ISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 107 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 163. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:48.409 | ||
2 | (2) | 19. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 1:49.493 | ||
3 | (1) | 81. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 1:55.180 | ||
4 | (4) | 3. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 1:55.603 | ||
5 | (5) | 96. | ROMANOWSKA Maria | POL-STOCZ | 2:03.646 | ||
RACE: 108 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 173. | SOLOVIOVA Kateryna | UKR-KHV | NO TIME | ||
2 | (5) | 18. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | NO TIME | ||
3 | (4) | 63. | LEVICKYTE Valentina | LTU | NO TIME | ||
4 | (3) | 82. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | NO TIME | advanced->to A | |
5 | (1) | 83. | SZAŁAJKO Patrycja | POL-MOSIR | NO TIME | ||
RACE: 109 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 17. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 1:47.541 | ||
2 | (1) | 97. | BIELICKA Natalia | POL-STOCZ | 1:49.651 | ||
3 | (4) | 80. | DĄBROWSKA Maja (2) | POL-MOSIR | 1:52.130 | ||
4 | (3) | 162. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK-SKMA | 1:59.918 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 214 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 162. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK-SKMA | 2:01.860 | ||
2 | (2) | 96. | ROMANOWSKA Maria | POL-STOCZ | 2:03.886 | ||
3 | (3) | 83. | SZAŁAJKO Patrycja | POL-MOSIR | 2:19.669 | ||
RACE: 215 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 173. | SOLOVIOVA Kateryna | UKR-KHV | 1:48.789 | ||
2 | (1) | 163. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:48.815 | ||
3 | (5) | 18. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 1:49.920 | ||
4 | (2) | 80. | DĄBROWSKA Maja (2) | POL-MOSIR | 1:54.263 | ||
5 | (4) | 3. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 1:57.449 | ||
6 | (3) | 82. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | 1:59.314 | ||
RACE: 216 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 17. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 1:47.251 | ||
2 | (2) | 19. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 1:49.560 | ||
3 | (5) | 63. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:54.206 | ||
4 | (4) | 81. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 2:00.651 | ||
5 | (3) | 97. | BIELICKA Natalia | POL-STOCZ | 2:09.143 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 240 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 162. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK-SKMA | 1:58.701 | ||
2 | (2) | 96. | ROMANOWSKA Maria | POL-STOCZ | 2:02.162 | ||
3 | (3) | 83. | SZAŁAJKO Patrycja | POL-MOSIR | 2:03.401 | ||
RACE: 241 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 80. | DĄBROWSKA Maja (2) | POL-MOSIR | 1:54.424 | ||
2 | (4) | 82. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | 2:06.682 | ||
- | (5) | 81. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | - | no finish | |
- | (6) | 97. | BIELICKA Natalia | POL-STOCZ | - | no finish | |
- | (1) | 63. | LEVICKYTE Valentina | LTU | - | impeding | |
- | (3) | 3. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | - | impeding | |
RACE: 242 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 173. | SOLOVIOVA Kateryna | UKR-KHV | 1:44.441 | ||
2 | (3) | 163. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:44.451 | ||
3 | (1) | 17. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 1:45.334 | ||
4 | (4) | 19. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 1:47.051 | ||
5 | (5) | 18. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 1:47.183 |
ISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 173. | SOLOVIOVA Kateryna | UKR-KHV | 34 | 1 | 1:44.441 | ||
2. | A | 2. | 163. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 21 | 2 | 1:44.451 | ||
3. | A | 3. | 17. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 13 | 3 | 1:45.334 | ||
4. | A | 4. | 19. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 8 | 4 | 1:47.051 | ||
5. | A | 5. | 18. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 5 | 5 | 1:47.183 | ||
6. | B | 1. | 80. | DĄBROWSKA Maja (2) | POL-MOSIR | 3 | 6 | 1:52.130 | ||
7. | B | 2. | 82. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | 2 | 7 | 1:59.314 | ||
8. | B | - | 81. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 8 | 1:55.180 | |||
9. | B | - | 97. | BIELICKA Natalia | POL-STOCZ | 9 | 1:49.651 | |||
10. | B | - | 63. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 10 | 1:54.206 | |||
11. | B | - | 3. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 11 | 1:55.603 | |||
12. | C | 1. | 162. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK-SKMA | 12 | 1:58.701 | |||
13. | C | 2. | 96. | ROMANOWSKA Maria | POL-STOCZ | 13 | 2:02.162 | |||
14. | C | 3. | 83. | SZAŁAJKO Patrycja | POL-MOSIR | 14 | 2:03.401 |