | 31. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 2:46.020 | ||
RACE: 44 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 40. | TIAN Rixin | HUN | 2:54.143 | ||
2 | (2) | 39. | SOMOGYI Barbara | HUN | 2:54.308 | ||
3 | (4) | 64. | ZYCH Magdalena | POL | 2:54.409 | ||
4 | (6) | 38. | DOBRÁN Fanni | HUN | 2:54.589 | ||
5 | (3) | 32. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 2:54.697 | ||
6 | (5) | 101. | FILIPOVA Lucia | SVK | 2:54.884 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 67 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 40. | TIAN Rixin | HUN | 48.124 | ||
2 | (3) | 102. | HYMPANOVA Emma | SVK | 50.250 | ||
3 | (1) | 69. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 50.392 | ||
4 | (4) | 48. | ALBERT Viktória | HUN-MTK | 50.479 | ||
RACE: 68 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 39. | SOMOGYI Barbara | HUN | 47.673 | ||
2 | (2) | 63. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 48.389 | ||
3 | (4) | 73. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-PET | 50.695 | ||
4 | (3) | 90. | ERJAVEC Urša | SLO | 59.653 | ||
RACE: 69 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 64. | ZYCH Magdalena | POL | 47.401 | ||
2 | (4) | 59. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 48.034 | ||
3 | (1) | 70. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 50.947 | ||
4 | (2) | 72. | PETROVA Alla | RUS-PET | 57.179 | ||
RACE: 70 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 38. | DOBRÁN Fanni | HUN | 49.953 | ||
2 | (4) | 68. | EVLOEVA Alina | RUS-PET | 50.123 | ||
3 | (3) | 31. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 50.311 | ||
4 | (1) | 71. | KOVZALOVA Ekaterina | RUS-PET | 50.675 | ||
RACE: 71 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 101. | FILIPOVA Lucia | SVK | 49.145 | ||
2 | (3) | 67. | BELOSLUDTSEVA Sofia | RUS-PET | 52.131 | ||
3 | (2) | 106. | UZUNER Nazlican Deniz | TUR | 54.417 | ||
- | (1) | 32. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | - | 2 false starts | |
JUNIOR C GIRLS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 86 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 64. | ZYCH Magdalena | POL | 47.801 | ||
2 | (2) | 38. | DOBRÁN Fanni | HUN | 48.710 | ||
3 | (3) | 102. | HYMPANOVA Emma | SVK | 49.462 | ||
4 | (4) | 69. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 49.579 | ||
RACE: 87 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 101. | FILIPOVA Lucia | SVK | 49.301 | ||
2 | (2) | 63. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 49.413 | ||
3 | (4) | 31. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 49.479 | ||
4 | (1) | 39. | SOMOGYI Barbara | HUN | NO TIME | finished | |
RACE: 88 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 40. | TIAN Rixin | HUN | 48.283 | ||
2 | (1) | 59. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 49.337 | ||
3 | (3) | 68. | EVLOEVA Alina | RUS-PET | 49.395 | ||
4 | (4) | 67. | BELOSLUDTSEVA Sofia | RUS-PET | 51.539 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 97 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 64. | ZYCH Magdalena | POL | 47.976 | ||
2 | (3) | 59. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 49.202 | ||
3 | (2) | 38. | DOBRÁN Fanni | HUN | 49.703 | ||
4 | (4) | 63. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 1:10.408 | ||
RACE: 98 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 101. | FILIPOVA Lucia | SVK | 48.506 | ||
2 | (1) | 40. | TIAN Rixin | HUN | 48.525 | ||
3 | (3) | 68. | EVLOEVA Alina | RUS-PET | 49.512 | ||
4 | (4) | 102. | HYMPANOVA Emma | SVK | 50.122 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 114 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 71. | KOVZALOVA Ekaterina | RUS-PET | 50.537 | ||
2 | (2) | 72. | PETROVA Alla | RUS-PET | 58.063 | ||
3 | (3) | 90. | ERJAVEC Urša | SLO | 59.161 | ||
RACE: 115 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 48. | ALBERT Viktória | HUN-MTK | 49.373 | ||
2 | (2) | 73. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-PET | 50.884 | ||
3 | (3) | 70. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 50.982 | ||
4 | (4) | 106. | UZUNER Nazlican Deniz | TUR | 54.241 | ||
RACE: 116 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 39. | SOMOGYI Barbara | HUN | 48.609 | ||
2 | (1) | 31. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 48.939 | ||
3 | (2) | 69. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 49.017 | ||
4 | (3) | 67. | BELOSLUDTSEVA Sofia | RUS-PET | 1:03.824 | ||
RACE: 117 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 68. | EVLOEVA Alina | RUS-PET | 49.234 | ||
2 | (4) | 63. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 49.327 | ||
3 | (2) | 38. | DOBRÁN Fanni | HUN | 49.477 | ||
4 | (3) | 102. | HYMPANOVA Emma | SVK | 49.830 | ||
RACE: 118 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 64. | ZYCH Magdalena | POL | 47.300 | ||
2 | (3) | 40. | TIAN Rixin | HUN | 47.356 | ||
3 | (2) | 101. | FILIPOVA Lucia | SVK | 48.218 | ||
4 | (4) | 59. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 48.961 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 139 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 40. | TIAN Rixin | HUN | 1:41.499 | ||
