ISU Danubia Series 2, Sofia, BUL REV DATE, 25.11. - 27.11.2022
Heat Results
1. Distance | |||||||
RELAY JUNIOR C-D MIXED HEATS 2000 m | |||||||
RACE: 38 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 9. | FTC RELAY Relay | HUN-FTC | 3:02.959 | ||
27. | MOLNÁR Réka | HUN-FTC | |||||
26. | DOBRÁN Réka | HUN-FTC | |||||
29. | DERDÁK Ákos | HUN-FTC | |||||
30. | YU Kevin | HUN-FTC | |||||
31. | Z.MOLNÁR Borisz | HUN-FTC | |||||
2 | (1) | 8. | TURKEY 2 RELAY | TUR | 3:06.234 | ||
86. | MUMCU Aylin | TUR | |||||
87. | TAŞ Elzem | TUR | |||||
97. | ULUDAĞ Yusuf Miraç | TUR | |||||
92. | ERDOĞAN Muhammet Doğukan | TUR | |||||
3 | (3) | 6. | SLOVAKIA RELAY | SVK | 3:14.999 | ||
75. | POPOVICOVA Lea | SVK | |||||
78. | DZIEDZINOVA Lara | SVK | |||||
80. | VASTUSKO Alexej | SVK | |||||
79. | DURISKA Matus | SVK | |||||
RACE: 39 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 2. | SPARS-VENTSPILS RELAY | LAT | 3:08.199 | ||
38. | SALMINA Kamilla | LAT | |||||
39. | SELEZNOVA Sofija | LAT | |||||
42. | KITOKS Antons | LAT | |||||
41. | SOLEICUKS Maksims | LAT | |||||
2 | (1) | 3. | MIXED1 RELAY | MIX-MIXED1 | 3:28.060 | ||
23. | RADELJA Ljiljana | CRO | |||||
25. | KOPRIVNJAK Rene | CRO | |||||
72. | FELICIJAN Zoja | SLO | |||||
73. | ŠKOF Filip | SLO | |||||
- | (3) | 5. | ISCS CSÍKSZEREDA RELAY | ROU-ISK | - | penalty->to B | |
50. | LASZLO Judit Sara | ROU-ISK | |||||
53. | GERE Cynthia | ROU-ISK | |||||
63. | IMREH Edward | ROU-ISK | |||||
62. | CSISZER Arpad | ROU-ISK | |||||
RACE: 40 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 1. | MIXED3 RELAY | MIX-MIXED3 | 2:56.789 | ||
34. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | |||||
28. | NAGY Réka | HUN-FTC | |||||
33. | ÁRENDÁS Mihály | HUN-SZKE | |||||
36. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | |||||
2 | (2) | 7. | TURKEY RELAY | TUR | 3:02.833 | ||
83. | KARADAĞ Derya | TUR | |||||
82. | FİDAN Nisa Nur | TUR | |||||
93. | YILDIZ Mehmet Talha | TUR | |||||
95. | KARADAĞ İlyas | TUR | |||||
3 | (3) | 4. | MIXED2 RELAY | MIX-MIXED2 | 3:04.011 | ||
5. | CHANCHEV Adrian | BUL | |||||
6. | MAXIMOV Presiyan | BUL | |||||
22. | HORVAT Tonka | CRO | |||||
74. | RODIC Sofija | SRB | |||||
RELAY JUNIOR C-D MIXED FINAL 2000 m | |||||||
RACE: 42 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 2. | SPARS-VENTSPILS RELAY | LAT | 3:05.606 | ||
38. | SALMINA Kamilla | LAT | |||||
39. | SELEZNOVA Sofija | LAT | |||||
42. | KITOKS Antons | LAT | |||||
41. | SOLEICUKS Maksims | LAT | |||||
2 | (4) | 3. | MIXED1 RELAY | MIX-MIXED1 | 3:27.091 | ||
23. | RADELJA Ljiljana | CRO | |||||
25. | KOPRIVNJAK Rene | CRO | |||||
72. | FELICIJAN Zoja | SLO | |||||
73. | ŠKOF Filip | SLO | |||||
- | (1) | 8. | TURKEY 2 RELAY | TUR | - | penalty | |
86. | MUMCU Aylin | TUR | |||||
87. | TAŞ Elzem | TUR | |||||
97. | ULUDAĞ Yusuf Miraç | TUR | |||||
92. | ERDOĞAN Muhammet Doğukan | TUR | |||||
- | (3) | 6. | SLOVAKIA RELAY | SVK | - | penalty | |
75. | POPOVICOVA Lea | SVK | |||||
78. | DZIEDZINOVA Lara | SVK | |||||
80. | VASTUSKO Alexej | SVK | |||||
79. | DURISKA Matus | SVK | |||||
- | (5) | 5. | ISCS CSÍKSZEREDA RELAY | ROU-ISK | - | no start | |
50. | LASZLO Judit Sara | ROU-ISK | |||||
53. | GERE Cynthia | ROU-ISK | |||||
63. | IMREH Edward | ROU-ISK | |||||
62. | CSISZER Arpad | ROU-ISK | |||||
RACE: 43 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 1. | MIXED3 RELAY | MIX-MIXED3 | 2:56.093 | ||
34. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | |||||
28. | NAGY Réka | HUN-FTC | |||||
33. | ÁRENDÁS Mihály | HUN-SZKE | |||||
36. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | |||||
2 | (3) | 9. | FTC RELAY Relay | HUN-FTC | 3:00.226 | ||
27. | MOLNÁR Réka | HUN-FTC | |||||
26. | DOBRÁN Réka | HUN-FTC | |||||
29. | DERDÁK Ákos | HUN-FTC | |||||
31. | Z.MOLNÁR Borisz | HUN-FTC | |||||
3 | (2) | 7. | TURKEY RELAY | TUR | 3:03.992 | ||
83. | KARADAĞ Derya | TUR | |||||
82. | FİDAN Nisa Nur | TUR | |||||
93. | YILDIZ Mehmet Talha | TUR | |||||
95. | KARADAĞ İlyas | TUR | |||||
- | (4) | 4. | MIXED2 RELAY | MIX-MIXED2 | - | no finish | |
5. | CHANCHEV Adrian | BUL | |||||
6. | MAXIMOV Presiyan | BUL | |||||
22. | HORVAT Tonka | CRO | |||||
74. | RODIC Sofija | SRB |