Danubia Series 2, Austrian Open, Vienna, AUT, 05.10. - 07.10.2012
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 163 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 20. | VANKOVA Petra | CZE | 1:48.708 | ||
2 | (1) | 26. | BÁCSKAI Sára Luca | HUN | 1:48.851 | ||
3 | (3) | 34. | SZALKAI Dóra | HUN-JSE | 1:49.649 | ||
4 | (2) | 14. | AŠČIĆ Valentina | CRO | 1:53.292 | ||
RACE: 164 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 18. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 1:47.474 | ||
2 | (3) | 71. | SUROWIEC Weronika | POL | 1:48.114 | ||
3 | (2) | 76. | BALLÓ Fruzsina | ROU | 1:48.451 | ||
4 | (1) | 38. | DOBROVOLSKA Yulia | UKR-KYIV | 1:50.021 | ||
RACE: 165 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 8. | MANOILOVA Katrin | BUL | 1:48.051 | ||
2 | (1) | 69. | KISIELEWSKA Dorota | POL | 1:49.031 | ||
3 | (2) | 46. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 1:50.890 | ||
RACE: 166 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 95. | PORUBSKA Alica | SVK-STEZ | 1:48.914 | ||
2 | (1) | 19. | ŠULCOVÁ Kristýna | CZE | 1:48.986 | ||
3 | (3) | 68. | JASIK Anna | POL | 1:49.562 | ||
4 | (2) | 24. | SLUGA Klarisa | SLO-CEL | 1:57.985 | ||
RACE: 167 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 16. | DOSLÁ Milada | CZE | 1:46.456 | ||
2 | (3) | 70. | SUROWIEC Marika | POL | 1:46.886 | ||
3 | (1) | 27. | CSEH Liliána | HUN | 1:47.151 | ||
4 | (2) | 198. | BODÓ Emoke | ROU | 1:49.013 | ||
RACE: 168 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 17. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 1:46.294 | ||
2 | (2) | 28. | JÁSZAPÁTI Petra | HUN | 1:47.340 | ||
3 | (1) | 90. | NAGY Bettina | HUN-SPSC | 1:48.483 | ||
4 | (4) | 78. | KRISTÓ Tímea Szilárda | ROU | 1:53.221 | ||
JUNIOR C GIRLS QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 176 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 34. | SZALKAI Dóra | HUN-JSE | 1:52.363 | ||
2 | (3) | 14. | AŠČIĆ Valentina | CRO | 1:52.659 | ||
3 | (2) | 78. | KRISTÓ Tímea Szilárda | ROU | 1:52.732 | ||
4 | (4) | 24. | SLUGA Klarisa | SLO-CEL | 1:58.593 | ||
RACE: 177 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 46. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 1:52.027 | ||
2 | (2) | 38. | DOBROVOLSKA Yulia | UKR-KYIV | 1:52.161 | ||
3 | (1) | 198. | BODÓ Emoke | ROU | 1:52.777 | ||
RACE: 178 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 18. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 1:50.759 | ||
2 | (3) | 26. | BÁCSKAI Sára Luca | HUN | 1:50.907 | ||
3 | (2) | 76. | BALLÓ Fruzsina | ROU | 1:52.103 | ||
4 | (4) | 69. | KISIELEWSKA Dorota | POL | 1:52.197 | ||
RACE: 179 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 16. | DOSLÁ Milada | CZE | 1:48.090 | ||
2 | (3) | 19. | ŠULCOVÁ Kristýna | CZE | 1:48.203 | ||
3 | (2) | 90. | NAGY Bettina | HUN-SPSC | 1:50.360 | ||
4 | (4) | 68. | JASIK Anna | POL | 1:50.482 | ||
RACE: 180 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 95. | PORUBSKA Alica | SVK-STEZ | 1:51.029 | ||
2 | (2) | 28. | JÁSZAPÁTI Petra | HUN | 1:51.112 | ||
3 | (1) | 17. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 1:51.125 | ||
4 | (3) | 71. | SUROWIEC Weronika | POL | 1:55.534 | ||
RACE: 181 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 8. | MANOILOVA Katrin | BUL | 1:47.029 | ||
2 | (4) | 20. | VANKOVA Petra | CZE | 1:47.650 | ||
3 | (1) | 70. | SUROWIEC Marika | POL | 1:47.951 | ||
4 | (2) | 27. | CSEH Liliána | HUN | 1:48.318 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 197 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 90. | NAGY Bettina | HUN-SPSC | 1:52.082 | ||
2 | (3) | 68. | JASIK Anna | POL | 1:52.261 | ||
3 | (4) | 76. | BALLÓ Fruzsina | ROU | 1:52.560 | ||
4 | (1) | 70. | SUROWIEC Marika | POL | 2:22.134 | ||
RACE: 198 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 17. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 1:42.690 | ||
2 | (4) | 71. | SUROWIEC Weronika | POL | 1:43.611 | ||
3 | (3) | 69. | KISIELEWSKA Dorota | POL | 1:44.796 | ||
