Danubia 2 - CZECH OPEN - Benátky n/J /CZE, 07.10. - 09.10.2016
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 81 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 77. | KMETYKÓ Péter | HUN-TKKSE | 47.882 | ||
2 | (1) | 56. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 48.438 | ||
3 | (3) | 120. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 49.189 | ||
4 | (4) | 152. | SINILNIKOV Mikhail | RUS-PET | 56.759 | ||
RACE: 82 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 29. | FAJKUS Radek | CZE-KSB | 46.206 | ||
2 | (2) | 102. | ZAKRZEWSKI Jakub | POL-JUV | 47.969 | ||
3 | (1) | 149. | MALIKOV Aleksei | RUS-PET | 51.654 | ||
4 | (4) | 8. | SUMAN Stribor | CRO | NO TIME | ||
RACE: 83 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 83. | BERZINS Reinis | LAT | 47.683 | ||
2 | (4) | 101. | KŁUJSZO Ignacy | POL-JUV | 47.776 | ||
3 | (3) | 139. | SÁRÁNYI Bence | ROU | 55.663 | ||
4 | (1) | 151. | ROSHCHEKTAEV Dzhonatan | RUS-PET | NO TIME | ||
RACE: 84 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 145. | BALBEKOV Vladimir | RUS-PET | 45.719 | ||
2 | (1) | 76. | GERA Márton | HUN-TKKSE | 50.668 | ||
3 | (3) | 173. | BUKSAR Marian | SVK | NO TIME | ||
- | (2) | 57. | TALABOS Attila | HUN | - | no start | |
RACE: 85 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 127. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 46.924 | ||
2 | (1) | 55. | BONTOVICS Balázs | HUN | 47.125 | ||
3 | (4) | 70. | SIRÁLY Benő | HUN-MTK | 51.182 | ||
4 | (2) | 150. | MATLAKH Denis | RUS-PET | 53.252 | ||
RACE: 86 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 126. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 45.238 | ||
2 | (2) | 146. | ILINSKII Semen | RUS-PET | 46.408 | ||
3 | (1) | 58. | ZSIGÓ Máté | HUN | 46.641 | ||
4 | (3) | 71. | SZIGETI Ádám | HUN-MTK | 47.440 | ||
5 | (5) | 148. | KOSHEVOY Egor | RUS-PET | 54.696 | ||
RACE: 87 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 147. | KARPOV Viacheslav | RUS-PET | 46.314 | ||
2 | (4) | 100. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 47.528 | ||
3 | (3) | 60. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 49.141 | ||
4 | (1) | 121. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | 52.470 | ||
JUNIOR C BOYS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 152 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 29. | FAJKUS Radek | CZE-KSB | 45.212 | ||
2 | (2) | 147. | KARPOV Viacheslav | RUS-PET | 45.328 | ||
3 | (4) | 101. | KŁUJSZO Ignacy | POL-JUV | 46.333 | ||
4 | (3) | 100. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 47.427 | ||
RACE: 153 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 145. | BALBEKOV Vladimir | RUS-PET | 46.164 | ||
2 | (3) | 77. | KMETYKÓ Péter | HUN-TKKSE | 46.575 | ||
3 | (4) | 102. | ZAKRZEWSKI Jakub | POL-JUV | 47.236 | ||
4 | (2) | 58. | ZSIGÓ Máté | HUN | 47.648 | ||
RACE: 154 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 83. | BERZINS Reinis | LAT | 46.256 | ||
2 | (1) | 146. | ILINSKII Semen | RUS-PET | 46.321 | ||
3 | (4) | 76. | GERA Márton | HUN-TKKSE | 52.590 | ||
4 | (2) | 127. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | NO TIME | ||
RACE: 155 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 126. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 45.169 | ||
2 | (2) | 55. | BONTOVICS Balázs | HUN | 46.839 | ||
3 | (3) | 56. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 49.505 | ||
4 | (4) | 60. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 49.587 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 162 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 145. | BALBEKOV Vladimir | RUS-PET | 45.079 | ||
2 | (2) | 83. | BERZINS Reinis | LAT | 45.697 | ||
3 | (3) | 77. | KMETYKÓ Péter | HUN-TKKSE | 45.926 | ||
4 | (4) | 55. | BONTOVICS Balázs | HUN | 45.981 | ||
RACE: 163 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 126. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 44.592 | ||
2 | (2) | 29. | FAJKUS Radek | CZE-KSB | 44.737 | ||
3 | (4) | 146. | ILINSKII Semen | RUS-PET | 44.982 | ||
4 | (3) | 147. | KARPOV Viacheslav | RUS-PET | 50.507 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 181 HEAT: 1 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 151. | ROSHCHEKTAEV Dzhonatan | RUS-PET | 48.155 | ||
