ISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR E BOYS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 4 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 10. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 55.939 | ||
2 | (5) | 115. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 57.395 | ||
3 | (3) | 77. | ÁRENDÁS Mihály | HUN-SZKE | 57.495 | ||
4 | (4) | 41. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 57.683 | ||
5 | (6) | 201. | KARADAĞ İlyas | TUR | 1:01.991 | ||
6 | (2) | 37. | KAMENSKY Vaclav | CZE-KSB | 1:14.230 | ||
RACE: 5 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 112. | GASPAROVICS Alisters | LAT-JLSS | 57.301 | ||
2 | (4) | 220. | PIDNEBENNYI Ihor | UKR-KHV | 59.440 | ||
3 | (6) | 11. | KASHAPOV Eldar | BUL-ICP | 1:00.526 | ||
4 | (1) | 114. | VACIETIS Edvards | LAT-JLSS | 1:03.552 | ||
5 | (5) | 53. | KOTRCH Michal | CZE-STCZ | 1:06.980 | ||
6 | (3) | 39. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 1:12.491 | ||
RACE: 6 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 133. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 56.607 | ||
2 | (1) | 40. | POLIDOR Aleš | CZE-KSB | 1:02.638 | ||
3 | (5) | 113. | LIEPINS Ricards | LAT-JLSS | 1:03.781 | ||
4 | (3) | 12. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 1:04.841 | ||
5 | (2) | 160. | BEDNARZ Jakub | POL-ORL | 1:10.445 | ||
6 | (4) | 38. | MUCHKA Frantisek | CZE-KSB | 1:25.239 | ||
JUNIOR E BOYS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 10 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 39. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 1:06.820 | ||
2 | (1) | 160. | BEDNARZ Jakub | POL-ORL | 1:11.971 | ||
3 | (3) | 37. | KAMENSKY Vaclav | CZE-KSB | 1:14.492 | ||
4 | (4) | 38. | MUCHKA Frantisek | CZE-KSB | 1:26.496 | ||
RACE: 11 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 12. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 57.455 | ||
2 | (1) | 41. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 58.588 | ||
3 | (2) | 11. | KASHAPOV Eldar | BUL-ICP | 59.143 | ||
4 | (3) | 201. | KARADAĞ İlyas | TUR | 1:00.797 | ||
5 | (4) | 114. | VACIETIS Edvards | LAT-JLSS | 1:03.218 | ||
6 | (5) | 113. | LIEPINS Ricards | LAT-JLSS | 1:03.660 | ||
7 | (7) | 53. | KOTRCH Michal | CZE-STCZ | 1:07.448 | ||
RACE: 12 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 10. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 54.901 | ||
2 | (5) | 77. | ÁRENDÁS Mihály | HUN-SZKE | 55.949 | ||
3 | (4) | 115. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 56.663 | ||
4 | (6) | 220. | PIDNEBENNYI Ihor | UKR-KHV | 58.477 | ||
5 | (7) | 40. | POLIDOR Aleš | CZE-KSB | 1:02.731 | ||
6 | (2) | 133. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 1:04.014 | ||
7 | (3) | 112. | GASPAROVICS Alisters | LAT-JLSS | 1:28.921 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR E BOYS HEATS 222 m | |||||||
RACE: 18 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 220. | PIDNEBENNYI Ihor | UKR-KHV | 26.977 | ||
2 | (2) | 40. | POLIDOR Aleš | CZE-KSB | 26.998 | ||
3 | (4) | 114. | VACIETIS Edvards | LAT-JLSS | 28.888 | ||
4 | (1) | 53. | KOTRCH Michal | CZE-STCZ | 30.325 | ||
RACE: 19 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 12. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 26.062 | ||
2 | (2) | 77. | ÁRENDÁS Mihály | HUN-SZKE | 26.220 | ||
3 | (5) | 201. | KARADAĞ İlyas | TUR | 28.369 | ||
4 | (3) | 37. | KAMENSKY Vaclav | CZE-KSB | 28.826 | ||
5 | (4) | 113. | LIEPINS Ricards | LAT-JLSS | 29.023 | ||
RACE: 20 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 112. | GASPAROVICS Alisters | LAT-JLSS | 26.100 | ||
2 | (3) | 10. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 26.255 | ||
3 | (5) | 41. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 27.198 | ||
4 | (2) | 160. | BEDNARZ Jakub | POL-ORL | 29.711 | ||
5 | (4) | 38. | MUCHKA Frantisek | CZE-KSB | 35.199 | ||
RACE: 21 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 133. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 26.150 | ||
