Danubia 2 - CZECH OPEN - Benátky n/J /CZE, 07.10. - 09.10.2016
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 195 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 83. | BERZINS Reinis | LAT | 1:47.990 | ||
2 | (3) | 71. | SZIGETI Ádám | HUN-MTK | 1:48.384 | ||
3 | (2) | 149. | MALIKOV Aleksei | RUS-PET | 1:49.224 | ||
4 | (1) | 100. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 1:58.643 | ||
RACE: 196 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 146. | ILINSKII Semen | RUS-PET | 1:46.227 | ||
2 | (1) | 55. | BONTOVICS Balázs | HUN | 1:46.448 | ||
3 | (3) | 120. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 1:50.643 | ||
4 | (4) | 139. | SÁRÁNYI Bence | ROU | 1:57.786 | ||
RACE: 197 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 29. | FAJKUS Radek | CZE-KSB | 1:43.474 | ||
2 | (3) | 127. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 1:44.456 | ||
3 | (1) | 151. | ROSHCHEKTAEV Dzhonatan | RUS-PET | 1:44.477 | ||
4 | (4) | 121. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | 1:51.459 | ||
RACE: 198 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 126. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 1:40.248 | ||
2 | (2) | 58. | ZSIGÓ Máté | HUN | 1:42.665 | ||
3 | (4) | 76. | GERA Márton | HUN-TKKSE | 1:43.288 | ||
4 | (1) | 150. | MATLAKH Denis | RUS-PET | 1:51.180 | ||
5 | (5) | 148. | KOSHEVOY Egor | RUS-PET | 1:56.084 | ||
RACE: 199 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 147. | KARPOV Viacheslav | RUS-PET | 1:43.020 | ||
2 | (3) | 57. | TALABOS Attila | HUN | 1:43.158 | ||
3 | (1) | 102. | ZAKRZEWSKI Jakub | POL-JUV | 1:44.402 | ||
4 | (4) | 173. | BUKSAR Marian | SVK | 1:53.493 | ||
RACE: 200 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 145. | BALBEKOV Vladimir | RUS-PET | 1:41.798 | ||
2 | (4) | 60. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 1:45.054 | ||
3 | (1) | 8. | SUMAN Stribor | CRO | 1:48.705 | ||
4 | (3) | 101. | KŁUJSZO Ignacy | POL-JUV | 2:00.904 | ||
RACE: 201 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 77. | KMETYKÓ Péter | HUN-TKKSE | 1:41.020 | ||
2 | (3) | 56. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 1:41.636 | ||
3 | (2) | 70. | SIRÁLY Benő | HUN-MTK | 1:43.802 | ||
4 | (1) | 152. | SINILNIKOV Mikhail | RUS-PET | 1:48.233 | ||
JUNIOR C BOYS QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 219 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 147. | KARPOV Viacheslav | RUS-PET | 1:38.266 | ||
2 | (3) | 29. | FAJKUS Radek | CZE-KSB | 1:38.359 | ||
3 | (2) | 76. | GERA Márton | HUN-TKKSE | 1:43.906 | ||
4 | (4) | 60. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 1:44.073 | ||
RACE: 220 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 145. | BALBEKOV Vladimir | RUS-PET | 1:46.799 | ||
2 | (1) | 77. | KMETYKÓ Péter | HUN-TKKSE | 1:47.079 | ||
3 | (3) | 58. | ZSIGÓ Máté | HUN | 1:47.860 | ||
4 | (4) | 57. | TALABOS Attila | HUN | 1:53.382 | ||
RACE: 221 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 83. | BERZINS Reinis | LAT | 1:52.974 | ||
2 | (3) | 146. | ILINSKII Semen | RUS-PET | 1:53.461 | ||
3 | (2) | 127. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 1:54.305 | ||
4 | (1) | 70. | SIRÁLY Benő | HUN-MTK | 1:56.969 | ||
RACE: 222 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 126. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 1:47.828 | ||
2 | (3) | 55. | BONTOVICS Balázs | HUN | 1:48.757 | ||
3 | (4) | 71. | SZIGETI Ádám | HUN-MTK | 1:50.722 | ||
- | (2) | 56. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | - | no finish | |
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 237 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 83. | BERZINS Reinis | LAT | 1:50.357 | ||
2 | (2) | 77. | KMETYKÓ Péter | HUN-TKKSE | 1:51.096 | ||
3 | (1) | 145. | BALBEKOV Vladimir | RUS-PET | 1:51.365 | ||
4 | (3) | 55. | BONTOVICS Balázs | HUN | NO TIME | ||
RACE: 238 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 126. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 1:39.947 | ||
2 | (4) | 146. | ILINSKII Semen | RUS-PET | 1:41.233 | ||
3 | (2) | 29. | FAJKUS Radek | CZE-KSB | 1:53.875 | advanced | |
- | (1) | 147. | KARPOV Viacheslav | RUS-PET | - | impeding | |
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 272 HEAT: 1 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 101. | KŁUJSZO Ignacy | POL-JUV | 1:37.757 | ||
