2022 Buffalo Short Track Championship, 15.10. - 16.10.2022
Heat Results
4. Distance | |||||||
DIVISION 12 SUPER FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 183 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 35. | HARTSHORN Jacoby | USA-BSS | 2:06.980 | ||
2 | (1) | 75. | MILLER Shane | USA-PSC | 2:07.432 | ||
3 | (3) | 10. | BEASLEY Oliver | CAN-MSSC | 2:08.407 | ||
4 | (5) | 156. | OVERFIELD Simona | USA-LWSSC | 2:10.766 | ||
5 | (4) | 83. | PETTITT Phillip | USA-LWSSC | 2:14.634 | ||
6 | (7) | 123. | TYLWALK Adrian | USA-EPSSC | 2:19.797 | ||
7 | (8) | 101. | SHELTON-WHITE Christian | USA-UCBSSC | 2:27.430 | ||
8 | (6) | 93. | NEORR Ceili | USA-LWSSC | 2:27.675 | ||
RACE: 184 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 128. | WINBIGLER Reed | USA-LWSSC | 2:32.263 | ||
2 | (2) | 129. | WOBESER Benjamin | USA-UCBSSC | 3:01.797 |
2022 Buffalo Short Track Championship, 15.10. - 16.10.2022
Distance Classification
DIVISION 12 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
SUPER FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 35. | HARTSHORN Jacoby | USA-BSS | 34 | 1 | 2:06.980 | ||
2. | A | 2. | 75. | MILLER Shane | USA-PSC | 21 | 2 | 2:07.432 | ||
3. | A | 3. | 10. | BEASLEY Oliver | CAN-MSSC | 13 | 3 | 2:08.407 | ||
4. | A | 4. | 156. | OVERFIELD Simona | USA-LWSSC | 8 | 4 | 2:10.766 | ||
5. | A | 5. | 83. | PETTITT Phillip | USA-LWSSC | 5 | 5 | 2:14.634 | ||
6. | A | 6. | 123. | TYLWALK Adrian | USA-EPSSC | 3 | 6 | 2:19.797 | ||
7. | A | 7. | 101. | SHELTON-WHITE Christian | USA-UCBSSC | 2 | 7 | 2:27.430 | ||
8. | A | 8. | 93. | NEORR Ceili | USA-LWSSC | 1 | 8 | 2:27.675 | ||
9. | B | 1. | 128. | WINBIGLER Reed | USA-LWSSC | 9 | 2:32.263 | |||
10. | B | 2. | 129. | WOBESER Benjamin | USA-UCBSSC | 10 | 3:01.797 |
Splitted Distance Classification
WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
SUPER FINAL | ||||||||||
1. (4.) | A | 4. | 156. | OVERFIELD Simona | USA-LWSSC | 8 | 4 | 2:10.766 | ||
2. (8.) | A | 8. | 93. | NEORR Ceili | USA-LWSSC | 1 | 8 | 2:27.675 |
Splitted Distance Classification
MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (1.) | A | 1. | 35. | HARTSHORN Jacoby | USA-BSS | 34 | 1 | 2:06.980 | ||
2. (2.) | A | 2. | 75. | MILLER Shane | USA-PSC | 21 | 2 | 2:07.432 | ||
3. (3.) | A | 3. | 10. | BEASLEY Oliver | CAN-MSSC | 13 | 3 | 2:08.407 | ||
4. (5.) | A | 5. | 83. | PETTITT Phillip | USA-LWSSC | 5 | 5 | 2:14.634 | ||
5. (6.) | A | 6. | 123. | TYLWALK Adrian | USA-EPSSC | 3 | 6 | 2:19.797 | ||
6. (7.) | A | 7. | 101. | SHELTON-WHITE Christian | USA-UCBSSC | 2 | 7 | 2:27.430 | ||
7. (9.) | B | 1. | 128. | WINBIGLER Reed | USA-LWSSC | 9 | 2:32.263 | |||
8. (10.) | B | 2. | 129. | WOBESER Benjamin | USA-UCBSSC | 10 | 3:01.797 |