Baltic Cup 1, Minsk, BLR, 25.10. - 27.10.2019
Distance Classification
JUNIOR E BOYS 777 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 48. | MININ Radomir | BLR | 34 | 1 | 1:23.711 | ||
2. | A | 2. | 198. | SMIRNOV Nikita | RUS-TVER | 21 | 2 | 1:24.445 | ||
3. | A | 3. | 71. | MAULEYEU Mikita | BLR-ORS | 13 | 3 | 1:26.539 | ||
4. | A | 4. | 150. | TERESHCHENKO Viacheslav | RUS-KAL | 8 | 4 | 1:25.988 | ||
5. | A | - | 73. | SHURPAKOU Kuzma | BLR-ORS | 2 | 5 | 1:26.198 | ||
6. | A | - | 43. | KAMAROVSKI Nazar | BLR | 2 | 6 | 1:26.562 | ||
7. | B | 1. | 49. | ZHURAUSKI Maksim | BLR | 2 | 7 | 1:27.027 | ||
8. | B | 2. | 153. | MAHMUDOV Alimardon | RUS-KLIN | 1 | 8 | 1:27.887 | ||
9. | B | 3. | 151. | TERESHCHENKO Yaroslav | RUS-KAL | 9 | 1:30.158 | |||
10. | B | 4. | 40. | BOLHAU Hleb | BLR | 10 | 1:26.295 | |||
11. | B | 5. | 88. | ZHUK Tsimafei | BLR-ZHO | 11 | 1:26.825 | |||
12. | B | 6. | 197. | ROGOV Oleg | RUS-TVER | 12 | 1:27.890 | |||
13. | C | 1. | 87. | SHAM Roman | BLR-ZHO | 13 | 1:31.830 | |||
14. | C | 2. | 45. | KISLITSYN Ilya | BLR | 14 | 1:32.425 | |||
15. | C | 3. | 148. | SHCHELKUNOV Ilia | RUS-KAL | 15 | 1:31.571 | |||
16. | C | 4. | 147. | ACHMETOV Amir | RUS-KAL | 16 | 1:30.369 | |||
17. | C | 5. | 41. | HANCHARYK Ivan | BLR | 17 | 1:36.835 | |||
18. | C | 6. | 186. | KRIWZOW Saweliy | RUS-SMO | 18 | 1:30.998 | |||
19. | D | 1. | 149. | TARASOV Artem | RUS-KAL | 19 | 1:27.425 | |||
20. | D | 2. | 46. | KRASNENKA Yahor | BLR | 20 | 1:28.073 | |||
21. | D | 3. | 188. | VASILIEV Michail | RUS-SMO | 21 | 1:37.491 | |||
22. | D | 4. | 39. | ANDRUKEVICH Zakhar | BLR | 22 | 1:39.584 | |||
23. | D | 5. | 152. | ZHUKOV Arsenii | RUS-KAL | 23 | 1:41.298 | |||
24. | D | 6. | 86. | PANIUKOU Uladzislau | BLR-ZHO | 24 | 1:38.908 | |||
25. | E | 1. | 136. | IZBICKI Franciszek | POL-UKSSB | 25 | 1:42.234 | |||
26. | E | 2. | 44. | KARPOVICH Yaramir | BLR | 26 | 1:46.885 | |||
27. | E | 3. | 187. | SLESAREW Egor | RUS-SMO | 27 | 1:49.507 | |||
28. | E | 4. | 185. | BAZYLEV Evgeny | RUS-SMO | 28 | 1:50.256 | |||
29. | E | 5. | 85. | HOSHKA Mikalai | BLR-ZHO | 29 | 2:07.864 | |||
30. | E | - | 42. | HUZEYEU Rastislau | BLR | 30 | 1:53.293 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 72. | SHEDZKO Artsiom | BLR-ORS | 31 | NO TIME | ||||
A | - | 68. | MASALSKIIY Yaraslau | BLR-MINSK | 32 | NO TIME | ||||
A | - | 47. | MATSIAS Aleh | BLR | 33 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR F BOYS 777 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (8.) | B | 2. | 153. | MAHMUDOV Alimardon | RUS-KLIN | 1 | 8 | 1:27.887 | ||