4 | (1) | 27. | CSEH Liliána | HUN | 1:46.814 | ||
RACE: 199 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 95. | PORUBSKA Alica | SVK-STEZ | 1:44.557 | ||
2 | (2) | 16. | DOSLÁ Milada | CZE | 1:44.583 | ||
3 | (1) | 20. | VANKOVA Petra | CZE | 1:44.673 | ||
4 | (3) | 19. | ŠULCOVÁ Kristýna | CZE | 1:47.336 | ||
RACE: 200 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 8. | MANOILOVA Katrin | BUL | 1:41.762 | ||
2 | (2) | 18. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 1:41.942 | ||
3 | (4) | 28. | JÁSZAPÁTI Petra | HUN | 1:42.540 | ||
4 | (3) | 26. | BÁCSKAI Sára Luca | HUN | 1:42.650 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 219 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 198. | BODÓ Emoke | ROU | 2:01.045 | ||
2 | (1) | 78. | KRISTÓ Tímea Szilárda | ROU | 2:01.130 | ||
3 | (3) | 24. | SLUGA Klarisa | SLO-CEL | 2:03.462 | ||
RACE: 220 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 46. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 1:48.071 | ||
2 | (3) | 34. | SZALKAI Dóra | HUN-JSE | 1:48.121 | ||
3 | (2) | 38. | DOBROVOLSKA Yulia | UKR-KYIV | 1:48.572 | ||
4 | (4) | 14. | AŠČIĆ Valentina | CRO | 1:53.075 | ||
RACE: 221 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 69. | KISIELEWSKA Dorota | POL | 1:48.411 | ||
2 | (3) | 76. | BALLÓ Fruzsina | ROU | 1:49.814 | ||
3 | (2) | 27. | CSEH Liliána | HUN | 1:50.126 | ||
4 | (4) | 70. | SUROWIEC Marika | POL | 1:53.999 | ||
RACE: 222 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 17. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 1:49.234 | ||
2 | (3) | 90. | NAGY Bettina | HUN-SPSC | 1:50.696 | ||
3 | (2) | 71. | SUROWIEC Weronika | POL | 1:51.328 | ||
4 | (4) | 68. | JASIK Anna | POL | 1:52.075 | ||
RACE: 223 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 28. | JÁSZAPÁTI Petra | HUN | 1:44.212 | ||
2 | (2) | 26. | BÁCSKAI Sára Luca | HUN | 1:44.794 | ||
3 | (3) | 20. | VANKOVA Petra | CZE | 1:45.757 | ||
4 | (4) | 19. | ŠULCOVÁ Kristýna | CZE | 1:49.237 | ||
RACE: 224 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 8. | MANOILOVA Katrin | BUL | 1:42.107 | ||
2 | (3) | 95. | PORUBSKA Alica | SVK-STEZ | 1:42.927 | ||
3 | (4) | 16. | DOSLÁ Milada | CZE | 1:43.258 | ||
4 | (2) | 18. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 2:07.735 |
Danubia Series 2, Austrian Open, Vienna, AUT, 05.10. - 07.10.2012
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 8. | MANOILOVA Katrin | BUL | 34 | 1 | 1:41.762 | ||
2. | A | 2. | 95. | PORUBSKA Alica | SVK-STEZ | 21 | 2 | 1:42.927 | ||
3. | A | 3. | 16. | DOSLÁ Milada | CZE | 13 | 3 | 1:43.258 | ||
4. | A | 4. | 18. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 8 | 4 | 1:41.942 | ||
5. | B | 1. | 28. | JÁSZAPÁTI Petra | HUN | 5 | 1:42.540 | |||
6. | B | 2. | 26. | BÁCSKAI Sára Luca | HUN | 6 | 1:42.650 | |||
7. | B | 3. | 20. | VANKOVA Petra | CZE | 7 | 1:44.673 | |||
8. | B | 4. | 19. | ŠULCOVÁ Kristýna | CZE | 8 | 1:47.336 | |||
9. | C | 1. | 17. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 9 | 1:42.690 | |||
10. | C | 2. | 90. | NAGY Bettina | HUN-SPSC | 10 | 1:48.483 | |||
11. | C | 3. | 71. | SUROWIEC Weronika | POL | 11 | 1:43.611 | |||
12. | C | 4. | 68. | JASIK Anna | POL | 12 | 1:49.562 | |||
13. | D | 1. | 69. | KISIELEWSKA Dorota | POL | 13 | 1:44.796 | |||
14. | D | 2. | 76. | BALLÓ Fruzsina | ROU | 14 | 1:48.451 | |||
15. | D | 3. | 27. | CSEH Liliána | HUN | 15 | 1:46.814 | |||
16. | D | 4. | 70. | SUROWIEC Marika | POL | 16 | 1:46.886 | |||
17. | E | 1. | 46. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 17 | 1:48.071 | |||
18. | E | 2. | 34. | SZALKAI Dóra | HUN-JSE | 18 | 1:48.121 | |||
19. | E | 3. | 38. | DOBROVOLSKA Yulia | UKR-KYIV | 19 | 1:48.572 | |||
20. | E | 4. | 14. | AŠČIĆ Valentina | CRO | 20 | 1:52.659 | |||
21. | F | 1. | 198. | BODÓ Emoke | ROU | 21 | 1:49.013 | |||
22. | F | 2. | 78. | KRISTÓ Tímea Szilárda | ROU | 22 | 1:52.732 | |||
23. | F | 3. | 24. | SLUGA Klarisa | SLO-CEL | 23 | 1:57.985 |