Alpe Adria Trophy 4 - Slovene Open Championships / Celje,SLO, 28.03. - 29.03.2015
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 162 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 111. | KARL Manuela | AUT-RWS | 2:10.418 | ||
2 | (2) | 89. | DOSKOVIC Anja | SRB | 2:17.696 | ||
RACE: 163 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 72. | SLUGA Klarisa | SLO | 2:15.113 | ||
2 | (3) | 96. | HYMPÁNOVÁ Alexandra | SVK-SKMA | 2:16.623 | ||
3 | (2) | 55. | TAKÁCS Réka | HUN-TKKSE | 2:20.853 | ||
4 | (4) | 71. | MIDŽIČ Melanie | SLO | 2:31.967 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 164 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 79. | URLEP Bor Luka | SLO | 1:56.714 | ||
2 | (4) | 10. | LIU Heinrich | AUT-ERC | 1:59.676 | ||
3 | (1) | 24. | STOJAN Luka | CRO | 1:59.796 | ||
4 | (3) | 23. | POSAVEC Jan | CRO | 2:08.734 | ||
RACE: 165 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 9. | ANDERMANN Nicolas | AUT-ERC | 1:44.547 | ||
2 | (1) | 52. | RÉVÉSZ Gergő | HUN-SZKE | 1:44.871 | ||
3 | (2) | 53. | SZEMMARI László | HUN-SZKE | 1:47.255 | ||
RACE: 166 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 36. | NEMES Krisztián | HUN-SPSC | 1:50.271 | ||
2 | (1) | 62. | KMETYKÓ Péter | HUN-TKKSE | 1:51.141 | ||
3 | (3) | 38. | TALABOS Attila | HUN-SPSC | 1:54.087 | ||
- | (4) | 37. | SZIKLÁSI András | HUN-SPSC | - | assistance | |
WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 167 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 20. | BURIĆ Katarina | CRO | 1:55.283 | ||
2 | (1) | 19. | AŠČIĆ Valentina | CRO | 1:55.413 | ||
3 | (4) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT-AWZ | 1:56.297 | ||
4 | (3) | 22. | IVANDIĆ Danijela | CRO | 1:58.583 | ||
5 | (5) | 93. | JANKOVIC Katarina | SRB | 2:04.723 | ||
MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 168 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 47. | VELLA Márton | HUN-SPSC | 2:00.683 | ||
2 | (2) | 15. | KRSTIĆ Mak | BIH | 2:00.721 | ||
RACE: 169 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 13. | WOLFGANG Matthias | AUT-ERC | 1:39.907 | ||
2 | (3) | 29. | MARTINIC Ivan | CRO | 1:40.565 | ||
3 | (2) | 95. | MOJSILOVIC Ivan | SRB | 1:48.875 | ||
4 | (4) | 112. | PUTTINGER Andreas | AUT-RWS | 1:51.513 | ||
RACE: 170 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 28. | KOLENC Martin | CRO | 1:43.727 | ||
2 | (3) | 70. | CAKÓ Dávid | HUN-TKKSE | 1:43.985 | ||
3 | (4) | 46. | SIRÁLY Farkas | HUN-SPSC | 1:48.599 | ||
4 | (2) | 6. | RAINER Philemon | AUT-ECV | 1:48.861 |