Wiener Meisterschaften, Wien, AUT, 26.11. - 26.11.2022
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR E FINAL 500 m | |||||||
RACE: 1 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 13. | MECIR Alex | SVK-TRN | 1:02.824 | ||
2 | (1) | 12. | PERWEIN Ennio | AUT | 1:03.778 | ||
3 | (6) | 15. | SABIESCU Simion | AUT | 1:08.497 | ||
4 | (5) | 14. | SCUMACI Luca | AUT | 1:09.151 | ||
5 | (2) | 16. | ONUSKOVA Tamara | SVK-SCKE | 1:16.514 | ||
6 | (4) | 17. | ONDREJOVÁ Karolína | SVK-SCKE | 1:16.720 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR E FINAL 222 m | |||||||
RACE: 7 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 12. | PERWEIN Ennio | AUT | 29.226 | ||
2 | (3) | 13. | MECIR Alex | SVK-TRN | 29.282 | ||
3 | (6) | 14. | SCUMACI Luca | AUT | 31.173 | ||
4 | (5) | 15. | SABIESCU Simion | AUT | 32.042 | ||
5 | (1) | 16. | ONUSKOVA Tamara | SVK-SCKE | 33.499 | ||
6 | (4) | 17. | ONDREJOVÁ Karolína | SVK-SCKE | 33.591 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR E FINAL 333 m | |||||||
RACE: 13 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 13. | MECIR Alex | SVK-TRN | 42.480 | ||
2 | (2) | 12. | PERWEIN Ennio | AUT | 42.662 | ||
3 | (4) | 14. | SCUMACI Luca | AUT | 45.726 | ||
4 | (3) | 15. | SABIESCU Simion | AUT | 47.410 | ||
5 | (5) | 16. | ONUSKOVA Tamara | SVK-SCKE | 49.170 | ||
6 | (6) | 17. | ONDREJOVÁ Karolína | SVK-SCKE | 51.386 |
Wiener Meisterschaften, Wien, AUT, 26.11. - 26.11.2022
Overall Classification
JUNIOR E | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 13. | MECIR Alex | SVK-TRN | 1. 2. 1. | 89 | 4 | |
2. | 12. | PERWEIN Ennio | AUT | 2. 1. 2. | 76 | 5 | |
3. | 14. | SCUMACI Luca | AUT | 4. 3. 3. | 34 | 10 | |
4. | 15. | SABIESCU Simion | AUT | 3. 4. 4. | 29 | 11 | |
5. | 16. | ONUSKOVA Tamara | SVK-SCKE | 5. 5. 5. | 15 | 15 | |
6. | 17. | ONDREJOVÁ Karolína | SVK-SCKE | 6. 6. 6. | 9 | 18 |
Splitted Overall Classification
JUNIOR E GIRLS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. (5.) | 16. | ONUSKOVA Tamara | SVK-SCKE | 5. 5. 5. | 15 | 15 | |
2. (6.) | 17. | ONDREJOVÁ Karolína | SVK-SCKE | 6. 6. 6. | 9 | 18 |
Splitted Overall Classification
JUNIOR E BOYS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. (1.) | 13. | MECIR Alex | SVK-TRN | 1. 2. 1. | 89 | 4 | |
2. (2.) | 12. | PERWEIN Ennio | AUT | 2. 1. 2. | 76 | 5 | |
3. (3.) | 14. | SCUMACI Luca | AUT | 4. 3. 3. | 34 | 10 | |
4. (4.) | 15. | SABIESCU Simion | AUT | 3. 4. 4. | 29 | 11 |