2 | (3) | 32. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 1:41.984 | ||
3 | (2) | 48. | ALBERT Viktória | HUN-MTK | 1:42.086 | ||
4 | (1) | 63. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 1:42.116 | ||
5 | (5) | 70. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 2:02.442 | ||
RACE: 140 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 38. | DOBRÁN Fanni | HUN | 1:49.364 | ||
2 | (3) | 31. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 1:49.501 | ||
3 | (4) | 67. | BELOSLUDTSEVA Sofia | RUS-PET | 1:52.275 | ||
4 | (2) | 72. | PETROVA Alla | RUS-PET | NO TIME | finished | |
- | (1) | 101. | FILIPOVA Lucia | SVK | - | no start | |
RACE: 141 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 64. | ZYCH Magdalena | POL | 1:47.836 | ||
2 | (4) | 68. | EVLOEVA Alina | RUS-PET | 1:48.400 | ||
3 | (5) | 102. | HYMPANOVA Emma | SVK | 1:49.524 | ||
4 | (2) | 71. | KOVZALOVA Ekaterina | RUS-PET | 1:50.307 | ||
5 | (1) | 106. | UZUNER Nazlican Deniz | TUR | 2:15.000 | ||
RACE: 142 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 59. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:46.228 | ||
2 | (2) | 69. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 1:46.377 | ||
3 | (5) | 39. | SOMOGYI Barbara | HUN | 1:46.518 | ||
4 | (1) | 73. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-PET | 1:48.744 | ||
5 | (3) | 90. | ERJAVEC Urša | SLO | 2:20.457 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 154 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 39. | SOMOGYI Barbara | HUN | 1:42.595 | ||
2 | (3) | 64. | ZYCH Magdalena | POL | 1:42.657 | ||
3 | (1) | 32. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 1:42.729 | ||
4 | (5) | 31. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 1:43.000 | ||
5 | (6) | 67. | BELOSLUDTSEVA Sofia | RUS-PET | 1:49.545 | ||
6 | (4) | 68. | EVLOEVA Alina | RUS-PET | 2:08.107 | ||
RACE: 155 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 40. | TIAN Rixin | HUN | 1:41.073 | ||
2 | (3) | 59. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:41.921 | ||
3 | (6) | 102. | HYMPANOVA Emma | SVK | 1:46.402 | ||
4 | (5) | 38. | DOBRÁN Fanni | HUN | NO TIME | ||
- | (2) | 48. | ALBERT Viktória | HUN-MTK | - | off track | |
- | (4) | 69. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | - | impeding | |
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 168 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 70. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 1:50.195 | ||
2 | (2) | 106. | UZUNER Nazlican Deniz | TUR | 1:53.923 | ||
3 | (3) | 90. | ERJAVEC Urša | SLO | 2:05.404 | ||
RACE: 169 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 63. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 1:52.506 | ||
2 | (3) | 71. | KOVZALOVA Ekaterina | RUS-PET | 1:54.226 | ||
3 | (2) | 73. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-PET | 1:54.489 | ||
4 | (4) | 72. | PETROVA Alla | RUS-PET | 2:02.992 | ||
RACE: 170 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 38. | DOBRÁN Fanni | HUN | 1:47.751 | ||
2 | (1) | 31. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 1:47.831 | ||
3 | (4) | 68. | EVLOEVA Alina | RUS-PET | 1:47.937 | ||
4 | (3) | 67. | BELOSLUDTSEVA Sofia | RUS-PET | 1:53.270 | ||
RACE: 171 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 40. | TIAN Rixin | HUN | 1:38.930 | ||
2 | (3) | 39. | SOMOGYI Barbara | HUN | 1:40.083 | ||
3 | (5) | 32. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 1:40.115 | ||
4 | (4) | 64. | ZYCH Magdalena | POL | 1:40.182 | ||
5 | (2) | 59. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:41.434 | ||
6 | (6) | 102. | HYMPANOVA Emma | SVK | 1:48.050 |
Danubia 6 - Zagreb Open 2017 , Zagreb, CRO, 09.02. - 11.02.2018
Overall Classification
JUNIOR C GIRLS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 40. | TIAN Rixin | HUN | 1. 2. 1. | 89 | 4 | |
2. | 64. | ZYCH Magdalena | POL | 3. 1. 4. | 55 | 8 | |
3. | 39. | SOMOGYI Barbara | HUN | 2. 9. 2. | 42 | 13 | |
4. | 32. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 5. 21. 3. | 18 | 29 | |
5. | 101. | FILIPOVA Lucia | SVK | 6. 3. 21. | 16 | 30 | |
6. | 59. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 8. 4. 5. | 14 | 17 | |
7. | 38. | DOBRÁN Fanni | HUN | 4. 7. 7. | 12 | 18 | |
8. | 68. | EVLOEVA Alina | RUS-PET | 7. 5. 9. | 7 | 21 | |
9. | 102. | HYMPANOVA Emma | SVK | 11. 8. 6. | 4 | 25 | |
10. | 63. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 9. 6. 13. | 3 | 28 | |
11. | 31. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 12. 10. 8. | 1 | 30 | |
12. | 69. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 10. 11. 11. | 32 | ||
13. | 67. | BELOSLUDTSEVA Sofia | RUS-PET | 14. 12. 10. | 36 | ||
14. | 73. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-PET | 15. 14. 15. | 44 | ||
15. | 70. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 13. 15. 17. | 45 | ||
16. | 48. | ALBERT Viktória | HUN-MTK | 21. 13. 12. | 46 | ||
17. | 71. | KOVZALOVA Ekaterina | RUS-PET | 17. 17. 14. | 48 | ||
18. | 106. | UZUNER Nazlican Deniz | TUR | 16. 16. 18. | 50 | ||
19. | 72. | PETROVA Alla | RUS-PET | 18. 18. 16. | 52 | ||
20. | 90. | ERJAVEC Urša | SLO | 19. 19. 19. | 57 |