Alpe Adria Trophy 1 - Croatia Open, Zagreb, CRO, 16.10. - 17.10.2021
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 103 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 54. | FELICIJAN Zoja | SLO | 1:28.400 | ||
2 | (2) | 11. | BRICA Riana | CRO-MET | 1:32.309 | ||
3 | (3) | 22. | SZMETENA Zóra | HUN-JSE | 1:34.956 | ||
4 | (4) | 13. | SOPIĆ Magda | CRO-MET | 1:44.025 | ||
RACE: 104 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 23. | GAZSI Noémi | HUN-JSE | 1:24.201 | ||
2 | (2) | 21. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 1:24.494 | ||
3 | (5) | 42. | DUNAY Gerda | HUN-MTK | 1:25.467 | ||
4 | (4) | 12. | RADELJA Ljiljana | CRO-MET | 1:25.807 | ||
5 | (1) | 41. | CSÖRGŐ Lilien | HUN-MTK | 1:31.451 | ||
RACE: 105 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 53. | ŠPAN Dina | SLO | 1:16.570 | ||
2 | (2) | 52. | KEK Maša | SLO | 1:20.971 | ||
3 | (3) | 59. | RODIC Sofija | SRB | 1:21.053 | ||
4 | (5) | 10. | SMOGAR Patricia | CRO-MET | 1:23.371 | ||
5 | (4) | 66. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK-SKMA | 1:24.525 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 106 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 44. | GYŐRY Péter | HUN-MTK | 1:31.807 | ||
2 | (3) | 16. | MATIJEVIĆ Petar | CRO-MET | 1:53.941 | ||
3 | (2) | 5. | SHADMAN Matin-Gabriel | AUT-GSD | 1:55.794 | ||
RACE: 107 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 46. | OLTI Miksa | HUN-MTK | 1:27.524 | ||
2 | (1) | 34. | PINTÉR Kristóf | HUN-JSE | 1:27.737 | ||
3 | (3) | 62. | TOMOVIC Filip | SRB | 1:32.137 | ||
4 | (5) | 57. | ŠKOF Filip | SLO | 1:35.885 | ||
5 | (4) | 35. | GYÖRGY Benedek | HUN-JSE | 1:46.679 | ||
- | (6) | 4. | ORZAN Darius-Petru | AUT-GSD | - | no finish | |
RACE: 108 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 48. | LISZLI Gábor | HUN-SZKE | 1:11.908 | ||
2 | (1) | 49. | ÁRENDÁS Mihály | HUN-SZKE | 1:16.578 | ||
3 | (2) | 14. | LUETIĆ Fran | CRO-MET | 1:16.759 | ||
4 | (3) | 15. | PRANTL Martin | CRO-MET | 1:16.799 | ||
5 | (5) | 45. | HEMZŐ Botond | HUN-MTK | 1:16.943 | ||
WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 109 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 64. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1:48.094 | ||
2 | (2) | 9. | KOPRIVNJAK Nika | CRO-MET | 1:48.585 | ||
3 | (4) | 51. | ERJAVEC Urša | SLO | 1:50.293 | ||
4 | (3) | 69. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:58.650 | ||
5 | (5) | 8. | AŠČIĆ Petra | CRO-MET | 2:09.428 | ||
MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 110 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 7. | RAŠČIĆ Ermin | BIH | 1:51.935 | ||
2 | (2) | 6. | KRSTIĆ Ilan | BIH | 2:01.463 | ||
RACE: 111 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 1. | WOLF Tobias | AUT-AWZ | 1:45.769 | ||
2 | (3) | 20. | SUMAN Stribor | CRO-MET | 1:45.944 | ||
3 | (5) | 56. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 1:46.498 | ||
4 | (2) | 43. | OLTI Miklós Gábor | HUN-MTK | 1:50.904 | ||
5 | (4) | 55. | GAL Vid | SLO | 2:00.075 |