2 | (1) | 115. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 26.235 | ||
3 | (3) | 11. | KASHAPOV Eldar | BUL-ICP | 27.770 | ||
4 | (4) | 39. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 29.271 | ||
JUNIOR E BOYS SEMI-FINAL 222 m | |||||||
RACE: 140 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 10. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 26.275 | ||
2 | (2) | 133. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 26.329 | ||
3 | (3) | 115. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 26.638 | advanced->to A | |
4 | (5) | 11. | KASHAPOV Eldar | BUL-ICP | 26.966 | ||
- | (1) | 112. | GASPAROVICS Alisters | LAT-JLSS | - | off track->to C | |
RACE: 141 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 12. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 26.121 | ||
2 | (2) | 77. | ÁRENDÁS Mihály | HUN-SZKE | 26.231 | ||
3 | (5) | 41. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 26.703 | ||
4 | (3) | 220. | PIDNEBENNYI Ihor | UKR-KHV | 27.602 | ||
5 | (4) | 40. | POLIDOR Aleš | CZE-KSB | 27.615 | ||
JUNIOR E BOYS FINAL 222 m | |||||||
RACE: 147 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 113. | LIEPINS Ricards | LAT-JLSS | 30.061 | ||
2 | (2) | 160. | BEDNARZ Jakub | POL-ORL | 30.365 | ||
3 | (3) | 53. | KOTRCH Michal | CZE-STCZ | 30.432 | ||
4 | (4) | 38. | MUCHKA Frantisek | CZE-KSB | 34.382 | ||
RACE: 148 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 201. | KARADAĞ İlyas | TUR | 28.327 | ||
2 | (5) | 112. | GASPAROVICS Alisters | LAT-JLSS | 28.399 | ||
3 | (4) | 39. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 28.655 | ||
4 | (2) | 37. | KAMENSKY Vaclav | CZE-KSB | 29.440 | ||
5 | (3) | 114. | VACIETIS Edvards | LAT-JLSS | 36.747 | ||
RACE: 149 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 220. | PIDNEBENNYI Ihor | UKR-KHV | 27.294 | ||
2 | (1) | 11. | KASHAPOV Eldar | BUL-ICP | 27.338 | ||
3 | (3) | 40. | POLIDOR Aleš | CZE-KSB | 27.369 | ||
RACE: 150 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 133. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 25.584 | ||
2 | (1) | 12. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 25.672 | ||
3 | (3) | 10. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 25.712 | ||
4 | (5) | 115. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 32.211 | ||
5 | (6) | 41. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 34.356 | ||
- | (2) | 77. | ÁRENDÁS Mihály | HUN-SZKE | - | impeding | |
3. Distance | |||||||
JUNIOR E BOYS HEATS 333 m | |||||||
RACE: 155 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 12. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 37.780 | ||
2 | (6) | 112. | GASPAROVICS Alisters | LAT-JLSS | 38.781 | ||
3 | (1) | 53. | KOTRCH Michal | CZE-STCZ | 44.299 | ||
4 | (5) | 77. | ÁRENDÁS Mihály | HUN-SZKE | 49.212 | ||
5 | (4) | 39. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 53.727 | ||
- | (2) | 201. | KARADAĞ İlyas | TUR | - | no finish->to C | |
RACE: 156 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 41. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 38.789 | ||
2 | (3) | 220. | PIDNEBENNYI Ihor | UKR-KHV | 38.975 | ||
3 | (6) | 114. | VACIETIS Edvards | LAT-JLSS | 42.168 | ||
4 | (4) | 113. | LIEPINS Ricards | LAT-JLSS | 42.187 | ||
5 | (5) | 38. | MUCHKA Frantisek | CZE-KSB | 51.335 | ||
6 | (1) | 10. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 1:10.622 | ||
RACE: 157 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 115. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 37.583 | ||
2 | (5) | 133. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 37.821 | ||
3 | (2) | 40. | POLIDOR Aleš | CZE-KSB | 40.196 | ||
4 | (1) | 160. | BEDNARZ Jakub | POL-ORL | 45.930 | ||
5 | (3) | 11. | KASHAPOV Eldar | BUL-ICP | 49.845 | ||
6 | (6) | 37. | KAMENSKY Vaclav | CZE-KSB | 53.455 | ||
JUNIOR E BOYS FINAL 333 m | |||||||
RACE: 315 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 201. | KARADAĞ İlyas | TUR | 42.258 | ||
2 | (2) | 39. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 42.444 | ||