2 | (1) | 148. | KOSHEVOY Egor | RUS-PET | 55.489 | ||
3 | (4) | 8. | SUMAN Stribor | CRO | NO TIME | ||
- | (3) | 152. | SINILNIKOV Mikhail | RUS-PET | - | 2 false starts | |
RACE: 182 HEAT: 2 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 71. | SZIGETI Ádám | HUN-MTK | 48.686 | ||
2 | (4) | 173. | BUKSAR Marian | SVK | 52.315 | ||
3 | (3) | 150. | MATLAKH Denis | RUS-PET | 53.365 | ||
4 | (2) | 121. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | 53.484 | ||
RACE: 183 HEAT: 3 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 149. | MALIKOV Aleksei | RUS-PET | 49.974 | ||
2 | (2) | 70. | SIRÁLY Benő | HUN-MTK | 50.075 | ||
3 | (1) | 120. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 50.219 | ||
4 | (4) | 139. | SÁRÁNYI Bence | ROU | 52.149 | ||
RACE: 184 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 127. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 47.114 | ||
2 | (2) | 100. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 47.274 | ||
3 | (3) | 58. | ZSIGÓ Máté | HUN | 47.316 | ||
4 | (4) | 60. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 49.459 | ||
RACE: 185 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 101. | KŁUJSZO Ignacy | POL-JUV | 46.750 | ||
2 | (2) | 102. | ZAKRZEWSKI Jakub | POL-JUV | 46.842 | ||
3 | (3) | 56. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 48.896 | ||
4 | (4) | 76. | GERA Márton | HUN-TKKSE | 51.022 | ||
RACE: 186 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 146. | ILINSKII Semen | RUS-PET | 46.333 | ||
2 | (2) | 77. | KMETYKÓ Péter | HUN-TKKSE | 46.478 | ||
3 | (4) | 147. | KARPOV Viacheslav | RUS-PET | 48.286 | ||
4 | (3) | 55. | BONTOVICS Balázs | HUN | NO TIME | ||
RACE: 187 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 126. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 44.167 | ||
2 | (2) | 29. | FAJKUS Radek | CZE-KSB | 44.736 | ||
3 | (3) | 145. | BALBEKOV Vladimir | RUS-PET | 44.845 | ||
4 | (4) | 83. | BERZINS Reinis | LAT | 51.120 |
Danubia 2 - CZECH OPEN - Benátky n/J /CZE, 07.10. - 09.10.2016
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 126. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 34 | 1 | 0:44.167 | ||
2. | A | 2. | 29. | FAJKUS Radek | CZE-KSB | 21 | 2 | 0:44.736 | ||
3. | A | 3. | 145. | BALBEKOV Vladimir | RUS-PET | 13 | 3 | 0:44.845 | ||
4. | A | 4. | 83. | BERZINS Reinis | LAT | 8 | 4 | 0:45.697 | ||
5. | B | 1. | 146. | ILINSKII Semen | RUS-PET | 5 | 0:44.982 | |||
6. | B | 2. | 77. | KMETYKÓ Péter | HUN-TKKSE | 6 | 0:45.926 | |||
7. | B | 3. | 147. | KARPOV Viacheslav | RUS-PET | 7 | 0:45.328 | |||
8. | B | 4. | 55. | BONTOVICS Balázs | HUN | 8 | 0:45.981 | |||
9. | C | 1. | 101. | KŁUJSZO Ignacy | POL-JUV | 9 | 0:46.333 | |||
10. | C | 2. | 102. | ZAKRZEWSKI Jakub | POL-JUV | 10 | 0:46.842 | |||
11. | C | 3. | 56. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 11 | 0:48.438 | |||
12. | C | 4. | 76. | GERA Márton | HUN-TKKSE | 12 | 0:50.668 | |||
13. | D | 1. | 127. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 13 | 0:46.924 | |||
14. | D | 2. | 100. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 14 | 0:47.274 | |||
15. | D | 3. | 58. | ZSIGÓ Máté | HUN | 15 | 0:46.641 | |||
16. | D | 4. | 60. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 16 | 0:49.141 | |||
17. | E | 1. | 149. | MALIKOV Aleksei | RUS-PET | 17 | 0:49.974 | |||
18. | E | 2. | 70. | SIRÁLY Benő | HUN-MTK | 18 | 0:50.075 | |||
19. | E | 3. | 120. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 19 | 0:49.189 | |||
20. | E | 4. | 139. | SÁRÁNYI Bence | ROU | 20 | 0:52.149 | |||
21. | F | 1. | 71. | SZIGETI Ádám | HUN-MTK | 21 | 0:47.440 | |||
22. | F | 2. | 173. | BUKSAR Marian | SVK | 22 | 0:52.315 | |||
23. | F | 3. | 150. | MATLAKH Denis | RUS-PET | 23 | 0:53.252 | |||
24. | F | 4. | 121. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | 24 | 0:52.470 | |||
25. | G | 1. | 151. | ROSHCHEKTAEV Dzhonatan | RUS-PET | 25 | 0:48.155 | |||
26. | G | 2. | 148. | KOSHEVOY Egor | RUS-PET | 26 | 0:54.696 | |||
27. | G | 3. | 8. | SUMAN Stribor | CRO | 27 | NO TIME | |||
28. | G | - | 152. | SINILNIKOV Mikhail | RUS-PET | 28 | 0:56.759 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 57. | TALABOS Attila | HUN | 30 | NO TIME |