2 ISU Development Competition, Celje, SLO, 15.08. - 16.08.2020
Live Results - Program
Time | Race No. | Category | Distance | Qualification Round | Qualifiers | Status |
1 . D A Y | Saturday, 15th of August 2020 | |||||
09:15 | Warm Up | DIVISION 3 | ||||
09:25 | Warm Up | DIVISION 2 | ||||
09:35 | Warm Up | DIVISION 1 | ||||
09:45 | Ice Resurface (Full) | |||||
Skill races: | Begin | |||||
10:15 | 1 - 3 | DIVISION 3 | 111 m | 3 x FINAL | 1, 2, 3, 4, 5 | |
4 - 9 | DIVISION 2 | 111 m | 6 x FINAL | 1, 2, 3, 4, 5 | ||
Skill races: | End | |||||
Ice Resurface (Full) | ||||||
10 - 13 | DIVISION 1 | 1000 m | 4 x HEATS | Group: A, 6 per heat | ||
Ice Resurface (Track) | ||||||
14 - 17 | DIVISION 1 | 1000 m | 4 x SEMI-FINAL | Group: A-B, 6 per heat | ||
Ice Resurface (Track) | ||||||
18 - 21 | DIVISION 1 | 1000 m | 4 x FINAL | Group: A-D, 6 per heat | ||
12:01 | Lunch Time | |||||
Ice Resurface | ||||||
15:45 | 22 - 26 | DIVISION 1 | 333 m | 5 x HEATS | Group: A, 5 per heat | |
27 - 29 | DIVISION 2 | 333 m | 3 x HEATS | Group: A, 4 per heat | ||
Ice Resurface (Track) | ||||||
30 | DIVISION 3 | 222 m | 1 x HEATS | Group: A, 5 per heat | ||
31 - 35 | DIVISION 1 | 333 m | 5 x QUARTER-FINAL | Group: A-B, 4 per heat | ||
Ice Resurface (Full) | ||||||
36 - 38 | DIVISION 2 | 333 m | 3 x SEMI-FINAL | Group: A-B, 4 per heat | ||
39 - 40 | DIVISION 1 | 333 m | 2 x SEMI-FINAL | Group: A, 4 per heat | ||
Ice Resurface (Full) | ||||||
41 | DIVISION 3 | 222 m | 1 x FINAL | Group: A, 5 per heat | ||
42 - 44 | DIVISION 2 | 333 m | 3 x FINAL | Group: A-C, 4 per heat | ||
45 - 49 | DIVISION 1 | 333 m | 5 x FINAL | Group: A-E, 4 per heat | ||
17:21 | End of the Day | |||||
---- | ||||||
2 . D A Y | Sunday, 16th of August 2020 | |||||
09:00 | Warm Up | DIVISION 1 | ||||
09:10 | Warm Up | DIVISION 2 | ||||
09:20 | Warm Up | DIVISION 3 | ||||
09:30 | Ice Resurface (Full) | |||||
09:45 | 50 - 54 | DIVISION 1 | 500 m | 5 x HEATS | Group: A, 4 per heat | |
55 - 57 | DIVISION 2 | 500 m | 3 x HEATS | Group: A, 4 per heat | ||
Ice Resurface (Full) | ||||||
58 | DIVISION 3 | 500 m | 1 x HEATS | Group: A, 5 per heat | ||
59 - 63 | DIVISION 1 | 500 m | 5 x QUARTER-FINAL | Group: A-B, 4 per heat | ||
Ice Resurface (Full) | ||||||
64 - 66 | DIVISION 2 | 500 m | 3 x SEMI-FINAL | Group: A-B, 4 per heat | ||
67 - 68 | DIVISION 1 | 500 m | 2 x SEMI-FINAL | Group: A, 4 per heat | ||
Ice Resurface (Full) | ||||||
69 | DIVISION 3 | 500 m | 1 x FINAL | Group: A, 5 per heat | ||
70 - 72 | DIVISION 2 | 500 m | 3 x FINAL | Group: A-C, 4 per heat | ||
73 - 77 | DIVISION 1 | 500 m | 5 x FINAL | Group: A-E, 4 per heat | ||
Ice Resurface (Full) | ||||||
78 | RELAY MIXED | 2000 m | 1 x FINAL | |||
12:15 | End of the Day |