ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR A MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 324 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 206. | IOFIN Denys | UKR-KYIV | 1:36.226 | ||
2 | (4) | 41. | SUMAN Stribor | CRO | 1:38.850 | ||
3 | (2) | 144. | CSILLAG Csongor József | ROU-SCMC | 1:40.552 | ||
4 | (3) | 175. | BAKA Bojan | SRB | NO TIME | finished | |
RACE: 325 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 8. | DEWAGTERE Adriaan | BEL-STKG | 1:31.771 | ||
2 | (1) | 148. | RYATSEN Sergei | RUS-KAL | 1:31.884 | ||
3 | (2) | 176. | DJORDJEVIC Jovan | SRB | 1:33.142 | ||
4 | (4) | 207. | KHOCHYN Mykyta | UKR-KYIV | 1:34.957 | ||
5 | (5) | 59. | VIDA Ádám | HUN-FTC | 1:40.912 | ||
RACE: 326 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 74. | SZÁSZ Attila | HUN | 1:41.253 | ||
2 | (1) | 136. | KŁUJSZO Ignacy | POL | 1:41.891 | ||
3 | (2) | 115. | PILAGS Arturs | LAT-SPARS | 1:43.362 | ||
- | (4) | 195. | ATAN Metehan | TUR | - | kicking out | |
RACE: 327 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 112. | BERZINS Reinis | LAT | 1:30.579 | ||
2 | (4) | 194. | AKAR Furkan | TUR | 1:30.700 | ||
3 | (6) | 75. | SZIGETI Ádám | HUN | 1:30.815 | ||
4 | (5) | 49. | FAJKUS Radek | CZE | 1:30.964 | ||
5 | (3) | 137. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 1:31.791 | ||
6 | (2) | 18. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 1:31.970 | ||
WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 328 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 205. | UZAKOVA Mariya | UKR-KYIV | 1:48.134 | ||
2 | (2) | 40. | IVANDIĆ Danijela | CRO | 1:48.432 | ||
3 | (3) | 25. | MILKOVA Jana | BUL | 1:49.517 | ||
4 | (4) | 143. | PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina | ROU-SCMC | 1:51.756 | ||
5 | (5) | 174. | JANKOVIC Katarina | SRB | 1:52.946 | ||
- | (6) | 39. | BURIĆ Katarina | CRO | - | no start | |
RACE: 329 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 48. | VANKOVA Petra | CZE | 1:41.182 | ||
2 | (1) | 17. | TALAYEVA VOLHA | BLR | 1:41.286 | ||
3 | (5) | 16. | IZAFATAVA HANNA | BLR | 1:41.326 | ||
4 | (2) | 26. | PENCHEVA Zornica | BUL | 1:41.376 | ||
5 | (3) | 38. | AŠČIĆ Valentina | CRO | 1:41.471 | ||
MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 330 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 43. | MARTINIC Ivan | CRO | 1:37.569 | ||
2 | (3) | 7. | WOLFGANG Matthias | AUT | 1:37.880 | ||
3 | (1) | 178. | BAKA Bora | SRB | 1:42.288 | ||
4 | (5) | 9. | DEWAGTERE Willem | BEL-STKG | 1:42.304 | ||
5 | (2) | 5. | GRITSCH Markus | AUT | 1:45.200 | ||
RACE: 331 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 4. | ANDERMANN Nicolas | AUT | 1:30.860 | ||
2 | (1) | 209. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 1:31.623 | ||
3 | (2) | 11. | VOLCKAERT Robbe | BEL-STKG | 1:31.809 | ||
4 | (4) | 6. | LIU Heinrich | AUT | 1:35.696 | ||
5 | (3) | 179. | POPOVIC Miodrag | SRB | 1:35.758 | ||
RACE: 332 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 42. | KOLENC Martin | CRO | 1:40.090 | ||
2 | (1) | 21. | SLABODNIK ARTSEMI | BLR | 1:41.240 | ||
3 | (5) | 10. | SLEMBROUCK Maarten | BEL-STKG | 1:46.418 | ||
- | (2) | 23. | MIKHAILAU Uladzislau | BLR | - | no start | |
- | (3) | 140. | HYDZIK Sebastian | POL | - | no start | |
- | (4) | 81. | VAJDA Balázs | HUN | - | equipment | |
RACE: 333 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 200. | ŞİMŞEK Tunay | TUR | 1:36.970 | ||
2 | (4) | 208. | HANDEI Oleh | UKR-KYIV | 1:37.117 | ||
3 | (3) | 201. | TAHTACİ Davut | TUR | 1:37.183 | ||
4 | (2) | 3. | ANDERMANN Dominic | AUT | 1:37.344 | ||
5 | (5) | 202. | YARDIMCI Fırat | TUR | 1:37.548 | ||
1. Distance | |||||||
MIXED TEAM RELAY FINAL 2000 m | |||||||
RACE: 334 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
5 | (3) | 1. | KIEV RELAY | UKR | 2:55.035 | ||
6 | (2) | 6. | SAINT-PETERBURG RELAY | RUS-PET | 2:55.362 | ||
9 | (1) | 7. | FTC RELAY Relay | HUN-FTC | 3:11.143 | ||
RACE: 335 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
4 | (1) | 2. | LATVIA RELAY | LAT | 2:53.990 | ||
7 | (2) | 5. | RUSSIA RELAY | RUS | 2:58.713 | ||
8 | (3) | 8. | SRB RELAY | SRB | 3:10.520 | ||
RACE: 336 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 9. | HUNGARY RELAY | HUN | 2:52.857 | ||
2 | (3) | 10. | CROATIA RELAY | CRO | 2:52.906 | ||
3 | (4) | 3. | POLAND RELAY | POL | 2:53.318 | ||
- | (2) | 4. | BELARUS RELAY | BLR | - | no start |