2. (9.) | B | 3. | 151. | TERESHCHENKO Yaroslav | RUS-KAL | 9 | 1:30.158 | |||
3. (22.) | D | 4. | 39. | ANDRUKEVICH Zakhar | BLR | 22 | 1:39.584 | |||
HEATS | ||||||||||
- | A | - | 68. | MASALSKIIY Yaraslau | BLR-MINSK | 32 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR E BOYS 777 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 48. | MININ Radomir | BLR | 34 | 1 | 1:23.711 | ||
2. (2.) | A | 2. | 198. | SMIRNOV Nikita | RUS-TVER | 21 | 2 | 1:24.445 | ||
3. (3.) | A | 3. | 71. | MAULEYEU Mikita | BLR-ORS | 13 | 3 | 1:26.539 | ||
4. (4.) | A | 4. | 150. | TERESHCHENKO Viacheslav | RUS-KAL | 8 | 4 | 1:25.988 | ||
5. (5.) | A | - | 73. | SHURPAKOU Kuzma | BLR-ORS | 2 | 5 | 1:26.198 | ||
6. (6.) | A | - | 43. | KAMAROVSKI Nazar | BLR | 2 | 6 | 1:26.562 | ||
7. (7.) | B | 1. | 49. | ZHURAUSKI Maksim | BLR | 2 | 7 | 1:27.027 | ||
8. (10.) | B | 4. | 40. | BOLHAU Hleb | BLR | 10 | 1:26.295 | |||
9. (11.) | B | 5. | 88. | ZHUK Tsimafei | BLR-ZHO | 11 | 1:26.825 | |||
10. (12.) | B | 6. | 197. | ROGOV Oleg | RUS-TVER | 12 | 1:27.890 | |||
11. (13.) | C | 1. | 87. | SHAM Roman | BLR-ZHO | 13 | 1:31.830 | |||
12. (14.) | C | 2. | 45. | KISLITSYN Ilya | BLR | 14 | 1:32.425 | |||
13. (15.) | C | 3. | 148. | SHCHELKUNOV Ilia | RUS-KAL | 15 | 1:31.571 | |||
14. (16.) | C | 4. | 147. | ACHMETOV Amir | RUS-KAL | 16 | 1:30.369 | |||
15. (17.) | C | 5. | 41. | HANCHARYK Ivan | BLR | 17 | 1:36.835 | |||
16. (18.) | C | 6. | 186. | KRIWZOW Saweliy | RUS-SMO | 18 | 1:30.998 | |||
17. (19.) | D | 1. | 149. | TARASOV Artem | RUS-KAL | 19 | 1:27.425 | |||
18. (20.) | D | 2. | 46. | KRASNENKA Yahor | BLR | 20 | 1:28.073 | |||
19. (21.) | D | 3. | 188. | VASILIEV Michail | RUS-SMO | 21 | 1:37.491 | |||
20. (23.) | D | 5. | 152. | ZHUKOV Arsenii | RUS-KAL | 23 | 1:41.298 | |||
21. (24.) | D | 6. | 86. | PANIUKOU Uladzislau | BLR-ZHO | 24 | 1:38.908 | |||
22. (25.) | E | 1. | 136. | IZBICKI Franciszek | POL-UKSSB | 25 | 1:42.234 | |||
23. (26.) | E | 2. | 44. | KARPOVICH Yaramir | BLR | 26 | 1:46.885 | |||
24. (27.) | E | 3. | 187. | SLESAREW Egor | RUS-SMO | 27 | 1:49.507 | |||
25. (28.) | E | 4. | 185. | BAZYLEV Evgeny | RUS-SMO | 28 | 1:50.256 | |||
26. (29.) | E | 5. | 85. | HOSHKA Mikalai | BLR-ZHO | 29 | 2:07.864 | |||
27. (30.) | E | - | 42. | HUZEYEU Rastislau | BLR | 30 | 1:53.293 | |||
HEATS | ||||||||||
- | A | - | 72. | SHEDZKO Artsiom | BLR-ORS | 31 | NO TIME | |||
- | A | - | 47. | MATSIAS Aleh | BLR | 33 | NO TIME |