2 | (4) | 100. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 1:40.125 | ||
3 | (1) | 173. | BUKSAR Marian | SVK | 1:51.818 | ||
4 | (3) | 139. | SÁRÁNYI Bence | ROU | 1:53.665 | ||
5 | (2) | 148. | KOSHEVOY Egor | RUS-PET | 1:55.017 | ||
RACE: 273 HEAT: 2 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 152. | SINILNIKOV Mikhail | RUS-PET | 1:53.661 | ||
2 | (2) | 120. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 1:54.822 | ||
3 | (4) | 121. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | 1:55.925 | ||
4 | (3) | 150. | MATLAKH Denis | RUS-PET | 1:56.017 | ||
RACE: 274 HEAT: 3 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 151. | ROSHCHEKTAEV Dzhonatan | RUS-PET | 1:36.864 | ||
2 | (1) | 102. | ZAKRZEWSKI Jakub | POL-JUV | 1:36.957 | ||
3 | (4) | 149. | MALIKOV Aleksei | RUS-PET | 1:43.074 | ||
4 | (3) | 8. | SUMAN Stribor | CRO | 1:46.243 | ||
RACE: 275 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 57. | TALABOS Attila | HUN | 1:36.227 | ||
2 | (1) | 60. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 1:42.517 | ||
3 | (3) | 70. | SIRÁLY Benő | HUN-MTK | 1:47.002 | ||
RACE: 276 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 127. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 1:46.687 | ||
2 | (3) | 71. | SZIGETI Ádám | HUN-MTK | 1:46.785 | ||
3 | (2) | 58. | ZSIGÓ Máté | HUN | 1:46.829 | ||
4 | (1) | 76. | GERA Márton | HUN-TKKSE | 1:54.004 | ||
RACE: 277 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 55. | BONTOVICS Balázs | HUN | 1:56.534 | ||
2 | (2) | 145. | BALBEKOV Vladimir | RUS-PET | 2:11.988 | ||
RACE: 278 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 126. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 1:33.155 | ||
2 | (5) | 29. | FAJKUS Radek | CZE-KSB | 1:34.507 | ||
3 | (3) | 83. | BERZINS Reinis | LAT | 1:35.206 | ||
4 | (2) | 146. | ILINSKII Semen | RUS-PET | 1:38.300 | ||
5 | (4) | 77. | KMETYKÓ Péter | HUN-TKKSE | NO TIME |
Danubia 2 - CZECH OPEN - Benátky n/J /CZE, 07.10. - 09.10.2016
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 126. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 34 | 1 | 1:33.155 | ||
2. | A | 2. | 29. | FAJKUS Radek | CZE-KSB | 21 | 2 | 1:34.507 | ||
3. | A | 3. | 83. | BERZINS Reinis | LAT | 13 | 3 | 1:35.206 | ||
4. | A | 4. | 146. | ILINSKII Semen | RUS-PET | 8 | 4 | 1:38.300 | ||
5. | A | 5. | 77. | KMETYKÓ Péter | HUN-TKKSE | 5 | 5 | 1:41.020 | ||
6. | B | 1. | 55. | BONTOVICS Balázs | HUN | 6 | 1:46.448 | |||
7. | B | 2. | 145. | BALBEKOV Vladimir | RUS-PET | 7 | 1:41.798 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
8. | A | - | 147. | KARPOV Viacheslav | RUS-PET | 8 | 1:38.266 | |||
FINAL | ||||||||||
9. | C | 1. | 127. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 9 | 1:44.456 | |||
10. | C | 2. | 71. | SZIGETI Ádám | HUN-MTK | 10 | 1:46.785 | |||
11. | C | 3. | 58. | ZSIGÓ Máté | HUN | 11 | 1:42.665 | |||
12. | C | 4. | 76. | GERA Márton | HUN-TKKSE | 12 | 1:43.288 | |||
13. | D | 1. | 57. | TALABOS Attila | HUN | 13 | 1:36.227 | |||
14. | D | 2. | 60. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 14 | 1:42.517 | |||
15. | D | 3. | 70. | SIRÁLY Benő | HUN-MTK | 15 | 1:43.802 | |||
QUARTER-FINAL | ||||||||||
16. | A | - | 56. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 16 | 1:41.636 | |||
FINAL | ||||||||||
17. | E | 1. | 151. | ROSHCHEKTAEV Dzhonatan | RUS-PET | 17 | 1:36.864 | |||
18. | E | 2. | 102. | ZAKRZEWSKI Jakub | POL-JUV | 18 | 1:36.957 | |||
19. | E | 3. | 149. | MALIKOV Aleksei | RUS-PET | 19 | 1:43.074 | |||
20. | E | 4. | 8. | SUMAN Stribor | CRO | 20 | 1:46.243 | |||
21. | F | 1. | 152. | SINILNIKOV Mikhail | RUS-PET | 21 | 1:48.233 | |||
22. | F | 2. | 120. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 22 | 1:50.643 | |||
23. | F | 3. | 121. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | 23 | 1:51.459 | |||
24. | F | 4. | 150. | MATLAKH Denis | RUS-PET | 24 | 1:51.180 | |||
25. | G | 1. | 101. | KŁUJSZO Ignacy | POL-JUV | 25 | 1:37.757 | |||
26. | G | 2. | 100. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 26 | 1:40.125 | |||
27. | G | 3. | 173. | BUKSAR Marian | SVK | 27 | 1:51.818 | |||
28. | G | 4. | 139. | SÁRÁNYI Bence | ROU | 28 | 1:53.665 | |||
29. | G | 5. | 148. | KOSHEVOY Egor | RUS-PET | 29 | 1:55.017 |