Hungarian Open - 14th Tisza Cup Szeged, HUN, 03.03. - 05.03.2017
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 297 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 22. | NAGY Anna Kerubina | HUN-JSE | 1:59.055 | ||
2 | (1) | 130. | ERJAVEC Urša | SLO | 2:10.031 | ||
RACE: 298 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 157. | KUCHÁROVÁ Monika | SVK-SKMA | 2:01.372 | ||
2 | (1) | 131. | LES Ina | SLO | 2:03.234 | ||
3 | (4) | 65. | KISS Emília | HUN-PSN | 2:03.567 | ||
- | (2) | 108. | PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina | ROU-ISK | - | impeding | |
RACE: 299 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 137. | JASIC Petra | SRB | 1:46.515 | ||
2 | (4) | 43. | TÓTH Zsófi | HUN-MTK | 1:46.571 | ||
3 | (1) | 68. | PÜSPÖK Fanni | HUN-SZKE | 1:47.263 | ||
4 | (2) | 158. | PAVLIKOVÁ Simona | SVK-SKMA | 2:04.091 | ||
RACE: 300 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 42. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 1:40.873 | ||
2 | (2) | 41. | ALBERT Viktória | HUN-MTK | 1:42.790 | ||
3 | (3) | 64. | KATONA Lilla | HUN-PSN | 1:48.650 | ||
RACE: 301 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 175. | FILIPOVA Lucia | SVK | 1:42.970 | ||
2 | (3) | 177. | ZELINSKA Ema | SVK | 1:43.082 | ||
3 | (4) | 44. | VARGA Regina Eszter | HUN-MTK | 1:43.179 | ||
4 | (2) | 24. | SOMOGYI Barbara | HUN-JSE | 1:48.495 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 302 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 16. | VÍZI Zsigmond | HUN-DJKSE | 1:56.084 | ||
2 | (2) | 166. | CUS Jakub | SVK-SKMA | 2:02.201 | ||
RACE: 303 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 15. | VÉGI Dániel | HUN-DJKSE | 1:44.695 | ||
2 | (3) | 141. | BAKA Bojan | SRB | 1:48.964 | ||
3 | (2) | 89. | PÉTER Gergely Dániel | HUN-TKKSE | 1:52.258 | ||
4 | (4) | 87. | LENGYEL Levente | HUN-TKKSE | 1:54.100 | ||
RACE: 304 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 85. | GERA Márton | HUN-TKKSE | 1:41.224 | ||
2 | (2) | 35. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 1:41.293 | ||
3 | (1) | 34. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 1:41.647 | ||
4 | (4) | 147. | VARGOSKO Jan | SVK-ELBA | 1:44.320 | ||
RACE: 305 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 7. | KALCHEV Lyubomir | BUL | 1:45.406 | ||
2 | (3) | 74. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN-SZKE | 1:45.601 | ||
3 | (2) | 51. | SZIGETI Ádám | HUN-MTK | 1:49.293 | ||
RACE: 306 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 50. | BONTOVICS Balázs | HUN-MTK | 1:42.012 | ||
2 | (1) | 86. | KMETYKÓ Péter | HUN-TKKSE | 1:42.452 | ||
3 | (4) | 142. | DJORDJEVIC Jovan | SRB | 1:42.734 | ||
4 | (2) | 88. | NÓGRÁDI Bence | HUN-TKKSE | 1:43.945 | ||
WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 307 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 140. | OBRADOVIC Anja | SRB | 1:49.745 | ||
2 | (5) | 67. | LAJOS Mimi | HUN-PSN | 1:50.629 | ||
3 | (4) | 139. | DOSKOVIC Anja | SRB | 2:11.126 | ||
4 | (1) | 6. | MILKOVA Jana | BUL | 2:15.760 | ||
5 | (3) | 73. | KIS Virág Bianka | HUN-SZKE | 2:21.365 | ||
RACE: 308 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 180. | HYMPÁNOVÁ Alexandra | SVK | 1:47.591 | ||
2 | (1) | 33. | TÚRI Anna | HUN-JSE | 2:14.196 | ||
- | (2) | 181. | TRUSOVÁ Sandra | SVK | - | impeding | |
- | (3) | 128. | SZÖCS Renáta | ROU-SCMC | - | impeding | |
MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 309 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 80. | TAKÁCS Norbert | HUN-SZKE | 1:38.456 | ||
2 | (2) | 146. | POPOVIC Miodrag | SRB | 1:42.114 | ||
3 | (3) | 183. | SPIŠÁK Filip | SVK | 1:43.418 | ||
4 | (4) | 144. | BAKA Bora | SRB | 1:46.571 | ||
RACE: 310 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 79. | RÉVÉSZ Gergő | HUN-SZKE | 1:33.669 | ||
2 | (1) | 155. | RINGER Oliver | SVK-PRK | 1:34.696 | ||
3 | (4) | 145. | MOJSILOVIC Ivan | SRB | 1:34.834 | ||
4 | (2) | 156. | VELIČKO Patrik | SVK-PRK | 1:42.315 | ||
RACE: 311 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 182. | FILIP Matej | SVK | 1:50.682 | ||
2 | (4) | 129. | IMRE Emil | ROU-SCMC | 1:50.890 | ||
3 | (2) | 136. | URLEP Bor Luka | SLO | 1:51.763 | ||
- | (3) | 63. | VAJDA Balázs | HUN-MTK | - | impeding |