2022 Buffalo Short Track Championship, 15.10. - 16.10.2022
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
4. Distance | |||||||
DIVISION 7 SUPER FINAL 340 m | |||||||
RACE: 178 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 26. | CHOU Makayla | USA-PTSC | 42.091 | ||
2 | (3) | 55. | LI Marcus | USA-PTSC | 45.967 | ||
3 | (5) | 85. | PLATE-TONG Hendrik | USA-GSSC | 46.206 | ||
4 | (4) | 149. | ZHOU Mason | USA-PTSC | 46.467 | ||
5 | (6) | 126. | WANG William 2014 | USA-GSSC | 49.341 | ||
6 | (2) | 56. | LIM Jaehyun | USA-PTSC | 51.025 | ||
7 | (7) | 77. | MULLANEY Kipling | USA-CBSSC | 51.754 | ||
8 | (8) | 13. | CERICOLA Gavin | USA-SYSC | 53.726 | ||
RACE: 179 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 166. | KRISHNA Sage | USA-BSC | 1:03.978 | ||
2 | (2) | 52. | LI Huaijin | USA-GSSC | 1:05.044 | ||
3 | (4) | 160. | BARBONE Giacomo | USA-UCBSSC | 1:05.537 | ||
4 | (5) | 14. | CERRONE Magdalena | USA-BSC | 1:10.366 | ||
5 | (6) | 53. | LI Jiuxi | USA-GSSC | 1:12.621 | ||
- | (3) | 62. | LIU Ethan | USA-GSSC | seeded | finished | |
DIVISION 8 SUPER FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 180 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 84. | PIELECHOWSKI Craig | USA-BSC | 2:23.630 | ||
2 | (2) | 34. | HALLADAY Johnny | USA-LWSSC | 2:24.008 | ||
3 | (3) | 15. | CHAFFIN Bill | USA-COLSC | 3:19.395 | ||
DIVISION 6 SUPER FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 181 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 67. | LOUZ Eliyahu | USA-SWC | 1:54.060 | ||
2 | (3) | 134. | YAROSH Addison | USA-LWSSC | 1:56.408 | ||
3 | (2) | 95. | SAUTTER Kathryn | USA-EPSSC | 1:56.731 | ||
4 | (5) | 86. | POMETUN Tatyana | USA-EPSSC | 2:01.035 | ||
5 | (4) | 33. | GOPINATH Narendran | USA-EPSSC | 2:01.338 | ||
6 | (6) | 120. | THATCHER Desmond | USA-CHS | 2:07.745 | ||
RACE: 182 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 111. | SOWA Therese | USA-BSS | 1:54.274 | ||
2 | (2) | 49. | LEI Cassie | USA-BSS | 1:54.648 | ||
3 | (5) | 158. | BANK Madeline | USA-PSC | 1:57.639 | ||
4 | (7) | 69. | MACHUCA Abner | USA-BSS | 1:57.940 | ||
5 | (6) | 1. | AITBAYEVA Nagi | USA-SYSC | 1:58.000 | ||
6 | (8) | 94. | SAPOLA Jeremy | USA-LWSSC | 2:00.128 | ||
7 | (4) | 47. | LEE Ayden | USA-EPSSC | 2:05.855 | ||
- | (3) | 43. | HUANG Ryan | USA-PTSC | - | no start | |
DIVISION 12 SUPER FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 183 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 35. | HARTSHORN Jacoby | USA-BSS | 2:06.980 | ||
2 | (1) | 75. | MILLER Shane | USA-PSC | 2:07.432 | ||
3 | (3) | 10. | BEASLEY Oliver | CAN-MSSC | 2:08.407 | ||
4 | (5) | 156. | OVERFIELD Simona | USA-LWSSC | 2:10.766 | ||
5 | (4) | 83. | PETTITT Phillip | USA-LWSSC | 2:14.634 | ||
6 | (7) | 123. | TYLWALK Adrian | USA-EPSSC | 2:19.797 | ||
7 | (8) | 101. | SHELTON-WHITE Christian | USA-UCBSSC | 2:27.430 | ||
8 | (6) | 93. | NEORR Ceili | USA-LWSSC | 2:27.675 | ||
RACE: 184 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 128. | WINBIGLER Reed | USA-LWSSC | 2:32.263 | ||
2 | (2) | 129. | WOBESER Benjamin | USA-UCBSSC | 3:01.797 |