3 | (1) | 37. | KAMENSKY Vaclav | CZE-KSB | 42.850 | ||
4 | (3) | 10. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 56.010 | ||
RACE: 316 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 77. | ÁRENDÁS Mihály | HUN-SZKE | 38.540 | ||
2 | (2) | 113. | LIEPINS Ricards | LAT-JLSS | 41.803 | ||
3 | (1) | 114. | VACIETIS Edvards | LAT-JLSS | 42.265 | ||
4 | (6) | 11. | KASHAPOV Eldar | BUL-ICP | 42.377 | ||
5 | (4) | 160. | BEDNARZ Jakub | POL-ORL | 44.562 | ||
6 | (3) | 53. | KOTRCH Michal | CZE-STCZ | 45.864 | ||
7 | (7) | 38. | MUCHKA Frantisek | CZE-KSB | 52.642 | ||
RACE: 317 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 115. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 37.725 | ||
2 | (2) | 12. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 37.924 | ||
3 | (6) | 220. | PIDNEBENNYI Ihor | UKR-KHV | 38.989 | ||
4 | (5) | 41. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 39.003 | ||
5 | (7) | 40. | POLIDOR Aleš | CZE-KSB | 41.435 | ||
6 | (4) | 112. | GASPAROVICS Alisters | LAT-JLSS | 45.963 | ||
- | (3) | 133. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | - | impeding |
ISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
Overall Classification
JUNIOR E BOYS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 115. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 3. 4. 1. | 55 | 8 | |
2. | 10. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 1. 3. 18. | 47 | 22 | |
3. | 12. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 8. 2. 2. | 43 | 12 | |
4. | 133. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 6. 1. 7. | 38 | 14 | |
5. | 77. | ÁRENDÁS Mihály | HUN-SZKE | 2. 6. 8. | 24 | 16 | |
6. | 220. | PIDNEBENNYI Ihor | UKR-KHV | 4. 7. 3. | 23 | 14 | |
7. | 41. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 9. 5. 4. | 13 | 18 | |
8. | 40. | POLIDOR Aleš | CZE-KSB | 5. 9. 5. | 10 | 19 | |
9. | 112. | GASPAROVICS Alisters | LAT-JLSS | 7. 10. 6. | 5 | 23 | |
10. | 11. | KASHAPOV Eldar | BUL-ICP | 10. 8. 11. | 1 | 29 | |
11. | 114. | VACIETIS Edvards | LAT-JLSS | 12. 14. 10. | 36 | ||
12. | 113. | LIEPINS Ricards | LAT-JLSS | 13. 15. 9. | 37 | ||
13. | 201. | KARADAĞ İlyas | TUR | 11. 11. 15. | 37 | ||
14. | 39. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 15. 12. 16. | 43 | ||
15. | 160. | BEDNARZ Jakub | POL-ORL | 16. 16. 12. | 44 | ||
16. | 53. | KOTRCH Michal | CZE-STCZ | 14. 17. 13. | 44 | ||
17. | 37. | KAMENSKY Vaclav | CZE-KSB | 17. 13. 17. | 47 | ||
18. | 38. | MUCHKA Frantisek | CZE-KSB | 18. 18. 14. | 50 |
Splitted Overall Classification
JUNIOR F BOYS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. (11.) | 114. | VACIETIS Edvards | LAT-JLSS | 12. 14. 10. | 36 | ||
2. (13.) | 201. | KARADAĞ İlyas | TUR | 11. 11. 15. | 37 | ||
3. (16.) | 53. | KOTRCH Michal | CZE-STCZ | 14. 17. 13. | 44 | ||
4. (18.) | 38. | MUCHKA Frantisek | CZE-KSB | 18. 18. 14. | 50 |
Splitted Overall Classification
JUNIOR E BOYS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. (1.) | 115. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 3. 4. 1. | 55 | 8 | |
2. (2.) | 10. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 1. 3. 18. | 47 | 22 | |
3. (3.) | 12. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 8. 2. 2. | 43 | 12 | |
4. (4.) | 133. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 6. 1. 7. | 38 | 14 | |
5. (5.) | 77. | ÁRENDÁS Mihály | HUN-SZKE | 2. 6. 8. | 24 | 16 | |
6. (6.) | 220. | PIDNEBENNYI Ihor | UKR-KHV | 4. 7. 3. | 23 | 14 | |
7. (7.) | 41. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 9. 5. 4. | 13 | 18 | |
8. (8.) | 40. | POLIDOR Aleš | CZE-KSB | 5. 9. 5. | 10 | 19 | |
9. (9.) | 112. | GASPAROVICS Alisters | LAT-JLSS | 7. 10. 6. | 5 | 23 | |
10. (10.) | 11. | KASHAPOV Eldar | BUL-ICP | 10. 8. 11. | 1 | 29 | |
11. (12.) | 113. | LIEPINS Ricards | LAT-JLSS | 13. 15. 9. | 37 | ||
12. (14.) | 39. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 15. 12. 16. | 43 | ||
13. (15.) | 160. | BEDNARZ Jakub | POL-ORL | 16. 16. 12. | 44 | ||
14. (17.) | 37. | KAMENSKY Vaclav | CZE-KSB | 17. 13. 17. | 47 |