ISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR A WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 332 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 170. | TOPOLSKA Gabriela | POL | 1:36.810 | ||
2 | (1) | 91. | TÚRI Anna | HUN | 1:37.158 | ||
3 | (2) | 165. | WILGA Magdalena | POL-AZSO | 1:42.689 | ||
RACE: 333 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 12. | IZAFATAVA HANNA | BLR | 1:53.572 | ||
2 | (5) | 11. | CHYSTAYA KATSIARYNA | BLR | 1:53.730 | ||
3 | (4) | 78. | PFEIFEROVA Tereza | CZE | 1:53.795 | ||
4 | (2) | 117. | VÁGVÖLGYI Mercédesz | HUN-MTK | 1:54.658 | ||
5 | (3) | 183. | OBRADOVIC Anja | SRB | 1:55.047 | ||
JUNIOR A MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 334 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 98. | RÉVÉSZ Gergő | HUN | 1:38.897 | ||
2 | (1) | 2. | ANDERMANN Nicolas | AUT | 1:39.490 | ||
3 | (3) | 3. | LIU Heinrich | AUT | 1:41.392 | ||
4 | (4) | 186. | BAKA Bora | SRB | 1:52.918 | ||
RACE: 335 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 57. | YAO Hongyu | CHN | 1:33.051 | ||
2 | (6) | 58. | ZHAO Jiacheng | CHN | 1:33.151 | ||
3 | (2) | 81. | SEJPAL Zdenek | CZE | 1:33.354 | ||
4 | (4) | 182. | URLEP Bor Luka | SLO | 1:33.926 | ||
5 | (3) | 200. | VAJDA Balázs | HUN | 1:34.541 | ||
6 | (5) | 156. | PILAGS Arturs | LAT-SPARS | 1:38.195 | ||
RACE: 336 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 194. | ŞİMŞEK Tunay | TUR | 1:31.033 | ||
2 | (4) | 55. | JIANG Youzhi | CHN | 1:31.269 | ||
3 | (5) | 99. | SZÁSZ Attila | HUN | 1:31.466 | ||
4 | (3) | 101. | TIBORCZ Dániel | HUN | 2:03.159 | ||
- | (1) | 56. | YANG Hao | CHN | - | impeding | |
WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 337 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 73. | AŠČIĆ Valentina | CRO | 1:48.249 | ||
2 | (1) | 21. | MILKOVA Jana | BUL | 1:51.044 | ||
3 | (3) | 185. | JANKOVIC Katarina | SRB | 1:55.449 | ||
- | (2) | 20. | MANOILOVA Katrin | BUL | - | no start | |
RACE: 338 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 14. | IZAFATAVA MARIYA | BLR | 1:55.182 | ||
2 | (1) | 22. | PENCHEVA Zornica | BUL | 1:55.256 | ||
3 | (4) | 36. | YAKIMOVA Anna | BUL-SCDS | 1:55.682 | ||
4 | (3) | 74. | IVANDIĆ Danijela | CRO | 1:55.698 | ||
5 | (5) | 19. | DZHUSTROVA Lilia | BUL | 2:01.340 | ||
MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 339 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 23. | GEORGIEV Dimitar | BUL | 1:39.671 | ||
2 | (2) | 75. | MARTINIC Ivan | CRO | 1:39.778 | ||
3 | (1) | 7. | ANDERMANN Dominic | AUT | 1:40.444 | ||
4 | (3) | 198. | TAHTACİ Davut | TUR | 2:14.619 | ||
5 | (5) | 18. | STRELKOV Eduard | BLR | 2:16.376 | ||
RACE: 340 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 199. | YARDIMCI Fırat | TUR | 1:38.544 | ||
2 | (4) | 15. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 1:39.852 | ||
3 | (5) | 157. | KRŪZBERGS Karlis | LAT-SPARS | 1:40.247 | ||
4 | (2) | 17. | SIARHYEU Maksim | BLR | 1:40.740 | ||
5 | (3) | 16. | RYZHOU Yauheni | BLR | 1:41.677 |